• SUKCESY BADMINTONISTÓW

          • #SportowiNiezłomni2023

            SZEŚĆ MEDALI zdobyli zawodnicy Luks Krokus Góralice w kolejnym turnieju w ramach Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w badmintonie, który został rozegrany 25 listopada 2023r. w Lubniewicach.

            Złoty medal zdobyła Martyna Sawicka w kategorii dziewcząt kl. 7-8

            Srebrne medale zdobyli:

            Kacper Stempka w kategorii chłopców kl. 1-2

            Lena Trzecka w kategorii dziewcząt kl. 1-2

            Oliwia Kwaśniewska w kategorii dziewcząt kl. 5-6

            Oliwier Wojciechowski w kategorii chłopców kl. 5-6

            Zuzanna Szweda w kategorii dziewcząt kl. 7-8

            Gratulujemy!

            Zadanie współfinansowanie ze środków Gminy Trzcińsko-Zdrój.

            Zadanie realizowane jest na zlecenie Fundacji Sport&Fun 4 Everyone w ramach projektu Sportowi Niezłomni - projekt popularyzacji sportu dla wszystkich. Edycja 2023

            Ministerstwo Sportu i Turystyki

            Fundacja Sport&Fun 4 Everyone

            Vreespol

            Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju

            Źródło: LUKS Krokus

          • BRĄZOWE MEDALE W POWIATOWYCH IGRZYSKACH DZIECI W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

          • Z brązowymi medalami powrócili z Widuchowej chłopcy z naszej szkoły, gdzie 22 listopada 2023 r. rozegrano Powiatowe Igrzyska Dzieci w Unihokeju. W decydującym meczu o trzecie miejsce, po wyrównanej walce, chłopcy pokonali 1:0 Szkołę Podstawową ze Swobnicy.

            Naszą szkołę reprezentowali: Adam Mikitów, Oliwier Wojciechowski, Filip Mikitów, Brajan Waczyński, Kamil Kalisz, Jakub Bigus, Cezary Mazur, Filip Widziak.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

            Sławomir Topa

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 24 listopada nasza szkoła była pełna gości, a stało się tak za sprawą urodzin pluszowego misia. W tym dniu młodsi uczniowie zaprosili do sali swojego ukochanego pluszaka.

            Świętowanie rozpoczęło się od parady misiów, dzieci przy dźwiękach piosenki: „Pokochaj pluszowego misia” zaprezentowały pozostałym wdzięki i atuty przyniesionych przez siebie pluszaków. Po tej prezentacji odbyło się uroczyste przedstawienie naszych małych przyjaciół, każdy powiedział kilka słów o przyniesionym misiu, następnie uczniowie poznali historię powstania pluszowych misiów. Podczas zajęć wspólnie wykonywaliśmy rozmaite zadania związane z naszymi jubilatami.

            Wszystkie zajęcia przeplatane były wesołymi tańcami z pluszakami, odbyła się również misiowa gimnastyka, podczas której dzieci wykonywały ćwiczenia ruchowe. Dzień Pluszowego Misia nie mógł się obyć bez posmakowania lubianego przez wszystkie misie miodu.

          • Starsi czytają młodszym

          • W bibliotece szkolnej chętni i zaangażowani uczniowie klasy VII czytali dla najmłodszych wybrane książki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane historie.

            Celem akcji było, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, uczenie umiejętności wykorzystania wolnego czasu w czasie przerw lekcyjnych, integrowanie uczniów starszych z młodszymi.

            Atmosfera zrobiła się tak miła, że najmniejsi uczniowie również odważyli się przeczytać na głos wybrane historyjki. Pomysł na taka formę spędzania czasu w bibliotece szkolnej okazał się bardzo fajny i przyjemny.

            Dziękujemy bardzo za czytanie - Hani, Lenie, Martynie i Juli z klasy VII.

            E.Kordas, M.Kordas

          • Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej

          • W grudniu w naszej szkole odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Nadii Gebauer, która choruje na SMA. W programie imprezy przewidziana jest loteria fantowa, z której zyski dofinansują terapię genową dziewczynki.

            W związku z tym pragniemy ogłosić zbiórkę fantów na loterię. Fanty można przynosić do Pani Julii Konsik do sali numer 3.

            Zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej inicjatywie dla zdrowia dzieci.

          • Wizyta w Stowarzyszeniu Ochrony Natury i Krajobrazu "Kociarze" w Witniczce

          • 22 listopada wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami wybrali się do Stowarzyszenia Ochrony Natury i Krajobrazu "Kociarze" w Winniczce koło Chojny.

            https://www.facebook.com/.../posts/d41d8cd9/257406404821327/

            Pojechaliśmy tam w celu przekazania karmy suchej i mokrej oraz koców, kołder i ręczników dla potrzebujących pomocy i wsparcia zwierząt.

            Zbiórka tych wszystkich darów odbywała się od 18 października. Inicjatorami akcji byli wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu – p. Anna Walewender oraz p. Jarosław Płotkowski. Zebraliśmy około 150 kg karmy suchej i mokrej, kilkanaście ciepłych koców, kołder i ręczników. Wszystko to z ledwością zmieściło się na solidnej wielkości przyczepce samochodowej!

            Aktualnie pod opieką Stowarzyszenia znajduje się 46 kotów, większość z nich to zwierzęta po różnych przejściach, z różnymi chorobami, które potrzebują dobrego jedzonka, leków i suplementów. Wolontariusze z Witniczki od kilku lat zajmują się głównie bezdomnymi i chorymi kotami.

            Zwierzętami opiekują się osoby, które na własny koszt dają schronienie, zakupują karmę, leczą chore zwierzęta, które najczęściej trafiają do Stowarzyszenia z interwencji np. po potrąceniu przez samochód. Najczęściej trafiają tu koty wolnożyjące, często dzikie, nie mające zaufania do człowieka.

            Zwierzęta przebywają w naprawdę wspaniałych warunkach. W ogrzewanym budynku, ciepłych i czystych kojcach. Wolontariusze robią wszystko, żeby zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki, jednak wymaga to dużych nakładów finansowych.

            Stowarzyszenie na swym profilu na Fb apeluje o pomoc: “Kochani, bardzo prosimy o pomoc i udostępnianie naszego apelu. Sytuacja w kociarni jest słaba, a my wciąż dostajemy zgłoszenia o kolejnych kociakach, którym trzeba pomóc

            Funkcjonujemy tak naprawdę tylko dzięki zbiórkom i datkom, dzięki ludziom, którym los tych kotów nie jest obojętny.

            Chętnie przyjmujemy karmę dla kociaków, potrzebujemy też suplementów. Potrzebne są koce, mogą być też stare swetry - u nas nic się nie marnuje.

            Robimy, co w naszej mocy, ale nie ukrywamy, że jest coraz trudniej...”

            Nasze dary zostały przyjęte z dużą radością. Nawet koty zza siatki wyrażały swoje zadowolenie miaucząc do nas radośnie. Przyglądały nam się z dużym zainteresowaniem i zwracały na siebie uwagę biegając po kojcu.

            W podziękowaniu za przekazane dary otrzymaliśmy dyplom oraz piękne gipsowe figurki z naklejką logo Stowarzyszenia.

            Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich wspaniałym rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce darów dla potrzebujących zwierząt, dziękujemy również naszym wolontariuszom za przeprowadzenie akcji i nadzór nad nią. Jednocześnie prosimy o ponowne przynoszenie karmy, głownie w postaci puszek i saszetek (karma mokra), każda ilość się przyda. Mile widziane będą także koce, swetry, kołdry - wszystko to przyda się zwierzętom, aby przetrwać zimę. Nasza zbiórka jest cały czas otwarta. Mamy w planach kolejną wizytę w Stowarzyszeniu.

          • Dzień Życzliwości w świetlicy szkolnej

          • 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, ponieważ tego dnia na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

            Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość.

