Postaw na wartości
Dzieci z klasy pierwszej w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie ogólnopolskim „Postaw na wartości”
We wrześniu w ramach projektu dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. "Emocje znamy, siebie wyrażamy”. Podczas zajęć rozmawialiśmy o emocjach, ich rozpoznawaniu oraz sposobach ich wyrażania. Uczniowie dowiedzieli się: czym są emocje? – poznali podstawowe emocje, takie jak radość, smutek, złość, strach czy zaskoczenie. Zwróciliśmy uwagę, że wszystkie emocje są naturalne i pełnią ważną funkcję w naszym życiu. Pierwszaki wiedzą również jak rozpoznawać emocje– Omówiliśmy, jak ciało i zachowanie mogą sygnalizować emocje. Mówiliśmy również o tym jak wyrażanie emocji w zdrowy sposób, jak można wyrażać emocje bez krzywdzenia siebie i innych. Określiliśmy, że niektóre sposoby wyrażania emocji, takie jak krzyk czy agresja, mogą prowadzić do nieporozumień, a spokojna rozm
1. runda Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej
Z medalami powrócili badmintoniści Luks Krokus Góralice z Ośna Lubuskiego, gdzie 5 października 2024r. rozegrano 1. rundę Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej. Zawody zostały zorganizowane przez Sulęciński Klub Badmintona ,,Badminton4all"
Złoto wywalczyła Karolina Kozak w kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych
Jesienny rajd rowerowy
Jesienna aura sprzyja rowerowym wypadom. Kilkunastoosobowa grupa naszych uczniów przemierzała w weekend trasy gminy Trzcińsko – Zdrój. Odwiedziliśmy Góralice, Stołeczną, a na zakończenie w miejscowości Klasztorne przyszedł czas na pieczenie kiełbasek, oraz odpoczynek po trudach trasy. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas 5-8 posiadający karty rowerowe. Rajd zorganizowany by przez UKS Orlik, przy współpracy z nasza szkołą. Fundusze wykorzystano z projektu współpracy z gminą Trzcińsko – Zdrój.
Zbiórka darów dla powodzian
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę darów dla powodzian. Dzięki Waszemu wsparciu udało zgromadzić się niezbędne środki, które przekażemy tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Wasza solidarność i wsparcie w tym trudnym czasie pokazują, jak silna i zjednoczona jest nasza szkolna społeczność. Po raz kolejny udowodniliście, że razem możemy więcej
Słodka tęcza czyli zabawy gęstością na lekcji chemii w kl.7
Klasy siódme rozpoczynają swoją przygodę z chemią. Na ostatnich lekcjach uczniowie zgłębiali temat dotyczący gęstości substancji – zarówno jej aspekty teoretyczne, obliczeniowe jak i praktyczne. Uczniowie własnoręcznie przygotował słodką tęczę w probówce. To doświadczenie wymaga wyjątkowej precyzji i cierpliwości. Uzyskanie tęczowych probówek sprawiło im wiele radości, a przy okazji poprzez zabawę ukazało tajniki gęstości.
Otwarty Grand Prix w Warszawie
Bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki Luks Krokus Góralice na Otwartym Grand Prix w badmintonie, które zostało rozegrane w dn. 27-29.09.2024 w Warszawie
W grze podwójnej kobiet w kategorii młodziczek Hanna Makuchowska i Martyna Sawicka zajęły 4 miejsce
W grze mieszanej Hanna Makuchowska w parze z Matvi Sydorenko UKS Przemysł Poznań zajęła 5 miejsce.
Narodowe Czytanie 2024
W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest „Kordian” Juliusza Słowackiego. Fragmenty utworu zostały przygotowane w formie filmu, który był wyświetlany w poszczególnych klasach. W tym roku Narodowe Czytanie zostało przedstawione przez nauczycieli i pracowników szkoły: p. Małgorzatę Czerniak, p. Monikę Sidorczuk, p. Martę Wasiutyńską oraz p. Marię Kordas.
Mikroskopowanie w klasie 5
Uczniowie klasy V na lekcji biologii poznali budowę mikroskopu optycznego oraz sposób wykonania preparatu mikroskopowego. Wykonali preparaty z wewnętrznej skórki cebuli, miękiszu marchwi, liścia sałaty i natki pietruszki. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem patrzyli w okular mikroskopu.
Model DNA w klasie ósmej
Na lekcji biologii uczniowie klasy 8 wykonywali zadanie projektowe. Po omówieniu zagadnień związanych z budową i funkcją DNA, w celu utrwalenia zdobytej wiedzy wykonali model DNA z plasteliny.
