Uczniowie klasy piątej bardzo lubią pracę w grupach. Uczą się wówczas nawzajem, ale rozwijają też umiejętność współpracy.
W miłej atmosferze problemy matematyczne łatwiej się rozwiązuje.
Uczniowie klasy piątej bardzo lubią pracę w grupach. Uczą się wówczas nawzajem, ale rozwijają też umiejętność współpracy.
W miłej atmosferze problemy matematyczne łatwiej się rozwiązuje.
14 marca przypada Dzień Liczby Pi. W związku z nim proponujemy Uczniom udział w matematycznym projekcie ogólnoszkolnym.
Przygotowałyśmy dla Nich zadania na różnym poziomie:
klasa 4:
Przedstaw symbol liczby pi dowolną techniką na kartce z bloku rysunkowego małego lub dużego (do wyboru). Prace plastyczne należy przekazać swojej nauczycielce matematyki do dnia 14 marca.
klasy 5a, 5b, 6:
Napisz opowiadanie z cząstką pi (np: pietruszka, piosenka, piesek...). Opowiadanie ma zawierać co najmniej 20 wyrazów (różnych). Napisz opowiadanie na kartce A4 i przekaż swojej nauczycielce matematyki do dnia 14 marca.
Klasy 7, 8a, 8b:
Znajdź informacje na temat liczby PI i wykonaj plakat dowolną techniką na arkuszu brystolu, zawierający te informacje oraz ciekawostki na temat PI. Plakat przekaż swojej nauczycielce matematyki do dnia 14 marca.
Każdy uczestnik projektu zostanie nagrodzony oceną z matematyki. Wasze prace zostaną wyeksponowane na wystawie szkolnej.
Zapraszamy.
Anna Gontarz i Marianna Jakowiecka.
8 marca czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Od rana mężczyźni z naszej szkoły obdarowywali koleżanki drobnymi prezentami, słodkościami i kwiatkami. Cały dzień minął w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczynki.
W grudniu uczniowie z klasy 2 rozpoczęli realizację programu "Od grosika do złotówki". Propozycje zawarte w programie stanowią edukacyjną ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy czy oszczędzaniu. Realizacja projektu trwa 10 miesięcy. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie.
Podczas trwania programu uczniowie biorą udział w konkursie na relację z działań podejmowanych w ramach projektu.
Miło Nam poinformować, że uczniowie z klasy 2 zajęli I miejsce w konkursie na Grosikową Gazetkę Grudnia.
Poniżej prezentujemy wyniki konkursu oraz prezentację z działań drugoklasistów
https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/.../wyniki-2023
6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w profilaktycznych zajęciach logopedycznych, których celem było usprawnianie narządów mowy, utrwalanie prawidłowej artykulacji głosek, rozwijanie słuchu fonematycznego, wzbogacanie zasobu słownictwa, a także stymulowanie pamięci.
Przygotowane zostały stacje z różnymi pomocami do ćwiczeń, które są ważnym elementem w kształtowaniu poprawnej wymowy. Dzieci i uczniowie korzystali z piórek, słomek oraz dmuchały kolorowe baloniki i bańki mydlane. Odbyły się również zabawy z elementami rywalizacji takie jak „dmuchany mecz”, czy poszukiwanie ukrytych obrazków.
Zabawy i ćwiczenia przysporzyły dzieciom wiele radości i okazały się bardzo fajną zabawą.
M. Czerniak, A. Winnik
Zespół wokalny Szyk (instruktor Elżbieta Moska) zaśpiewa w 43 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.
Jury przesłuchało blisko 400 wokalistów z kraju i z zagranicy.
Już w czerwcu nasze uczennice: Oliwia Kwaśniewska, Martyna Maślaniec, Nadia Mazurkiewicz, Kalina Pieróg zaśpiewają z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 27 lutego 2023 r. klasy V odwiedził były uczeń naszej szkoły – Łukasz Winnik wraz z żoną Agnieszką Winnik. Państwo Winnik skończyli Akademię Morską w Szczecinie.
Łukasz pracuje na statku LNG, który przewozi skroplony gaz ziemny, pełni funkcję II oficera (nawigacja). Pani Agnieszka jest koordynatorem personalnym na platformie wiertniczej. Łukasz już rok temu otrzymał zaproszenie od swojej byłej nauczycielki pani Marii Kordas, aby odwiedzić swoją dawną szkołę i przy okazji opowiedzieć uczniom o swoim wspaniałym zawodzie. Jednak ze względu na specyfikę swojej pracy, nie zawsze był dyspozycyjny. Dzięki Aleksandrze Winnik w tym roku wizyta doszła do skutku.