            W naszej świetlicy również obchodziliśmy to święto. Najpierw z dziećmi została przeprowadzona pogadanka na ten temat. Dzieci dzieliły się własnymi przeżyciami i doświadczeniami. Podawały -przykłady tego, co można zrobić, aby być życzliwym dla innych oraz jak “zarażać” ludzi życzliwością i uśmiechem.

            Następnie na kartkach (przyczepionych do ubrania) mogły sobie nawzajem napisać miłe słowa lub narysować rysunek.

            Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

            Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi! Niech Dzień Życzliwości trwa przez cały rok.

          • WITRAŻ

          • Witraż, to kompozycja wykonana z kawałków barwnego szkła, złączonego ołowianymi ramkami w kwatery, które stanowią wypełnienie otworu okiennego.

            Na lekcji plastyki w klasie 5 uczniowie mieli możliwość wykonać witraże w wersji papierowej. Na początek stworzyli szablon. Im większy witraż, tym łatwiejszy w wykonaniu, ponieważ większe elementy łatwiej wyciąć nożyczkami. Kolejnym krokiem było zaplanowanie kolorowych kawałków i umieszczenie ich w okienkach. Wykonanie witrażu było ciekawym i twórczym zadaniem dla uczniów.

            Wykonane prace mogą pięknie ozdabiać okna.

            E. Kordas

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W dniach 17, 20 i 21 listopada odbyły się egzaminy w ramach Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Przystąpili do niego obecni w tych dniach uczniowie klas 4-8 i klasy 3.

            Egzamin wzbudził wiele emocji, a wśród uczniów wielu zdobyło tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Życzymy im powodzenia, a wszystkich zachęcamy, by dokładnie nauczyć się tabliczki mnożenia, bo nie tylko jest potrzebna w szkole, ale najzwyczajniej przydaje się w dniu codziennym

            Klasa 3: Blanka Biszczak, Antonina Kopanicka, Sebastian Kujawa, Gabriel Lizurej, Wernika Stachura, Wojciech Tracz

            Klasa 4: Julia Mikuć, Nina Merkel, Hanna Purgal, Barbara Orzechowska, Barbara Biel, Jakub Szweda, Maria Wasiutyńska, Lena Kutnowska, Alan Kowalski

            Klasa 5: Artemenko Sofiia, Hubert Kłos, Martyna Maślaniec, Nadia Mazurkiewicz, Kalina Pieróg, Emilia Płotkowska, Roksana Rudziewicz, Urszula Starzec, Natalia Przytuła

            Klasa 6a: Oliwia Kwaśniewska, Kornelia Wasiutyńska, Zuzanna Niewiadomska, Fabian Wąsowski, Lena Stupińska, Michalina Denis

            Klasa 6b: Hanna Stachura, Wiktoria Biel, Karol Krukowski, Olga Jessa, Emilia Chruścińska, Elżbieta Sidorczuk

            Klasa 7: Vladyslav Barabash, Karol Dobrowolski, Jowita Podgórska, Klaudia Matlingiewicz, Joanna Kozak, Daria Grymuła, Lena Wróbel, Maria Rusek, Martyna Sawicka, Roksana Błaż

            Klasa 8: Julita Jessa, Błażej Klemek

          • Szkoły Pełne Talentów #LidlPolska

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele oraz wszyscy, którzy przyczynili się do udziału w akcji LIDL TALENCIAKI!

            Dziękujemy wszystkim, którzy przekazywali Talenciaki na konto naszej szkoły. Wspólnie udało nam się uzbierać aż 877 TALENCIAKÓW.

            Dzięki zebranym punktom udało nam się uzyskać gry dla młodszych i starszych dzieci. Gry znajdują się na świetlicy oraz gabinecie pedagoga.

            Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbieraniu punktów na konto naszej szkoły.

          • 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • Janusz Korczak kiedyś powiedział " nie ma dzieci są ludzie". I to jest prawda. "Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały". Przecież każdy dorosły kiedyś był również dzieckiem. Tak więc, podobnie jak każdy dorosły, dziecko jest właścicielem praw i wolności.

            Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

            Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

            W świetlicy szkolnej dzieci zapoznały się z prawami dziecka. Zostały owe prawa omówione w formie swobodnych wypowiedzi. Dzieci zapoznały się z filmem "Jakie są prawa dziecka?". Wówczas przygotowały wspólnie mapę myśli, którą wywiesili na korytarzu szkolnym, aby inni uczniowie mogli zapoznać się z owymi prawami. Uczniowie chętnie wzięli udział w zajęciach.

            Dziecko powinno znać swoje prawa i rozumieć je oraz świadomie z nich korzystać. Państwo powinno traktować dziecko podmiotowo i bezwzględnie przestrzegać przysługujących mu praw.

            Wychowawcy świetlicy

          • Teatr piasku "Piaskowa Magia"

          • 20 listopada 2023 r. uczniowie klas 6a,6b i 7 wybrali się do CK w Chojnie by wziąć udział w spektaklu pt."Mały Książę" w wykonaniu teatru Piaskowa magia.

            Historia Małego Księcia w wykonaniu teatru Piaskowa Magia jest unikatowym pokazem malowania piaskiem na żywo.

            Na dużym ekranie za pomocą światła, piasku i cienia w połączeniu z cudowną muzyką i głosem lektora, powstała autorska interpretacja książki autorstwa Antoine de Saint-Exupéry. Jej uniwersalne przesłanie do dziś wzrusza i skłania do refleksji, a spektakl z piaskowej animacji wspaniale dopełnia treść i rozwija artystyczną wyobraźnię, kreatywne myślenie i koncentrację, której często brakuje współczesnym widzom.

            Był to zupełnie inny niż dotychczas rodzaj przedstawienia teatralnego, w którym warto było wziąć udział.

          • MISTRZOSTWA REJONU DZIECI W UNIHOKEJA

          • W dniach 14 i 16 listopada 2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzcińsku - Zdroju odbyły się Mistrzostwa Dzieci w Unihokeja.

            W zawodach brały udział reprezentacje szkół naszego rejonu:

            SP Trzcińsko-Zdrój, SP Góralice, SP Banie, SP Nawodna, SP Swobnica.

            Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały następujące uczennice: Michalina Denis, Zuzanna Falkowska, Oliwia Kwaśniewska, Kornelia Wasiutyńska, Zuzanna Saskowska, Emilia Chruścińska, Kalina Pieróg, Nadia Mazurkiewicz, Sofia Artemenko, natomiast w kategorii chłopców uczniowie: Adam Mikitów, Filip Mikitów, Oliwier Wojciechowski, Brajan Waczyński, Adam Kosiński, Jakub Bigus, Cezary Mazur, Filip Widziak.

            Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w celu wyłonienia zwycięzcy, który będzie reprezentować nasz rejon w Mistrzostwach Powiatu. Temu zadaniu sprostali chłopcy z naszej szkoły, którzy tym samym awansowali do dalszych rozgrywek.

            Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy, dziękujemy za wspaniałą walkę i życzymy dalszych sukcesów !!!

            Sławomir Topa

            Jacek Limanówka

          • Zaproszenie do udziału w konkursie

          • Zapraszamy uczniów klas 4 - 6 do wzięcia udziału w konkursie pt. "Zadymiony - mówimy NIE biernemu paleniu", którego organizatorem jest Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie.

            Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej na podany temat techniką collage w formacie A3.

            Prace należy składać do 01.12 b.r do p. Moniki Sidorczuk w świetlicy szkolnej.

          • Gang Mocniaków w klasie 3

          • Jeronimo Martins Polska SA., właściciel sieci sklepów Biedronka, ponownie zaprosił nas do udziału w programie, który pomaga wypracować właściwe nawyki najmłodszych.

            „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków” mają na celu przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia.

            Pluszowe maskotki przekazały dzieciom informacje na temat 5 grup produktów uwzględnionych w zdrowym żywieniu. Trzecioklasiści podejmując różne aktywności podczas zajęć utrwalili sobie zasady zdrowego odżywiania.