• Sukces zespołów i solistów w VIII edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ,,Kima”

          • W dniach 9-11 lutego 2024 roku w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie odbyły się przesłuchania finałowe VIII edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ,,Kima”.

            Festiwal odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy to przesłuchania regionalne do których na terenie całego kraju w VIII edycji Festiwalu przystąpiło ponad tysiąc uczestników. Ośrodki regionalne w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Koszycach, Trzcińsku Zdroju, Zielonej Górze i Lublinie wyłoniły ponad 150 finalistów, którzy zostali zaproszeni na przesłuchania finałowe oraz koncert galowy połączony z rozdaniem nagród.

            VIII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej przebiegał w formie konkursu, który obejmował następujące kategorie: soliści, zespoły do 8 osób oraz zespoły i chóry powyżej 8 osób, w tym duety, trio, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Dodatkowo funkcjonował jeszcze podział na kategorie wiekowe: maluchy – od 6 do 9 lat, dzieci od 10 do 13 lat, młodzież od 14 do 18 lat oraz kategoria open 18+.

            W pierwszym etapie każdy uczestnik zobowiązany był do wykonania dowolnego, ale regulaminowego utworu oraz dodatkowo utwór autorstwa Henryka Rasiewicza „Kima” „Na znojną walkę”.

            11 lutego na dziedzińcu Muzeum AK odbył się koncert finałowy podczas którego zostały ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone dyplomy i statuetki dla jego laureatów.

            Nasze zdolne dzieci i młodzież odniosły wielki sukces i znalazły się w gronie laureatów konkursu:

            Zespół wokalny “Aplauz” reprezentujący Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju zdobył wyróżnienie w kategorii zespołów i chórów 10-13 lat powyżej 8 osób

            Zespół wokalny “Aplauz Mini” reprezentujący Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju zdobył wyróżnienie w kategorii zespołów i chórów 6-9 lat powyżej 8 osób

            Kalina Pieróg reprezentująca Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju zdobyła wyróżnienie w kategorii dzieci 10-13 lat

            Nasi Absolwenci:

            Duet: Zuzanna Kujawa i Fabian Kiciński reprezentujący BiCK w Trzcińsku Zdroju zdobył I miejsce w kategorii duety młodzież 14-18 lat

            Kacper Koster reprezentujący BiCK w Trzcińsku Zdroju zdobył III miejsce w kategorii młodzież 14-18 lat

            Zespół “Cogito” reprezentujący BiCK w Trzcińsku Zdroju zdobył wyróżnienie w kategorii zespołów i chórów powyżej 8 osób

            Na festiwalu w Krakowie pięknie zaprezentowała się także nasza uczennica Oliwia Kwaśniewska.

             

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom a także Pani Elżbiecie Moska oraz Panu Mariuszowi Moska, którzy włożyli wiele trudu, starań i pracy w przygotowanie uczestników do konkursu.

            Dziękujemy raz jeszcze sponsorom za wsparcie finansowe bez którego nasz wyjazd do Krakowa nie byłby możliwy. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w wyjeździe do Krakowa za to, że czuwali nad tym, aby nasza wycieczka była niezwykła, wyjątkowa i niezapomniana. W czasie wyjazdu panowała wśród wszystkich uczestników prawdziwie rodzinna atmosfera. Nasz wyjazd był niezwykle ważnym i cennym wydarzeniem dla nas wszystkich. Dziękujemy za atmosferę przyjaźni i wzajemnej troski. M.S

          • Higiena naszą tarczą obronną

          • We wtorek 13 lutego odwiedziła nas Pani Natalia Korkuś z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gryfinie. W ramach programu profilaktycznego „Higiena naszą tarczą obronną", przeprowadziła warsztaty na temat higieny rąk.

            Higiena to podstawowa profilaktyka chorób, którą powinniśmy stosować na codzień.

          • 11 lutego Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

          • Jest to dzień świadomości na temat jednolitego europejskiego numeru alarmowego 112. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie znaczenia tego numeru w sytuacjach zagrożenia życia, kiedy i jak go zastosować. Także uznanie pracy wszystkich osób, które wnoszą wkład do służb ratunkowych.

