Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie 🚗🚦🏫
Zajęcia świetlicowe "Bezpieczna droga do szkoły"
Rok szkolny właśnie się rozpoczął i dzieci wróciły do szkoły. Oznacza to codzienną podróż do placówki edukacyjnej. To właśnie czas, żeby uczniom przypomnieć zasady ruchu drogowego, jakie obowiązują pieszych i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z dziećmi tam przebywającymi, dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły. Uczniowie poznali prawidłowe zasady zachowania się na drodze. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Coroczne zajęcia profilaktyczne o bezpieczeństwie na drodze uświadamiają uczniom, jak powinni się zachować w danym miejscu oraz rozwija w dzieciach umiejętność prawidłowego reagowania na zagrożenia płynące z niewłaściwych zachowań.
P.F.
Udział uczniów klasy drugiej w Międzynarodowym Dniu Pierwszej Pomocy
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pierwszej Pomocy uczniowie klasy drugiej wzięli udział w warsztatach, podczas których przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.
Wykonali również plakaty, które zawisły na szkolnym korytarzu.
W "Przysłowiowej Sielance"
W czwartek pomimo zapowiedzi meteorologicznych pogoda dopisała klasie 5 i 7b w przeżyciu wspaniałej wycieczki do zagrody „Przysłowiowa Sielanka” w Gogolicach. Nasi uczniowie skorzystali z uroków tego miejsca, genialnie przygotowanego toru mini golfa sportowego i fantastycznie przeprowadzonych zabaw przygotowanych przez Państwa Różę i Jerzego Ryczańczyk. Nie zabrakło dobrego humoru i przepysznych kiełbasek z ogniska. Odwiedzajcie to miejsce, bo naprawdę warto.
1
Pierwsze dni pierwszoklasistów w naszej szkole
Pierwsze dni uczniów klasy pierwszej w naszej szkole były pełne emocji i radości! Nowi uczniowie z ciekawością przekroczyli próg swojej klasy, gdzie czekała na nich przygotowana sala oraz kadra nauczycieli, która od samego początku zadbała o miłą i przyjazną atmosferę.
Podczas pierwszych zajęć dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawych zabawach integracyjnych i muzycznych, które pomogły im przełamać pierwsze lody. Uczniowie z entuzjazmem odkrywali nowe otoczenie, zwiedzali szkolne korytarze, bibliotekę, świetlicę oraz boisko, które od razu stało się ulubionym miejscem zabaw podczas przerw. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych zajęciach. Pierwsze dni to także czas na naukę zasad panujących w szkole oraz poznanie planu lekcji i nowych przedmiotów.
Cieszymy się, że nasi nowi uczniowie szybko zaaklimatyzowali się w szkolnym życiu i z radością patrzymy na ich pierwszy krok w edukacyjnej podróży!
Maria Lejman
1
Podziękowanie
Uczniowie pamiętają
1 września obchodziliśmy 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tradycję naszej szkoły wpisało się na stałe składanie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu komunalnym w Trzcińsku Zdroju.
W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego przypadło 2 września, ale i tym razem uczniowie dochowali tradycji. Delegacje klas z wiązankami kwiatów i zniczami udały się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza w celu uczczenia pamięci ofiar wojny.
4
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
W dniu dzisiejszym tj. 2 września 2024 r. uczniowie naszej szkoły pełni energii, zapału i siły zjawili się na boisku szkolnym, by wraz z Panią Dyrektor Violettą Papież oraz przybyłym na uroczystość Burmistrzem, Panem Bartłomiejem Wróblem, gronem pedagogicznym, pracownikami administracji oraz rodzicami a przede wszystkim swoimi przyjaciółmi wspólnie zapoczątkować kolejny rok szkolny 2024/2025.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Dyrektor szkoły Pani Violetta Papież, która szczególnie ciepło przywitała uczniów klasy pierwszej zapewniając ich o życzliwości i wszechstronnej pomocy nauczycieli, wychowawców i szkolnych pracowników.
W czasie apelu uroczyste ślubowanie złożyła p. Agnieszka Rybak, która w czasie wakacji zdając egzamin przed komisją zdobyła stopień awansu nauczyciela mianowanego.
W nowym roku szkolnym edukację w naszej szkole rozpoczęło 22 pierwszoklasistów, którzy podczas apelu złożyli w obecności swoich rodziców i opiekunów uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły.
W czasie uroczystego apelu uczczono również pamięć poległych w czasie II wojny światowej, akcentując 85 rocznicę tego smutnego wydarzenia, które zapisało się w kartach historii naszego kraju. Uczennica klasy VIII – Lena Wróbel wyrecytowała wiersz, natomiast Kalina Pieróg, Oliwia Kwaśniewska oraz Kornelia Wasiutyńska - wykonały piosenkę “Mamo tyś płakała”.
