Aktualności
Egzamin Ósmoklasisty 2025
80 km na 80-lecie
Obecny rok jest wyjątkowy dla nas ze względu na 80-lecie istnienia naszej szkoły. Wśród wielu działań z tym związanych mamy także propozycję dla pasjonatów aktywności fizycznej! Już 17 maja w sobotę o godzinie 9:00 zapraszamy na okazjonalny rajd rowerowy "80 km na 80-lecie". Dystans znaczny, ale i ściśle związany z urodzinami naszej wiekowej placówki. Zapraszamy wszystkich dla których niestraszna jest odległość. Szczególne zaproszenie kierujemy do absolwentów i uczestników naszych rajdów rowerowych, które od wielu lat organizujemy. Będzie okazja do wspominek, sentymentalnych odwiedzin niektórych miejsc jakie poznawaliśmy na szlakach rowerowych! Serdecznie zapraszamy, szczegóły na plakacie poniżej.
Zapraszamy do udziału wkonkursach
🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 Majowe Święta 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱
29 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi. Akademia miała przypomnieć nam tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta i Gminy pan Bartłomiej Wróbel oraz Sekretarz Miasta i Gminy pani Aneta Dziedzic.
Piękne pieśni patriotyczne wykonali uczniowie z zespołu Aplauz, a uczniowie klas starszych recytowali wiersze. Uroczystość uświetniły również dwa tańce: Polonez w wykonaniu uczniów klasy 3 i ,,Wisielok”, w wykonaniu uczniów klasy 1.
Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach świąt narodowych, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „80 lat Szkoły Podstawowej w Trzcińsku -Zdroju”. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych i pomysłowych prac, które zostały ocenione przez komisję konkursową pod kątem estetyki, samodzielności wykonania oraz zgodności z tematem.
Wyniki konkursu:
Kategoria klas I–III:
I miejsce: Miłosz Niwiński
II miejsce: Maria Bożek
III miejsce: Julia Saskowska
Kategoria klas IV–VIII:
I miejsce: Emilia Chruścińska
II miejsce: Urszula Starzec
III miejsce: Lena Stupińska
Wyróżnienie:
Michalina Denis
Kalina Pieróg
Roksana Rudziewicz
Fotorelację przygotowała uczennica klasy VIII Zuzanna Szweda.
Organizatorzy: E. Moska, U. Lewandowska, M, Dobrowolska, M. Lejman.
🐦„Ornitologiczno, plastycznie – obserwuje i tworzę”- innowacja pedagogiczna🐦
Innowacja pedagogiczna - kolejna przygoda z ornitologią w klasie V.
Uczniowie poznali 3 gatunki sikorek- bogatkę, modraszkę i czubatkę. Po tych zajęciach będą wiedzieli jak rozpoznać sikorki po ich upierzeniu. Bogatka: pierś żółta z czarną pręgą po środku. Biały policzek w czarnym otoczeniu. Sikorka modra: pierś żółta, niebieska czapeczka w białym otoczeniu. Modraszka jest mniejsza od bogatki i wróbla. Czubatka: ostro zakończony czubek. Czarny rysunek na policzku. Na głowie charakterystyczny, sterczący i zaostrzony czarno-biały czubek (zbudowany z biało obrzeżonych piór). Na głowie widnieje niepowtarzalny czarno-biały rysunek. Policzki białe z czarną kreską i białymi obrączkami, na podgardlu szeroki czarny śliniak. Wierzch ciała beżowobrązowy, skrzydła i ogon szarobrązowe, brązowawy bok ciała. Spód jaśniejszy, beżowo-biały.
Uczniowie dowiedzieli się, że sikorkę bogatkę i modraszkę mogą bardzo często zobaczyć w parkach, ogrodach., jak i również w karmnikach w czasie zimy. Natomiast sikorka czubatka żyje w lasach iglastych i bardzo rzadko odwiedza osiedla ludzkie.
Uczniowie klasy V wykonali prace plastyczne przedstawiające poznane sikory.