            Dzieci na zajęciach świetlicowych utrwaliły sobie numery alarmowe wszystkich służb ratunkowych oraz zostały uświadomione, że dzwoniąc na numer alarmowy 112 uzyskają pomóc w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

          • Spektakl profilaktyczny w BiCK

          • Dziś klasy 4 i 5 na zaproszenie BiCKu obejrzały spektakl profilkatyczny. Po zakończeniu występu wzięły czynnie udział w dyskusji omawiającej główne cele spotkania. Liczymy na to, że nauka płynąca ze spektaklu zostanie z dziećmi na długo.

          • Udział naszych uczniów w VIII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

          • Soliści i zespoły działające przy Bibliotece i Centrum Kultury oraz Szkole Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju, które wygrały eliminacje wojewódzkie 10 lutego 2024 r. wezmą udział w finałowych przesłuchaniach do VIII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Blisko 150 uczestników z całej Polski zaprezentuje się w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie. Trzymamy kciuki za reprezentację gminy Trzcińsko-Zdrój i życzymy powodzenia podopiecznym instruktor Elżbiety Moski.

            Żródło: BiCK

            Informacja ze strony Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.

            Dzisiejszy drugi dzień przesłuchań otworzyły zespoły i chóry, zachwycając różnorodnością repertuaru, który rozbrzmiewał w Muzeum Armii Krajowej.

            Nasi uczniowie podczas występów.

          • Tłusty Czwartek

          • Już najstarsze polskie przysłowia wspominają o konieczności spożywania pączków w ostatni czwartek karnawału. Zgodnie z tradycją Tłusty Czwartek obfitował w naszej szkole w przepyszne pączki. Dzieci z uśmiechem zajadały się wypiekami, również tymi zrobionymi własnoręcznie. W tym dniu nawet niejadki dołączyły do grona ulubieńców pączków.

          • Aktywne przerwy

          • Ostatnio nasi uczniowie mają przyjemność korzystać z atrakcji podczas długich przerw między lekcjami, poświęcając je na pasjonujące partie szachowe.

            W drugim semestrze rozpoczęło się nowe przedsięwzięcie - koło szachowe, które gromadzi młodych adeptów gry w szachy, stanowiąc świetną okazję do nauki i wspólnej rywalizacji.

            Fascynacja tą królewską grą zdobywa serca wielu uczniów, a już niedługo ci którzy będą chcieli, będą mieli szansę zmierzyć się z innymi szachistami podczas planowanego Turnieju Szachowego, zorganizowanego przez Myśliborski Klub Szachowy.

            JP

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Uczniowie z klasy 3 w dniu dzisiejszym rozmawiali na temat bezpiecznych zachowań w sieci. Chętni zaprezentowali swoje zasady korzystania z internetu zebrane w formie notatek, plakatów i prezentacji. Dzieci uczestniczyły w pogadance, po której powstała lista internetowych zasad.

            Mając na uwadze hasło "Działajmy razem!" uczniowie pracując w grupach wykonali postać Strażnika Internetu a także krążącego w sieci wirusa.

            Pamiętajmy o bezpieczeństwie w sieci!

          • Dla Hani Taberskiej

          • 2 lutego w Naszej Szkole odbył się kiermasz charytatywny dla Hani Taberskiej.

            Było słodko, kolorowo i pachnąco. Była to wyjątkowa data, ponieważ w tym dniu Hania obchodziła swoje 7 urodziny. Nie mogło oczywiście zabraknąć tortu , życzeń i wspólnego śpiewania ”Sto lat”

            Podczas kiermaszu udało nam się zebrać pokaźną kwotę, bo aż 5100 zł. Pieniądze te trafią na konto fundacji, pod opieką której jest Hania

            Organizacją przedsięwzięcia zajęli się: Pani Anna Walawender, Pani Julia Konsik, Pani Małgorzata Czerniak, uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz całe Grono Pedagogiczne.

            Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej oraz lokalnych przedsiębiorstw, w pomoc włączyli się zarówno rodzice, jak i uczniowie

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i dołożyli cegiełkę w tak szczytnym celu. Pomoc drugiemu człowiekowi sprawia radość, a wsparcie chorych dzieci jest wielką potrzebą serc wrażliwych

            Wsparli nas :

            - Gminna Spółdzielnia "Sch” w Trzcińsku Zdroju- Piekarnia,

            - Zakłady Mięsne Łuków Sklep Firmowy Trzcińsko-Zdrój,

            - Zatortowana - Małgorzata Lewandowska,

            - AT Auto Serwis Artur i Anna Trzeccy

            - Kwiaciarnia "U JOLI”- Jolanta i Krzysztof Wasiela,

            - Kwiaciarnia Kwiaty Na Rogu - Wiesława Płotkowska,

            - Sklep Spożywczy w Gogolicach Aleksandra Kiźniewicz,

            - Piekarnia Cukiernia MAXX, Chojna.

            Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy udział w obsłudze kiermaszu:

            - Pani Agnieszka Urbańska (również za wcześniejsza selekcję artykułów i pomoc w przygotowaniu miejsca kiermaszu),

            - Pani Aleksandra Jarosińska,

            - Pani Aleksandra Saskowska,

            - Pani Paula Mołdoch,

            - Pani Agnieszka Szczepańska,

            - Pani Justyna Mizgier- Wojciechowska,

            - Pani Kamila Szweda

            Wasza pomoc jest nie oceniona!

            Wielkie ukłony dla rodziców, którzy wsparli nas poprzez przekazanie na kiermasz fantów oraz przepysznych wypieków:

            Klasa l:

            - Pani Kamila Nagaj

            Klasa II:

            - Pani Anna Trzecka

            - Pani Anna Wasiutyńska

            - Pani Marta Stempka

            - Pan Tomasz Czerniak

            - Państwo Agnieszka i Łukasz Urbańscy

            - Pani Justyna Szczepańska

            Klasa III:

            - Pani Sylwia Gradowska

            - Pani Marta Kopanicka

            - Pani Małgorzata Lewandowska

            - Pan Sebastian Słowik

            - Pani Joanna Kochańska - Tatkowska

            Klasa IV:

            - Pani Dominika Biel

            - Pani Małgorzata Klimas

            - Pani Justyna Nowak

            - Pani Edyta Stanisławska

            - Pani Katarzyna Mikuć

            - Pani Aneta Dykta

            - Pani Edyta Morawska

            - Pani Anna Wasiutyńska

            - Pani Anna Iwanów Anna

            - Pani Magdalena Lis

            - Pani Iwona Purgal

            - Pani Aleksandra Kiźniewicz

            - Pani Małgorzata Merkel

            - Pani Kamila Szweda

            Klasa VIa:

            - Pani Bożena Kosińska

            - Pani Małgorzata Denis

            Klasa VIb:

            - Pani Agnieszka Szczepańska

            - Pani Karolina Rogowska

            - Pani Natalia Jóźwiak

            - Pani Dominika Biel

            - Pani Aleksandra Saskowska

            - Pani Monika Sidorczuk

            Klasa VII:

            - Pani Anna Załęska

            - Pani Anna Wróbel

            - Pani Monika Błaż

            - Pani Kamila Szweda

            - Pani Sylwia Gradowska

            Ślicznie dziękujemy również osobom prywatnym, które zechciały nam pomóc:

            - Pani Monika Cer- za ogrom wsparcia, dobrego słowa, produktów spożywczych i kilka pokaźnych paczek z fantami,

            - Pani Katarzyna Mieszko za pyszne ciasto

            - wszystkim z Państwa, którzy przyszli "z zewnątrz” i zakupili smakołyki.

            JESTEŚCIE WIELCY!!!

            Jeżeli kogoś nie wymieniliśmy- z góry przepraszamy i jeszcze raz dziękujemy !

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

          • Podsumowanie I półrocza 2023/2024

          • W piątek 2 lutego 2024 r. odbył się apel podsumowujący pracę w I półroczu. Apel prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczennice klasy siódmej Lena Wróbel i Julia Załęska. Podsumowania wyników w nauce, zachowaniu i frekwencji dokonała pani dyrektor Violetta Papież.

