Bezpieczne wakacje
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Wakacje, wszyscy na nie czekamy, a zwłaszcza uczniowie!
Zanim zaczniemy błogi wypoczynek, musimy podsumować mijający rok szkolny.
Dziś na boisku szkolnym zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Dyrektor szkoły pani Violetta Papież uroczyście przywitała wszystkich obecnych i krótko podsumowała kończący się rok szkolny. Następnie głos zabrał Burmistrz Gminy Trzcińsko- Zdrój pan Bartłomiej Wróbel. W ciepłych słowach pogratulował uczniom sukcesów i życzył spokojnych, i bezpiecznych wakacji.
Uczniowie, którzy wyróżnili się w nauce oraz zdobyli osiągnięcia na szczeblu powiatowym i wojewódzkim otrzymali nagrody.
Nie zabrakło również zespołu Aplauz, który zaakcentował swoimi piosenkami zbliżające się wakacje.
Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!
Szkolny Klub Wolontariatu
Szkolny Klub Wolontariatu to społeczność, licząca 68 uczniów, którzy stoją na straży pomagania. Ich bezinteresowna pomoc jest bezcenna. Wsparcie, które niesiecie innym jest wielką wartością.
Jesteśmy dumni z tego, że baza Wolontariatu tak dynamicznie się rozwija. Dzięki Wam, udało nam się zrealizować wiele projektów na rzecz potrzebującym.
Ilość przepracowanych godzin w wolontariacie przedstawia się następująco:
Klasa 4 : 106h
Klasa 5: 72.5h
Klasa 6a: 324h
Klasa 6b: 316h
Klasa 7: 415.5h
Klasa 8: 270h
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w każdą akcję, za poświęcenie, wielkie serce i entuzjazm
Życzymy Wam wytrwałości w niesieniu dobra oraz sukcesów w realizacji własnych planów.
Szczególne podziękowania, należą się 27 wolontariuszom, którzy swoją wyjątkową postawą i pracą zasłużyli na wyróżnienie.
Wspólnie uczciliśmy owocną współpracę pysznymi lodami i granitami, a wolontariusze otrzymali dyplomy z podziękowaniami.
Nie możemy się doczekać przyszłych przedsięwzięć z Waszym udziałem:-) Tymczasem odpoczywajcie , udanych wakacji !
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu:
Anna Walawender, Anna Gontarz, Małgorzata Czerniak, Julia Konsik, Jarosław Płotkowski
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Rzeczy pozostawione w świetlicy
Drodzy Rodzice!
Na zdjęciach zguby pozostawione na wieszakach obok szkolnej świetlicy. Jeśli zauważyliście coś należącego do Waszych dzieci - zapraszamy po odbiór do piątku 21.06 włącznie.
Ela Sidorczuk laureatką konkursu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Archiwum Państwowego w Szczecinie
18 czerwca w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie historyczno-literackim “Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”.
Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczył Zachodniopomorski Kurator Oświaty Paweł Palczyński, Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie dr hab. Krzysztof Kowalczyk oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie Katarzyna Królczyk.
Zadaniem uczestników konkursu było napisanie pracy historyczno-literackiej, która miała zawierać interesujący opis pamiątki rodzinnej wraz z przytoczoną jej historią na tle dziejów rodziny.
Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie wpłynęło 80 prac uczestników. Komisja konkursowa składająca się z pracowników kuratorium oświaty oraz archiwum państwowego wyłoniła 16 laureatów konkursu.
W tym gronie znalazła się uczennica klasy VIb naszej szkoły - Ela Sidorczuk.
Gratulujemy Eli i życzymy dalszych sukcesów!
V Ogólnopolski Konkurs Malarski
II miejsce Kornelii Wasiutyńskiej w V Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Podróż dookoła świata” 2024 organizowanym przez Dom Kultury w Gdyni.
Celem konkursu było pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej, promowanie talentów, wzbudzanie zainteresowania różnorodnością kultur i krajobrazami świata, popularyzacja działań artystycznych i konfrontacja doświadczeń z zakresu wykorzystania różnych technik malarskich.
Gratulacje!!!
E.Kordas, M.Kordas
Akcja Profilaktyczna “Bezpieczne Wakacje” z Gryfińskim Stowarzyszeniem Ratowniczym
Wczoraj w naszej Szkole mieliśmy przyjemność gościć niezwykłych specjalistów – ratowników z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. Panów: Łukasza, Damiana i Kacpra. Zorganizowali oni dla naszych uczniów niezapomnianą akcję profilaktyczną, której celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa na czas wakacji!
Czego się nauczyliśmy?
Bezpieczna kąpiel
Jak rozpoznać bezpieczne miejsca do pływania?
Co zrobić, gdy zauważymy kogoś w niebezpieczeństwie?
Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach
Jakie są podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy?
Kiedy i jak wezwać pomoc?
Bezpieczeństwo na drodze
Jakie zasady obowiązują pieszych i rowerzystów?
Jak poruszać się po drogach, aby unikać niebezpieczeństw?
Nasi uczniowie mieli okazję przetestować swoje umiejętności w praktyce – ćwiczyli reanimację na fantomach i z dużym entuzjazmem uczestniczyli w symulacjach ratowniczych.
Dziękujemy Gryfińskiemu Stowarzyszeniu Ratowniczemu za ich poświęcenie i cenną naukę! Jesteśmy pewni, że dzięki Waszej wiedzy nasze dzieci będą lepiej przygotowane do spędzenia bezpiecznych wakacji.
Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia – uśmiechy na twarzach dzieci mówią same za siebie!
Pamiętajmy, bezpieczeństwo naszych dzieci to priorytet, a każda chwila poświęcona na naukę, jak je zapewnić, jest bezcenna.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji!
#BezpieczneWakacje #GryfińskieStowarzyszenieRatownicze #TrzcińskoZdrój #SzkołaPodstawowa #PierwszaPomoc #EdukacjaRatownicza
Innowacja pedagogiczna "Ornitologiczne inspiracje" – podsumowanie
W II semestrze roku szkolnego 2023/2024 klasa 5 realizowała innowację pedagogiczną "Ornitologiczne inspiracje". Tematyka innowacji koncentrowała się wokół podstawowych pojęć edukacji przyrodniczej. Uwzględniając naukę, utrwalanie i usystematyzowanie wiadomości o ptakach pojawiających się w przyrodzie naszej okolicy.
Innowację realizowano podczas godzin wychowawczych oraz lekcji plastyki. Głównym celem prowadzących zajęcia było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych związanych z uwrażliwieniem uczniów na obecność ptaków w sąsiedztwie, ich różnorodność i piękno. Motywem przewodnim było, także rozwijanie umiejętności plastycznych poprzez wykonanie prac przedstawiających poznawane okazy za pomocą różnych technik.
Podczas zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne, uczestniczyli w pogadankach wprowadzających w tematykę ptaków. Oglądali prezentacje i filmy oraz wsłuchiwali się w odgłosy i śpiew ptaków. Uczestniczyli w zajęciach terenowych oraz mieli okazję fotografować napotkane ptaki. Każdy uczeń stworzył własny album ptaków.
Korzyści innowacji:
- wszyscy uczniowie poznali etykę zachowania się podczas obserwacji ornitologicznych i stosują ją na spacerach oraz zabawach w parku,
- uczniowie wykazują zainteresowanie ptakami, znają ich nazwy rozpoznając po odgłosach i ubarwieniu np. w trakcie wycieczki szkolnej uczennice klasy 5 potrafiły z entuzjazmem rozpoznać sikorki w parku w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
- dzieci spędzają czas wolny na łonie przyrody, poszukując ptaków, wykonując zdjęcia,
- zajęcia wpłynęły na rozwój kreatywności uczniów,
- uczniowie wiedzą jakim pokarmem należy dokarmiać ptaki w czasie zimy.
E. Kordas, M. Kordas, M. Dobrowolska
Wyniki konkursu matematyczno – logicznego
10 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczno – logiczny w dwóch grupach wiekowych: klasy 4-5 oraz 6-8. Do udziału w konkursie nie było wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne.
Konkurs polegał na udzieleniu pisemnych odpowiedzi do zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Formuła zadań konkursowych umożliwiła trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.
Najlepsi w kategorii klas 6-8:
Arcymistrz Logicznego Myślenia – Hanna Wilk klasa 7,
Mistrz Logicznego Myślenia – Lena Wróbel klasa 7,
Ekspert Logicznego Myślenia – Klaudia Matlingiewicz klasa 7.
Najlepsi w kategorii klas 4-5:
Arcymistrz Logicznego Myślenia- ex aequo Kalina Pieróg klasa 5 i Sofia Artemenko klasa 5.
Arcymistrzowie, Mistrzowie i Eksperci uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom podjęcia wyzwania. Jesteście wielcy!
Organizatorzy: Anna Gontarz, Marianna Jakowiecka
SZKOLNY TEST WIEDZY O SPORCIE
Na początku czerwca uczniowie klas VI-VIII mogli wykazać się posiadaną wiedzą o tematyce sportowej w organizowanym corocznie „Teście wiedzy o sporcie”.
Test składał się z 20 pytań otwartych i zamkniętych. Tematyka dotyczyła pojęć i zagadnień związanych ze sportem, historią sportu, rekreacją i zdrowym odżywianiem. Za prawidłową odpowiedź uczeń otrzymywał od 1 do 3 punktów w zależności od trudności pytania. Maksymalnie można było uzyskać 29 punktów.
Uczniowie nagrodzeni, którzy wykazali się największą wiedzą:
I miejsce – Hanna Wilk kl. VII – 25,5 pkt.
II miejsce – Lena Wróbel kl. VII – 22,5 pkt.
III miejsce – Oliwier Wojciechowski kl. VI A – 21,5 pkt.
Bartosz Jóźwiak kl. VI B – 21,5 pkt.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok
Organizator: Sławomir Topa
Wycieczka klasy siódmej
Czerwiec to czas wielu wycieczek i wyjazdów szkolnych. Wzorem młodszych klas, siódmoklasiści wybrali się do Majalandu. Było dużo emocji podczas korzystania z poszczególnych atrakcji parku rozrywki. Kilka godzin spędzonych bardzo aktywnie, zleciało bardzo szybko. Był to dobry odpoczynek od codzienności szkolnej i możliwość integracji klasy.
Egzamin na kartę rowerową
Wycieczki rowerowe to mocny punkt w działaniach naszej szkoły. Już od wielu lat nasi uczniowie przemierzają szlaki na jednośladach. Dbamy o to, aby robili to bezpiecznie i świadomie, dlatego co roku organizowane są egzaminy na kartę rowerową. Najpierw dzieci musiały wykazać się znajomością zasad i przepisów ruchu drogowego podczas egzaminu teoretycznego rozwiązując dedykowane testy na aplikacji. Następnie przyszedł czas na egzamin praktyczny polegający na przejechaniu przez placyk manewrowy. Cieszymy się, że duża liczba kolejnych naszych uczniów pozytywnie przebrnęła przez te egzaminy i dołącza do grona rowerzystów. Wycieczek na pewno nie zabraknie.
Wycieczka klasy drugiej i czwartej
W dniu 7 czerwca uczniowie klas 2 i 4 uczestniczyli w wycieczce do parku rozrywki „Majaland” Kownaty.
Wyjazd okazał się fantastyczną przygodą. Uczniowie z entuzjazmem korzystali z wielu atrakcji znajdujących się w tym miejscu. Karuzela Motyli, Wilkołak, Super ślizg, Totem Wikingów, Łódź Wikingów cieszyły się największym zainteresowaniem dzieci, zabierając je w bajkowy świat wikingów, wilkołaków oraz pszczółki Mai. Odważni spędzali czas na rollecoasterze.
Moc wrażeń i atrakcji towarzyszyły naszym uczniom przez cały dzień.
Dziękujemy rodzicom za pomoc przy opiece nad dziećmi i wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Edukacja z wojskiem
W dniu 05.06.2024r. żołnierze z 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie w ramach przedsięwzięcia pn. „Edukacja z wojskiem” przeprowadzili w klasach VI szkolenie, którego celem było podniesienie świadomości w obszarze bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiednich postaw w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie praktycznych umiejętności zachowania w takich sytuacjach, a także nauka bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie.
Projekt – biologiczny lapbook
Przedstawiamy Państwu prace uczniów klasy 5, którzy wykonali piękne lapbooki na temat „Organy roślinne”. Uczniowie przedstawili budowę, funkcje, rodzaje liści i korzeni i pędów oraz ich przekształcenia. Wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Swoje prace urozmaicili ciekawostkami i wspaniałymi rysunkami.
Zapraszam do oglądania.
M.S
Innowacja pedagogiczna „Ornitologiczne inspiracje”
Uczniowie klasy piątej w ramach innowacji „Ornitologiczne inspiracje” poznali ostatniego ptaka - wilgę.
Na wstępie wszyscy wsłuchaliśmy się w głos wilgi i jej melodyjny śpiew.
