• PODZIĘKOWANIE

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju

            serdecznie dziękuje za ufundowanie nagród dla laureatów

            III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

            „Prawa Dziecka oczami dzieci – pragniemy pokoju na świecie”

             

            • Pierwszej Damie Pani Agacie Kornhauser – Dudzie
            • Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego Panu Olgierdowi Geblewiczowi
            • Zachodniopomorskiemu Kuratorowi Oświaty Panu Jerzemu Sołtysiakowi
            • Rzecznikowi Praw Dziecka Panu Mikołajowi Pawlakowi
            • Burmistrzowi Gminy Trzcińsko – Zdrój Panu Bartłomiejowi Wróblowi
            • Kołu Łowieckiemu "Cyranka" z Trzcińska-Zdroju
            • CARREFOUR Szczecin GRYF
            • ROL – BUD Trzcińsko – Zdrój
            • VREESPOL Trzcińsko – Zdrój
            • AGROLEX sp. z o.o. Stołeczna
            • Pani Renacie Deka
            • Państwu Marcie i Grzegorzowi Wasiutyńskim
            • Panu Piotrowi Przytule
            • HAMELIN Polska w Warszawie

            „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

            Lecz przez to kim jest,

            Nie przez to, co ma,

            Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

                                                               Św. Jan Paweł II

             

          • UROCZYSTOŚĆ ROZDANIA NAGRÓD W III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI – PRAGNIEMY POKOJU NA ŚWIECIE”

          •           9 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Prawa Dziecka oczami dzieci – pragniemy pokoju na świecie”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju.

            Konkurs został objęty honorowymi patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Rzecznika Praw Dziecka.

            W konkursie nagrodzono 51 uczniów z całej Polski.

            Dyrektor Szkoły Pani Violetta Papież dokonała podsumowania konkursu następnie Burmistrz Gminy Trzcińska - Zdroju pan Bartłomiej Wróbel pogratulował wszystkim laureatom konkursu życząc im dalszych sukcesów artystycznych. Zostały odczytane gratulacje oraz życzenia Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka skierowane do nagrodzonych uczniów.

            W części artystycznej wystąpił zespół wokalny APLAUZ, który zaprezentował  repertuar związany z tematyką konkursu. Piosenki w wykonaniu naszych uczniów wywołały wiele emocji u zaproszonych dzieci i ich opiekunów.

            Po części artystycznej przystąpiono do wręczenia nagród laureatom konkursu. Nagrody ufundowane przez sponsorów wręczali: Burmistrz Gminy Trzcińsko – Zdrój pan Bartłomiej Wróbel, Sekretarz Gminy Pani Aneta Dziedzic oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzcińsku – Zdroju pani Violetta Papież.

            NAGRODĘ GRAND PRIX

            ufundowaną

            przez PIERWSZĄ DAMĘ PANIĄ AGATĘ KORNHAUSER – DUDĘ

            otrzymał

            IGOR WOŁĄSEWICZ

            uczeń III klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. L. Teligi w Myśliborzu

            Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali upominki od Rzecznika Praw Dziecka pana Mikołaja Pawlaka.

            Na zakończenie uroczystości zostało wykonane wspólne zdjęcie laureatów III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Prawa Dziecka oczami dzieci – pragniemy pokoju na świecie”.

          • Jarmark świąteczny

          • W miniony piątek uczestniczyliśmy w świątecznym jarmarku, który odbył się w centrum miasta.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykonali stroiki oraz zaangażowali się w obsługę szkolnego stoiska.

          • Innowacja pedagogiczna - kolejna przygoda z ornitologią w klasie II

          • Uczniowie poznali 3 gatunki sikorek- bogatkę, modraszkę i czubatkę. W prowadzeniu zajęć pomagał również uczeń tej klasy – Filip Zwiewka.

            Filip pięknie nauczył się cech charakterystycznych każdej sikorki, wymienił wszystkie gatunki jakie występujące w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się również, że sikorki bogatkę i modraszkę mogą bardzo często zobaczyć w parkach, ogrodach., jak i również w karmnikach w czasie zimy. Natomiast sikorka czubatka żyje w lasach iglastych i bardzo rzadko odwiedza osiedla ludzkie. Dowiedzieli się jak bardzo ważne jest zakładanie budek lęgowych dla sikorek i innych ptaków.

            E.Kordas, M.Kordas, K.Szemiot

          • ZŁOTO CHŁOPCÓW, SREBRO DZIEWCZĄT

          • Świetnie zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły w Finale Wojewódzkich Drużynowych Igrzyskach Dzieci w Badmintonie, które odbyły się 07. 12. 2022r. w Sianowie.

