• Sukces szkolnych zespołów oraz wokalistów w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej”

          • 10 listopada br. w Centrum Kultury w Chojnie odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej”.

            Wzięło w nim udział 48 podmiotów artystycznych w 4 kategoriach wiekowych w tym zespoły wokalne reprezentujące naszą szkołę - Aplauz Mini oraz Aplauz oraz nasi uczniowie biorący udział w konkursie indywidualnie oraz zespołowo (zespół wokalny Szyk) i reprezentujący BiCK w Trzcińsku Zdroju.

            Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury w składzie Magdalena Włodarczak, Paulina Wojtowicz oraz Michał Kuczyński przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

            Zespół wokalny Aplauz Mini - wyróżnienie specjalne

            Zespół wokalny Aplauz - tytuł laureata

            Kalina Pieróg, Zespół wokalny Szyk - reprezentujący BiCK w Trzcińsku Zdroju - tytuł laureata

            Oliwia Kwaśniewska - reprezentująca BiCK w Trzcińsku Zdroju - wyróżnienie

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne i wzruszające występy.

            Zdjęcia z konkursu pochodzą ze strony CK w Chojnie fot. Maksymilian Odróbka

          • Dzień Seniora

          • Dzień Seniora, obchodzony na różne daty w różnych miejscach na świecie, to czas dedykowany szacunkowi i docenieniu starszych członków społeczeństwa.

            W ramach promowania więzi międzypokoleniowych i aktywnej integracji seniorów, wiele szkół organizuje inicjatywy, w tym wizyty uczniów z Kół Wolontariatu w lokalnych placówkach dla osób starszych. W jednym z takich pięknych dni uczniowie z klasy IV i VIII ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju postanowili uczcić Dzień Seniora, zaplanowawszy wizytę w pobliskim Domu Pomocy Społecznej.

            Celem tej inicjatywy było nie tylko dostarczenie chwil radości i uśmiechu starszym mieszkańcom, ale także nawiązanie bliskiej więzi międzypokoleniowej.

            Uczniowie przynieśli ręcznie wykonane laurki i pięknie przygotowane babeczki. Starannie przygotowane upominki, wykonane własnoręcznie przez uczniów, były nie tylko wyrazem szacunku, ale także dowodem na to, jak dużo trudu i serca włożyli w tę inicjatywę. Podczas spotkania z seniorami uczniowie również chętnie słuchali opowieści o życiowych doświadczeniach swoich starszych przyjaciół. Dzięki tym rozmowom, obie grupy mogły dzielić się swoją mądrością życiową, co było niezwykle wartościowym elementem tego spotkania.

            Wizyta zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, podczas którego wszyscy mieli okazję do swobodnej rozmowy i dzielenia się wspomnieniami. W rezultacie obie strony zyskały nie tylko nowych przyjaciół, ale także cenne doświadczenia i wzajemną życzliwość. Inicjatywy takie, jak wizyty uczniów z Koła Wolontariatu w DPS, nie tylko promują aktywną integrację międzypokoleniową, ale także uczą empatii, szacunku i troski o innych. Takie wydarzenia mają potencjał nie tylko świętowania Dnia Seniora, ale także tworzenia trwałych więzi społecznych, które przynoszą korzyści zarówno młodszym, jak i starszym członkom społeczeństwa.

            Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Zdzisławowi Iwanickiemu za tą możliwość, wszystkim zaangażowanym i rodzicom uczniów zaangażowanym w wolontariat.

            Opiekunowie Wolontariatu

            Jarosław Płotkowski, Anna Walawender

          • Poznajemy warstwy lasu

          • Uczniowie z klasy 3 podczas zajęć przyrodniczych poznali warstwową budowę lasu, przypomnieli sobie gatunki drzew liściastych i iglastych, a także informacje na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.

            Uczniowie z przyniesionych darów wykonali las w słoiku. Wspólna praca pozwoliła na rozwijanie umiejętności współpracy, właściwego planowania oraz przydzielania zadań. Pracy towarzyszyła twórcza radość, a jej efekty można podziwiać na zdjęciach.

          • Nowy monitor z projektu OSE ESA

          • Nasza szkoła od jakiegoś czasu realizuje projekt OSE ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Dzięki temu, każdy mieszkaniec miasteczka może na bieżąco śledzić pomiary powierza w okolicy szkoły. Stosowny czujnik znajduje się na elewacji od strony boiska szkolnego. Teraz dodatkowy monitor został zamontowany także w budynku szkoły na parterze. Podczas przerwy czy wizyty w szkole można zapoznać się ze szczegółowymi danymi zwianymi z jakością powietrza w Trzcińsku – Zdroju. Jakość powietrza można także śledzić na stronie internetowej https://esa.nask.pl/, gdzie na mapie Polski widoczne są odczyty z naszego miasteczka. Zapraszamy do bieżącego śledzenia aplikacji. #OSE, https://www.facebook.com/ESAnaskpl/

          • Aktywna tablica - edycja 2023

          • Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Aktywna Tablica, której celem jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych.

            Szkoła otrzymała dotację w kwocie 35.000 zł. Pozostałą kwotę 8.750 zł, co stanowi 20% sumy ogólnej to wkład finansowy, który został przeznaczony przez organ prowadzący szkołę.

            W ramach udzielonego wsparcia finansowego zostały zakupione specjalistyczne programy edukacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z niezbędnym sprzętem potrzebnym do funkcjonowania pomocy dydaktycznych.

            Dzięki przedsięwzięciu nasi uczniowie zyskali większe możliwości rozwoju poznawczego i społecznego oraz szansę na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć. Zakupione pomoce bardzo chętnie wykorzystywane są w trakcie prowadzonych zajęć i sprawiają, że lekcje są ciekawsze, wzrasta też motywacja uczniów do nauki.

            Niewątpliwie udział w programie w znaczącym stopniu wpłynął na podniesienie kompetencji z zakresu TIK zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli naszej szkoły.

            Piotr Przytuła

            Małgorzata Czerniak

          • Wokół symboli narodowych

          • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie po raz kolejny zaprosiło uczniów szkół podstawowych klas 2 i 3 z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych”

            Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu dotyczącego symboli narodowych a także wydarzeń z dziejów naszego kraju. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do konkursu.

            Na etapie szkolnym test najlepiej napisali:

            Michał Urbański, Kacper Stempka - klasa 2

            Filip Zwiewka, Maria Gradowska - klasa 3

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

          • WICEMISTRZOSTWO POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

          • W dniu 09.11.2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzcińsku-Zdroju odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym.

            W zawodach brały udział trzyosobowe zespoły, zwycięzcy poszczególnych rejonów naszego powiatu z następujących szkół:

            1. SP Trzcińsko-Zdrój,

            2. SP 1 Chojna,

            3. SP 3 Gryfino,

            4. SP 2 Chojna,

            5. SP Widuchowa,

            6. SP Moryń.

            Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Oliwier Wojciechowski, Adam Mikitów, Adam Kosiński wywalczyła tytuł Wicemistrzów Powiatu, w finale ustępując nieznacznie (2:3) Szkole Podstawowej z Widuchowej.

            Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

            Sławomir Topa

          • VI SZKOLNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

          • W związku z obchodami 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 08.11.2023 roku odbył się po raz szósty Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Celem konkursu była popularyzacja piosenek o tematyce patriotycznej; pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego kraju; podniesienie świadomości narodowej; pamięć o wydarzeniach które zmieniły losy naszej ojczyzny.

            Komisja w składzie: p. Marianna Jakowiecka - przewodnicząca jury, p. Ewa Pietrucha oraz p. Jarosław Płotkowski po wysłuchaniu 13 wokalistów wyłoniła zwycięzców.

            I Kategoria - kl.I-III

            1 miejsce - Weronika Stachura

            2 miejsce - Kacper Stempka

            3 miejsce - Lena Iwanów

            Wyróżnienie otrzymały:

            Barbara Czerniak

            Amelia Gładyszewska

            Lukrecja Krasucka

            II Kategoria- kl.IV- V

            1 miejsce - Kalina Pieróg

            2 miejsce - Julia Mikuć

            3 miejsce- Nina Merkel

            Wyróżnienie- Barbara Biel

            III Kategoria kl.VI- VII

            1 miejsce - Oliwia Kwaśniewska

            Kornelia Wasiutyńska

            2 miejsce - Hanna Stachura

            Gratulujemy

          • Apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

          • 10 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku - Zdroju odbył się uroczysty apel z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję.

            Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta i Gminy Pan Bartłomiej Wróbel oraz Sekretarz Gminy Pani Aneta Dziedzic.

            Piękne pieśni patriotyczne wykonali uczniowie z zespołu Aplauz i Szyk, a uczniowie klas starszych recytowali wiersze.

            Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

          • Dzień Zdrowego Śniadania

          • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

            Uczniowie klas 1-3 przystąpili do udziału w Dniu Zdrowego Śniadania. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Najmłodsi samodzielnie przygotowali kanapki, które zostały zjedzone ze smakiem.

            Przygotowanie i konsumpcja przekąsek poprzedzona była pogadankami na temat zdrowego odżywiania.

          • #SzkołaPamięta

          • Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju, wraz z przedstawicielami klas, Szkolnym Klubem Wolontariatu, oraz opiekunami: Anną Gontarz, Anną Rydzewską i Jackiem Limanówką, wybrał się na cmentarz w celu uczczenia pamięci zmarłych. Szczególnie byłych pracowników szkół z terenu naszej gminy.

            Okres przed świętem zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał naszej wyprawie.

            Podczas pobytu na cmentarzu dzieci zapaliły również znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i tym samym oddały hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny.

            Nie zapomnieliśmy także o zmarłym Proboszczu ks. Marku Piotrowskim, na grobie którego postawiliśmy znicze. Młodzież dowiedziała się także jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego, patriotycznego i religijnego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.

            Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy przynieśli do szkoły znicze. Tym samym wsparli dzisiejszą akcję. Zostały one zapalone na odwiedzanych przez grupę grobach.

            #szkolapamieta

          • Pasowanie na czytelnika 2023

          • W dniu 31.10.2023r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

            Dzieci złożyły piękne przyrzeczenie: "wszyscy będą kochać i szanować książki" a następnie zostały „Pasowane na Czytelnika” oraz otrzymał pamiątkowy kotylion.

            Na spotkaniu nasze pierwszaki również przypomniały sobie wiedzę na temat szanowania książek oraz zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

            Mamy nadzieję, że od tej pory każde dziecko będzie często odwiedzało bibliotekę i rozbudzało w sobie potrzebę czytania książek.

            E.Kordas, M.Kordas

          • Dzień Dyni w Świetlicy

          • Jest to jedno z najzdrowszych jesiennych świąt obchodzonych 31 października.

            Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak dynia wartościowym jest warzywem. Jest niezwykle wdzięczna i łatwa w uprawie, nawet w przydomowym ogródku warzywnym. W kuchni sprawdzi się zarówno w postaci wytrawnej, jak i deserowej. Możliwości dyni są tak szerokie, że omijanie jej w sezonie na sklepowych półkach niewybaczalnym błędem. Ponadto nie należy zapominać, że dynie mogą pięknie ozdobić dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

            Dzieci na zajęciach zapoznały się z historią dyni, poznały jej rodzaje, dostępne w kraju i za granicą. Poznały także różne smakołyki jakie można z niej przyrządzić. Natomiast w grupach dzieci ozdabiały dynie według własnego pomysłu, gdzie doskonaliły umiejętność pracy zespołowej. Wykonały również pracę plastyczną związana z tematem zajęć - w formie kodowanie kolorowali dynię.

            Uczniom te zajęcia sprawiły dużo radości, przyjemności i frajdy. Uśmiechom i pozytywnej energii nie było końca.

            Paulina Zarychta