Kolejne sale lekcyjne zostały wyposażone w tablice interaktywne, które znacząco ułatwią i uatrakcyjnią pracę podczas lekcji. Tym razem nowym sprzętem mogą cieszyć się uczniowie najstarszych klas. Zakup został sfinansowany dzięki wsparciu naszej szkolnej Rady Rodziców, za co bardzo dziękujemy. Podziękowania kierujemy także dla firmy #nordweco za montaż urządzeń. Mamy nadzieję, że sprzęt będzie długo i owocnie służył naszym uczniom i nauczycielom.
Kolejne, nowe tablice interaktywne
List MEiN dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski skierowali do rodziców i opiekunów wspólny list dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.
Szczegóły https://www.gov.pl/.../list-ministra-edukacji-i-nauki....
#SzczepimySię #szczepienia #edukacja Ministerstwo Zdrowia Szczepimy Się
Nasze „ZŁOTE DZIEWCZYNY” !!!
Świetnie zaprezentowały się dziewczęta z naszej szkoły w Drużynowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie, które odbyły się 30.11.2021r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lipianach. Z Mistrzostw Województwa wróciły ze złotymi medalami wygrywając najważniejszy mecz ze Szkołą Podstawową z Lipian 3:2. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Bełcznej.
Reprezentacja naszej szkoły:
1. Natalia Vreeswijk
2. Karolina Kozak
3. Daria Pustkowiak
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
Mała książka wielki człowiek
Uczniowie klasy 1 w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek” rozmawiali na temat korzyści wynikających z czytania książek.
Projekt ten ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczniowie otrzymali książkę „Pierwsze abecadło”, kreatywny alfabet oraz broszurę informacyjną dla rodziców.
Pierwszoklasiści omawiali pierwszą lekturę o przygodach Krasnala Hałabały. Dzieci wielkim zaangażowaniem opowiadały o przygodach głównego bohatera książki po czym stworzyły jego portret oraz zakładkę, który posłuży im w dalszym odkrywaniu tajemnic czytania.
Zajęcia w ramach grantu "Pomorze Zachodnie - wsparcie psychologiczno-pedagogiczne"
W ramach dodatkowych godzin wsparcia z projektu: „Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne” Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wizytach w zakładach pracy na terenie Trzcińska -Zdroju w celu poznania zawodów. Uczniowie do tej pory uczestniczyli w lekcjach z doradztwa zawodowego wizytując: Sklep Ogólnobudowlany Anny i Jarosława Iwanów, Sklep Warzywny Pana Baranieckiego na Ryneczku w Trzcińsku - Zdroju, Sklep Internetowy DAVPOL Dawida Bugajskiego, Firmę Usługowo-Handlową PERFECT Grzegorz, Jacek Wasiutyński oraz Bibliotekę Miejską w Trzcińsku -Zdroju. W planach są kolejne odwiedziny w firmach i instytucjach. Serdecznie dziękujemy za taką możliwość.
Nauka zdalna w klasie 1
Jak mówi przysłowie „Nie taki diabeł straszny…” uczniowie klasy 1 znakomicie poradzili sobie podczas nauczania online. W minionym tygodniu pierwszoklasiści rozmawiali na temat zdrowego odżywiania, poznali piramidę zdrowia i na jej podstawie stworzyli jadłospis. Uczestniczyli również w Dniu Pluszowego Misia, w tym dniu pluszaki wspólnie z nami odrabiały lekcji. Ostatni dzień tygodnia przyniósł zabawy andrzejkowe, najmłodsi mogli wywróżyć swoją przyszłość na podstawie zapałek czy rzutu monetą.
Martynka Maślaniec laureatką konkursu "Moja Polska - projekt pocztówki"
Miło nam poinformować, że praca Martyny Maślaniec, uczennicy klasy 3 została wybrana do 20 najlepszych prac w konkursie "Moja Polska- projekt pocztówki".
Spośród tych prac zostanie wyłoniony zwycięzca.
Teraz od Was wszystkich zależy, które z prac znajdą się na podium.
Prace z największą ilością polubień (lików) zajmą 1, 2 i 3 miejsce.
Głosowanie trwa do 30 listopada.
Zachęcamy do głosowania pod linkiem:
https://www.facebook.com/14912461.../posts/4670650159686563/
Gratulujemy Martynce!
Szkoła do hymnu
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki
3 DNIOWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE – PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
W dniach 22.11.- 24.11.2021r. 21 uczniów z klas ósmych wzięło udział w szkoleniu z edukacji dla bezpieczeństwa – Pierwsza Pomoc Przedmedyczna. Organizatorem szkolenia było TWR Collegium ze Szczecina a uczniowie mieszkali w Centrum Konferencyjno - Wypoczynkowym „Szafir” zlokalizowanym nad jeziorem Morzycko w otulinie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne prowadzone były przez kwalifikowanych ratowników medycznych oraz ratowników WOPR. Program zajęć podzielony był na 3 bloki. W pierwszym bloku zajęć uczniowie zapoznali się z teorią z zakresu pierwszej pomocy, wypełniali ankiety dotyczące znajomości zachowań w różnych sytuacjach życia codziennego, udzielania pierwszej pomocy, zagrożeń na akwenach wodnych, zdrowego odżywiania i spędzania czasu wolnego. Za pomocą specjalnej wagi uczniowie mieli okazję uzyskać informację odnośnie swojego wskaźnika BMI.
2 blok zajęć to zajęcia praktyczne z podstawowych zabiegów resuscytacyjnych - dorosły, dziecko, niemowlę, pozycja bezpieczna, użycie defibrylatora (AED), zadławienia.
3 blok zajęć to zarówno teoria jak i praktyka z pierwszej pomocy urazowej. Uczniowie nauczyli się opatrywać rany, wykonywać odpowiednie czynności przy złamaniach i zwichnięciach i wiele innych czynności związanych z tym działem.
W zajęciach uczestniczyliśmy wspólnie z grupą 24 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie. Nauka powiązana z aktywnością i świetną integracją międzyszkolną oraz praktyczne nabyte umiejętności - to były fantastyczne 3 dni, które na długo zapamiętamy.
Zapraszamy do fotorelacji.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
Jest to święto obchodzone corocznie 20 listopada. Zostało ono ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka w 2014 roku dla upamiętnienia 25 rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka.
W tym dniu nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach informujących, jakie prawa przysługują dzieciom oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są one łamane. Podczas zajęć podkreślano też ogromną rolę dorosłych, którzy powinni stać na straży praw dziecka. Respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę.
Zachęcamy do udziału w szkolnej zbiórce karmy dla psów 🐶🐕
Wieszak na kurtki dla uczniów klasy IV a
Adaś dzielnie wypełnił zadanie! Wieszak już wisi w klasie nr 17, a uczniowie mogą swobodnie siedzieć na swoich krzesłach. Prośbę przekazał swojemu tacie Andrzejowi, który zadanie wykonał znakomicie.
Dziękujemy!
Uczniowie kl. IV a z Wychowawcą – M. Kordas
Zachęcamy do udziału w akcji!
Rozpoczęła się akcja organizowana przez Siostry Dominikanki prowadzące katolicką szkołę i przedszkole im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Piotrkowie Trybunalskim „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic” dla uczczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji.
Gdzie wysłać prace?
Zachęcamy do wysyłania fotografii prac (rysunków, obrazków, grafik) wykonanych przez dzieci, które dodadzą otuchy funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji na adres dumaiszacunek@gmail.com.
Prace dzieci posłużą do wykonania galerii dla obrońców naszych granic.
Cel przedsięwzięcia
Podstawowym celem organizatora jest budowanie świadomości obywatelskiej i trwałej więzi z ojczyzną, a także integracja międzypokoleniowa.
WIELKIE BRAWA
Zespół wokalny Aplauz i solistka Kalina Pieróg laureatami III miejsca VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie
GRATULUJEMY!!!!
Pobyt dzieci z zespołu Aplauz w Krakowie
Po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się na ulicę Zwierzyniecką tuż obok Filharmonii Krakowskiej. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem wielkości budynku. Spod filharmonii poszliśmy na krakowskie planty a następnie na Stary Rynek. Tam zobaczyliśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Na rynku zobaczyły także słynne krakowskie dorożki. Nie obyło się bez spróbowania krakowskich obwarzanków. Zwiedzanie rynku zakończyło się spacerem ulicą Floriańską oraz obejrzeniem Bramy Floriańskiej. Po spacerze wróciliśmy do autobusu i pojechaliśmy do restauracji na obiad. Pełni wrażeń, najedzeni, szczęśliwi ale i zmęczeni pojechaliśmy do Schroniska Młodzieżowego na ul. Grochowej.
1Drugiego dnia w sobotę po pysznym śniadanku pojechaliśmy na Kopiec Kościuszki. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Bez problemu weszły na szczyt kopca aby stamtąd podziwiać krajobraz Krakowa. Niestety sobotnia pogoda nie pozwoliła nam na podziwianie panoramy Krakowa, było dość mgliście.
1Po przedpołudniowym spacerze udaliśmy się do Filharmonii Krakowskiej aby przygotować się do finałowego przesłuchania VI Ogólnopolskiego FPNiN. Zaprezentowaliśmy się z piosenką "Warszawskie dzieci". Nasz występ podobał się publiczności gdyż otrzymaliśmy gromkie brawa.
Po przesłuchaniach udaliśmy się na Krakowski Rynek i do Sukiennic aby zakupić pamiątki z Krakowa. Po obiadokolacji udaliśmy się do naszego schroniska na odpoczynek.
W niedzielny poranek opuściliśmy gościnne schronisko na Grochowej. W planach mieliśmy zwiedzanie Wawelu. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjecia z Wawelskim Smokiem. Po intensywnym spacerze na Wawelu udaliśmy się do krakowskiej filharmonii im.Karola Szymanowskiego aby przygotować się do popołudniowego koncertu w czasie którego miały zostać ogłoszone wyniki sobotnich przesłuchań. W pełnej gali z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki.
Święto Niepodległości
10 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej w Trzcińsku - Zdroju odbył się uroczysty apel z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Piękne pieśni patriotyczne wykonali uczniowie z zespołu Aplauz oraz uczniowie klasy I, a uczennice z klasy IV i V recytowały wiersze.
Wszystkie klasy uczestniczyły w pogadankach na temat naszej ojczyzny oraz z dumą wzięły udział w akcji #SzkołaDoHymnu wspólnie śpiewając Mazurka Dąbrowskiego.
Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Konkurs Pieśni Patriotycznych
Jedną z tradycji naszej szkoły jest Konkurs Pieśni Patriotycznych.
Do konkursu zgłosiło się 12 wokalistów z klas I-IV.
Komisja w składzie: Anna Zawadzka, Lucyna Brzoska, Karolina Szemiot po wysłuchaniu wszystkich wykonawców wyłoniła laureatów:
I miejsce:
Oliwia Kwaśniewska kl.4a
Weronika Stachura kl. I
II miejsce:
Hanna Stachura kl.4b
III miejsce:
Nina Merkel kl.2
Duet: Milena Kozak i Nadia Mazurkiewicz kl.3
Organizatorem przeglądu była Elżbieta Moska.
Gratulujemy i bardzo dziękujemy wykonawcom
Pani Annie Zawadzkiej dziękujemy za przekazanie nagród książkowych
ZIELONA SZKOŁA
Weekend 5-7.11.2021 r. minął niezwykle intensywnie i wesoło. Już kolejny raz liczna grupa naszych uczniów, wraz z nauczycielami Jackiem Limanówką i Piotrem Przytułą gościła w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Atrakcji i zabawnych sytuacji nie brakowało. Park linowy, podchody, gra terenowa o tematyce historycznej, dyskoteka i wiele,wiele innych. To był bardzo udany pobyt, za który pracownikom DWD bardzo dziękujemy. Galeria fotek znajduje się poniżej.
ROSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
W dniu 05.11.2021 r. w Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju, odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego i plastyczno-technicznego na „Stwora-Potwora”. Na Konkurs zgłoszonych zostało 29 prac.
W konkursie plastyczno-technicznym na „Stwora-Potwora komisja konkursowa nagrodziła prace: Antoniny Kopanickiej i Pauliny Bigus.
GRATULUJEMY!!!
Szkolne Przygody Gangu Swojaków
Uczniowie klasy 1 uczestniczyli w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków” organizowanym przez sieć sklepów Biedronka.
Program ma na celu pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Podczas wielu zadań dzieci rozwijają swoją wiedzę i umiejętności, pobudzają kreatywność i uczą się jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią.
Pierwszoklasiści poznali zagrożone i chronione gatunki zwierząt oraz regiony Polski, w których występują. Całe zajęcia przeplatane były piosenkami, słuchowiskami i pracami plastycznymi. Powstał album prezentujący zagrożone wyginięciem zwierzaki a także mapa z naniesionymi miejscami ich występowania.
Archiwum Aktualności