Doświadczenia na lekcjach biologii
Uczniowie 5 klasy wykonali na lekcji biologii doświadczenie „Wpływ światła na wzrost rzeżuchy”. Uczniowie przeprowadzili wszystkie etapy metody naukowej: sformułowali problem badawczy, postawili hipotezę, przeprowadzili doświadczenie, dokonali analizy wyników i wyciągnęli wnioski.
Na spodkach wyłożonych zwilżoną watą posiali rzeżuchę. Przez kilka dni podlewali nasiona. Gdy wykiełkowały jeden spodek nakryli folią aluminiową, a drugi pozostawili odsłonięty. Następnie przez 7 dni przyglądali się jak rosną rośliny na obu spodkach. Na podstawie obserwacji wywnioskowali, że rośliny pozbawione dostępu światła wyrosły, ale nie są zielone.
Dzień Głośnego Czytania 2024
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania Biblioteka Szkolna zorganizowała spotkania dla klas I-III. W akcji brali udział chętni uczniowie klas V, VI i VIIb: Basia Biel, Julia Mikuć, Marysia Wasiutyńska, Piotr Iwanów, Alan Kowalski, Nadia Mazurkiewicz, Kalina Pieróg, Wiktoria Biel i Ela Sidorczuk, którzy odczytali wybrane utwory.
ZBIERAMY KASZTANY
Przypominamy, że zbiórka kasztanów nadal trwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej
Dzień jabłka w świetlicy szkolnej
Dnia 30 września b.r. dzieci w świetlicy szkolnej obchodziły "Światowy Dzień Jabłka". Dzieci podczas zajęć plastycznych i muzycznych z jabłkiem w roli głównej poznawały ciekawe wiadomości na temat jabłek. Była to akcja prozdrowotna mająca na celu zachęcanie uczniów do spożywania owoców, jako źródeł wielu witamin oraz wyrabianie wśród nich nawyków zdrowego odżywiania. Dziś już wszyscy wiedzą, że jabłka są zdrową i smaczną przekąską oraz mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Klasa 2 w Kuźni Rzemiosł Dawnych
W piątek 27 września uczniowie klasy 2 odwiedzili Kuźnię Rzemiosł Dawnych w Lubiechowie Dolnym.
Wzięli udział w warsztatach ceramiki, mieli okazję spróbować swoich sił w mieleniu na żarnach, strzelaniu z łuku i wielu innych konkurencjach. Dowiedzieli się wiele o życiu w dawnej Polsce i samodzielnie wykonali podpłomyki.
Dzień Języków Obcych
Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetki klasowe oraz plakaty prezentujące powitania w różnych językach.
Razem możemy więcej - przedłużamy zbiórkę do 4 października
Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza do udziału w charytatywnej zbiórce dla osób dotkniętych przez powódź.
Prosimy aby każda klasa przyniosła dary, które zostały jej przydzielone. Razem możemy więcej
Brawo badmintoniści
Z trzema medalami powrócili 22.09.2024r. badmintoniści Luks Krokus Góralice z Lubniewic z turnieju Lubuska Lotka.
Srebrny medal Barbara Biel w kategorii dziewcząt kl. 5-6
Brązowy medal Kacper Stempka w kategorii chłopców kl. 3-4
Brązowy medal Karolina Kozak w kategorii dziewcząt szkoły ponadpodstawowe.
SZKOŁY pełne TALENTÓW
Drodzy Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele!
Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję „SZKOŁY pełne TALENTÓW”.
Zebrane Talenciaki, każda szkoła może wymienić na nagrody dla uczniów.
Talenciaki będą rozdawane w Lidlu za każde 50 złotych wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo otrzymujemy 1 Talenciak.
Przytul się do drzewa
#straznicylasow Strażnicy Lasów
Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Przytul się do drzewa".
Celem wydarzenia było uwrażliwienie najmłodszych na przyrodę, zachęcenie do troski o środowisko, zwrócenie uwagi na ochronę drzew przed pożarami oraz promowanie zdrowego kontaktu z naturą. Dzieci, pod opieką nauczycieli, miały okazję przytulić się do wybranego drzewa, co symbolizowało więź człowieka z naturą. Podczas akcji nauczyciele opowiadali o znaczeniu drzew w ekosystemie, ich roli w oczyszczaniu powietrza oraz korzyściach zdrowotnych wynikających z przebywania w otoczeniu zieleni. Dzieci chętnie uczestniczyły w wydarzeniu, wykazując się dużym entuzjazmem i ciekawością.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2227460Nawigacja