Szanowni Rodzice przyszłych pierwszoklasistów!
Publikujemy listę kandydatów przyjętych do szkoły na rok szkolny 2021/2022.
Lista dzieci przyjętych do szkoły
Szanowni Rodzice przyszłych pierwszoklasistów!
Publikujemy listę kandydatów przyjętych do szkoły na rok szkolny 2021/2022.
Lista dzieci przyjętych do szkoły
Szanowni Rodzice przyszłych pierwszoklasistów!
Publikujemy listę kandydatów zakwalifikowanych do szkoły. Informujemy, że w dniach od 12 kwietnia do 13 kwietnia 2021 r. należy potwierdzić wolę zapisu dziecka do szkoły. Druk można pobrać ze strony szkolnej.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do szkoły
Potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do szkoły
Podpisane potwierdzenia przyjmujemy do 13 kwietnia 2021r.
Istnieje możliwość przesłania podpisanego potwierdzenia (SKAN lub ZDJĘCIE) na adres szkoły sptrzcinskozdroj@wp.pl do 13 kwietnia 2021r.
Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Do kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące obostrzenia. Więcej informacji na stronie https://bit.ly/3uzbqxo
Wielkanoc to święta, z którymi wiąże się wiele tradycji i zwyczajów.
Uczniowie naszej szkoły podczas nauki zdalnej i pracy domowej uczestniczyli w zajęciach tematycznych dzięki, którym utrwalili znajomość świątecznych obrzędów oraz przygotowali różnorodne ozdoby związane ze świętami wielkanocnymi.
Zapraszamy do obejrzenia załączonych zdjęć.
Gratulujemy naszej uczennicy, Karolinie Waczyńskiej zdobycia tytułu finalistki wojewódzkiego etapu konkursu kuratoryjnego z języka polskiego
Dziękujemy Ci Karolino za pracę włożoną w przygotowanie do konkursu i przynoszenie chluby naszej szkole.
Praca naszej uczennicy Magdaleny Skiby z klasy 7b na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury "Śródmieście" we Wrocławiu.
Celem konkursu było zainspirowanie się twórczością Fridy Kahlo.
„Maluję moją własną rzeczywistość. Jedyną rzeczą, jakiej jestem pewna, jest potrzeba malowania. A maluję bez żadnego namysłu, wszystko co przemyka przez moją głowę“ Frida Kahlo.
Wykonana praca miała pokazać świat widziany oczami ucznia, poprzez jego plastyczną duszę.
GRATULUJEMY MAGDZIE!
E.Kordas
W dniu 29.03.2021 r. w Bibliotece Miejskiej odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego “Jak sobie radzić z emocjami, nie szkodząc innym?”. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazło się wielu naszych uczniów.
Nasi Laureaci:
Ze względu na różnorodność w interpretacji tematu, przyznano także wyróżnienia.
Miliony ludzi na całym świecie poświęcają wolny czas na obserwowanie ptaków. Piękno tego hobby polega na tym, że można je uprawiać zawsze i wszędzie. Na początek nie trzeba nic więcej prócz cierpliwości, ciekawości, chęci do nauki i lornetki. W miarę zdobywania nowej wiedzy często rośnie w nas chęć, aby dowiadywać się o ptakach coraz więcej.
Najważniejsza zasada obserwowania ptaków brzmi: nie niepokoić, ani nie zaburzać ich środowiska, a tym bardziej nie stwarzać zagrożenia.
Na kolejnej lekcji w klasie III b uczniowie poznali skowronka. Po to, żeby ptaka opisać i rozpoznać, trzeba nauczyć się nazw części jego ciała, upierzenia i elementów ubarwienia. W takiej kolejności następuje nauka wyglądu kolejnego przedstawiciela ptaków żyjących w naszym środowisku.
Uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat skowronka oraz samodzielnie przedstawiali przygotowane informacje o bohaterze zajęć. Śpiew skowronka towarzyszył dzieciom podczas tworzenia nowych kart do ptasich albumów.
A kolejnym zadaniem czekającym na trzecioklasistów jest wiosenny spacer połączony z fotografowaniem ptaków. Może uda się spotkać ziębę lub skowronka… o efektach poszukiwań opowiemy sobie na kolejnych zajęciach.
W dniu 23.03.2020 r. w Trzcińskim Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju, odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pn. „Portret Pani Wiosny”. Na Konkurs nadesłanych zostało 137 prac w trzech kategoriach wiekowych.
Wśród nagrodzonych znalazły się prace naszych uczniów:
Antoniego Nowaka, klasa 1
Martyny Maślaniec, klasa 2
Julii Kudz, klasa 1
Urszuli Starzec, klasa 2
Cezarego Mazura, klasa 2
GRATULUJEMY!!!
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Wspierając to wydarzenia uczniowie klasy 3b ubrali kolorowe skarpetki - nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Zajęcia takie mają na celu uwrażliwienie dzieci na to co dzieje się dookoła, uczenie tolerancji, szacunku, integrowanie grupy.
Wraz z nadejściem nowej pory roku zakończyliśmy wiosenny konkurs fotograficzny.