Podczas spotkania uczniowie mogli się dowiedzieć, jak to się stało, że wybrał taki zawód oraz jak można zostać marynarzem. Pani Agnieszka i Łukasz podkreślali, że przede wszystkim trzeba się bardzo dobrze uczyć i dążyć do realizacji swoich pasji. Żona Pana Łukasza uczyła się przede wszystkim fizyki i matematyki, a Łukasz skupił się na geografii. Bardzo prosili uczniów, żeby uczyli się języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego, który jest obowiązkowy w tych zawodach. Łukasz opowiedział, że również w tej klasie było kiedyś spotkanie z marynarzem (przypomniałam, że był to Pan Tałandzis pochodzący z Chojny), który opowiadał
o swojej przygodzie z morzem. Nasz gość, wówczas był uczniem klas IV – VI. Natomiast Pani Agnieszka od dzieciństwa marzyła o tym zawodzie.
Państwo Winnik pięknie opowiadali o swojej codziennej pracy na morzu. O wielkiej odpowiedzialności za pracujących na statku marynarzy, o strachu przed piratami, o tym, jakie posiłki codziennie się spożywa. Na podstawie przygotowanej prezentacji uczniowie mieli możliwość poznania statków przewożących różne towary oraz pokazali codzienne życie marynarza.
Dzieci miały możliwość użycia pieczątek, które służą do poprawek nanoszonych na mapy.
Na koniec zobaczyli zdjęcia pięknych miejsc z różnych obszarów kuli ziemskiej, które odwiedzili nasi Goście.
Państwu Agnieszce i Łukaszowi Winnik bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne wizyty w naszej szkole.
M. Kordas
Podczas minionych dni wolnych uczniowie z klasy 2 nie zapomnieli o ptakach. Swoją pasją chętnie zarażali domowników zapraszając na wspólne spacery obserwacyjne, tworzenie karmników czy dbanie o posiłek dla ptaszków. Dokarmiając zwierzęta, dzieci zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.
Zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024
trwają od 1 marca 202 r. do 24 marca 2023 r.
Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/ opiekun prawny w sekretariacie szkoły w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 15.00
Wymagane dokumenty:
W przypadku zapisania dziecka z naszego obwodu do innej szkoły prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny - nr tel. 91 41 48 084
Dokumenty do pobrania:
W ubiegłym semestrze uczniowie klas czwartych i piątych mieli okazję uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne z informatyki, podczas których mierzyli się z projektowaniem i programowaniem zestawów z serii Lego Spike Prime. Sprzęt zakupiono dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Fani modeli i programowania mieli okazję tworzyć projekty oraz je uruchamiać.
Po zbudowaniu modelu, przy pomocy odpowiednich aplikacji uczniowie poznawali podstawy programowania. Po podłączeniu swych modeli do komputerów, w odpowiedni sposób programowali je, aby wydawały dźwięki, poruszały się, obracały różnymi częściami zestawu. Wiele osób starało się samodzielnie wykorzystywać poznane wcześniej procedury tworzyć własne projekty, lub modyfikować istniejące.
Zajęcia prowadzone były w pracowni komputerowej, a potem w sali nr 17 przez nauczyciela informatyki pana Piotra Przytułę.
W dniach 16-18 lutego 2023 roku w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie odbyły się przesłuchania finałowe VII edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ,,Kima”.
Pomysłodawcami i organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.
Festiwal odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy to przesłuchania regionalne do których na terenie całego kraju w VII edycji Festiwalu przystąpiło ponad tysiąc uczestników. Ośrodki regionalne w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Koszycach, Trzcińsku Zdroju, Zielonej Górze i Lublinie wyłoniły ponad trzystu finalistów, którzy zostali zaproszeni na przesłuchania finałowe oraz koncert galowy połączony z rozdaniem nagród.
Na obu etapach przesłuchań festiwalowych jury oceniało walory artystyczne, interpretację oraz skalę głosu. Skład komisji konkursowej tworzyli: Mateusz Prendota – dyrektor naczelny Filharmonii Krakowskiej, Janusz Wierzgacz - kompozytor, dyrektor artystyczny festiwalu oraz kierownik chóru akademickiego Uniwersytetu Jagielońskiego, Jerzy Łysiński – doktor nauk humanistycznych i artysta chóru Filharmonii Krakowskiej oraz Małgorzata Chyła – pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Krakowie. Galę finałową prowadziła Natalia Tokarczyk – Jarocka - koordynator Festiwalu reprezentująca Stowarzyszenie Passionart.
VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej przebiegał w formie konkursu, który obejmował następujące kategorie: soliści, zespoły do 8 osób oraz zespoły i chóry powyżej 8 osób, w tym duety, trio, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Dodatkowo funkcjonował jeszcze podział na kategorie wiekowe: maluchy – od 6 do 9 lat, dzieci od 10 do 13 lat, młodzież od 14 do 18 lat oraz kategoria open 18+.