Wilga w Polsce jest ptakiem lęgowym niżu, unika wyższych terenów górskich. Przebywa u nas krótko – od maja do sierpnia – września. Jest nieco większa od szpaka. Rozmiary: długość ciała: ok. 24–25 cm. Rozpiętość skrzydeł: ok. 44–47 cm. Masa ciała: 51–90 g. Upierzenie samca jaskrawożółte, skrzydła czarne z żółtą plamą u nasady lotek dłoniowych, ogon czarny z żółtymi rogami. Przez oko przechodzi czarny pasek. Samica szarozielono-żółtawa na wierzchu, o ciemniejszych od grzbietu oliwkowozielonych skrzydłach i ogonie. Tęczówki oczu są czerwone, dziób różowy, nogi niebieskoszare.
Wilga lata szybko i falistym torem. Rzadko schodzi na ziemię, zwykle przebywa wysoko w koronach drzew. Ten ptak preferuje lasy liściaste i mieszane (głównie olsy).
Śpiewa często wtedy, gdy zanosi się na deszcz, czyli wówczas, gdy zwiększa się wilgotność powietrza. Samiec często wydaje dźwięczne, melodyjne, fletowe gwizdy podobne do „zofija fija”. Repertuar obu płci jest bogatszy, ale inne dźwięki są chrapliwe i nie są zbyt przyjemne dla ludzkiego ucha – zawołanie to szorstkie „rej” lub ostre „jik jik”. Wykonuje je zwłaszcza samica.
Na terenie Polski wilga objęta jest ścisłą ochroną gatunkową.
E.Kordas
M.Kordas
M.Dobrowolska
Pomagamy Wojtkowi
W dniach 3 oraz 6 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka wraz z charytatywną zbiórką pieniędzy. Zebrane fundusze przekazane zostaną na leczenie Wojtka Klimka, który choruje na artrogrypozę oraz guza nerwu łokciowego. W czasie zbiórki uczniowie mogli wziąć udział w meczu w koszykówkę, który odbył się pod okiem Pana Sławomira Topy. Odbył się również kiermasz, na którym zakupić można było słodkie i słone przekąski oraz wziąć udział w loterii fantowej. Były również stoiska, przy których można było zrobić sobie kolorowe warkoczyki i tatuaże, a także fotobudka. Akcja przeprowadzona została pod okiem Pani Anny Walawender, Pani Małgorzaty Czerniak i Pani Julii Konsik. Wspomogli nas również rodzice: Pani Agnieszka Urbańska, Pani Paula Mołdoch oraz Pani Aleksandra Jarosińska. Zaangażowani byli uczniowie klasy 6a: Oliwia Kwaśniewska, Kornelia Wasiutyńska, Zuzanna Niewiadomska, Zuzanna Falkowska, Amanda Jaćkiewicz, Oliwier Wojciechowski, klasy 6b: Emilia Chruścińska, Elżbieta Sidorczuk, Natasza Nowaczyk, Wiktoria Biel, Olga Jessa, Hanna Stachura, Aleks Dzierzba, Jakub Szczepański, Karol Krukowski oraz klasy 7: Lena Wróbel, Joanna Kozak, Julia Załęska, Zuzanna Szweda. Wspomogła nas również Magdalena Skiba. Łącznie udało nam się zebrać kwotę 4161 zł, która zostanie przekazana na konto fundacji Siepomaga. Serdecznie dziękujemy za możliwość organizacji tego dnia. Dziękujemy za pomoc wolontariuszom, samorządowi szkolnemu, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy niesamowicie zaangażowali się w tę akcję. To dzięki nim wszystko udało się tak doskonale zorganizować. Uczniowie byli zachwyceni tym przedsięwzięciem.
2
Wycieczka klasy 1 i 3
Uczniowie z klasy 1 i 3 odwiedzili Ranczo w Dolinie Płoni w Barlinku.
Na miejscu na dzieci czekały liczne atrakcje w tym m.in. dmuchane zamki, tyrolka, trampolina, plac zabaw a także wata cukrowa, popcorn oraz wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.
Podczas warsztatów artystycznych uczniowie wykonali szkolne worki. Dzieci miały okazję poznać i nakarmić zwierzęta mieszkające w tamtejszej zagrodzie.
Dobre humory dopisywały wszystkim do samego końca wycieczki.
Dzień Dobrych Uczynków
19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków czyli święto społecznych i bezinteresownych działań.
Z tej okazji, 20 maja w naszej szkole został zorganizowany kiermasz podczas którego sprzedawane były gofry. Dochód z wydarzenia został przeznaczony na zakup gier, zabawek i różnych artykułów, które trafiły na wyposażenie świetlicy szkolnej.
Z przyjemnością ogłaszamy, że udało nam się zebrać 1170zł.
Nasi uczniowie mogą już korzystać z nowości, które zostały zakupione.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i wkład włożony w zorganizowanie tego wydarzenia.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie