Szkolne Mikołajki
6 grudnia to zawsze przemiły dzień w naszej szkole. Tego dnia uczniowie ubrali się na czerwono i założyli mikołajową czapkę. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj wraz z Burmistrzem Panem Bartłomiejem Wróblem, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości.
KUBIZM – sztuka nowoczesna
Nurt w sztukach plastycznych, głównie malarstwie i rzeźbiarstwie, poszukujący nowych zasad budowy przestrzennej dzieła przez odrzucenie reguł perspektywy i geometryczne uproszczenie elementów kompozycji.
Kubiści stworzyli nowy język plastyczny. Kubistyczny sposób malowania nie dba o powierzchowne podobieństwo. To sztuka kreacji, nie naśladownictwa.
Innowacja pedagogiczna „Ornitologiczno, plastycznie – obserwuje i tworzę” w klasie V
W listopadzie rozpoczęliśmy innowację ornitologiczną w klasie V.
Podczas pierwszych zajęć w ramach innowacji pedagogicznej prowadzonych na lekcji plastyki i godzinie wychowawczej uczniowie poznali „Kodeks etycznej obserwacji zwierząt”.
Zasady są niezbędnym elementem nauki zachowania się w świecie przyrody.
Kiermasz Charytatywny dla Hani – Razem dla Naszej Małej Bohaterki!
Dnia 29.11.2024 w naszej szkole z inicjatywy wychowawczyni Pani Marii Lejman oraz uczniów klasy 1 odbył się kiermasz charytatywny na rzecz rehabilitacji i leczenia jednej z uczennic tej klasy - Hani Taberskiej.
Podczas kiermaszu sprzedawane były stroiki adwentowe wykonane w czasie warsztatów przez uczniów klasy 1 oraz ich rodziców. Można było także zjeść pyszne hot dogi oraz zrobić kolorowy tatuaż. Kiermasz został przeniesiony również na dyskotekę Andrzejkową, która odbyła się tego samego dnia. Można było zakupić tosty, napoje, zrobić kolorowe tatuaże i warkoczyki.
Kibicujemy Pogoni Szczecin
W miniony weekend ponad 50 osób z naszej szkoły wybrało się na piłkarski mecz do Szczecina. Spotkanie z mistrzem Polski dostarczyło wielu emocji. Nawet niekorzystna aura nie przeszkodziła w żywym dopingu. wyjazd odbył się dzięki udziałowi naszej szkoły w programie #aktywnaszkoła, w ramach którego otrzymaliśmy bilety.
Mistrzostwa Polski Młodzików
Hanna Makuchowska i Martyna Sawicka zajęły miejsce w grze podwójnej dziewcząt na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Strzelcach Opolskich w ostatni weekend listopada 2024r.
Gratulujemy!!!
Dziękujemy za wsparcie w trakcie całego sezonu
PROJEKT BIOLOGICZNY W KLASACH SIÓDMYCH: "ZDROWE ODŻYWIANIE JAKO PROFILAKTYKA I LECZENIE CHORÓB"
Czy na lekcjach biologii można czerpać inspirację z teorii i połączyć ją z praktyką?
Na lekcjach biologii w klasach siódmych uczniowie realizowali projekt: Zdrowe odżywianie jako profilaktyka i leczenie chorób. Przeprowadzenie tego projektu miało na celu uświadomienie uczniom, jak istotne jest zdrowe odżywianie w profilaktyce i leczeniu chorób wywoływanych niedoborami witamin i soli mineralnych. Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie można obniżyć ryzyko wystąpienia wielu schorzeń a także wspomóc ich leczenie.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski pn. Słowo na widelcu
W listopadzie nasi uczniowie: Lena Wróbel z klasy 8, Kornelia Wasiutyńska z klasy 7a, Kalina Pieróg z klasy 6, Michał Urbański, Lena Iwanów i Kacper Stempka z klasy 3, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim pn. Słowo na widelcu, organizowanym przez Centrum Artystyczne The Voice i Trele Morele Punkt Kultury.
Mikołajki szkolne
Zapraszamy
Próbne egzaminy ósmoklasisty
Egzaminy próbne ósmoklasisty ruszyły w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku - Zdroju.
Życzymy powodzenia naszym uczniom!
Andrzejki w klasie I
Dnia 30.11.2024r. w naszej klasie odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc w różnorodnych zabawach i tańcach. W trakcie wydarzenia nie zabrakło tradycyjnych zabaw andrzejkowych, które wzbudziły wiele emocji i uśmiechu. Największym hitem imprezy były jednak zabawy taneczne. Dzieci wspólnie tańczyły do popularnych piosenek, biorąc udział w konkursach tanecznych i układach choreograficznych. Uśmiechy na twarzach i pozytywna energia wypełniły całą salę.
SZKOLNE ANDRZEJKI KLAS 4-8
Dużo dobrej zabawy, wysoka frekwencja, zatem kolejna impreza w naszej szkole jak najbardziej udana.
Warsztaty w klasie I
W dniu 28.11.2024 w klasie 1 odbyły się warsztaty techniczne, podczas których uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowywali stroiki adwentowe. Wspólne działania były okazją do rozwijania kreatywności, współpracy w grupie oraz poznawania tradycji związanych z okresem adwentu. Gotowe stroiki zostaną wystawione na kiermaszu w naszej szkole, a zebrane środki zostaną w całości przekazane na leczenie i rehabilitację Hani Taberskiej uczennicy klasy I. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali stroiki w domu, oraz uczestnikom warsztatów za zaangażowanie podczas naszego klasowego spotkania.
Dzień pluszowego Misia w świetlicy szkolnej
25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i miły w dotyku. Wprost stworzony do przytulania i zasypiania. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku, w celu upamiętnienia setnej rocznicy powstania tej maskotki.
SUKCESY WOKALNE
Uczennica klasy VI KALINA PIERÓG i uczeń klasy III KACPER STEMPKA zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego „Skolwińskie Przeboje” .
W sobotę 23 listopada w Domu Kultury Skolwin w Szczecinie spotkało się 30 finalistów (wyłonionych z 70 zgłoszonych do konkursu wokalistów). W swoich kategoriach wiekowych nasi wokaliści zajęli zaszczytne II miejsce i otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 250 złotych. Gratulujemy wysokich wyników, jesteście naszą dumą. Dziękujemy za dzielenie się swoją pasją, talentem, za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy.
Spotkanie w bibliotece miejskiej – Dzień Życzliwości
W dniu 21.11.2024r., klasy I i III wybrały się na wycieczkę do biblioteki miejskiej w Trzcińsku- Zdroju, nasze wyjście było połączone z obchodami Dnia Życzliwości. Spotkanie w bibliotece przygotowała dla nas Pani Anna Kunowska.
W bibliotece mieliśmy okazję uczestniczyć we wspólnym czytaniu książek. Czytane fragmenty były ciekawe i pobudzały naszą wyobraźnię. Wzięliśmy udział w zabawach muzycznych, które wprowadziły wszystkich w świetny nastrój.
20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Janusz Korczak powiedział: "nie ma dzieci są ludzie ". Przecież każdy dorosły był kiedyś dzieckiem. Tak więc, podobnie jak każdy dorosły, dziecko jest właścicielem pewnych praw i obowiązków. Nazywają się one - Prawa Dziecka.
Prawa dziecka to zbiór swobód, wolności i zabezpieczeń dotyczących realizacji najważniejszych potrzeb, które należą się wszystkim najmłodszym. Prawa są po to, aby wspierać dzieci w ich rozwoju, gwarantować im najlepsze warunki do życia i pomagać w tym, aby ich głos był słyszany.
Wycieczka do teatru lalek Pleciuga
Trzynastego listopada uczniowie klasy czwartej i piątej uczestniczyli w wycieczce do Szczecina.
W teatrze lalek Pleciuga uczniowie obejrzeli sztukę pt. "Teatr niewidzialnych dzieci". To bardzo ciekawie zrealizowana adaptacja powieści dla dzieci Marcina Szczygła o tym samym tytule. Nasi uczniowie byli pod wrażeniem treści przedstawienia. Po powrocie, na godzinach wychowawczych rozmawiali o historii bohaterów sztuki - dzieci z domu dziecka, przebywających tam w czasie zmian historyczno-politycznych w Polsce, obejmujących okres stanu wojennego. "Teatr niewidzialnych dzieci" nie tylko uwrażliwia młodego widza, ale też uczy historii współczesnej Polski.
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2283916Nawigacja