W pierwszym etapie każdy uczestnik zobowiązany był do wykonania dowolnego, ale regulaminowego utworu oraz dodatkowo utwór autorstwa Henryka Rasiewicza „Kima” „Na znojną walkę”.
Festiwal stał na bardzo wysokim poziomie. Wśród jego uczestników można było zauważyć dzieci i młodzież które mają już za sobą sceniczne doświadczenia w takich muzycznych talent show jak chociażby The Voice Kids czy Szansa na sukces - Eurowizja Junior.
18 lutego na dziedzińcu Muzeum AK odbył się koncert finałowy podczas którego zostały ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone dyplomy i statuetki dla jego laureatów.
Nasze zdolne dzieci i młodzież odniosły wielki sukces i znalazły się w gronie laureatów konkursu:
Zespół wokalny “Aplauz” reprezentujący Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju zdobył 3 miejsce w kategorii zespołów i chórów powyżej 8 osób
Zespół wokalny “Szyk” reprezentujący BiCK w Trzcińsku Zdroju zdobył 1 miejsce w kategorii zespołów i chórów powyżej 8 osób wraz z zaproszeniem do występu w koncercie galowym.
Kalina Pieróg zdobyła wyróżnienie w kategorii dzieci 10-13 lat
Martyna Maślaniec zdobyła wyróżnienie w kategorii dzieci 6-9 lat
Zespół “Cogito” reprezentujący BiCK w Trzcińsku Zdroju zdobył wyróżnienie w kategorii zespołów i chórów powyżej 8 osób
Gratulujemy wszystkim uczestnikom a także Pani Elżbiecie Moska, która włożyła wiele trudu i pracy w przygotowanie uczestników do konkursu.
Dziękujemy raz jeszcze sponsorom za wsparcie finansowe bez którego nasz wyjazd do Krakowa nie byłby możliwy.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w wyjeździe do Krakowa za to, że czuwali nad tym, aby nasza wycieczka była niezwykła, wyjątkowa i niezapomniana. Nasz wyjazd był niezwykle ważnym i cennym wydarzeniem dla nas wszystkich. Dziękujemy za atmosferę przyjaźni i wzajemnej troski.
M.S
18 lutego 2023r. zawodnicy LUKS Krokus Góralice udali się do Nowogrodu Bobrzańskiego, by wziąć udział w trzeciej odsłonie Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w badmintonie.
Kat. chłopców kl. 1-2
Leon Osadców – 4 miejsce
Antoni Makuchowski – 5 miejsce
Kacper Stempka – zakończył turniej w fazie grupowej
Kat. chłopców kl. 3-4
Jakub Szweda – 4 miejsce
Kat. dziewcząt kl. 5-6
Maja Romaniuk – 4 miejsce
Kat. dziewcząt kl. 7-8
Zuzanna Zulak – 3 miejsce
Laura Szweda – zakończyła turniej w fazie grupowej
Kat. dziewcząt kl. 1-2 szkół ponadpodstawowych
Karolina Kozak – 2 miejsce
Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju
Źródło: LUKS Krokus
Zespół wokalny "Apluz" oraz zespoły działające przy BiCK w Trzcińsku-Zdroju ("Szyk" i "Cogito") pozdrawiają z podróży do Krakowa.
Nasi finaliści od jutra wezmą udział w przesłuchaniach, które zakończy koncert finałowy 18 lutego. To właśnie podczas koncertu poznamy laureatów VII edycji konkursu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. H.Rasiewicza "Kima".
Bardzo dziękujemy Panu Bartłomiejowi Wróblowi-Burmistrzowi Gminy Trzcińsko-Zdrój, Panu Andrzejowi Szelążkowi- Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, Panu Bertram Breuer, Państwu Elizie i Januszowi Pieróg, Państwu Małgorzacie i Tomaszowi Merkel za pomoc finansową dzięki której możliwa była organizacja naszej wycieczki.
Bardzo dziękujemy również rodzicom Państwu Dominice i Grzegorzowi Bielom oraz Państwu Magdalenie i Mirosławowi Kujawom za zakup pączków, abyśmy i my w drodze do Krakowa mogli świętować tłusty czwartek.
Na dzień 7 lutego, przypadał Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole, jak co roku obchodziliśmy to wydarzenie przez cały tydzień.
Jednym z działań były specjalnie przygotowane godziny wychowawcze, oraz zajęcia podczas lekcji informatyki. W starszych klasach, w ramach zadań projektowych kilku osobowe grupy uczniów pracowały według scenariusza „czy wystarczy mi wyobraźnia”. Zadaniem grup było przeanalizowanie sytuacji, w jakich znaleźli się ich rówieśnicy i rozwinięcie tematyki zdarzeń. Postępowania wybranych uczniów, reakcje innych były szczegółowo omawiane. Uczniowie podawali także przykłady z własnego życia, związane z hejtem w internecie, bezpieczeństwem podczas korzystania z sieci.
Innym działaniem związanym z DBI było przygotowanie przez uczniów klas 4-6 prac dotyczących zasad korzystania z internetu. Po pracy w grupach, chętni mogli zaprezentować swoje pomysły tworząc plakaty.
Kolejnym działaniem było zachęcenie uczniów do korzystania z różnych serwisów internetowych zajmujących się tematyką bezpieczeństwa w internecie. Wielu uczniów skorzystało z oferty www.edu.fdds.pl, oraz sieciaki.pl.
Uczniowie starszych klas zaprezentowali tematykę bezpiecznego internetu podczas prowadzenia lekcji dla młodszych koleżanek i kolegów. Zawarto tam wiele cennych informacji związanych z korzystaniem z sieci, były filmy i prezentacje. Nie zabrakło także prac plastycznych.
Uczniowie klas 4, 5a i 5b na lekcjach plastyki uczyli się wykonywania kartek okolicznościowych.
Z okazji Walentynek wykonali piękne wzory kartek. Efekty pracy na załączonych zdjęciach.
Ferie to czas odpoczynku od nauki i możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Ponad 50 naszych uczniów z klas 4-8 wzięła udział w wyjeździe do Gorzowa. Można było odreagować zmęczenie po trudnym semestrze podczas zabawy w parku trampolin oraz przy grze Laser tag. Po wariacjach i harcach był czas na projekcję filmu Mikołajek.
Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która sfinansowała wynajem autokaru. Opiekunami podczas wyjazdu byli nauczyciele Karolina Szemiot, Anna Gontarz, Julia Konsik, Jacek Limanówka i Piotr Przytuła.
Teraz czas na zasłużony odpoczynek i ładowanie baterii na kolejne miesiące.
Z 6 medalami powrócili w niedzielę 12 lutego 2023 r. badmintoniści LUKS Krokus Góralice z Sianowa, gdzie rozegrano Krajowy Turniej Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych.
Złoty medal przywiozła z Sianowa para Hanna Makuchowska i Zuzanna Szweda, wygrywając grę podwójną młodziczek młodszych. Na trzecim stopniu podium w tej kategorii stanął debel Zuzanna Niewiadomska i Zuzanna Saskowska.
Srebrny medal zdobył mixt młodzików młodszych Hanna Makuchowska i Oliwier Wojciechowski. w tej kategorii wywalczyła Zuzanna Szweda z Aleksem Kostem (UKS Kometa Sianów).
Ponadto medale stały się udziałem Amelii Płotkowskiej i Zuzanny Zulak (gra podwójna młodziczek) i Hanny Makuchowskiej (gra pojedyncza młodziczek młodszych).
Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju
Źródło: LUKS Krokus
Karnawał to miła, pełna wrażeń i zabaw tradycja bardzo lubiana również przez dzieci. Tak też było u nas, w dniu 10 lutego. Odświętnie udekorowane kolorowymi balonami aula zamieniła się w balową sale tworząc klimat do świetnej zabawy. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały dzieciom wcielenie się w ulubione postacie. Kostiumy budziły zaskoczenie i zachwyt. Podczas balu dzieci tańczyły w rytm różnorodnej muzyki oraz brały udział w zabawach i konkursach.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały szkołę. Bal umożliwił uczniom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Kolejna zabawa już za rok.
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA w Trzcińsku-Zdroju zaprasza dzieci i młodzież na Ferie Zimowe 2023 Na Sportowo. W godzinach 9:00-15:00 za darmo będzie można skorzystać z zajęć :
- piłka nożna,
- tenis stołowy,
- koszykówka,
- unihokej,
- siatkówka,
- badminton.
Każdy uczestnik musi posiadać zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w zajęciach.
W ramach Ferii odbędą się także następujące TURNIEJE:
14.02.2023r. ( wtorek) godz.11:00 Turniej w Piłkarzyki dla dzieci i młodzieży
15.02.2023r. ( środa ) godz. 11:00 Turniej w Siatkonogę dla dzieci i młodzieży
17.02.2023r. ( piątek) godz. 11:00 – Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży
20.02.2023r. ( poniedziałek ) godz. 11:00 – Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków , Orlików oraz młodzików
Wszystkich serdecznie zapraszamy
Nasze dzielne uczennice: Amanda, Ela i Julia zajęły miejsce tuż za podium po bardzo emocjonującej dogrywce. Wygrana była o włos. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym konkursie tym razem w edycji wakacyjnej.
Zdjęcia: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryfinie
Powered by aSc EduPage