Nagrodzone Uczennice
Uczennice z klasy 3, 4 i 5 wzięły udział w konkursie plastycznym „Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena”.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej będącej ilustracją dowolnego fragmentu jednej z baśni Andersena.
Na IV edycję konkursu wpłynęły 654 prace. Za swoje dzieła dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Laureaci ogólnopolskiego konkursu
Uczniowie z klasy 3 i 4 zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym "Moja wymarzona Złota Rybka".
Młodzi artyści otrzymali dyplomy oraz bilety uprawniające do odwiedzin w Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
5
Spotkanie profilaktyczne
Spotkanie profilaktyczne uczniów z klas 6-8 z Panem Mariuszem Kurcem zorganizowane przez Bibliotekę i Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju.
Prelekcje na zebraniach z rodzicami
W miniony czwartek, w czasie zebrań z rodzicami odbyły się w naszej szkole prelekcje dla rodziców w ramach Kampanii #MojaSzkołaZdrowaSzkoła. Głównym celem spotkania było edukowanie rodziców w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz znaczenia aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.
Zostały także omówione najczęściej popełniane błędy żywieniowe. Prelekcja dotycząca zasad prawidłowego żywienia dzieci pozwoliła rodzicom na podjęcie decyzji iż to co oni sami jedzą i ich dzieci zależy od nich i jest ważnym elementem procesu rozwoju dzieci i zachowanie zdrowia.
Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Biblioteki
8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Biblioteki. Święto to zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od wielu lat rozpoczyna ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek.
W środę - 8 mają dzieci uczęszczajace do świetlicy szkolnej z wykonanym przez siebie laurkami odwiedziły bibliotekę szkolną. Tego dnia ich wizyta nie służyła temu, by wypożyczyć książki, lecz by w związku z Dniem Bibliotek i Bibliotekarzy złożyć życzenia i podziękować naszym nauczycielkom – bibliotekarkom – Pani Marii i Pani Ewie.
Malowanie i drapanie – wydrapywanka
Techniki mieszane polegają na łączeniu różnych sposobów malowania. Dzięki temu możliwe jest uzyskiwanie ciekawych efektów plastycznych. Wydrapywanka jest jedną z takich technik plastycznych.
Co potrzebujemy do wykonania pracy? Kartkę, pastele olejne, czarną/ciemną farbę plakatową, mydło w kostce, pędzelek, wykałaczkę.
Innowacja pedagogiczna w klasie V „Ornitologiczne inspiracje”
Bohaterem kolejnego spotkania ornitologicznego był dzięcioł zielony.
Uczniowie zapoznali się z jego sylwetką i charakterem życia. Dowiedzieli się jaka jest jego długość ciała. Poznali dokładnie ubarwienie, utrwalając przez pomalowanie przygotowanych wzorów.
Dowiedzieli się, że dzięcioł zielony jest najbardziej naziemnym spośród naszych dzięciołów, gdyż najczęściej przebywa na trawie. Chętnie odwiedza mrowiska, ponieważ mrówki stanowią ważny składnik jego pokarmu. Zamieszkuje lasy i zadrzewienia liściaste, zwłaszcza w dolinach rzecznych i sąsiadujące z terenami otwartymi, duże parki miejskie i zadrzewienia wiejskie. Jego pokarm, to głównie mrówki i ich larwy, rzadziej inne bezkręgowce i owoce. Gniazdo buduje w dziupli wykutej w drzewie liściastym. Prowadzi osiadły tryb życia, czyli nie opuszcza naszego kraju na zimę. Uczniowie dowiedzieli się, że zamieszkuje cały obszar naszego kraju z
Konkurs mnożenia
W dniu wczorajszym śmiałkowie z klasy 2 i 3 uczestniczyli w konkursie sprawdzającym znajomość tabliczki mnożenia.
Dzieci oprócz uzupełnienia działań miały za zadanie wykonanie zadań tekstowych.
Oto wyniki
Klasa 2
I miejsce
Michał Urbański
II miejsce
Lukrecja Krasucka
Natan Piątkowski
III miejsce
Warsztaty drukarskie
Uczniowie z klasy 2 uczestniczyli w warsztatach drukarskich zorganizowanych w Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju.
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej zaprasza
Czy są tu fani zagadek, łamigłówek i odkrywania tajemnic?
Jeśli tak, to mamy dla Was coś naprawdę niesamowitego: Miejską Grę Terenową, podczas której nie tylko zmierzycie się z odkrywaniem tajemnic i łamaniem szyfrów ale również poznacie historie i tajemnice naszego miasta.
Przygotowaliśmy dla Was dwie trasy: Rodzinną, w której udział wziąć mogą dzieci wraz z rodzicami lub ich opiekunowie oraz trasę otwartą, w której udział może wziąć każdy, kto ukończył 15 lat. Można a nawet zachęcamy by łączyć się w drużyny - maksymalnie 3 os. bo nic tak nie integruje i nie pomaga w rozwiązywaniu zagadek jak praca zespołowa! Obie kategorie będą dostosowane do wieku uczestników, więc nudy nie będzie. Będzie za to można spotkać w czasie trwania rozgrywek osoby wprost ze średniowiecza. Zaciekawiliśmy? Musicie zatem wpaść - 18 maja zapraszamy od godziny 13:30. Zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się
Majowe święta
30 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Swoją obecnością zaszczyciła nas Sekretarz Gminy pani Aneta Dziedzic.
Piękne pieśni patriotyczne wykonali uczniowie z zespołu Aplauz, a uczniowie klas starszych recytowali wiersze.
Świetlica szkolna przygotowuje się do majowych świąt
Święta majowe obchodzone są w dniach 1,2,3 maja. To dni, które szczególnie ważne w historii Polski, dlatego należy o nich pamiętać. Przy tej okazji dzieci w świetlicy przypomniały sobie, skąd się wzięły te święta, dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy.
1 Maja - Święto Pracy (Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy)
Zięba zwyczajna – innowacja pedagogiczna w klasie V „Ornitologiczne inspiracje”
Bohaterem kolejnego spotkania w klasie V była zięba zwyczajna. Jest to gatunek małego ptaka wielkości wróbla. W Europie występuje prawie wszędzie z wyjątkiem Islandii i najbardziej wysuniętych na północ części Skandynawii oraz północnej Rosji. W Polsce to bardzo liczny ptak lęgowy, jednak cześć z nich u nas zimuje i bardzo często możemy wówczas spotkać ziębę przy karmnikach. W całej Europie Środkowej obowiązuje zakaz łapania zięb do niewoli. Występuje bardzo wyraźny dymorfizm płciowy i to o każdej porze roku. Większość gniazd umieszczona jest na drzewach w rozwidleniu gałęzi lub tuż przy pniu. Zięby spotykane są we wszystkich biotopach, gdzie drzewa są blisko człowieka. W okresie lęgowym zamieszkuje różne typy lasów i borów z ubogą warstwą krzewów i ziół. Lęgi wyprowadza od maja do lipca. Wymiary:
29 kwiertnia obchodzimy Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej
Jest to święto mające na celu promowanie porozumienia pomiędzy ludźmi starszymi a młodszymi pokoleniami. Dzień ten przypomina nam o konieczności wzajemnego szacunku, zrozumienia i wsparcia między młodszymi i starszymi osobami. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej uczniowie oraz wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami, odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju. Pensjonariusze otrzymali kartki z życzeniami wykonane przez uczniów oraz słodki poczęstunek.
Realizacja programu profilaktycznego “Trzymaj Formę”
W piątek 26 kwietnia odwiedziła nas Pani Natalia Korkuś z Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Gryfinie. W ramach programu profilaktycznego “Trzymaj Formę” przeprowadziła zajęcia o tematyce zbilansowanej diety, zdrowego stylu życia oraz edukacji konsumenckiej.
Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły.
Udział uczennic z klasy siódmej w konkursie zdrowego stylu życia - “Trzymaj Formę”
Na przełomie marca i kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pn. “Trzymaj Formę”. Celem Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" Było zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży.
W czasie pierwszego etapu konkursu, który odbył się 25 marca, 3 uczennice klasy siódmej- Julia, Lena i Klaudia rozwiązywały test wiedzy składający się z 40 pytań. Zakres materiału, który trzeba było opanować przygotowując się do konkursu był dość obszerny dotyczył m.in.: żywienia zgodnego z zasadami zbilansowanej diety np. grupy produktów żywnościowych i ich wartość odżywcza, aktualne zalecenia żywieniowe, aktywności fizycznej np. rodzajów aktywności fizycznej, wybranych elementów edukacji konsumenckiej - prawa konsumenta, znakowanie produktów żywnościowych.
Wyjazd na spektakl teatralny
22 kwietnia odbyła się wycieczka edukacyjna do Centrum Kultury w Chojnie, której uczestnikami byli uczniowie z klas 1-3.
Celem wyjazdu na teatrzyk było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach.
W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii. Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2227452Nawigacja