W czasie ferii zimowych wybraliśmy się na wycieczkę do Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszym punktem programu była wizyta w parku trampolin, gdzie mogliśmy wyszaleć się na różnych atrakcjach – uczniowie skakali na trampolinach, pokonywali tory przeszkód i rywalizowali w zabawach zręcznościowych. Zabawa była świetna!Po intensywnych zabawach zjedliśmy posiłek w centrum handlowym, gdzie mogliśmy odpocząć i porozmawiać. Następnie udaliśmy się do kina na film "Kleks i wynalazek Filipa Golarza". Produkcja okazała się bardzo ciekawa i pełna magicznych przygód. Historia profesora Kleksa i jego niezwykłych wynalazków wciągnęła nas od pierwszych minut. Film dostarczył nam wielu emocji i wspaniałych wrażeń. Składamy podziękowania dla Gminy Trzcińsko -Zdrój za dofinansowanie wyjazdu.
Ferie zimowe 2025
Bezpieczny wypoczynek - ferie zimowe 2025
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty skierowanymi m.in. do uczniów i rodziców.
Szczegóły w poniższym linku.
Poradnik bezpiecznego wypoczynku
Sukces naszej logopedy w konkursie Learnatic Polska
Z radością informujemy, że nasza logopeda, pani Małgorzata Czerniak, w listopadzie wzięła udział w konkursie organizowanym przez Learnatic Polska, dotyczącym wykorzystania oprogramowania mTalent w pracy logopedycznej. Jej nagranie zostało docenione, a pani Małgorzata znalazła się w gronie nagrodzonych!
Dzięki temu nasza szkoła wzbogaciła się o nowe oprogramowanie, tym razem wspierające naukę czytania ze zrozumieniem. Nowoczesne technologie odgrywają kluczową rolę w procesie edukacyjnym, dlatego cieszymy się, że nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnych narzędzi.
Oprogramowanie oraz sprzęt znajdujący się w sali logopedycznej zostały zakupione dzięki projektowi Aktywna Tablica, co znacząco podniosło jakość prowadzonych zajęć. Dzięki temu uczniowie mają dostęp do nowoczesnych pomocy, które ułatwiają im rozwój umiejętności językowych i komunikacyjnych.
Gratulujemy pani Małgorzacie i dziękujemy za jej zaangażowanie w rozwój naszej szkolnej społeczności!
#AktywnaTablica #learneticpolska
https://www.instagram.com/reel/DFmo5LvNJA5/?igsh=MWswdzNreGx3Mnk2Yw==
Podziękowanie dla Państwa Krystyny i Tadeusza Kołuckich 🌷
Turnieje badmintona
Pierwszy weekend lutego 2025r. zawodnicy Luks Krokus Góralice spędzili w Luboniu, grając w dwóch turniejach badmintona.
W sobotę 1 lutego Jakub Szweda, Kacper Stempka i Antoni Sulej wystartowali w Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych. Nasi zawodnicy swoje gry zakończyli w fazie grupowej.
Natomiast w niedzielę 2 lutego odbył się Turniej Żaków i Żaków Młodszych.
Najlepiej zaprezentował się Kacper Stempka, który wywalczył w kat. Żaków.
Pozostałe lokaty naszych badmintonistów:
Żacy Młodsi
4 - Franciszek Stempka
Żacy - dziewczęta
5 - Barbara Czerniak
6 - Irena Lejman
Żacy - chłopcy
4 - Antoni Sulej
Gratulujemy udanych występów!!!
Źródło: LUKS Krokus Góralice
Podsumowanie I półrocza 2024/2025
W piątek 31 stycznia 2025 r. odbył się apel podsumowujący pracę w I półroczu. Apel prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego uczennica klasy ósmej Lena Wróbel. Podsumowania wyników w nauce, zachowaniu i frekwencji dokonała pani dyrektor Violetta Papież.