Po apelu delegacje klas wybrały się na cmentarz, by zapalić symboliczne znicze i złożyć wiązanki na Grobie Nieznanego Żołnierza w celu uczczenia pamięci ofiar wojny.
Poniżej przepis na udany rok szkolny:
- Garść ciekawości
- Kilka uśmiechów
- Łyżka wiary w siebie
- Odrobina pozytywnych myśli
- Okruszek dobrych chęci
- Szklanka energii
- Wszystko skropić obficie motywacją …
Serwować każdego dnia przed wyjściem do szkoły!!!
Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, szanse i możliwości - POWODZENIA!
Dowozy i odwozy w roku szkolnym 2024/2025
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
DOWOZY – ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
● TRASA NR 1
Babin – 7.25
Piaseczno – 7.30
Stołeczna – 7.35
Klasztorne – 7.40
Strzeszów – 7.50
● TRASA NR 2
Chełm Dolny – 7.15
Chełm Górny – 7.20
Gogolice – 7.30
Smuga – 7.35
Górczyn – 7.40
Rosnowo – 7.45
Odwozy po zakończeniu.
/ CUW – TZ /
Ważne informacje dla rodziców dzieci z Ukrainy
Bezpieczne wakacje
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Wakacje, wszyscy na nie czekamy, a zwłaszcza uczniowie!
Zanim zaczniemy błogi wypoczynek, musimy podsumować mijający rok szkolny.
Dziś na boisku szkolnym zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Dyrektor szkoły pani Violetta Papież uroczyście przywitała wszystkich obecnych i krótko podsumowała kończący się rok szkolny. Następnie głos zabrał Burmistrz Gminy Trzcińsko- Zdrój pan Bartłomiej Wróbel. W ciepłych słowach pogratulował uczniom sukcesów i życzył spokojnych, i bezpiecznych wakacji.
Uczniowie, którzy wyróżnili się w nauce oraz zdobyli osiągnięcia na szczeblu powiatowym i wojewódzkim otrzymali nagrody.
Nie zabrakło również zespołu Aplauz, który zaakcentował swoimi piosenkami zbliżające się wakacje.
Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!
Szkolny Klub Wolontariatu
Szkolny Klub Wolontariatu to społeczność, licząca 68 uczniów, którzy stoją na straży pomagania. Ich bezinteresowna pomoc jest bezcenna. Wsparcie, które niesiecie innym jest wielką wartością.
Jesteśmy dumni z tego, że baza Wolontariatu tak dynamicznie się rozwija. Dzięki Wam, udało nam się zrealizować wiele projektów na rzecz potrzebującym.
Ilość przepracowanych godzin w wolontariacie przedstawia się następująco:
Klasa 4 : 106h
Klasa 5: 72.5h
Klasa 6a: 324h
Klasa 6b: 316h
Klasa 7: 415.5h
Klasa 8: 270h
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w każdą akcję, za poświęcenie, wielkie serce i entuzjazm
Życzymy Wam wytrwałości w niesieniu dobra oraz sukcesów w realizacji własnych planów.
Szczególne podziękowania, należą się 27 wolontariuszom, którzy swoją wyjątkową postawą i pracą zasłużyli na wyróżnienie.
Wspólnie uczciliśmy owocną współpracę pysznymi lodami i granitami, a wolontariusze otrzymali dyplomy z podziękowaniami.
Nie możemy się doczekać przyszłych przedsięwzięć z Waszym udziałem:-) Tymczasem odpoczywajcie , udanych wakacji !
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu:
Anna Walawender, Anna Gontarz, Małgorzata Czerniak, Julia Konsik, Jarosław Płotkowski
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Rzeczy pozostawione w świetlicy
Drodzy Rodzice!
Na zdjęciach zguby pozostawione na wieszakach obok szkolnej świetlicy. Jeśli zauważyliście coś należącego do Waszych dzieci - zapraszamy po odbiór do piątku 21.06 włącznie.
Ela Sidorczuk laureatką konkursu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Archiwum Państwowego w Szczecinie
18 czerwca w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie historyczno-literackim “Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”.
Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczył Zachodniopomorski Kurator Oświaty Paweł Palczyński, Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie dr hab. Krzysztof Kowalczyk oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie Katarzyna Królczyk.
Zadaniem uczestników konkursu było napisanie pracy historyczno-literackiej, która miała zawierać interesujący opis pamiątki rodzinnej wraz z przytoczoną jej historią na tle dziejów rodziny.
Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie wpłynęło 80 prac uczestników. Komisja konkursowa składająca się z pracowników kuratorium oświaty oraz archiwum państwowego wyłoniła 16 laureatów konkursu.
W tym gronie znalazła się uczennica klasy VIb naszej szkoły - Ela Sidorczuk.
Gratulujemy Eli i życzymy dalszych sukcesów!
V Ogólnopolski Konkurs Malarski
II miejsce Kornelii Wasiutyńskiej w V Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Podróż dookoła świata” 2024 organizowanym przez Dom Kultury w Gdyni.
Celem konkursu było pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej, promowanie talentów, wzbudzanie zainteresowania różnorodnością kultur i krajobrazami świata, popularyzacja działań artystycznych i konfrontacja doświadczeń z zakresu wykorzystania różnych technik malarskich.
Gratulacje!!!
E.Kordas, M.Kordas
Akcja Profilaktyczna “Bezpieczne Wakacje” z Gryfińskim Stowarzyszeniem Ratowniczym
Wczoraj w naszej Szkole mieliśmy przyjemność gościć niezwykłych specjalistów – ratowników z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. Panów: Łukasza, Damiana i Kacpra. Zorganizowali oni dla naszych uczniów niezapomnianą akcję profilaktyczną, której celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa na czas wakacji!
Czego się nauczyliśmy?
Bezpieczna kąpiel
Jak rozpoznać bezpieczne miejsca do pływania?
Co zrobić, gdy zauważymy kogoś w niebezpieczeństwie?
Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach
Jakie są podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy?
Kiedy i jak wezwać pomoc?
Bezpieczeństwo na drodze
Jakie zasady obowiązują pieszych i rowerzystów?
Jak poruszać się po drogach, aby unikać niebezpieczeństw?
Nasi uczniowie mieli okazję przetestować swoje umiejętności w praktyce – ćwiczyli reanimację na fantomach i z dużym entuzjazmem uczestniczyli w symulacjach ratowniczych.
Dziękujemy Gryfińskiemu Stowarzyszeniu Ratowniczemu za ich poświęcenie i cenną naukę! Jesteśmy pewni, że dzięki Waszej wiedzy nasze dzieci będą lepiej przygotowane do spędzenia bezpiecznych wakacji.
Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia – uśmiechy na twarzach dzieci mówią same za siebie!
Pamiętajmy, bezpieczeństwo naszych dzieci to priorytet, a każda chwila poświęcona na naukę, jak je zapewnić, jest bezcenna.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji!
#BezpieczneWakacje #GryfińskieStowarzyszenieRatownicze #TrzcińskoZdrój #SzkołaPodstawowa #PierwszaPomoc #EdukacjaRatownicza
Innowacja pedagogiczna "Ornitologiczne inspiracje" – podsumowanie
W II semestrze roku szkolnego 2023/2024 klasa 5 realizowała innowację pedagogiczną "Ornitologiczne inspiracje". Tematyka innowacji koncentrowała się wokół podstawowych pojęć edukacji przyrodniczej. Uwzględniając naukę, utrwalanie i usystematyzowanie wiadomości o ptakach pojawiających się w przyrodzie naszej okolicy.
Innowację realizowano podczas godzin wychowawczych oraz lekcji plastyki. Głównym celem prowadzących zajęcia było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych związanych z uwrażliwieniem uczniów na obecność ptaków w sąsiedztwie, ich różnorodność i piękno. Motywem przewodnim było, także rozwijanie umiejętności plastycznych poprzez wykonanie prac przedstawiających poznawane okazy za pomocą różnych technik.
Podczas zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne, uczestniczyli w pogadankach wprowadzających w tematykę ptaków. Oglądali prezentacje i filmy oraz wsłuchiwali się w odgłosy i śpiew ptaków. Uczestniczyli w zajęciach terenowych oraz mieli okazję fotografować napotkane ptaki. Każdy uczeń stworzył własny album ptaków.
Korzyści innowacji:
- wszyscy uczniowie poznali etykę zachowania się podczas obserwacji ornitologicznych i stosują ją na spacerach oraz zabawach w parku,
- uczniowie wykazują zainteresowanie ptakami, znają ich nazwy rozpoznając po odgłosach i ubarwieniu np. w trakcie wycieczki szkolnej uczennice klasy 5 potrafiły z entuzjazmem rozpoznać sikorki w parku w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
- dzieci spędzają czas wolny na łonie przyrody, poszukując ptaków, wykonując zdjęcia,
- zajęcia wpłynęły na rozwój kreatywności uczniów,
- uczniowie wiedzą jakim pokarmem należy dokarmiać ptaki w czasie zimy.
E. Kordas, M. Kordas, M. Dobrowolska
Archiwum Aktualności