Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1Pierwszy Dzień Wiosny!

  Jak nietypowo przywitać wiosnę, doskonale się przy tym bawiąc na świeżym powietrzu? Stworzyć nowoczesną grę miejską! 21 marca 2018 r. był dla uczniów klas IV-VII dniem wyjątkowym. Panie: Anna Bielawska oraz Małgorzata Gaik z ogromną pomocą panów: Jarosława Płotkowskiego oraz Piotra Przytuły przygotowały zabawę wiosenną poza murami szkoły.

  Zadaniem uczniów było wcielenie się w rolę detektywa i odnalezienie dawnego ducha Trzcińska-Zdroju za pomocą nowoczesnych technologii. Każda grupa (klasa) została wyposażona w mapkę. Należało przejść wyznaczoną trasę, zatrzymując się w oznaczonych punktach. Znajdowały się tam kody QR, które po zeskanowaniu telefonem komórkowym ukazywały podpowiedzi do pytań znajdujących się na kartach. Udzielenie odpowiedzi umożliwiało kontynuowanie wyścigu. Wyznaczone punkty dotyczyły miejsc znanych w Trzcińsku-Zdroju, lecz obecnie nieco zapomnianych. Bo czy każdy z nas potrafiłby wskazać budynek trzcińskiej elektrowni lub dojrzeć napis na stadionowym kamieniu? Kody QR kryły w sobie odnośniki do stron internetowych, które opisywały małą historię naszego miasta. W tej grze zwycięzca był tylko jeden: cała społeczność szkolna!

  Po powrocie z gry miejskiej rozstrzygnięto konkurs pt. Budzenie się wiosny. Zadanie polegało na stworzeniu filmiku, który nawiązywałby do tytułu konkursu. Pierwsze miejsce na najbardziej twórczą interpretację tytułu zajął Bartosz Garbowicz z klasy VIIb.

   - Obrazek 2

  Mamy nadzieję, że ten pierwszy, słoneczny dzień wiosny zapadł każdemu uczniowi w pamięć!

  MG

 • - Obrazek 1W Strzeszowie też wiosna

  Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe w Strzeszowie również powitali wiosnę. Dzieci z samodzielnie wykonaną Marzanną przeszli ulicami swojej miejscowości. Towarzyszyły im wiosenne śpiewy oraz gra na instrumentach.

   - Obrazek 2

  Żegnając zimę słomiana kukła została podeptana i spalona.

  KSz.

 • - Obrazek 1Powitanie wiosny przez klasy I-III

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły spotkali się w barwnym korowodzie aby powitać kalendarzową wiosnę.

  Przygotowania do tego wydarzenia trwały od wielu dni. Każdy chciał radośnie i kolorowo przywitać najpiękniejszą porę roku. oprócz pogadanek na temat zwiastunów wiosny, uczniowie przygotowywali dekoracje niezbędne do nadejścia wiosny.

  Gdy nadszedł ten dzień wszyscy wzięli udział w wiosennym pochodzie. Ogrom kolorów i wesoła muzyka wprawiła wszystkich w ciepły, radosny nastrój. Z pomocą strażaków spaliliśmy Marzannę, dzięki temu liczymy na szybkie nadejście słonecznych dni.

   - Obrazek 2

  Gdy wiosna została powitana, dzieci bawiły się w pobliskim parku.

  Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Straży Pożarnej za pomoc w obchodach Dnia Wiosny.

  KSz

 • - Obrazek 1Być jak Ignacy

  „Być jak Ignacy", to program edukacyjny, którego celem jest przybliżenie najmłodszym postaci polskich uczonych. Uczniowie klasy 3b wzięli udział w zajęciach poświeconych Marii Skłodowskiej-Curie. Dzieci obejrzały film edukacyjny na temat naukowców, wykonali doświadczenie chemiczne oraz pracowali w grupach aby bliżej poznać postać Marii Skłodowskiej-Curie.

   - Obrazek 2

  Biorąc udział w takich lekcjach dzieci zaspokajają pasję wiedzy, ale też kształtują postawę patriotyczną.

  KSz.

 • - Obrazek 1Eliminacje powiatowe Małego Konkursu Recytatorskiego

  W dniu 16 marca 2018r. odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę w Centrum Kultury w Chojnie reprezentowali Patrycja Konopka z klasy IIIb i Dominik Jakubowski z klasy IVb. Występ Dominika został wyróżniony przez jury.

   - Obrazek 2  - Obrazek 3

  Gratulujemy!

  Więcej informacji na stronie Centrum Kultury w Chojnie

 • Spotkanie z Panią Barbarą Bakalarczyk z Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Psijaciele"

  Dnia 15 marca 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Psijaciele”. Spotkanie przebiegało w dwóch grupach. Uczniowie klas I-III wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa i opieki nad psem. Natomiast uczniowie z klas IV-VII zapoznani zostali z misją wolontariusza. Uczniowie mieli okazję podziwiać psa Motka, którzy swoim sympatycznym usposobieniem i wyglądem podbił serca wszystkich dzieci.

   - Obrazek 1

  Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Bakalarczyk za ciekawą prelekcję i bezinteresowne poświęcenie swojego wolnego czasu.

  Anna Chyjek

 • - Obrazek 1Klasowy ogródek

  Każdy lubi zjeść kanapkę ze szczypiorkiem, ale czy wiemy skąd go wziąć?  Wiosna tuż tuż więc naszej sali postanowiliśmy założyć mini ogródek.

  Uczniowie 3b podjęli próbę niełatwego zadania- sadzenia cebuli. Każdy w swojej doniczce wypełnionej ziemią z wielkim przejęciem robił wgłębienia, umieszczał w nich cebulki i podlewał.

  Dzieci posiały również owies oraz rzeżuchę.

  Przez następne dni dzieci będą obserwować i pielęgnować uprawy, a kiedy urosną będą mogli spożywać je samodzielnie przygotowując zielone kanapki.

   - Obrazek 2

  KSz.

 • - Obrazek 1Konkurs pięknego czytania

  14 marca w klasach 3 odbył się konkurs pięknego czytania. Każdy uczestnik czytał przygotowany wcześniej tekst oraz tekst nieznany.  

  Ocenie komisji podlegały; wyrazistość, płynność, intonacja oraz poprawność czytanego tekstu.

  Oto wyniki:

  I miejsce - Patrycja Konopka

  II miejsce - Zuzanna Kurowska

  III miejsce - Sara Biszczak

  Wyróżnienia:

  - Elena Georgirva Marinova

  - Eryk Saskowski

  - Agata Skiba

  - Aleksander Sozański

  - Laura Szweda

  - Zuzanna Zulak

   - Obrazek 2

  KSz.

 • - Obrazek 1Z wizytą w teatrze

  13 marca uczniowie klas czwartych pojechali do Chojeńskiego Centrum Kultury na przedstawienie Książę i żebrak. Wspaniałą adaptację powieści Marka Twaina przygotowali aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

  Ten widowiskowy spektakl zawierał kwintesencję tego, co najlepsze w przedstawieniach teatralnych – dynamiczną akcję, piękne kostiumy oraz wspaniałą grę aktorską. Uczniowie z zapartym tchem śledzili zarówno zabawne, jak i przejmujące epizody tego przedstawienia.

  Historia niezwykle podobnych chłopców: żebraka Tomka Canty'ego i księcia Walii, późniejszego króla Edwarda VI od wieków uczy czytelników, że los bywa przewrotny, a lekkomyślnie podjęte decyzje mogą być tragiczne w skutkach.

  Uniwersalne motywy ukazane w tym przedstawieniu na pewno zainspirują literacko niejednego ucznia, a kontakt z teatrem będzie bodźcem do pogłębiania wiedzy o kulturze i sztuce.

  M.D.

 • - Obrazek 1 Konkurs czytelniczo - literacki

  W I półroczu uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie czytelniczo- literackim organizowanym przez Centrum Edukacji "LECTURA".

  Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej baśń Hansa Christiana Andersena.

  Wyróżnione prace nagrodzone zostały dyplomami.

  Dyplomy otrzymali:

  Paulina Bigus

  Natalia Falkowska

  Antoni Majcher

  Iga Muszyńska

  Hanna Piotrowska

   - Obrazek 2

  Gratulujemy!!!

  KSz.

 • - Obrazek 1Zapisy dzieci do klasy pierwszej

  Zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019
  trwają od
  5 marca 2018 r. do 23 marca 2018 r.

  Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic / opiekun prawny w sekretariacie szkoły w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 15.00

  Wymagane dokumenty:

  1. odpis aktu urodzenia dziecka (do wglądu),
  2. dowód osobisty rodzica (do wglądu),
  3. dokument zawierający PESEL dziecka (do wglądu),
  4. wypełniona karta zapisu dziecka do szkoły (do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły),
  5. wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej – dot. zapisu dziecka spoza obwodu szkoły.

   
  W przypadku zapisania dziecka z naszego obwodu do innej szkoły prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny - nr tel. 91 41 48 084

  Dokumenty do pobrania na stronie sptrzcinskozdroj.edupage.org:

  1.  Karta zapisu dziecka do klasy pierwszej
  2.  Wniosek rodzica o przyjęcie dziecka spoza obwodu do klasy pierwszej
  3.  Regulamin rekrutacji 2018/2019

   

   - Obrazek 2

 • - Obrazek 1 Doświadczanie świata

  Najlepszym sposobem na zaspokojenie dziecięcej ciekawości są eksperymenty i zabawy badawcze.

  W piątek, 9 marca uczniowie klasy 3b poznali właściwości powietrza. Celem przeprowadzonych doświadczeń było rozwijanie aktywności oraz pobudzanie dziecka do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania, wyjaśniania i  stawiania wniosków.

   - Obrazek 2

  KSz.

 • - Obrazek 1Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” 2018

  W dniu 2.03.2018r. odbyły się gminne eliminacje konkursu pożarniczego – „Młodzież zapobiega pożarom”. W kategorii szkół podstawowych Weronika Kopanicka uczennica klasy VI zajęła I miejsce, a Fabian Kiciński uczeń klasy VI - III miejsce. W kategorii „gimnazjum” I miejsce zajęła Martyna Żylewicz z klasy VII. Uczniowie będą reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych w Gryfinie.

  Uczennica klasy VII Ola Stanisławska zajęła IV miejsce w kategorii „gimnazjum” - różnica tylko 1 punktu dzieliła Olę do udział w eliminacjach powiatowych.

   - Obrazek 2

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo dobrych wyników.

  Maria Kordas

 • - Obrazek 1Rekolekcje Wielkopostne

  W dniach 05.03. – 07. 03. 2018 r. w naszej szkole odbędą się Rekolekcje Wielkopostne.

  PLAN REKOLEKCJI 2018

  DOWOZY I ODWOZY - 2018

 • - Obrazek 1Przedstawienie profilaktyczne

  W marcowy poranek uczniowie klas II i III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym noszącym tytuł „Tu rządzi kot”.

   - Obrazek 2

  W spektaklu w zabawny sposób tytułowy kot opowiadał najmłodszym o uczciwości, sprawiedliwości i wzajemnej pomocy. Aktorzy zwrócili uczniom uwagę na to, że istnieje wspaniały świat poza telefonem i komputerem, a kontakt z drugim człowiekiem daje nam wiele radości.

  KSz.

 • - Obrazek 1Patrycja i Dominik wyróżnieni w etapie gminnym Małego Konkursu Recytatorskiego

  1 marca 2018 r. w Trzcińskim Centrum Kultury w Trzcińsku – Zdroju odbył się etap gminny „Małego Konkursu Recytatorskiego”. W konkursie wzięło udział 31 uczniów. Wyróżnienie z prawem udziału w eliminacjach powiatowych otrzymali nasi uczniowie Patrycja Konopka  w kategorii klas I – III i Dominik Jakubowski w kategorii klas IV – VI.

   - Obrazek 2

  Gratulujemy Patrycji i Dominikowi i życzymy sukcesów na kolejnym etapie!!!

   

  Fotografia pobrana ze strony Trzcińskiego Centrum Kultury.

  Szczegóły na stronie: http://tcktz.naszgok.pl/n,maly-konkurs-recytatorski-etap-gminny-za-nami

 • - Obrazek 1Wycieczka do Szczecina

  Każda wycieczka stwarza doskonałą okazję do wyzwalania aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość.

  Ostatniego dnia lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. Poranek dzieci spędziły bardzo aktywnie, korzystając z atrakcji bawialni "Jupi Park", oraz grając w kręgle. Następnie miały okazję obejrzeć  film "Gnomy Rozrabiają" w Multikinie.

   - Obrazek 2

  Po wspólnym posiłku zmęczeni i zadowoleni z wyjazdu wszyscy wrócili do domu.

  KSz

 • - Obrazek 1Konkurs przyrodniczy

  27 lutego uczniowie klas III wzięli udział w konkursie ekologiczno - przyrodniczym. Trzecioklasiści rozwiązali 26 zdań poruszających zagadnienia omawiane podczas nauki w klasach I-III.

   - Obrazek 2  - Obrazek 3

  Oto wyniki:

  I miejsce: Natalia Falkowska, Amelia Płotkowska

  II miejsce: Sara Biszczak

  III miejsce: Iga Muszyńska, Laura Szweda

  Wyróżnienia: Hubert Bielawski, Ewa Biernacka, Paulina Bigus, Elena Georgirva Marinova, Patrycja Konopka, Magdalena Niewiadomska, Piotr Różycki, Agata Skiba, Zuzanna Zulak.

  KSz.

 • - Obrazek 1Lekcja o USA

  Uczniowie klasy V podczas lekcji angielskiego pogłębiali informacje o krajach anglojęzycznych i odkrywali Stany Zjednoczone. W wyznaczonych grupach przygotowali się a na lekcji zaprezentowali koleżankom i kolegom z klasy informacje na temat USA. Zostały zaprezentowane ciekawostki dotyczące tego kraju, najważniejsze wiadomości czy symbole a dzięki samodzielnemu przygotowaniu plakatów, ulotek i prezentacji mamy nadzieję, że informacje te na dłużej zostaną w pamięci uczniów.

   - Obrazek 2

  Przygotowane przez uczniów plakaty można oglądać obok klasy nr 8.

  A.B.

   

strona: