W tym jakże wyjątkowym dniu, naszym Paniom życzymy wszystkiego naj, naj najlepszego!!!
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ POD PONIŻSZYMI LINKAMI
W tym jakże wyjątkowym dniu, naszym Paniom życzymy wszystkiego naj, naj najlepszego!!!
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ POD PONIŻSZYMI LINKAMI
Dnia 5 marca odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Przystąpiło do niego 17 uczestników, którzy zaprezentowali przygotowane dwa utwory.
Recytacje oceniała komisja w składzie: p. Maria Kordas, p. Anna Zawadzka, p. Małgorzata Czerniak. Przy ocenie brano pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Nadia Mazurkiewicz kl.2 - Kalina Pieróg kl.2 - Lena Stupińska kl.3a
II miejsce - Barbara Biel kl.1 - Julia Mikuć kl.1 - Julia Komarnicka kl.2 - Martyna Maślaniec kl.2 - Roksana Rudziewicz kl.2 - Urszula Starzec kl.2 - Emilia Chruścińska kl.3b - Natasza Nowaczyk kl.3b
III miejsce - Fabian Wąsowski kl.3a - Oliwier Wojciechowski kl.3a - Wiktoria Biel kl. 3b - Zuzanna Saskowska kl. 3b - Elżbieta Sidorczyk kl.3b - Hanna Stachura kl.3b
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie ciekawych interpretacji wierszy. Członkom komisji dziękujemy za poświęcony czas i rzetelną ocenę młodych recytatorów. Trzcińskiemu Centrum Kultury oraz p. Piotrowi Przytule za pomoc w przygotowaniu dyplomów.
Organizator
Elżbieta Moska
5 marca 2021 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Organizatorkami konkursu były panie: Urszula Lewandowska i Marta Dobrowolska. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-8.
Jury w składzie:
1.Urszula Lewandowska
2. Marta Dobrowolska
wyłoniło następujących zwycięzców w klasach 4-8:
I miejsce- Lena Wróbel- kl. 4 a, Zuzanna Kujawa – kl. 8a
II miejsce- Julia Załęska – kl.4 a
III miejsce- Marta Makarońska- kl.8a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Organizatorzy
Przedstawiamy relację z klasy 3a, która w ramach projektów czytelniczych poznała książkę z serii Nela mała reporterka pt. „Nela i skarby Karaibów”.
Naszą przewodniczką po wyspach Karaibskich była Nela. Dziewczynka zwiedzająca świat i dzieląca się swoimi przygodami z podróży. Dzieci z zaciekawieniem poznały nowe miejsce na mapie świata. Pracując z książką przeczytaliśmy i zobaczyliśmy wiele nowych informacji.
Efektem poznania odległych tajemnic i ciekawostek były prace plastyczne prezentujące rośliny, zwierzęta i krajobraz Karaibów w wykonaniu uczniów.
E.Kordas
Dzieci są zmęczone siedzeniem w domu, mają obniżoną sprawność fizyczną, pojawia się u nich nadwaga. To sygnały, które coraz częściej można usłyszeć od rodziców i nauczycieli w czasie pandemii. Nauka w domu, przed komputerem i brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami spowodowały wiele szkód.
Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz ze specjalistami z Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie pomogą młodym ludziom wrócić do sprawności fizycznej. Już od kwietnia br. rusza program #MEiN i #AWF #AktywnyPowrótDoSzkoły.
Uczestnicy programu:
Etapy programu:
Zapis dzisiejszej konferencji Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Rektora AWF w Warszawie prof. Bartosza Molika https://tiny.pl/r4jjv
Więcej informacji na temat programu na stronie https://tiny.pl/r4jpw
Uczniowie klas I – III wzięli udział w Konkursie Plastycznym pt: „Wiem w czym jestem najlepszy”. Celem konkursu było budowanie pozytywnej samooceny, rozwianie zainteresowań oraz twórcze spędzenie wolnego czasu.
Oto zwycięzcy konkursu
Kategoria klas I - II
I miejsce
LENA KUNOWSKA
MARCELA KLIMAS
II miejsce
BARBARA BIEL
GABRIELA MATUSIK
III miejsce
ALAN KOWALSKI
JULIA MIKUĆ
Kategoria klas III
I miejsce
WIKTORIA BIEL
ELZBIETA SIDORCZUK
II miejsce
EMILIA CHRUSCIŃSKA
HANNA STACHURA
III miejsce
NATASZA NOWACZYK
MICHAŁ BŁAŻ
Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów pod poniższym linkiem.
1 marca 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, rozstrzelano, strzałem w tył głowy, siedmiu członków ruchu niepodległościowego
IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".
Rocznica tej zbrodni obchodzona jest od 2011 roku jako Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Żołnierze Wyklęci – Zapomniani Bohaterowie to Niezłomni polskiego, powojennego podziemia niepodległościowego oraz antykomunistycznego. To niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Żołnierze walczyli ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.
W dniu 27 lutego 2021r. uczennice naszej szkoły, reprezentujące LUKS Krokus Góralice, wystąpiły w Sianowie w Krajowym Turnieju Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych oraz w Turnieju Żaków.
W kategorii młodzik młodszy Daria Pustkowiak (klasa 7b) zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej. Brązowy medal zdobyła również Natalia Vreeswijk (klasa 7b) w parze z Piotrem Lisem (UKS Kometa Sianów) w grze mieszanej. Pozostałe zawodniczki swój start zakończyły w fazie grupowej.
W rozegranym równolegle Turnieju Żaków w deblu dziewcząt Martyna Sawicka (klasa 4) z Hanną Makuchowską (SP Góralice) zajęły drugie, a Maja Kudz i Zuzanna Szweda (klasa 4) – trzecie miejsce.
Gratulujemy!!!
Zapraszamy do wypożyczania książek z serii „Basia”. Szkolna biblioteka została wzbogacona o:
1. Basia i piknik
2. Basia i bałagan
3. Basia i Dziadkowie
4. Basia i kolega z Haiti
5. Basia i nowy braciszek
6. Basia i pieniądze
7. Basia i telewizor
8. Basia i upał w zoo
(Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa)
Tytułowa Basia to główna bohaterka tej serii książek. Basia jest zabawną i mądrą przyjaciółką dzieci.
Seria książek z rezolutną Basią przedstawia codzienne życie współczesnej rodziny. W kolejnych częściach dowiadujemy się jakie przygody spotykają Basię na co dzień, w domu, w przedszkolu. W sytuacjach które mogą być radosne, ale i też trudne. Treści opowiadań podpowiedzą nam jak w prosty sposób można rozwiązać „wielkie” problemy małych milusińskich.
E. Kordas, M. Kordas
Kacper Koster utalentowany wokalista wystąpi już 28 lutego 2021 roku (niedziela) podczas premiery długo wyczekiwanej, drugiej części płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2" w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Podczas koncertu usłyszymy piosenki o Szczecinie, które zostaną wykonane przez młodych wokalistów wyłonionych w castingach. Muzykę wykonuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie.
O szczegółach wydarzenia poinformujemy w sobotę.
https://filharmonia.szczecin.pl/.../1468-I_zyli_dlugo_i_w...
Poprzedni tydzień w naszej szkole obfitował w zajęcia profilaktyczne dotyczące uzależnień, a szczególnie uzależnienia od alkoholu.
Nasi uczniowie brali udział w zajęciach profilaktycznych na temat przyczyn i skutków nadużywania alkoholu. Oprócz pogadanek, filmów były zajęcia warsztatowe, na których uczniowie wykonali plakaty na temat uzależnienia od alkoholu.
Był też konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III , którego celem było budowanie pozytywnej samooceny oraz rozwijanie zainteresowań i talentów.
W dniu 20 lutego 2021r. uczennice naszej szkoły, reprezentujące LUKS Krokus Góralice, udały się do Lubniewic, by rozegrać Krajowy Turniej Badmintona w kategorii Młodzików Młodszych. Najwartościowszy wynik uzyskała Natalia Vreeswijk (klasa 7b), która w parze z Piotrem Lisem (UKS Kometa Sianów) zajęła drugie miejsce w grze mieszanej. Gratulujemy!
GRATULUJEMY!!!
Dzień świętego Walentego wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła.Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli i wychowawców zorganizowano dla uczniów wiele miłych atrakcji. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wykonali walentynkowe kartki. Powstało wiele prac plastycznych, uczniowie rozwiązywali walentynkowe quizy.W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a miłosne piosenki rozbrzmiewały z każdej sali.Pamiętajmy jednak, aby o szacunku do drugiego człowieka i okazywaniu miłości bliskim pamiętać zawsze. Pokazujcie sobie nawzajem, jak bardzo wartościowymi ludźmi jesteście!
Karnawał to dla dzieci fantastyczny czas. Dla Nich bal przebierańców to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.W dzień zabawy od rana do naszej szkoły kolejno przybywali tajemniczy goście. Księżniczki, strażacy a nawet policjanci, którzy pilnowali porządku podczas zabaw. Cudownych strojów było co nie miara. Nie trzeba było długo czekać, aby zobaczyć pierwszą taneczną parę na parkiecie. Powodzeniem cieszyły się pląsy w parach, w mniejszych i większych grupkach. Były również konkursy.Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.
Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 to międzynarodowy dzień, który co roku odbywa się 11 lutego. Został wprowadzony przez Unię Europejską i ma na celu promowanie istnienia i właściwego korzystania z ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego 112.Data obchodów jest nieprzypadkowa, bo zapis daty 11 lutego w formie 11.2 jednoznacznie kojarzy się właśnie z tym uniwersalnym numerem alarmowym.Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach promujących dzień 112. W klasach odbyły się pogadanki po których uczniowie wykonali prace propagujące świadome korzystanie z numerów alarmowych.Uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym, którego wyniki podamy niebawem.Dzięki takim akcjom najmłodsi wiedzą co należy zrobić kiedy nasze życie, zdrowie lub mienie jest zagrożone oraz w jakich sytuacjach należy kontaktować się z operatorem numeru alarmowego 112.
Już najstarsze polskie przysłowia wspominają o konieczności spożywania pączków w ostatni czwartek karnawału.Zgodnie z tradycją Tłusty Czwartek obfitował w naszej szkole w przepyszne pączki. Dzieci z uśmiechem zajadały się wypiekami, również tymi zrobionymi własnoręcznie. W tym dniu nawet niejadki dołączyły do grona ulubieńców pączków.
Dziś nasi uczniowie mogli się o tym przekonać, ćwicząc takie umiejętności jak: gimnastyka narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem słomek, sortowanie elementów, kodowanie czy odgadywanie i pokazywanie emocji.Humor dopisywał, a słodkie za
„Działajmy razem!” to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu.
Uczniowie klasy 3b w dniu dzisiejszym rozmawiali na temat bezpiecznych zachowań w sieci. Dzieci uczestniczyły w pogadance z pedagogiem, po której powstała lista internetowych zasad.
Mając na uwadze hasło "Działajmy razem!" uczniowie pracując w grupach wykonali postać Strażnika Internetu a także krążącego w sieci wirusa.
Pamiętajmy o bezpieczeństwie w sieci
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem materialnym sprawili, że laureaci Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Pomorze Zachodnie – moja mała Ojczyzna” mogli otrzymać wspaniałe nagrody.
„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko co robisz dla innych,
jest tym co naprawdę warto robić.”
Pod honorowym patronatem
Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego
Instytutu Pamięci Narodowej
Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój
Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu
Nasza szkoła po raz kolejny była organizatorem konkursu plastycznego przeznaczonego dla uczniów z całego województwa zachodniopomorskiego. Tym razem był to konkurs pt: „Pomorze Zachodnie – moja mała Ojczyzna”. Tak jak poprzednie konkursy, ten także cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Otrzymaliśmy bardzo dużo prac plastycznych. Komisja konkursowa nagrodziła aż 52 dzieci.
W dniach 29 stycznia 2021 r. oraz 1 i 2 lutego 2021 r. odbyło się w naszej szkole wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Pomorze Zachodnie – moja mała Ojczyzna”. Ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią nie mogliśmy zorganizować uroczystości wręczenia nagród. Rozdanie nagród odbyło się w reżimie sanitarnym: mierzenie temperatury, maseczki, zachowanie dystansu. Laureaci konkursu odbierali nagrody pojedynczo w wyznaczonym czasie. Oczywiście była wystawa nagrodzonych prac plastycznych i każdy uczeń mógł je obejrzeć i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniowie, których prace zostały wybrane na wystawę pokonkursową otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Powered by aSc EduPage