            Oto uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz zachowaniu
            i otrzymali odznaki „Wzorowego Ucznia":

            Klasa 1

            Glajc Amelia, Jóźwiak Michał, Kurowska Hana, Lejman Franciszek, Mateusiak Michał, Muszyński Alan, Nagaj Zofia, Olchówka Alicja, Saskowska Aleksandra, Sykuła Aleks, Torzewski Oliwier, Zych Natan

            Klasa 2

            Czerniak Barbara, Gładyszewska Amelia, Gorgoń Gabriella, Iwanów Lena, Jakubowski Igor, Krasucka Lukrecja, Piątkowski Natan, Stempka Kacper, Szczepański Rafała, Trzecka Lena, Urbański Michał, Wasiutyński Jan

            Klasa 3

            Biszczak Blanka, Chmielewska Milena, Gradowska Maria, Kicińska Eliza, Kopanicka Antonina, Kujawa Sebastian, Lizurej Gabriel, Ożarowska Maria, Stachura Weronika, Tatkowska Natalia, Tracz Wojciech, Zwiewka Filip

            Uczniowie ze średnią ocen 4,75 lub więcej i wzorową oceną zachowania

            Klasa 4

            Mikuć Julia – 5,64, Kunowska Lena – 5,55, Wasiutyńska Maria – 5,55, Klimas Marcela – 5,00

            Klasa 5

            Pieróg Kalina – 6,00, Starzec Urszula - 5,67, Maślaniec Martyna - 5,58, Mazurkiewicz Nadia - 5,58, Rudziewicz Roksana – 5,33,  Artemenko Sofiia – 5,25, Komarnicka Julia - 5,25, Płotkowska Emilia - 4,25, Przytuła Natalia - 5,25, Mazur Cezary - 5,08

            Klasa 6a

            Wasiutyńska Kornelia – 5,75, Stupińska Lena – 5,50, Denis Michalina – 5,42, Kwaśniewska Oliwia – 5,42, Wąsowski Fabian – 5,25, Jaćkiewicz Amanda – 5,17, Kosiński Adam – 5,00, Falkowska Zuzanna – 4,83

            Klasa 6b

            Chruścińska Emilia – 5,83, Sidorczuk Elżbieta – 5,58, Biel Wiktoria – 5,25, Jóźwiak Bartosz – 5,25, Stachura Hanna – 4,75, Kwaśniewski Miłosz – 4,75  

            Klasa 7

             Wróbel Lena – 5,79, Wilk Hanna – 5,71, Szweda Zuzanna – 5,14, Grymuła Daria – 4,93, Rusek Maria – 4,86, Jarosiński Arkadiusz – 4,79, Załęska Julia – 4,79

            Frekwencja szkoły za I półrocze – 88,94 

            Frekwencja klas

            4a SP - 92,89%

            3a SP - 90,71%

            1a SP - 90,35%

            8a SP - 89,36%

            6a SP - 89,22%

            5a SP - 89,14%

            6b SP - 88,95%

            2a SP - 86,40%

            7a SP - 83,45%

             

            100% frekwencji

            Mazur Anna – klasa 1

            Muszyński Alan – klasa 1

            Ożarowska Maria – klasa 3

            Bigus Zofia – klasa 4

            Kowalski Alan – klasa 4

            Zalewski Jakub – klasa 7

            Wojdylak Damian – klasa 7

            Czytelnictwo

            Najaktywniejsze klasy w czytelnictwie

            I miejsce klasa III (8,8 książek/ucznia)

            II miejsce klasa I (5,1 książek/ucznia)

            III miejsce klasa II (4,2 książek/ucznia)

            Najbardziej aktywni uczniowie w czytelnictwie

            I miejsce Zwiewka Filip  kl. III

            II miejsce Savchenko Pavlo kl. II

            III miejsce Wasiutyńska Maria kl. IV

            Rozstrzygnięcie szkolnego projektu matematycznego „Matematyczny Kalendarz Adwentowy”

            Pojekt Matematyczny Kalendarz Adwentowy trwał prawie przez cały grudzień. O jego zasadach pisaliśmy wcześniej. Wyróżnieni uczniowie to:

            Lena Wróbel – klasa 7

            Julia Załęska – klasa 7

            Elżbieta Sidorczuk – klasa 6b

            Emilia Chruścińska – klasa 6b

            Gratulujemy chęci pogłębiania swojej wiedzy, wytrwałości w działaniu orazkreatywności.

            W nagrodę powyższe uczennice wkraczają w drugi semestr roku szkolnego z ocenami celującymi z matematyki. Składamy wyrazy uznania za to, że Wam się chciało!!!

            Pani dyrektor podziękowała wszystkim za pracę w I półroczu, zachęcała uczniów do większego zaangażowania i życzyła wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom sukcesów i zadowolenia w następnym półroczu.

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczne zabawy zimowe"

          • Kiedy za oknem pojawia się śnieg, temperatura spada poniżej 0°C, a jeziora pokrywają się warstwą lodu dzieci marzą o tym, aby skorzystać z uroków zimy.

            W szkole odbył się konkurs pod nazwą "Bezpieczne zabawy zimowe" uświadamiający dzieciom jak bezpieczne korzystać z zimowej aury na dworze.

            Przedstawiamy laureatów konkursu:

            Klasy 1-3

            1. Milena Chmielewska

            2. Maria Ożarowska

            3. Weronika Stachura

            Wyróżnienia: Antonina Kopanicka, Maria Gradowska, Maria Lewandowska

            Klasy 4-8:

            1. Elżbieta Sidorczuk

            2. Julia Mikuć

            3. Hanna Stachura

            Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w innych konkursach.

          • Laureaci wojewódzkiego konkursu „Wokół symboli narodowych”

          • Otrzymaliśmy wyniki konkursu „Wokół symboli narodowych‘’. Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona w jednej kategorii, obejmującej

            klasy 2 i 3.

            W ciągu 45 minut każdy uczeń rozwiązał 25 pytań testowych. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.

            Organizatorzy konkursu, czyli pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie wysoko ocenili wiedzę uczniów.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom:

            I miejsce: Kacper Stempka, Michał Urbański

            II miejsce: Filip Zwiewka

            III miejsce: Maria Gradowska, Lukrecja Krasucka

            IV miejsce: Barbara Czerniak, Gabriella Gorgoń, Maria Lewandowska, Gabriel Lizurej, Wojciech Tracz

          • Nagroda dla klasy 3

          • Po raz trzeci Nadleśnictwo Myślibórz zaprosiło do udziału w konkursie fotograficznym „Ekologiczna Choinka”. Celem akcji było promowanie choinki naturalnej jako produktu ekologicznego. Konkurs polegał na najładniejszym przybraniu żywej choinki w naturalny, ekologiczny sposób.

            Uczniowie z klasy 3 odebrali nagrody za zajęcie 2 miejsca w konkursie a otrzymane pomoce dydaktyczne wzbogaciły wyposażenie naszej szkoły.

          • Feryjne wyjazdy na lodowisko

          • W pierwszy dzień ferii zimowych 15 stycznia i 19 stycznia uczniowie naszej szkoły wybrali się na lodowisko. Nie wszyscy uczniowie wcześniej jeździli na łyżwach. Przy wsparciu kolegów i koleżanek każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Było bardzo wesoło i radośnie patrząc na zadowolonych z siebie i innych uczestników zabawy na lodzie. Zapraszamy do galerii zdjęć z zimowej zabawy.

            Opiekunowie: Anna Gontarz, Anna Walawender, Julia Konsik, Małgorzata Czerniak.

            P.S serdeczne podziękowania dla Pana Pawła Wardaszewskiego za udaną i bezpieczna podróż autokarem

            W piątek 19 stycznia odbył się drugi wyjazd na lodowisko. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden. Wszyscy bawili się znakomicie. wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.

            Oba wyjazdy zostały dofinansowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju. Dziękujemy obecnym rodzicom za pomoc w opiece.

            Opiekunowie: Anna Gontarz, Agnieszka Rybak, Maciej Rybak, Małgorzata Czerniak

          • Sukces naszych uczennic w II Powiatowym Konkursie Profilaktycznym “Bezpieczni w Ferie”

          • W przeddzień rozpoczęcia ferii zimowych w budynku Starostwa Powiatowego odbyła się II Edycja Powiatowego Konkursu profilaktycznego pt. "Bezpieczni w Ferie" zorganizowanego w ramach Akcji Bezpieczne Ferie 2024.

            Konkurs zainicjowany rok temu przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Gryfinie, organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie, Komenda Powiatowa PSP w Gryfinie, Stowarzyszenie Zachodniopomorska Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza GRYF oraz Komendą Powiatową Policji w Gryfinie.

            Do konkursu przystąpiło 6 szkół, naszą reprezentował zespół w składzie:

            Julia Komarnicka z kl.5

            Amanda Jaćkiewicz z kl. 6a

            Wiktoria Biel z kl. 6b

            Dziewczynki znakomicie poradziły sobie z pytaniami konkursowymi oraz kalamburami i po dwuetapowych zmaganiach i dogrywce, zajęły II miejsce na podium!

            Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemilogiczną w Gryfinie.

            Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a poziom wiedzy uczestników wysoki.

            Serdecznie gratulujemy Julii, Amandzie oraz Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów, a teraz zasłużonego i udanego wypoczynku w czasie ferii zimowych.

            Monika Sidorczuk

            Dziś odbyła się II Edycja Powiatowego Konkursu profilaktycznego pt. "Bezpieczni w Ferie" zorganizowanego w ramach Akcji Bezpieczne Ferie 2024.

            Konkurs zainicjowany w ubiegłym roku przez naszą Stację, który organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie, Komenda Powiatowa PSP w Gryfinie, Stowarzyszenie Zachodniopomorska Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza GRYF oraz Komendą Powiatową Policji w Gryfinie.

            Konkurs otworzył Starosta Gryfiński Wojciech Konarski wraz z Komendantem Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie Piotrem Juzyszyn oraz Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gryfinie Wiolettą Rożko.

            Do konkursu przystapiło szkół.

            Po dwuetapowej walce oraz dogrywce szkoły zajęły następujące miejsca

            Szkola Podstawowa nr 2 w Gryfinie

            Szkoła Podstawowa w Trzcińsku-Zdroju

            Szkoła Podstawowa w Chwarstnicy

            Poza podium znalazły się:

            Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie,

            Szkoła Podstawowa w Nawodnej oraz

            Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemilogiczną w Gryfinie.

            Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a poziom wiedzy uczestników wysoki.

            Wszyskim gratulujemy wyników

            Szczególne podziękowania dla Pani Moniki Baczyńskiej - Padiasek za pomoc przy organizacji i fotorelacje.

            #bezpieczneferie #bezpieczneferie2024

            Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryfinie

          • KSZTAŁT, FORMA, BRYŁA – plastyka

          • Kształt, inaczej forma, to zewnętrzny wygląd obiektów, w tym również dzieł stworzonych przez artystów. Autor czyli twórca nadaje pracy określoną formę.

            Zadaniem uczniów klasy 5 było stworzenie formy przestrzennej przedstawiającej dowolne zwierzę. Do wykonania pracy można było użyć wielu materiałów np. folię aluminiowa, plastelinę, wykałaczki, druciki.

            Podczas lekcji dzieci radośnie pracowały, a oto efekty ich twórczej aktywności.

            E.Kordas

          • Bal karnawałowy klas 1-3

          • Karnawał to miła, pełna wrażeń i zabaw tradycja bardzo lubiana również przez dzieci.

            W dniu dzisiejszym odświętnie udekorowana kolorowymi balonami aula zamieniła się w balową sale tworząc klimat do świetnej zabawy. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały dzieciom wcielenie się w ulubione postacie. Kostiumy budziły zaskoczenie i zachwyt. Podczas balu dzieci tańczyły w rytm różnorodnej muzyki oraz brały udział w zabawach i konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

            Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały szkołę. Bal umożliwił uczniom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Kolejna zabawa już za rok.

          • Lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem gier planszowych

          • Dziś na lekcji języka angielskiego było mnóstwo ekscytacji, zaangażowania wszystkich uczniów trzeciej klasy. Na naukę połączoną z zabawą pozwoliły gry planszowe. W formie zabawy utrwalaliśmy godziny, pory dnia, rozwiązywaliśmy rebusy. Gry planszowe to ciekawa alternatywa dla gier komputerowych. Warto po nie sięgać również w czasie nadchodzących ferii zimowych.