Tematem wykonywanych zdjęć były wszystkie zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną wiosną , a więc kiełkujące pierwsze rośliny, wiosenne kwiaty, jak i przylot ptasich wędrowców oraz budzące się ze snu zwierzęta.
Otrzymaliśmy wiele zdjęć, które zdobią naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim młodym fotografom za przygotowanie wiosennej galerii.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PRAC UCZNIÓW - LINK PONIŻEJ
Piknik wiosenny klasy 2
Koniec zimy, a początek wiosny uczniowie klasy 2 spędzili na łonie natury, która właśnie zaczyna budzić się do życia.
Zgodnie z ludową tradycją przygotowali słomianą kukłę, która jest uosobieniem zimy. Jej spalenie na pewno przyniesie piękną, wiosenną pogodę.
Cieszmy się rozwijającymi się pąkami liśćmi, kwiatami wyrastającymi z mroźnej ziemi i świeżą trawą. Na pewno wiosna zaszczyci nas swoją obecnością.
EM
Choć pogoda zimowa a do rozpoczęcia wiosny jeszcze kilka chwil uczniowie klasy 3b postanowili nieco szybciej powitać nadchodzącą porę roku.
Trzecioklasiści w kolorowych strojach z wiosennymi uśmiechami uczestniczyli w wielu wiosennych aktywnościach. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nadchodzącej pory roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Powstały również wiosenne kanapki, które zjedliśmy ze smakiem.
Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. W ten sposób wszyscy chcieli wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny a my tego dnia chcieliśmy obudzić wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie. Uczniowie śpiewali piosenki o wiośnie oraz wygłosili hasła zachęcające zimę do ustąpienia miejsca wiośnie.
Do kwietnia dzieci ze wszystkich klas szkół podstawowych uczą się zdalnie. To najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół, wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady. Rozporządzenie w tej sprawie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw.Szczegółowe informacje w komunikacie https://bit.ly/30VNffW #edukacja #szkoła #naukazdalna
Wiosna skrada się małymi kroczkami w związku z tym uczniowie klasy 3b założyli parapetowy ogródek z witaminkami.
Wszyscy sadzili cebulki, rozpoznawali i nazywali nasionka, które umieszczone zostały w doniczkach. Na koniec mali ogrodnicy oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili uprawy w klasowym kąciku przyrody.
Teraz nastąpi czas oczekiwania na świeże witaminki, które niedługo pojawią się na parapecie. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin, uczą się je pielęgnować.
Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moje Kosmiczne Wakacje”, którego organizatorem była Polska Agencja Kosmiczna otrzymali dyplomy oraz podziękowania za udział.
Uczniowie naszej szkoły we wrześniu 2020 roku stworzyli piękne prace o wakacjach w kosmosie.
Gratulujemy
Uczniowie klasy 3b z początkiem marca przystąpili do udziały w innowacji pedagogicznej „Poznajemy ptaki” autorstwa Pań Ewy Kordas, Marii Kordas i Karoliny Szemiot.
Głównym celem innowacji jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych związanych z uwrażliwieniem uczniów na obecność ptaków w sąsiedztwie, ich różnorodność, piękno. Motywem przewodnim będzie także poznawanie i obserwacja ptaków co wiąże się z aktywnym wypoczynkiem.
Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały zimorodka i ziębę. Uczniowie utrwalili umiejętność wyszukiwania informacji w albumach o ptakach, doskonalili zdolności plastyczne a wiedza zdobyta podczas pogadanek pozwoliła na stworzenie opisu zięby.
W Piątek 12 marca 2021 r. w Trzcińskim Centrum Kultury w Trzcińsku – Zdroju odbyły się eliminacje gminne do „Małego Konkursu Recytatorskiego”. Jury w składzie Pani Teresa Błońska (Kierownik Biblioteki Miejskiej w Chojnie) - przewodnicząca komisji konkursowej, Pani Krystyna Leddin (Starszy bibliotekarz Biblioteki Miejskiej w Chojnie) – członek komisji oraz Pani Regina Brzezińska (Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcińsku-Zdroju) – członek komisji, po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu postanowili wyróżnić 6 osób w kategoriach: Szkoły Podstawowe kl. I – III, kl. IV-VI, kl. VII – VIII.
Z naszej szkoły w kategorii klas I – III wyróżnienie z prawem udziału w eliminacjach powiatowych otrzymały:
Nadia Mazurkiewicz i Kalina Pieróg, w kategorii klas IV – VI wyróżnienie z prawem do udziału w eliminacjach powiatowych otrzymała Lena Wróbel.
Serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia i sukcesów w eliminacjach powiatowych.
Ministerstwo Edukacji i Nauki razem ze specjalistami praktykami z zakresu psychologii przygotowali program wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców. To drugi z czterech programów #MEiN dotyczący wsparcia uczniów w czasie i po pandemii.
Więcej informacji na stronie https://bit.ly/3qHlDp8
W tym jakże wyjątkowym dniu, naszym Paniom życzymy wszystkiego naj, naj najlepszego!!!
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ POD PONIŻSZYMI LINKAMI
Powered by aSc EduPage