E.Kordas, M.Kordas, M.Jakowiecka
1
Spotkanie w Bibliotece Miejskiej
Dnia 25.04.2025r. roku uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku - Zdroju odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną.
Celem wizyty było zainteresowanie dzieci książką, rozwijanie wyobraźni oraz zachęcenie do czytania i korzystania z biblioteki. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak działa biblioteka, jak można wypożyczać książki oraz jak należy o nie dbać. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragmenty ciekawych książek i opowiedziała o magicznym świecie literatury. Spotkanie zakończyło się przygotowaniem prac plastycznych związanych z wizytą.
Serdeczne podziękowania dla Pani Reginy Brzezińskiej oraz Pani Anny Kunowskiej za zaproszenie i przygotowanie zajęć.
Dziękujemy
🏆Kolejny sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju 🏆
25 kwietnia 2025 r. odbyły się w Gryfinie powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcińsku –Zdroju wrócili z sukcesami:
- uczeń Filip Zwiewka z klasy IV zajął II miejsce w kategorii klas I – IV,
- uczennica Milena Kozak zajęła III miejsce w kategorii klas V- VIII.
Wielkie gratulacje dla uczniów nagrodzonych i wszystkich reprezentujących naszą Szkołę.
Brawo! Jesteście Wielcy!
Maria Kordas
🏆Wielki Sukces – II miejsce w konkursie wojewódzkim 🏆
Wielki Sukces Uczennic Szkoły Podstawowej w Trzcińsku – Zdroju.
Kalina Pieróg, Wiktoria Biel i Emilia Chruścińska zajęły II miejsce w XXIV Finale Wojewódzkich Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”.
Konkurs odbył się w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.
W eliminacjach brało 6 drużyn reprezentujących Parki Krajobrazowe naszego województwa.
"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" jest to konkurs o randze ogólnopolskiej, skierowany do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych z obszarów gmin wszystkich parków krajobrazowych naszego kraju. Wiedza, która muszą przyswoić uczniowie dotyczy geografii, biologii ekologii i historii.
Maria Kordas
🌍 Dzień Ziemi 22 kwietnia 🌍
W ramach projektu “ekoMIESZKANIEC – ekoGMINA” Fundacji Sireco z okazji Dnia Ziemi odbyły się „EKO-LEKCJE” w klasach 4-7 mające na celu promowanie ekonawyków.
Światowy Dzień Ziemi przypomina nam, że każda decyzja – od codziennego oszczędzania energii, segregacji odpadów, po wybór odnawialnych źródeł energii – ma realny wpływ na przyszłość naszej planety.
Co mogę zrobić, aby świat wyglądał dobrze, gdy dorosnę?
Możesz dbać o planetę codziennie poprzez ograniczanie powstawania zbędnych odpadów! Nie jest to takie trudne, wystarczy pamiętać o kilku zasadach!
Jak ograniczać powstawanie odpadów?
1 ODMAWIAJ Z wielu przedmiotów możemy zrezygnować, zwłaszcza tych, jednorazowych, które zaraz po użyciu stają się odpadami.
2 OGRANICZAJ Zanim kupisz coś nowego, zastanów się czy na pewno tego potrzebujesz, może zamiast kupować możesz się wymienić?
3 UŻYJ PONOWNIE Zanim wyrzucisz przedmiot, pomyśl czy nie można go naprawić, oddać, wykorzystać w kreatywny sposób. Wielu przedmiotom możemy nadać nowe życie.
4 SEGREGUJ Twoja poprawna segregacja to ważny etap procesu recyklingu, czyli odzyskiwania surowców z odpadów. Segreguj świadomie!
5 KOMPOSTUJ Odpady z naszej kuchni i ogrodu możemy kompostować, powstaje z nich nawóz, który poprawia jakość gleby.
Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. Obchody mają na celu promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.
sireco #FundacjaSireco #ekoloekcje #Sireco #ekoMIESZKANIEC #ekoGMINA #DzienZiemi #EKOLEKCJE
E.Kordas
Nadzieja na Wolność!
