Dzień Dziecka w Szczecinie
Klasy 5 i 7b razem ze swoimi wychowawcami Jackiem Limanówką i Piotrem Przytułą spędziły pełen wrażeń dzień na wycieczce do Szczecina. W ten sposób świętowano przypadający w piątek Dzień Dziecka. Wyjazd sprzyjał wzajemnej integracji, poznaniu miasta, ale nade wszystko zabawie.
Na początek dzieciaki odwiedziły park trampolin, gdzie przez blisko 2 godziny wyszalały się niesłychanie pokazując umiejętności wyniesione z lekcji wychowania fizycznego. Następnie cała wycieczka udała się do centrum Szczecina, by tam wziąć udział w kolejnych wyzwaniach. Uczniowie zostali podzieleni na 7 grup, które kolejno odwiedzały pokoje Escape room i toczyły bitwy na lasery. Wszystkim grupom udało się przebrnąć przez tajemnice i zgadywanki czyhające w zamkniętych pokojach. Dzięki współpracy, wiedzy wyniesionej z zajęć szkolnych drzwi otworzyły się dla wszystkich. Mnóstwo emocji było również w salach gdzie odbywały się bitwy na lasery.
Cały wyjazd przyniósł moc wrażeń i był wspaniałym prezentem dla dzieciaków.
PP
Czekolada na Dzień Dziecka
W ostatnich tygodniach maja społeczność szkolna bardzo chętnie włączyła się do udziału w akcji "Przynieś czekoladę". Uczniowie z zaangażowaniem zbierali czekolady, które przekazane zostały podopiecznym Domu Dziecka.
KSz.
Biegowa końcówka maja
Pod koniec maja odbyły się dwie biegowe imprezy w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły 29.05.18r. odbyły się Gminne Biegi Przełajowe w Stołecznej, a 26.05.18r. Uliczne Biegi z okazji Dni Trzcińska-Zdroju.
Medaliści Gminnych Biegów Przełajowych w Stołecznej:
Klasy I- rocznik 2010
I miejsce- Martyna Sawicka
III miejsce – Arek Jarosiński
Klasy II – rocznik 2009
II miejsce - Patrycja Konopka
III miejsce – Agata Skiba
II miejsce – Mateusz Bigus
KL. III/IV – rocznik 2008
I miejsce – Eryk Saskowski
II miejsce - Natalia Vreeswijk
KL. IV – rocznik 2007
I miejsce – Samira Szurkiewicz
II miejsce – Jakub Załęski
Klasa V – rocznik 2006
I miejsce – Patrycja Hołyńska
II miejsce – Anastazja Snopek
Klasa VI – rocznik 2005
I miejsce – Iwona Kałachurska
I miejsce – Krzysztof Saskowski
III miejsce – Natalia Kolasa
Klasa VII – rocznik 2004
I miejsce – Weronika Pasemko
I miejsce - Michał Wałowski
III miejsce – Artur Dżanojan
Medaliści Ulicznych Biegów z okazji Dni Trzcińska-Zdroju
Klasy I- rocznik 2010
I miejsce- Martyna Sawicka
III miejsce – Raisa Szurkiewicz
Dziewczęta Rocznik 2009
II miejsce – Patrycja Konopka
III miejsce – Agata Skiba
Chłopcy Rocznik 2009
II miejsce – Mateusz Bigus
Dziewczęta Rocznik 2008
II miejsce – Iga Muszyńska
III miejsce – Natalia Vreeswijk
Chłopcy rocznik 2008
II miejsce – Eryk Saskowski
Dziewczęta Rocznik 2007
III miejsce – Maja Zerka
Dziewczęta Rocznik 2006
I miejsce – Anastazja Snopek
II miejsce – Patrycja Hołyńska
Dziewczęta Rocznik 2005
II miejsce – Karina Dżanojan
III miejsce – Marcelina Bała
Chłopcy Rocznik 2005
I miejsce – Krzysztof Saskowski
Dziewczęta Rocznik 2005
II miejsce – Weronika Pasemko
Chłopcy Rocznik 2004
II miejsce – Michał Wałowski
JL
„ŚPIEWAJACE GWIAZDKI” UCZĄ SIĘ TAŃCA BALETOWEGO
W czasie Dni Trzcińska – Zdroju na mieszkańców Gminy czekało wiele atrakcji. Między innymi mogliśmy obejrzeć wspaniały występ dziewcząt ze Szkoły Tańca w Niemczech, które zaprezentowały taniec baletowy. W przerwie miedzy występami pani instruktor i opiekun grupy tanecznej z Niemiec zaprosiła nasze dziewczynki do wspólnej zabawy, a zarazem nauki tańca baletowego. Okazało się, że to wcale nie jest takie łatwe. Wiele razy dziewczynki musiały korzystać z ramienia koleżanki aby utrzymać równowagę i nie upaść. Było to kolejne doświadczenie naszych małych artystek, które na pewno przyda się im w dorosłym życiu.
- W życiu zdarzają się trudne chwile, ale zawsze obok znajdzie się ktoś, kto pomoże i podtrzyma –
AZ
KONCERT „ŚPIEWAJĄCYCH GWIAZDEK”
Dni Trzcińska – Zdroju to święto wszystkich mieszkańców naszej Gminy. W tym dniu odbywają się różne imprezy oraz prezentacje.
25 maja 2018 r. w przeddzień Dnia Matki, zespół dziecięcy „Śpiewające Gwiazdki” z naszej szkoły zaprezentował swój program artystyczny przygotowany z myślą o wszystkich mamach na całym świecie.
„Jesteś mamo skarbem mym, kocham Ciebie z całych sił” tak śpiewały dziewczynki z klasy I: Marysia, Gabrysia, Lena, Maja, Martynka i Zuzia.
„Popatrz mamo w moje oczy, ujrzysz w nich miłość mą, nawet bardzo późno w nocy śpiewać będę Ci to.
KOCHAM CIĘ MAMO … „ Tak śpiewała Marika z klasy IV
Piosenki w wykonaniu ANI, MAGDALENY, OLIWII I NATALI także były dedykowane wszystkim mamom z okazji Ich święta.
AZ
Konkurs plastyczny „Laurka dla mamy”
W ubiegłym tygodniu odbył się konkurs plastyczny „Laurka dla mamy”. Konkurs przeznaczony był dla klas 1-3. Ich zadaniem było wykonanie laurki dla mamy dowolną techniką plastyczną. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Jury wyłoniło 3 laureatów:
- Lena Wróbel klasa 1 b - 1 miejsce)
- Gabriela Werens klasa 1 b - 2 miejsce)
- Jowita Podgórska klasa 1 a - 3 miejsce)
Komisja brała pod uwagę ,podczas oceny prac, zaangażowanie, samodzielną pracę, estetykę wykonanych prac uczniów.
Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Paulina Zarychta
„ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE”
Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Festiwalu Piosenki „Śpiewać każdy może” w Baniach. Była to kolejna okazja do wymiany doświadczeń muzycznych, do zawarcia nowych znajomości i przyjaźni a przede wszystkim do nauki i świetnej zabawy.
ANIA MIESZKO, OLIWIA SAWICKA, MARIKA TYRPA I NATALIA VREESWIJK z klasy IV oraz ZUZIA SZWEDA I LENA WRÓBEL z klasy I wspaniale prezentowały nasza szkołę w Festiwalu.
Na ogromne brawa zasłużyła Zuzia Szweda, która pierwszy raz wystąpiła na scenie i pierwszy raz śpiewała piosenkę solo. Zdała swój pierwszy egzamin na szóstkę. Oczarowała całą salę swoim wykonaniem piosenki „Biedroneczki są w kropeczki” oraz rozbrajającym uśmiechem i radością płynącą ze śpiewania.
AZ
Projekt edukacyjny „Gra Terenowa - Tropami Przeszłości”
Dnia 24 maja 2018r. w czwartek uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju wzięli udział w Projekcie Edukacyjnym realizowanym przez Fundację Droga Lotha pod nazwą: „Gra Terenowa - Tropami Przeszłości". Projekt sfinansowany został przez Urząd Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój.
Uczniowie podzieleni zostali na 5-6 osobowe zespoły wraz z opiekunami, otrzymali karty pracy i mapy z zaznaczonymi punktami. W określonych miejscach mieli za zadanie odszukać ukryty kod QR i zeskanować go telefonem komórkowym. W momencie odnalezienia punktu i kodu otrzymywali kopertę z numerem punktu, w której znajdowały się pytania związane z miejscem, w którym się znajdowali. Kody QR umożliwiały połączenie się ze stroną internetową i artykułem, w którego treści ukryta była odpowiedź na pytanie z koperty. Tym sposobem uczniowie uczyli się wykorzystywania nowych technologii do nauki o swoim regionie i o swoim mieście. Jednym z pytań było: "Jak pierwotnie nazywano Bramę Chojeńską?". Niektóre odpowiedzi były dla nich zaskakujące i ciekawe do tego stopnia, że czytali artykuły do samego końca i zadawali wychowawcom dodatkowe pytania. W punkcie w Starym Młynie czekała na uczestników pyszna niespodzianka w postaci słodkich drożdżówek, pączków, owoców i różnych napojów.
Przejście całej trasy zajęło uczniom około 2 godzin, wrócili do szkoły zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Najlepszą nagrodą dla organizatorów było powtarzające się pytanie: Kiedy znów będziemy mogli brać udział w takiej zabawie terenowej?
Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy w Trzcińsku-Zdroju za dofinansowanie Gry Terenowej :) Już na jesieni powtórka, tym razem z Projektu Lidera Pojezierza.
JP
XXII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Dnia 24 maja 2018r. odbyła się w naszej szkole XXII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pn. Z ortografią na ty. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny.
W zmaganiach ortograficznych wzięli udział uczniowie z Gogolic, Góralic, Stołecznej i Trzcińska- Zdroju.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce i tytuł mistrza ortografii zdobyła Patrycja Ostrowska ze SP im. Marka Kotańskiego w Góralicach.
II miejsce Wiktoria Lewandowska ze SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej.
III miejsce Błażej Purgal ze SP w Gogolicach.
IV miejsce Karolina Dykta ze SP im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały wręczone przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Trzcińsku- Zdroju, panią Violettę Papież.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizator konkursu SP w Trzcińsku – Zdroju: M. Dobrowolska, U. Lewandowska
Ola Bigus wyróżniona w konkursie ortograficznym
Uczennice klasy 7a wzięły udział w powiatowym konkursie "Ortograficzne potyczki z... dysleksją" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Chojnie.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu języka polskiego. Komisja nagrodziła pięć osób, jedna z nagród przypadła naszej uczennicy - Aleksandrze Bigus.
KSz
II miejsce Weroniki Kopanickiej i Grzegorza Tatkowskiego w Powiatowej „Małej Olimpiadzie Ekologicznej” w Zielinie
W dniu 23.05.2018 r. w Szkole Podstawowej w Zielinie odbył się finał XXI Małej Olimpiady Ekologicznej.
Nasi uczniowie Weronika i Grześ zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy ekologicznej. Drużyna znakomicie poradziła sobie z testem i rozpoznawaniem gatunków drzew.
Sukces Weroniki i Grzesia to wynik systematycznej pracy na cotygodniowych spotkaniach kółka ekologicznego.
Uczniowie wrócili do szkoły bardzo szczęśliwi i z nagrodami. Nauczyciel przygotowujący do konkursu był wynagrodzony ich wynikiem, ale spotkała go również wielka niespodzianko od organizatorów - piękne wydanie książki „Ptaki świata”.
Maria Kordas
100 km w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości
To był wyjątkowy weekend dla prawie trzydziestki naszych uczniów. Odbyła się już 10 edycja 3 dniowego rajdu rowerowego. Tym razem zatytułowana w taki sposób, aby upamiętnić odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Już dekadę panowie Jacek Limanówka, Jarosław Płotkowski i Piotr Przytuła organizują dla kolejnych roczników to niesamowite przedsięwzięcie. W tym roku, w jubileuszowym wydaniu rajdu opiekunami byli nasi absolwenci, Natalia Politowska, Maciek Rychliński, Karol Gontarz, którzy przed laty sami jako uczniowie przemierzali szlaki. Natalia była jedną z uczestniczek pierwszej edycji rajdu rowerowego. W taki piękny sposób historia zatacza swe koło. A sam rajd rozpoczął się w piątek po godzinie 15. Po pożegnaniu przez panią dyrektor Violettę Papież rowerzyści wykonali rundę honorową po ulicach Trzcińska i udali się w kierunku Strzeszowa. Ponad 30 osobowa grupa przemierzała trasę pośród lasów, pól i ciekawych miejsc powiatu gryfińskiego. Pierwszy dzień przyniósł 25 km i nocleg w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Swobnicy. Tutaj dzieci podzielone na grupy rozlokowały się w salach lekcyjnych. Czas wypełniony był rozgrywkami sportowymi, zabawą, integracja uczniów i opiekunów. Drugi dzień był wyzwaniem nie lada. Dystans do przejechania to blisko 60 km. W Baniach rolę przewodników przejęli panowie Andrzej Krywalewicz i Wojciech Surowiak. Pasjonaci regionu zorganizowali trasę po okolicach gmin Banie i Gryfino. Rowerzyści przemierzali szlak przez Lubanowo, Borzym, Rożnowo co chwila natykając się na interesujące miejsca związane z historia i przyrodą. Trasa biegła w większości bezpiecznymi dla rowerów trasami, tak aby można było delektować się pięknem naszej małej Ojczyzny. Nie zabrakło ciekawostek historycznych i barwnych opowieści snutych przez pana Andrzeja. Wszyscy rowerzyści ukończyli ten etap jazdy, a na deser zwiedzono zamek w Swobnicy gdzie pan Krzysztof Pezda ze stowarzyszenia Przy-stań w Swobnicy opowiadał historię budowli. Młodzi historycy byli pod wrażeniem budowli i widoków rozpościerających się z wieży. Ostatni dzień rajdu to czas porządków i powrotu do domu. Wielu z jadących już zadeklarowało udział w kolejnej edycji rajdu 3 dniowego. Wielkie brawa dla śmiałków, którzy mimo wielu przeciwieństw pokonali swe słabości i ukończyli długą, wymagającą trasę.
Podsumowując w trzy dni przejechano 102 kilometry.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom.
Podziękowania dla pana dyrektora Grzegorza Śliwki za możliwość nocowania w szkole.
Dziękujemy panom Dariuszowi Koster i Grzegorzowi Biel za transport ekwipunku.
Specjalne podziękowania dla zarządu powiatu gryfińskiego za dofinansowanie całej imprezy.
PP
Dzień Europy 2018
W miniony czwartek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Spotkał się on z olbrzymim zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie angażowali się w jego organizację. Przygotowania do tego dnia uczniowie rozpoczęli znacznie wcześniej: zaprojektowali dekoracje, prace plastyczne oraz przygotowywali się to turnieju wiedzy na temat wybranych europejskich krajów.
Poranek Dnia Europy został powitany uroczyście udekorowanymi salami. Uczniowie wszystkich klas przystroili swoje sale motywami z literatury dla dzieci. Pojawiły się również elementy kuchni, mody, sztuki, literatury, muzyki, nauki itp. Natomiast korytarze ozdobiły prace konkursowe naszych najmłodszych uczniów przedstawiające ich ulubione postacie z europejskiej literatury dla dzieci.
Dzień upłynął przy dźwiękach różnorodnej muzyki, a nie zabrakło też smakołyków kuchni z różnych krajów.
W trakcie czwartej lekcji uczniowie klas IV-VII wzięli udział w drugiej edycji szkolnego teleturnieju „1 z 10”. Poziom ich wiedzy zaskoczył nawet organizatorów. Po zaciętej rozgrywce zwyciężyła Weronika Kopanicka, drugie miejsce zajął Krzysztof Konopka, a trzecie-Martyna Żylewicz.
Również podczas rozstrzygania konkursów obrady jury miały burzliwy przebieg. Ostatecznie w konkursie na najoryginalniej udekorowaną salę zwyciężyła klas IIIb, drugie miejsce zajęła klasa V, a trzecie – Klasa VIIa. W konkursie plastycznym jury wyłoniło 3 laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Julita Jessa, drugie – Ksawery Wojdylak, a trzecie- Filip Sykuła.
Dzień zakończył się uroczystym wręczeniem nagród przez organizatorów. Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczny Dzień Europy.
Agnieszka Rudyk, Ewa Kordas, Maciej Rybak
Martyna Zwolińska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Codziennie z czerwoną kokardką”
W marcu 2018 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt: „Codziennie z czerwoną kokardką”. Organizatorem konkursu był Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Dzieci miały za zadanie wykonać plakat, który będzie przedstawiał czerwoną kokardkę – symbol walki z AIDS – na tle Kuli Ziemskiej.
Komisja konkursowa przyznała nagrodę główną i cztery równorzędne wyróżnienia. Jedno z nich otrzymała
MARTYNA ZWOLIŃSKA – WYRÓŻNIENIE
Gratulujemy Martynce i życzymy dalszych sukcesów
AZ
Martynka Sawicka – laureatką VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w harmonii z przyrodą”
18 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Moryniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Święty Jan Paweł II w harmonii z przyrodą”. Celem konkursu było pogłębianie wśród dzieci wiedzy o Świętym Janie Pawle II oraz kształtowanie postawy szacunku i pamięci o naszym Papieżu.
MATRYNKA SAWICKA z klasy I a – otrzymała I miejsce
Oliwia Sawicka, Kinga Jarosińska i Fabian Kiciński – WYRÓŻNIENI W III FESTIWALU PAPIESKIM „TOTUS TUUS”
18 maja 2018 r. w Baniach odbył się III Festiwal Papieski „ Totus Tuus”. Dzieci śpiewają piosenki poświecone Św. Janowi Pawłowi II – naszemu Papieżowi. Każda piosenka wykonana przez najmłodszych uczestników festiwalu mocno chwytała za serce i bardzo wzruszała.
Festiwal odbywał się z podziałem na kategorie klasowe. W kategorii klas I – IV OLIWIA SAWICKA z klasy IV a - otrzymała wyróżnienie za piękne wykonanie piosenki pt: „Ty prowadzisz nas”. W kategorii klas V - VII i Gimnazjum wyróżnienie otrzymali KINGA JAROSIŃSKA i FABIAN KICIŃSKI z klasy VI.
Gratulujemy Oliwii i życzymy następnych sukcesów
Ponadto w festiwalu w tej kategorii wiekowej wystąpiły:
MARTYNKA SAWICKA z klasy I a – która zaśpiewała piosenkę „ Wysłuchaj mnie”
LENA WRÓBEL z klasy I b – która zaśpiewała piosenkę „Pozdrów nas jeszcze raz”
ANIA MIESZKO z klasy IV c - która zaśpiewała piosenkę „ Wśród tylu dróg”
MAGDALENA SKIBA z klasy IV c – która zaśpiewała piosenkę „Fundament”
MARIKA TYRPA z klasy IV c – która zaśpiewała piosenkę „ Ojcze błogosław nam”
NATALIA VREESWIJK z klasy IV c – która zaśpiewała piosenkę „ Wieża modlitwy”
Wszystkie nasze młodziutkie artystki zasługują na wielkie brawa i pochwałę. W swój śpiew włożyły całe swoje małe serduszka i wzruszyły całą widownię.
AZ
Koncert „Wysłannicy Inków”
16 maja naszą szkołę odwiedziło trio Kurakas. Muzycy wykonujący muzykę latynoamerykańską od rana wprowadzili gorącą atmosferę, wykonując m.in. znane szlagiery: Guantanamera, Makarena, Nosa, Despasito. Muzykę wykonywali na oryginalnych instrumentach: czaczas, symfonia, czarango, marakas, kabasa, guiro. Zaprosili nas do wspólnej zabawy.
Po tak dobrze i muzycznie rozpoczętym dniu środa nie była straszna nikomu.
AJ
Gminne eliminacje „XXI Małej Olimpiady Ekologicznej"
W dniu 11.05.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach „Olimpiady Ekologicznej”, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Gogolicach.
W tym roku szkolnym była bardzo duża konkurencja, gdyż w eliminacjach do konkursu powiatowego wzięło udział 8 drużyn z 4 szkół. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom.
Zakres materiału dotyczył świata przyrody i jego ochrony. W pierwszej części uczniowie indywidualnie rozwiązywali test. W drugiej części, już w parach należało rozpoznać drzewa, tropy i odgłosy zwierząt.
Nasi uczniowie Weronika Kopanicka z kl. VI i Grzegorz Tatkowski z kl. V zdobywając II miejsce zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się w Zielinie.
Weronice i Grzesiowi życzymy sukcesów na kolejnym etapie.
MK
Ogólnopolskie szkolne dyktando
Chętni uczniowie z klas III I IV wzięli udział w teście wiedzy ortograficznej. Każdy test składał się z dwóch części: zadań ortograficznych i dyktanda.
Wyniki dyktanda poznamy w połowie czerwca.
KSz.
Archiwum Aktualności