            Z Mistrzostw Województwa wrócili z dwoma okazałymi pucharami oraz medalami. Chłopcy w składzie: Oliwier Wojciechowski oraz Jakub Szweda w gronie 7 zespołów zostali złotymi medalistami Mistrzostw Województwa a dziewczyny w składzie: Martyna Sawicka i Oliwia Kwaśniewska w gronie 8 zespołów zdobyły tytuł Wicemistrzyń Województwa.

            Uczniowie na co dzień trenują w klubie LUKS Krokus Góralice pod okiem trenera Emiliana Osetka.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych

          • Sukces wokalny

          • Martyna Maślaniec i Kalina Pieróg wyróżnione w eliminacjach rejonowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

            Eliminacje odbyły się w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

            W kategorii 6-14 lat zaprezentowało się około 50 solistów.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Szkolne Mikołajki

          • 6 grudnia to zawsze przemiły dzień w naszej szkole. Tego dnia uczniowie ubrali się na czerwono i założyli mikołajową czapkę. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości.

            Uczniowie naszej szkoły już od początku grudnia przygotowywali się na dzisiejsze święto. W klasach pojawiły się choinki, które będą przypominały nam o nadchodzących świętach. Piękne dekoracje, mleko i ciasteczka dla „świętego gościa” oraz skarpety na prezenty, to wszystko potęgowało dzisiejsze emocje.


            MIKOŁAJKOWE ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

          • WYNIKI III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI - PRAGNIEMY POKOJU NA ŚWIECIE”

          • Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Rzecznika Praw Dziecka.

            Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka oczami dzieci - pragniemy pokoju na świecie” przeznaczony był dla uczniów klas I – VIII Szkół Podstawowych całej Polski. W konkursie wzięli udział uczniowie ze 122 szkół. Wpłynęło 960  prac plastycznych, w których dzieci podejmowały bardzo ważny temat pokoju na świecie  i prawa do życia w bezpiecznym świecie bez wojen i przemocy. Prace były manifestem przeciwko wojnie, która łamie wszystkie Prawa Dziecka.  Poziom prac plastycznych był bardzo wysoki. Dzieci wykonały je stosując różne ciekawe techniki artystyczne.

            PROTOKÓŁ KOMISJI KONKURSOWEJ

            Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac plastycznych w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Prawa Dziecka oczami dzieci – pragniemy pokoju na świecie”.

            Link poniżej

          • WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „JEM ZDROWO, ŻYJĘ KOLOROWO”

          • ELIZA KICIŃSKA została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jem zdrowo, żyję kolorowo”.

            Głównym założeniem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na zasady właściwego odżywiania. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem

            Celem konkursu była:

            - Promocja szkół, w tym świetlic szkolnych.

            - Rozwijanie zdolności plastycznych i ekspresji twórczej.

            - Twórcza wymiana doświadczeń plastycznych.

            - Zwrócenie uwagi na zasady zdrowego odżywania.

          • Warsztaty z psychoterapeutą o przeciwdziałaniu przemocy i cyberprzemocy

          • Z inicjatywy OPS, w związku z realizacją Programu Przeciwdziałania Przemocy i Agresji, którego realizatorem jest Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju, dnia 1.12.22 r. zostały przeprowadzone czterogodzinne warsztaty z psychoterapeutą dla młodzieży klas V, VI, VII SP w Trzcińsku-Zdroju i kl. V SP z Góralic. Psychoterapeuta prowadził wykład, odnosząc się do krótkich filmików profilaktycznych. Zadawał pytania, prowokując do dyskusji. Młodzież czynnie uczestniczyła w zajęciach.

            Uczestnicy dowiedzieli się jak radzić sobie z emocjami, nie szkodząc innym. Poznali metody na rozładowanie nerwów. Dowiedzieli się co to jest cyberprzemoc, jak jej unikać i w jaki sposób postępować, by nie prowokować innych osób do działań związanych z cyberprzemocą. Usłyszeli o prawnych konsekwencjach i odpowiedzialności dotyczącej cyberprzemocy i jej sprawców.

            Źródło: Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju

          • Andrzejki w klasie 2

          • Ostatni dzień listopada przebiegał w klasie 2 pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa a jednocześnie kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

            Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii czy losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości. Każdy chciał dowiedzieć się co go czeka w najbliższej, albo dalekiej przyszłości.