PERSPEKTYWA
Perspektywa to sposób oddania trójwymiarowych obiektów i wyrażania głębi na płaszczyźnie.
Perspektywa kulisowa jej nazwa pochodzi od elementów dekoracji teatralnych tworzących scenografię, czyli plastyczną oprawę widowiska. Dekoracje są ustawione jedne za drugimi tak, że częściowo się przesłaniają.
Wicemistrzostwo Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym
W dniach 4 i 5 listopada 2024 r., nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Powiatu Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym.
Na starcie zawodów stanęły drużyny z poszczególnych szkół, które wcześniej przebyły kwalifikacje rejonowe. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz 7,8 z podziałem na chłopców i dziewczęta. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Oliwier Wojciechowski, Adam Mikitów, Adam Kosiński, kolejny raz stanęła na podium zawodów. W finałowym pojedynku, po zaciętej walce, nieznacznie uległa (2:3) SP w Widuchowej, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzów Powiatu.
106. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
8 listopada 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju odbył się uroczysty apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Piękne pieśni i wiersze patriotyczne w wykonaniu uczniów skłoniły do refleksji nad historią naszej Ojczyzny.
Następnie dyrektor szkoły pani Violetta Papież podziękowała uczniom za występ i podkreśliła, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków.
Sukces w Konkursie Piosenki Patriotycznej "Zaśpiewajmy dla Niepodległej"
7 listopada 2024 r. przyniósł kolejny sukces naszych zdolnych wokalistów.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz Pani instruktor Elżbiecie Moska.
Wyniki Konkursu Piosenki Patriotycznej
"Zaśpiewajmy dla Niepodległej"
Jury w składzie Magdalena Włodarczak, Klara Gmiter oraz Zbigniew Ciszek wysłuchało 41 podmiotów artystycznych w 4 kategoriach wiekowych i postanowiło przyznać następujące nagrody
Sukces w IX Regionalnym Konkursie Pieśni Patriotycznej pn. „Polskie Drogi”
Sukces uczniów naszej szkoły na IX Regionalnym Konkursie Pieśni Patriotycznej pn. „Polskie Drogi”, który odbył się 6 listopada 2024 r. w Nowogardzkim Domu Kultury.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz Pani instruktor Elżbiecie Moska
06 listopada 2024 r. odbył się IX Regionalny Konkurs Pieśni Patriotycznej pn. „Polskie Drogi”. Jury w składzie: przewodniczący – Andrzej Grochowski, członkinie – Justyna Sosnowska i Marzenna Piotrowicz miało przed sobą bardzo trudny wybór a wszystko za sprawą dużej liczby wspaniałych uczestników. W konkursie udział wzięły 43 podmioty wykonawcze. Po burzliwej naradzie jury zadecydowało się przyznać następujące nagrody:
Porządkowanie grobów
30 października uczniowie klasy 4,6 i 8 wybrali się na cmentarz aby uporządkować opuszczone i zaniedbane groby.
Jest to akcja, którą staramy się organizować co roku przed dniem Wszystkich Świętych. To prawdziwa lekcja szacunku i pamięci o przodkach i zmarłych, których już nikt nie odwiedza.
Nasi uczniowie byli przykładem dla młodszych koleżanek i kolegów z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty, które również brały udział w tej akcji.
Święto Biblioteki 2024
W październiku obchodziliśmy Święto Biblioteki z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała różne atrakcje, które czekały na uczniów.
Chętne dzieci rozwiązywały zadania wymagające umiejętności logicznego myślenia i wiedzy bibliotecznej. Pytania łamigłówek nawiązywały do bajek, książek i bibliotek.
"Postaw na wartości"
Dzieci z klasy 1 wykonały drugie zadanie z projektu ogólnopolskiego "Postaw na wartości". Tym razem wykonaliśmy zadanie z Kręgu 1 "Postaw na patriotyzm- Ważne miejsca znam, odwiedzam je sam".
Przed Świętem Wszystkich Świętych odwiedziliśmy cmentarz, aby uczcić święto zmarłych oddać im hołd oraz poznać tradycje związane z dniem 1 listopada. Spacer na cmentarz miał także walory edukacyjne i wychowawcze – ponieważ uczy szacunku do przodków, pokazuje, jak ważna jest pamięć o zmarłych, i prowadza uczniów w atmosferę zadumy i refleksji.
Dzień Dyni
Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni"- królowej wszystkich warzyw, przypadający na 31 października,.
Na zajęciach świetlicowych dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania tajemnicy pochodzenia Dyni.
Tego dnia podczas zajęć uczestnicy poznali różnorodne odmiany dyni oraz walory zdrowotne tego warzywa.
Tydzień uczniowskiej SuperMocy
W ubiegłym tygodniu odbywał się w naszej szkole Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. W tym roku pod hasłem: "Sukces jest jak wspinanie po drabinie". Na początku tego tygodnia podsumowaliśmy projekt.
Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, którego celem jest, aby w każdej szkole, klasie zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieliby szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony.
Lubuski Festiwal Badmintona
W dniu 27 października 2024 zawodnicy Luks Krokus Góralice wzięli udział w Lubuskim Festiwalu Badmintona. Z Ośna Lubuskiego, gdzie rozegrano zawody, nasi badmintoniści przywieźli medal.
Brązowy zdobyły Lena Trzecka I Daria Romaniuk w grze podwójnej dziewcząt kl. 1-4.
Pozostali zawodnicy (Franciszek Stempka, Kacper Stempka, Barbara Biel, Jakub Szweda, Wiktoria Biel) choć nie stanęli na podium, zasługują na słowa uznania za zaangażowanie, wolę walki i stały postęp swoich umiejętności.
Code Week 2024
#CodeWeek EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób.
Kodowanie rozpoczęliśmy tańcem robotów który został przygotowany przez uczennice klasy 6 i 8: Nadię Mazurkiewicz, Kalinę Pieróg, Maję Śremską, Gosię Śremską, Lenę Wróbel, Julię Załęską.
Kolorowa chemia
Na lekcji chemii w klasie 8, uczniowie badali pH substancji znajdujących się w naszym otoczeniu. Sprawdzali, jaki odczyn ma ocet, woda, kwasek cytrynowy, roztwór mydła, sody i proszku do prania, płyn do mycia naczyń czy woda z solą. Młodzież badała pH za pomocą czterech wskaźników: papierka uniwersalnego, fenoloftaleiny, oranżu metylowego oraz przygotowanego naparu z niebieskiej herbaty - klitorii tyrnateńskiej, który jest doskonałym indykatorem kwasowo-zasadowym. . Uczniowie, pracując w grupach, wykonywali doświadczenie na podstawie podanej instrukcji. Praca zespołowa, czytanie ze zrozumieniem, odpowiedzialność za powierzone zadania, dobra komunikacja i… sprzątanie po sobie – wszystkie te umiejętności przebiegały sprawnie. Efekty pracy uczniów przedstawiamy na poniższych zdjęciach.
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2278104Nawigacja