• Udział uczniów klas ósmych w konkursie zdrowego stylu życia - “Trzymaj Formę”

• Na przełomie marca i kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pn. “Trzymaj Formę”. Celem Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" Było zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży.

W czasie pierwszego etapu konkursu, który odbył się 27 marca 7 uczniów (Agata, Amelka, Sara, Zuzia, Laura, Filip i Hubert) rozwiązywało test wiedzy składający się z 40 pytań. Zakres materiału, który trzeba było opanować przygotowując się do konkursu był dość obszerny dotyczył m.in.:

żywienia zgodne z zasadami zbilansowanej diety np. grupy produktów żywnościowych i ich wartość odżywcza, aktualne zalecenia żywieniowe,

aktywności fizycznej np. rodzajów aktywności fizycznej,

wybranych elementy edukacji konsumenckiej - prawa konsumenta, znakowanie produktów żywnościowych.

Do kolejnego etapu konkursu – tym razem powiatowego zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły, którzy osiągnęli więcej niż 30 punktów.

Sara, Laura oraz Filip przystąpili do konkursu 28 kwietnia. Zakres i tematyka konkursu były takie same jak w poprzednim etapie, ale pytania miały znacznie większy stopień trudności, ponieważ etap ten jest przepustką do wzięcia udziału w etapie ogólnopolskim konkursu.

Ten etap konkursu odbył się w naszej szkole, ponieważ jako jedyni z powiatu gryfińskiego zakwalifikowaliśmy się do etapu powiatowego konkursu. Jest to dla naszych uczniów ogromne wyróżnienie. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem konkursu sprawowała Pani Natalia Korkuś asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gryfinie

Trzymamy więc kciuki za naszych uczniów a o wynikach konkursu poinformujemy już wkrótce.

#trzymajforme