UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD W I WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI”
11 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Prawa Dziecka oczami dzieci” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. W tym dniu gościliśmy laureatów konkursu, którzy przyjechali do nas ze swoimi opiekunami z różnych stron naszego województwa.
Na początku uroczystości wszyscy obejrzeli przedstawienie o Prawach Dziecka pt: „Chociaż mało mamy lat” w wykonaniu szkolnego zespołu „Śpiewające Gwiazdki”. Po tym rozpoczęło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Nagrody wręczała pani Violetta Papież – dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju oraz pan Zbigniew Kitlas – Burmistrz Gminy Trzcińsko – Zdrój.
Nagrody i wyróżnienia otrzymało 43 dzieci z 14 szkól naszego województwa - protokół z posiedzenia komisji.
Na zakończenie był słodki poczęstunek, oglądanie wystawy prac plastycznych oraz zawieranie nowych znajomości i wymiana doświadczeń.
Anna Zawadzka – organizator konkursu
Ania Szczepańska laureatką Polsko-Niemieckiego Konkursu Fotograficznego „W Dolinie dolnej Odry jak w domu”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Polsko-Niemieckim Konkursie Fotograficznym pod nazwą „W Dolinie dolnej Odry jak w domu”. Organizatorem konkursu był Urząd Oder-Welse z siedzibą w Pinnow.
Fotografia wykonana przez uczennicę klasy VI Annę Szczepańską została oceniona bardzo wysoko i stała się częścią Polsko-Niemieckiego kalendarza na rok 2018. Jedną z nagród dla laureatów był udział w polsko-niemieckich warsztatach fotograficznych pod nazwą „Pory roku w Dolinie Dolnej Odry” zorganizowanych 8.12.2017r w Pinnow. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się o technikach wykonywania zdjęć, przygotowaniu, obróbce, naświetleniu i szukaniu motywów. Praca odbywała się w grupach w plenerze, przy pomocy profesjonalnych fotografów oraz tłumacza. W warsztatach fotograficznych wzięło udział 8 laureatów. Polskę reprezentowali laureaci z takich miast jak Gryfino, Chojna i Trzcińsko-Zdrój. Po zakończonych warsztatach wręczono nagrody. Uczestnicy warsztatów uwiecznili tę chwile wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a szczególnie Ani.
tekst i fot. JP
Uczniowie klasy 3b nawiązując współpracę z Trzcińską Grupą Motocyklową przygotowali mikołajkowe przedstawienie z okazji kolejnej edycji akcji "Moto-Mikołaje".
Występ odbył się 9 grudnia na Rynku Miejskim. Dzieci przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały wiersze, piosenki oraz układ taneczny. Uczestniczyły w zabawach i tańcach z Mikołajem, a dodatkowego uśmiechu przysparzał najmłodszym padający śnieg.
KSz.
Zbiórka darów dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Trzcińsku Zdroju
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka
Potrzebujemy artykułów szkolnych, artykułów higienicznych, środków czystości.
Dary prosimy przynosić do 19 grudnia 2017r. do sali numer 2.
W imieniu wszystkich dzieci bardzo dziękujemy :)
Wygląda na to, że każdy uczeń naszej szkoły był w tym roku bardzo, bardzo grzeczny…
Dziś, 6 grudnia, święty Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci uczące się w naszej placówce. Nasz Mikołaj był jednak niebanalny! W niczym nie przypominał sędziwego staruszka ze srebrną brodą czy okularami-połówkami znanego nam z popkultury. Postać, która dzieliła się z dziećmi radością, dobrym słowem oraz słodkościami, nawiązywała do historycznej postaci Mikołaja biskupa z Bari. Próżno było szukać u niego sztucznej brody czy czerwonej czapki z pomponem – przyodział on bowiem białą albę, czerwony ornat, a na głowę włożył białą mitrę. Całość zwieńczyła laska pasterska. To dopiero był Mikołaj! W jego rolę wcielił się ks. Marek Romańczuk.
Święty Mikołaj wraz ze swoimi śnieżynkami (paniami Anną Bielawską i Małgorzatą Gaik) oraz osobistym fotografem (panem Jarosławem Płotkowskim) odwiedzili każdą klasę, dyrekcję, świetlicę, administrację i obsługę. Towarzyszyły temu świąteczna muzyka i świetne humory. Po krótkiej rozmowie z uczniami święty Mikołaj zachęcał uczniów do zaśpiewania piosenki lub kolędy. Piękne wykonania (a wszystkie takie były) zostały nagrodzone słodkimi upominkami.
Miłym akcentem dnia były: świąteczna muzyka, którą dało się słyszeć wśród gwaru na szkolnym korytarzu oraz morze czerwonych czapek, tak chętnie ubieranych właśnie dziś przez naszych uczniów. Ten dzień zapamiętamy bardzo pozytywnie!