Oto uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz zachowaniu
i otrzymali odznaki „Wzorowego Ucznia":Klasa 1
Bożek Maria, Kosiński Kacper, Kozak Zofia, Kunowski Jan, Lewandowska Kaja, Machaj Marcel, Rynkiewicz Roksana, Saskowska Julia, Stempka Franciszek, Tomalak Oliwia
Klasa 2
Jednacz Maria, Jóźwiak Michał, Kurowska Hana, Lejman Franciszek, Mateusiak Michał, Muszyński Alan, Nagaj Zofia, Saskowska Aleksandra, Sykuła Aleks, Zych Natan
Klasa 3
Bułgajewski Wiktor, Czerniak Barbara, Gładyszewska Amelia, Iwanów Lena, Jakubowski Igor, Piątkowski Natan, Stempka Kacper, Trzecka Lena, Urbański Michał, Wasiutyński Jan
Uczniowie ze średnią ocen 4,75 lub więcej i wzorową oceną zachowania
Klasa 4
Kopanicka Antonina - 5,20, Ożarowska Maria - 5,20, Tatkowska Natalia - 5,20, Lewandowska Maria - 5,00, Chmielewska Milena - 4,90, Gradowska Maria - 4,90, Stachura Weronika - 4,80
Klasa 5
Mikuć Julia - 5,73, Wasiutyńska Maria - 5,55, Biel Barbara - 5,36, Kunowska Lena - 5,27, Merkel Nina - 5,00, Purgal Hanna - 5,00, Szweda Jakub - 4,91, Klimas Marcela - 4,82
Klasa 6
Pieróg Kalina - 6,00, Starzec Urszula - 5,45, Komarnicka Julia - 5,36, Mazurkiewicz Nadia - 5,36, Maślaniec Martyna - 5,09, Rudziewicz Roksana - 5,09, Artemenko Sofiia - 5,00, Przytuła Natalia - 4,91
Klasa 7a
Wasiutyńska Kornelia - 5,77, Wąsowski Fabian - 5,69, Stupińska Lena - 5,62, Denis Michalina - 5,38, Kwaśniewska Oliwia - 5,38, Jaćkiewicz Amanda - 5,08, Wojciechowski Oliwier - 4,92, Falkowska Zuzanna - 4,77
Klasa 7b
Chruścińska Emilia – 5,92
Klasa 8
Wróbel Lena - 5,85, Wilk Hanna - 5,62, Grymuła Daria - 5,15, Jarosiński Arkadiusz - 4,77, Szweda Zuzanna - 4,77, Załęska Julia - 4,77
Frekwencja szkoły za I półrocze – 87,59%
Frekwencja klas
1a SP - 90,11%
3a SP - 89,94%
5a SP - 88,79%
6a SP - 88,66%
4a SP - 88,26%
2a SP - 87,30%
7a SP - 86,64%
7b SP - 85,71%
8a SP - 82,93%
100% frekwencji
Hacia Lucjan – klasa 8
Stachura Weronika – klasa 4
Stachura Hanna – klasa 7b
Frekwencja od 99% do 100%
Zalewski Jakub - 99,84%
Pieróg Kalina - 99,80%
Jakubowski Igor - 99,75%
Muszyński Alan - 99,54%
Ożarowska Maria - 99,36%
Olchówka Alicja - 99,30%
Wąsowski Fabian - 99,04%
Podgórska Jowita - 99,03%
Czytelnictwo
Aktywność klas w czytelnictwie
I miejsce klasa III (14,5 książek/ucznia)
II miejsce klasa II (9,9 książek/ucznia)
III miejsce klasa VIIa (5,1 książek/ucznia)
IV miejsce klasa IV (4,8 książek/ucznia)
V miejsce klasa VIII (4 książek/ucznia)
VI miejsce klasa I (3,9 książek/ucznia)
VII miejsce klasa VIIb (2,3 książek/ucznia)
VIII miejsce klasa V (1,7 książek/ucznia)
IX miejsce klasa VI (1,5książek/ucznia)
Najbardziej aktywni uczniowie w czytelnictwie
I miejsce Gorgoń Gabriella kl. III
II miejsce Gładyszewska Amelia kl. III
III miejsce Kruk Łucja kl. III
Pani dyrektor podziękowała wszystkim za pracę w I półroczu, zachęcała uczniów do większego zaangażowania i życzyła wszystkim sukcesów i zadowolenia w następnym półroczu.
1
Podsumowanie projektu MATEMATYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY
Pierwszego grudnia 2024 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole kolejną odsłonę MATEMATYCZNEGO KALENDARZA ADWENTOWEGO. Zabawa wzorowana była na popularnych w adwencie kalendarzach z czekoladkami, z tą różnicą, że zamiast codziennej słodkości prezentowane było zadanie matematyczne do rozwiązania. Uczniowie biorący udział w projekcie zmierzyli się z 24 zadaniami z różnych dziedzin matematyki. Rozwiązywali zadania w domowych pieleszach. Warunkiem zaliczenia projektu było rozwiązanie wszystkich zadań i przekazanie kart z rozwiązaniami nauczycielowi w komplecie. Wymagało to systematyczności, cierpliwości i pewnej determinacji w dążeniu do celu. Znakomicie udało się to uczniom: Kalinie Pieróg z klasy 6, Oliwierowi Wojciechowskiemu z klasy 7a, Kornelii Wasiutyńskiej z klasy 7a, Elżbiecie Sidorczuk z klasy 7b, Emilii Chruścińskiej z klasy 7b, Oliwii Kwaśniewskiej z klasy 7a, Amandzie Jaćkiewicz z klasy 7a, Fabianowi Wąsowskiemu z klasy 7a, Zuzannie Falkowskiej z klasy 7a, Hannie Wilk z klasy 8, Martynie Sawickiej z klasy 8, Zuzannie Szwedzie z klasy 8, Joannie Kozak z klasy 8, Julii Załęskiej z klasy 8, Lenie Wróbel z klasy 8, Darii Grymule z klasy 8.
Pragniemy dodać, że kalendarz cieszył się sporą popularnością, jednakże części uczniów zabrakło trochę siły woli do skompletowania zestawu zadań. Uważamy, że cel projektu został osiągnięty, ponieważ rozbudził ciekawość i aktywność sporej części naszych uczniów.
Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem, oceną celującą z matematyki i nagrodą niespodzianką.
Gratulujemy i czekamy na Was za rok!
Anna Gontarz, Marianna Jakowiecka
Bal karnawałowy klas 1-3
W dniu 30.01.2025 r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Sala gimnastyczna została pięknie udekorowana balonami, która od razu wprowadziła wszystkich w karnawałowy nastrój. Dzieci przyszły przebrane w fantazyjne stroje – można było spotkać księżniczki, superbohaterów, wróżki, piratów, zwierzątka, a nawet postacie z bajek i filmów. Uczniowie podczas zabawy "zamawiali" ulubione utwory do których z chęcią tańczyli i śpiewali. Po dwugodzinnych szaleństwach wszyscy wrócili do sal zmęczeni ale szczęśliwi:)
Wychowawczynie klas
Sukces naszych uczennic na powiatowym konkursie "Bezpieczni w ferie" !🥉
31 stycznia, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryfinie odbyła się III Edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego pt. "Bezpieczni w Ferie", którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryfinie.
Konkurs został zorganizowany we współpracy z Komendą PSP w Gryfinie, Komendą Powiatowa Policji w Gryfinie Zachodniopomorską Grupą Ratowniczo Poszukiwawcza GRYF, a głównym partnerem i jednocześnie fundatorem nagród dla uczestników był Powiat Gryfiński.
Naszą szkołę reprezentowała żeńska drużyna uczennic z klasy VI w składzie:
Julia Komarnicka
Nadia Mazurkiewicz
Kalina Pieróg
Do konkursu przystąpiło 9 drużyn ze szkół z terenu powiatu gryfińskiego.
Konkurs przebiegał trzyetapowo. W czasie pierwszego etapu uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania. W kolejnym etapie odgadywali hasła kalamburów. Trzecią częścią była dogrywka, do której przystąpiło aż 5 drużyn.
Ostatecznie nasza drużyna po emocjonującej dogrywce uplasowała się na 3 miejscu na podium.
A oto wynik klasyfikacji końcowej:
I Miejsce - Szkoła Podstawowa w Swobnicy
II Miejsce - Szkoła Podstawowa w Chwarstnicy
III Miejsce - Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju
Gratulujemy naszym uczennicom wspaniałego wyniku i dalszych sukcesów oraz udanego wypoczynku podczas ferii zimowych.
Konkurs "Bezpieczne zabawy zimowe"
Przed rozpoczęciem ferii zimowych, w szkole odbył się konkurs plastyczny pt: " Bezpieczne zabawy zimowe " dla klas 1-3.
Celem konkursu było propagowanie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, uświadomienie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać uczniowie podczas zabaw zimowych, kształtowanie umiejętności przedstawienia tematu w pracy środkami plastycznymi oraz rozwijanie wrażliwość artystycznej.
Oto laureaci konkursu:
1. Maria Bożek kl.1
2. Oliwia Tomalak kl.1
3. Anna Mazur kl.2
Wyróżnienia:
Lena Trzecka kl.3
Maciej Całkiewicz kl.3
Alan Muszyński kl.2
Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do innych konkursów.
Paulina Foremna
1
Szkolny konkurs wiedzy o uzależnieniach „WOLNI OD NAŁOGÓW”
27 stycznia odbył się w naszej szkole, Szkolny konkurs wiedzy o uzależnieniach „WOLNI OD NAŁOGÓW” . Wzięło w nim udział 13 uczniów z klasy 7 i 8.
Celem konkursu było:
1. Promowanie zdrowego stylu życia.
2. Popularyzacja i szerzenie wiedzy na temat negatywnych skutków uzależnień.
3. Utrwalenie i zdobycie wiedzy na temat negatywnych skutków zażywania środków odurzających.
4. Wskazanie szkodliwości używek.
5. Uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia.
Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą wiedzą o zagrożeniach związanych z uzależnieniami np. od narkotyków, alkoholu, palenia papierosów, dopalaczy.
Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce – Fabian Wąsowski kl.7a
2 miejsce – Adam Kosiński kl.7a
3 miejsce – Kornelia Wasiutyńska kl.7a
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach
Dnia 28 stycznia 2025 w klasie 7a, 7b i 8 odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach, w tym o nowych narkotykach”. Zajęcia poprowadziła Pani Natalia Korkuś pracownik Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryfinie
Głównym celem programu jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, e-papierosów a także alkoholu oraz leków w niewłaściwy sposób przez osoby młode.
W trakcie zajęć kształtowano umiejętności podejmowania decyzji odnośnie własnego zdrowia oraz rozpoznawania i zapobiegania sytuacjom sprzyjającym sięganiu po substancje uzależniające. Wskazano uczniom drogi rozwoju bez nałogów i ryzyka utraty zdrowia lub życia.
Uczniowie mogli "na własnej skórze" sprawdzić, jak zmienia się świadomość i poruszanie się pod wpływem alkoholu i narkotyków. z użyciem specyficznych okularów - narkogogli i alkogogli.
Narkogogle symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę, w tym: dezorientacja, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenia obrazu.
Alkogoogle służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu m.in obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, zniekształcenie widzianego obrazu, podwójne widzenie.
Serdecznie dziękujemy Pani Natalii za profesjonalne i ciekawe zajęcia oraz za przekazanie ważnych informacji i cennych wskazówek.
Ogólnopolski Konkurs Piosenki Zimowej i Świątecznej
W styczniu odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lipianach Ogólnopolski Konkurs Piosenki Zimowej i Świątecznej.
W gronie wyróżnionych znalazły się:
Amelia Gładyszewska
Lena Iwanów
Kalina Pieróg.
Pięknie zaprezentował się również Kacper Stempka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Brawo Gabryś!
Uczeń Gabriel Lizurej uzyskał V Kategorię szachową podczas dwudniowych Mistrzostw Myśliborza w Szachach Klasycznych w dniach 25-26.01.2025.
Gabriel godnie reprezentował Szkołę Podstawową podczas Mistrzostw w Myśliborzu i zasłużył na pochwałę.
Jest obecnie jedynym uczniem w naszej szkole, który otrzymał V kategorię szachową.
Gratulujemy!
Podziękowanie dla Pani Darii Mazurkiewicz 🌷
Poczytajmy sobie
W ramach programu „BIBLIOTEKA DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA” w ciągu roku szkolnego uczniowie wykonują kilka działań promujących czytelnictwo.
Drugie działanie to „Poczytajmy sobie” akcja czytelnicza do której zapraszamy RODZICÓW i DZIECI.
W tym zadaniu zwracamy się do Państwa bezpośrednio z propozycją prostego wspólnego działania, czyli do czytania z dziećmi oraz rozmawiania z nimi na temat książek.
Wspólne czytanie sprawi, że dzień będzie trochę lepszy, że zrobimy coś wykraczającego poza zwykłe obowiązki.
Serdecznie zapraszam do udziału w akcji „Poczytajmy sobie”!
Kartę pracy można pobrać w bibliotece szkolnej. #bibliotekadobremiejscedlaczłowieka
E.Kordas, M.Kordas
„Ornitologiczno, plastycznie – obserwuje i tworzę”- innowacja pedagogiczna
„Ornitologiczno, plastycznie – obserwuje i tworzę”- innowacja pedagogiczna
Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy nad nowo poznanym okazem w ramach zajęć „Ornitologiczno, plastycznie – obserwuje i tworzę” w klasie V. Bohaterem był ptak - gil zwyczajny.
Uczniowie wykonali prace plastyczne w formie witrażu, przedstawiające ubarwienie tego ptaka.
Ptak gil jest większy od wróbla o krępej sylwetce, wydatnej piersi i dużej głowie. Dziób ma czarny, gruby, krótki, mocny i stożkowaty. Samiec ma policzki i pierś jaskrawoczerwoną. Natomiast samiczka ma jasnobrązową. Skrzydła długie, czarne ze skośną białą pręgą.
Zamieszkuje północną Europę i Azję. Nie zamieszkuje regionów śródziemnomorskich.
W Polsce gil zasiedla wilgotne, gęste lasy iglaste i mieszane, bory świerkowe i jodłowe z gęstym poszyciem, zadrzewienia, sady, parki, cmentarze z drzewkami świerkowymi i ogrody.
Odżywia się głównie nasionami drzew i krzewów leśnych, np. dzikiej róży, owoców jarzębiny. Mocnym dziobem umiejętnie oddziela mięsistą część, rozłupuje nasionka i połyka ich zawartość.
W maju składa 4–5 jaj o tle bladoniebieskim z nielicznymi plamkami w kolorze czerwonym lub brązowym. Gniazdo zakłada w sąsiedztwie jezior, strumieni, przeważnie na drzewku iglastym w gęstwinach. Masa ciała gila to ok. 25 g.
Na terenie Polski Gil jest objęty ścisłą ochroną gatunkową.
Zachęcamy do wypatrzenia i obserwacji tego pięknego ptaka!
E. Kordas, M. Kordas, M. Jakowiecka
Dzień Babci i Dziadka
W środę, 22 stycznia, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, w której wzięły udział klasy 1, 2 i 3. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, radości i uśmiechów. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi, gdy licznie zgromadzeni dziadkowie zajęli swoje miejsca. Uczniowie z młodszych klas przygotowali dla swoich ukochanych babć i dziadków występy artystyczne. Dzieci zaprezentowały program recytatorski, w którym deklamowały piękne wiersze poświęcone miłości i wdzięczności dla dziadków, zachwyciły publiczność żywiołowym występem tanecznym, podczas którego uczniowie pokazali swoje umiejętności choreograficzne. Po części artystycznej uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole był nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również do wyrażenia wdzięczności i miłości wobec tych, którzy zawsze są dla nas oparciem i wsparciem. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten czas razem!
nauczycielki klas 1-3
Zajęcia świetlicowe
W tym tygodniu rozmawialiśmy w świetlicy o zbliżającym się Dniu Babci i Dniu Dziadka. Dzieci z chęcią opowiadały o tym w jaki sposób lubią spędzać czas ze swoimi Dziadkami i za co chciałyby im podziękować. Chcąc wyrazić swoją wdzięczność, uczniowie wykonali laurki metodą kolażu.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy samych wspaniałych chwil spędzonych ze swoimi wnukami, a także dużo zdrowia i miłości.
wychowawcy świetlicy
Archiwum Aktualności