❤️ Podziękowania ❤️
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Przyjaciołom naszej szkoły za zaangażowanie, udział i pomoc w organizacji szkolnego kiermaszu wielkanocnego. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się zebrać 1684 zł!
Szczególne podziękowania kierujemy do wspaniałych Mam, które z ogromnym zaangażowaniem obsługiwały kiermasz: Pani Agnieszki Urbańskiej, Pani Justyny Szczepańskiej, Pani Pauli Chmielewskiej, Pani Kamili Szwedy oraz Pani Moniki Błaż – jesteście niesamowite!
Dziękujemy za Wasze serce, czas i energię. Razem możemy więcej!
Wesołych Świąt
🎓Aktywny tydzień doradztwa zawodowego dla ósmoklasistów! 📚🚌
W dniach 8–11 kwietnia uczniowie klasy VIII wzięli udział w intensywnym cyklu wyjazdów w ramach doradztwa zawodowego, poznając ofertę szkół ponadpodstawowych w regionie.
8 kwietnia odwiedzili szkoły w Chojnie i Gryfinie, gdzie uczestniczyli w Dniach Otwartych, zwiedzali placówki oraz brali udział w przygotowanych przez szkoły atrakcjach i prezentacjach.
9 kwietnia przyszła pora na Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Mieszkowicach. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i odwiedzili m.in. sale lekcyjne, pracownie zawodowe, warsztaty, a także szkolny ogród i ciągniki rolnicze. Nie zabrakło ciekawych pokazów i prezentacji.
Kulminacją tygodnia były Targi Szkół w Góralicach, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły oraz młodzież z Góralic. Swoją ofertę edukacyjną przedstawiły kolejne szkoły średnie, prezentując atrakcyjne kierunki kształcenia oraz nowoczesne metody nauczania.
Był to bardzo intensywny i inspirujący tydzień, który pomógł naszym uczniom lepiej poznać możliwości dalszego kształcenia i z większą świadomością myśleć o wyborze szkoły, do której trafią już 1 września 2025 roku.
Dziękujemy wszystkim szkołom za gościnność i ciekawe prezentacje!
Jarosław Płotkowski Doradca Zawodowy
#doradztwozawodowe #ósmoklasiści #DniOtwarte #TargiSzkół #edukacja #wybieramprzyszłość
III Ogólnopolski Turniej Karate Shotokan
Dnia 12.04.2025 w Przelewicach odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Shotokan
,,ANTAI CUP 2025 " o Puchar Wójta Przelewic - Mieczysława Mularczyka.
W zawodach wziął udział uczeń klasy 6 Michał Mazur, który zdobył dwa złote medale w dwóch konkurencjach: Kata indywidualna mężczyzn U14 (12-14 lat) oraz Kihon indywidualna mężczyzn U14 (12-14 lat). Michał trenuje drugi rok w Klubie Karate LZS ANTAI w sekcji w Baniach.
Podczas trwania turnieju rozegrano łącznie 256 osobo konkurencji z podziałem na wiek oraz płeć w konkurencjach Kihon, Kata, Kata drużynowe oraz Kumite.
W zawodach udział wzięły kluby z całego kraju.
🏅🎭POWIATOWY MAŁY KONKURS RECYTATORSKI W BANIACH 🎭🏅
12 kwietnia 2025 r. w Domu Kultury w Baniach, odbył się kolejny etap Małego Konkursu Recytatorskiego. Szczebel powiatowy, zorganizowany został w sali kinowo-koncertowej . Wszystkich uczestników oceniało jury w składzie: Piotr Starzyński, Ewa Sobczak i Janusz Janiszewski.
24 uczestników zaprezentowało się z 8 gmin powiatu gryfińskiego. Jury stwierdziło, że poziom wykonawców był bardzo wysoki.
Nasi uczniowie zdobyli :
Lena Wróbel- specjalne wyróżnienie / klasa 8/
Lena Iwanów – wyróżnienie / klasa 3/
Michał Urbański- wyróżnienie / klasa 3/
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wesołe minki ćwiczącej rodzinki
Udział klasy 1 w ogólnopolskim konkursie logopedycznym „Wesołe minki ćwiczącej rodzinki”.
Uczniowie klasy 1 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie logopedycznym „Wesołe minki ćwiczącej rodzinki”, którego celem było promowanie ćwiczeń artykulacyjnych w formie zabawy oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Choć klasa nie zdobyła nagrody, udział w konkursie był doskonałą okazją do rozwijania umiejętności językowych, kreatywności oraz współpracy w klasie.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!
IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Ekologicznej w Trzcińsku-Zdroju „W zielone grajmy dziś”
11.04.25 odbył się IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Ekologicznej „W zielone grajmy dziś”. Jego pomysłodawcą i po części realizatorem jest instr. E. Moska. Organizatorami są: Szkoła Podstawowa w Trzcińsku-Zdroju, Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju oraz Fundacja SIREKO. Celem festiwalu jest zwrócenie uwagi całej społeczności lokalnej na pilne kwestie dotyczące środowiska, naszego wspólnego domu, w którym żyjemy czyli zwiększenie świadomości na temat zagrożeń dla środowiska oraz promowanie proekologicznych zachowań.
Festiwal promuje treści ekologiczne i jest częścią obchodów Święta Ziemi. Każdy z uczestników festiwalu dokłada swoją cegiełkę w ochronę środowiska, będąc wykonawcą. Sponsorami IV Festiwalu Piosenki Ekologicznej są: Nadleśnictwo Myślibórz oraz Sireco Eko-Myśl. W jury festiwalu zasiadali: Dominika i Grzegorz Bielowie (Nadleśnictwo Myślibórz),Zbigniew Ciszek- muzyk, Dyrektor M-GOK w Mieszkowicach oraz Regina Brzezińska – Dyrektor BiCK. Na trzcińskiej scenie zaprezentowało się 6 zespołów, duet, trio oraz 36 wokalistów z miejscowości : Szczecin, Cedynia, Moryń, Chojna, Grzybno, Góralice, Stołeczna i Trzcińsko-Zdrój.
Wyniki:
Kategoria I klasy I-III, Odział Przedszkolny
1 miejsce -Kacper Stempka
2 miejsce – Zespół Szyk Mini
3 miejsce – Martyna Wittbrodt
3 miejsce – Alicja Marczewska
Wyróżnienie – Julia Mikołajczyk
Wyróżnienie – Alicja Janik
Kategoria II Klasy IV-VI
1 miejsce -Zuzanna Kropiewnicka
1 miejsce – Kalina Pieróg
2 miejsce – Kaja Ignar
3 miejsce – Zespół Aplauz
3 miejsce – Salezjańskie Iskry
Wyróżnienie – Zofia Banaś
Wyróżnienie – Marika Filińska
Wyróżnienie – Pola Janik
Wyróżnienie – Dawid Mazurkiewicz
Kategoria III Klasy VII-VIII
1 miejsce – Zespół Szyk
2 miejsce – Wanessa Zagórska
3 miejsce – Kornelia Wasiutyńska
Wyróżnienie – Oliwia Kwaśniewska
Wyróżnienie – Lena Kołodziejska
Wyróżnienie – Hanna Ferfet
Źródło: tekst i foto BiCK
2
Dziękujemy🌷
📚 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 📚
Dlaczego 2 kwietnia?
Ponieważ tego dnia obchodzimy rocznice urodzin, słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, autora takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.
Z tej okazji w bibliotece szkolnej chętni i zaangażowani uczniowie klasy VII a czytali dla najmłodszych wybrane książki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane historie.
Celem akcji było, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, uczenie umiejętności wykorzystania wolnego czasu w czasie przerw lekcyjnych, integrowanie uczniów starszych z młodszymi.
Pomysł na taka formę spędzania czasu w bibliotece szkolnej okazał się bardzo fajny i przyjemny.
Dziękujemy bardzo za czytanie – Kornelii, Lenie, Mai i Fabianowi.
E.Kordas, M.Kordas
Archiwum Aktualności