Organizacja: Anna Bielawska, Małgorzata Gaik, ks. Marek Romańczuk
Świąteczna kartka
Uczniowie klas I-IV wzięli udział w konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Konkurs organizowany był przez Fundację Uniwersytet Dzieci.
Zdjęcia kartek przesłane zostały na adres e-mail organizatora, wyniki poznamy 11 grudnia, natomiast kartki świąteczne będą prezentowane w internecie, na stronie Facebook.pl/scenariuszelekcji.
Uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za trud włożony w wykonanie kartki. Prace dzieci będzie można kupić na szkolnym kiermaszu - 21 grudnia.
KSz.
Życie i twórczość Stefana Żeromskiego - uczniowski projekt edukacyjny
Dnia 5 grudnia 2017 r. na pierwszej godzinie lekcyjnej w sali nr 8 uczniowie klas 7a i 7b pod opieką pani Małgorzaty Gaik oraz ks. Marka Romańczuka zaprezentowali efekty realizacji uczniowskiego projektu edukacyjnego. Celem działań było zaprezentowanie życia i twórczości Stefana Żeromskiego, uczczenie pamięci patrona naszej szkoły oraz ćwiczenie elementów retoryki.
Klasa 7a zaprezentowała najważniejsze wydarzenia z życia Stefana Żeromskiego, skupiając się na: latach młodości, latach szkolnych, życiu na emigracji, powrocie do kraju, ponownym wyjeździe do Francji oraz kresie życia w Warszawie. Uczniowie równoległej klasy z zaciekawieniem oglądali prezentacje multimedialne oraz słuchali wypowiedzi kolegów.
Klasa 7b przedstawiła najważniejsze dzieła napisane przez naszego patrona. Nie zabrakło ciekawych wypowiedzi o: „Przedwiośniu”, „Syzyfowych pracach”, „Ludziach bezdomnych”, „Popiołach”, nowelkach – „Siłaczce”, „Doktorze Piotrze” oraz „Echach leśnych”. Wypowiedzi klasy 7b zakończyło zaprezentowanie utworów: „Wierna rzeka” oraz dramatu pt. „Róża”.
Spotkanie urozmaiciły pytania zadawane przez ks. Marka Romańczuka. Dotyczyły one dat oraz postaci historycznych pojawiających się w prezentacjach. Pani Małgorzata Gaik dopowiadała ciekawostki z fabuły prezentowanych dzieł.
M.G.
7a na wycieczce w Gorzowie
4 grudnia klasa 7a wybrała się na wycieczkę do Gorzowa Wielkopolskiego. To był dzień pełen atrakcji!
Najpierw pojechaliśmy do Fun Jump Gorzów, gdzie skakaliśmy na trampolinach i korzystaliśmy z różnych atrakcji oferowanych przez park trampolin. Później poszliśmy do Papugarni Rio – karmiliśmy papużki, a one chętnie pozowały z nami do zdjęć. Następnie udaliśmy się na krótki spacer ulicami Gorzowa – mogliśmy podziwiać gorzowskie dekoracje świąteczne. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Open the door – miejsce, gdzie podzieleni na 3 grupy zostaliśmy zamknięci w pokojach i poprzez współpracę, zmysł obserwacji i współdziałanie musieliśmy się z nich wydostać rozwiązując po drodze przeróżne zagadki. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
A.Bielawska
Wizyta w DPS
1 grudnia grupa Szkolnego Koła Wolontariusza z opiekunką panią Anną Bielawską wybrała się do trzcińskiego Domu Pomocy Społecznej. Wolontariusze rozdali pamiątkowe kartki, które wcześniej własnoręcznie przygotowali. Dodatkową atrakcją wizyty w DPS-ie był wspólny śpiew z jego mieszkańcami przy akompaniamencie ukulele pani Marianny Jakowieckiej.
- Bielawska
WYNIKI I WOJEWÓDZKEIGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Prawa Dziecka oczami dzieci”
Szkoła Podstawowa im. St. Żeromskiego W Trzcińsku – Zdroju była organizatorem I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Prawa Dziecka oczami dzieci”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 1 grudnia 2017 r.
Prosimy o zapoznanie się z protokołem z posiedzenia komisji
Szkoła Podstawowa im St. Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju serdecznie dziękuje wszystkim szkołom za udział w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Prawa Dziecka oczami dzieci”.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz ich opiekunom.
Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 11 grudnia 2017 r. o godz. 15:00
w auli Szkoły Podstawowej w Trzcińsku – Zdroju ul. 2 Lutego 3 (obok kościoła)W programie:
Część artystyczna
Rozdanie nagród
Słodki poczęstunek i oglądanie wystawy prac plastycznych
Serdecznie zapraszamy nagrodzone i wyróżnione dzieci wraz z opiekunami
Anna Zawadzka – organizator konkursu
Zielona szkoła 2017
W dniach od 1 do 3 grudnia 2017r. pan Jacek Limanówka kolejny rok z rzędu zorganizował wyjazd uczniów klas 4-6 na zieloną szkołę do Myśliborza. Tym razem przy wsparciu panów Maćka Rybaka i Piotra Przytuły. Jak zawsze na miejscu czekało na uczestników wiele atrakcji. Galerie zdjęć można obejrzeć poniżej.
Dzień pierwszy
Dzień drugi
Czekamy na relacje uczestników.
Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt
W ostatnim dniu listopada w naszej szkole zakończyła się akcja zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt ze stowarzyszenia "Psijaciele" w Chojnie. Uczniowie zbierali karmę od 02.11 do 30.11. Co roku przekazywaliśmy karmę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć powstające schronisko w Chojnie. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tak szlachetnej akcji.
Anna Chyjek
Akademia Dociekliwych
W dniu 29 listopada 2017 r. uczniowie z klasy III a wybrali się do parku miejskiego i ogrodu. W czasie zajęć w terenie dzieci obserwowały piasek zgromadzony w piaskownicy i ziemi, badały wilgotność i przyczepność. Z wielkim zainteresowaniem oglądały okazy skał osadowych usytuowanych wzdłuż alejek parku miejskiego. Były to zajęcia z cyklu „Akademia Dociekliwych" Tym razem uczniowie zajmowali się skałami.
A. Chyjek
Akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza
Podczas andrzejek szkolnych Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Psijaciele”. Wolontariusze przygotowali wypieki, które zostały sprzedane podczas trwania szkolnej imprezy.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i ofiarności społeczności szkolnej udało się zebrać 708,72 zł.
Wszystkim bardzo dziękujemy!Opiekun SKW A.Bielawska
Projekt z ZUS
Uczniowie klasy 7A wzięli udział w „Projekcie z ZUS”. Celem projektu było wykształcenie u młodych ludzi świadomości dotyczącej ubezpieczeń społecznych. Projekt rozpoczął się od lekcji o ubezpieczeniach społecznych. Następnie uczniowie wraz z nauczycielem przeanalizowali i omówili prezentowane przez nauczyciela treści. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły a ich zadaniem była odpowiedź na pytanie „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”. Siódmoklasiści w sposób kreatywny podeszli do zadania i odpowiedzieli na pytanie w różnych formach: w formie plakatu, prezentacji oraz krótkich filmików. Podczas lekcji uczniowie zaprezentowali i omówili przygotowane przez siebie materiały.
A.B.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
20 listopada 2017 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez dziecięcy zespół „Śpiewające Gwiazdki” oraz grupę teatralną „Alfa”. Nasi uczniowie obejrzeli wzruszającą inscenizację poświęconą Prawom Dziecka. Balet „Brzydkie kaczątko” oraz scenki pantomimy opowiadające o różnych sytuacjach dzieci, przeplatane były piosenkami związanymi tematycznie z Prawami Dziecka. Najmłodsze uczennice zatańczyły dla wszystkich „Czekoladę”, bo które dziecko nie lubi czekolady?
„Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi.
Tak ludźmi są, a nie lalkami.
Można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam.
Przemówmy do serca, odczują nas.
Janusz Korczak
LINKI DO APELU O PRAWACH DZIECKA 2017
https://www.youtube.com/watch?v=BeedTrnK1mE
https://www.youtube.com/watch?v=QH-RadV88iE
https://www.youtube.com/watch?v=jeqeoiTBR5A
https://www.youtube.com/watch?v=0bxE_o789Ek
https://www.youtube.com/watch?v=7w1KHDY1vFg
https://www.youtube.com/watch?v=sNmcDGgXsyM
https://www.youtube.com/watch?v=Mq-bYQdQRYU
https://www.youtube.com/watch?v=4fmRlmV7sJo
https://www.youtube.com/watch?v=A5Q0-8onU4Y
III Noc Literacko - Filmowa
Noc z piątku na sobotę (z 17 na 18 listopada) grupa uczniów spędziła w szkole. To niezwykłe wydarzenie miało związek z odbywającą się corocznie w naszej szkole Nocą Literacko-Filmową. W tym roku ze względu na dużą popularność akcji organizatorzy postanowili zorganizować ją dwukrotnie. W jesiennej edycji, która odbyła się pod hasłem „Hunger games” udział wzięli uczniowie klas 6 i 7. Uczestnicy akcji spędzili noc czytając fragmenty trylogii autorstwa Susanne Collins oraz oglądając ekranizację powieści. Seanse przerywane były zabawami i quizem. W konkursie wiedzy o bohaterach serii zwyciężyła Martyna Żylewicz. Główną nagrodą jest tytuł Honorowego Bibliotekarza oraz możliwość poprowadzenia biblioteki szkolnej przez jeden dzień.
Impreza zakończyła się o godz. 8.00 wielkim sprzątaniem sali gimnastycznej. Mimo zmęczenia opuszczaliśmy szkołę w świetnych nastrojach. Z niecierpliwością czekamy na kolejna Noc Literacko-Filmową.
Organizatorzy: Agnieszka Rudyk, Ewa Kordas, Piotr Przytuła, Maciej Rybak
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie