• Wycieczka do Warszawy

• W ubiegłym tygodniu mocna grupa naszych uczniów wzięła udział w autokarowej wycieczce do stolicy naszego kraju. 51 osób głównie z klas 5 i 6 miało okazję poznać najważniejsze miejsca Warszawy, a dzięki znakomicie przygotowanym przewodnikom posłuchać o tajnikach tego miasta. Nie zabrakło spaceru po Łazienkach, okolicach Zamku Królewskiego. Była wizyta w Polskim Radiu, gdzie dzieci dowiedziały się o specyfice pracy radiowców. Obowiązkowymi punktami wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik, oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wrażeń cała moc, smartfony pokazywały rekordowe ilości przemierzonych dystansów, pogoda dopisała, zatem wyjazd jak najbardziej zaliczyć można do udanych! Podziękowania dla Biura Turystycznego Projekt z Gorzowa i pana Daniela za sprawną organizację wycieczki.

• Medaliści Turnieju

• Intensywne sportowe emocje za nami po sobotnim turnieju w Sulęcinie szóstka naszych dzieci wzięła udział w turnieju organizowanym przez Olimpionik w Lipianach

Z medalami wrócili:

Srebrny Medal Lena Trzecka w kategorii dziewcząt klas 1-2

Srebrny Medal Kacper Stempka w kategorii chłopców klas 1-2

Brązowy Medal Franciszek Przygrodzki w kategorii chłopców klas 1-2

Srebrny Medal Jakub Szweda w kategorii chłopców klas 3-4

Brązowy Medal Kacper Stempka i Jakub Szweda w grze podwójnej klas 1-4

W turnieju również dzielnie walczyły: Daria Romaniuk i Irena Lejman Brawa dla Irenki, która zaliczyła swój debiut turniejowy

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji dojazdu i wspólnie spędzony czas

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Trzcińsko-Zdrój.

Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju

Vreespol

Fundacja Sport&Fun 4 Everyone

Źródło: Luks Krokus

• KONKURS PLASTYCZNY PT.: „SPORT WIDZIANY OCZAMI DZIECKA”

• Uczniowie klas I-III wzięli udział w cyklicznym konkursie plastycznym zatytułowanym: „Sport widziany oczami dziecka”.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej związanej tematycznie ze sportem.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęły 64 prace, które zostały ocenione przez profesjonalne jury.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Lena Trzecka kl. II

2 miejsce – Maria Gradowska kl. III

3 miejsce – Anna Mazur kl. I

Prace wyróżnione:

Barbara Czerniak kl. II

Antonina Kopanicka kl. II

Lukrecja Krasucka kl. II

Sebastian Kujawa kl. III

Maria Ożarowska kl. III

Natalia Tatkowska kl. III

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony trud w wykonanie prac.

Organizator: Sławomir Topa

• Ela Sidorczuk laureatką V edycji konkursu „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”

• Znamy już laureatów V edycji konkursu na pracę historyczno-literacką pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię” organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pawła Palczyńskiego oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie Krzysztofa Kowalczyka.

Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów zachodniopomorskich szkół wiedzy historycznej, poznawanie swoich historii rodzinnych, a tym samym zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, propagowanie wiedzy o gromadzeniu i zabezpieczaniu pamiątek przeszłości z archiwów rodzinnych oraz doskonalenie własnego warsztatu piśmienniczego.

Zadaniem uczestników było napisanie pracy historyczno-literackiej pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”, która miała zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią.

Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie wpłynęło 80 prac uczestników. Komisja konkursowa składająca się z pracowników kuratorium oświaty oraz archiwum państwowego wyłoniła laureatów konkursu, wśród których znalazła się uczennica klasy 6b Elżbieta Sidorczuk.

GRATULUJEMY!!!

Żródło: Kuratorium Oświaty w Szczecinie