Uczniowie klasy 3 rozpoczęli kulinarne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia poprzez pieczenie pierników. Każdy uczeń bardzo chętnie włączył się do pracy. Ciasteczka przybrały różnorodne wzory. Po upieczeniu rozpoczęło się dekorowanie ciastek. I tutaj również można było podziwiać artystyczne projekty. Tak przygotowane ciastka będziemy degustować w czasie klasowej wigilii.
Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie serdecznie dziękuje wszystkim uczniom naszej szkoły za udział akcji misyjnej „Klucz do nieba". Klucze, które zbieraliśmy w Tygodniu Misyjnym pomogą misjonarzom w głoszeniu Ewangelii, a tym samym pomogą w otwarciu drzwi do nieba bardzo wielu ludziom niezależnie od rasy i kraju pochodzenia. Bóg zapłać.
7 grudnia uczniowie klas I – III odpowiadając na zaproszenie Biblioteki Miejskiej wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pod tytułem „Reksio”.
Historia ta opowiadała o zwierzętach mieszkających na jednym podwórku. Dzieci miały okazję poznać przygody pieska oraz wziąć w nich udział. Uczniowie pomagali Reksiowi łowić ryby, grać w piłkę oraz wspólnie pływali. Przesłaniem opowiadania było to, aby mieć wielu przyjaciół i wzajemnie się wspierać.
Grudzień obfituje w oczekiwanie i radość. Dzieci z 1b od początku miesiąca. przygotowują się na przyjście Świętego Mikołaja i Boże Narodzenie.
Pierwszym zadaniem czekającym na uczniów było ubranie choinki. Wszyscy świetnie się spisali strojąc magiczne drzewko Następnie uczniowie napisali list do Świętego Mikołaja - pisząc i rysując swój wymarzony prezent. W naszej sali również przygotowaliśmy się na odwiedziny Mikołaja. Piękne dekoracje, mleko i ciasteczka dla „świętego gościa” oraz skarpety na prezenty, to wszystko potęgowało emocje oczekując na Mikołaja. Dzieci odliczają dni za pomocą kalendarza adwentowego, codziennie inna osoba otwiera okienko z czekoladką, odmierzając jednocześnie dni do Bożego Narodzenia.
4 grudnia dzieci przyszły do szkoły ubrane w mikołajowe kolory w czapkach i bardzo wesołych nastrojach. Jakież było ich zdziwienie, gdy z parapetu zniknęło mleczko oraz ciastka, a skarpety wypełniły się słodkimi przekąskami.
Intensywny, pełen wrażeń, emocji i miłych chwil tydzień zorganizowali nam nauczyciele i Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
28 listopada odbyła się impreza andrzejkowa. Muzyka była cudowna ponieważ puszczał ją nasz wspaniały DJ.Limek.
Samorząd Uczniowski zorganizował różne konkursy i wróżby. W międzyczasie były 10 minutowe przerwy na odpoczynek, zjedzenie i nabranie sił do dalszej zabawy.
Tydzień później od 4 do 6 grudnia spędziliśmy bardzo miło czas na „Zielonej Szkole” w Myśliborzu. Ponieważ jeździmy tam co roku, to czujemy się tam jak w domu i tworzymy „jedną wielka rodzinę”. Podczas pobytu wychowawczynie organizują nam wiele ciekawych gier i zabaw. W tym roku braliśmy udział w podchodach, zdobywaliśmy brązową i srebrną „Tarczę Myślibora”, pływaliśmy i bawiliśmy się na basenie. Niewątpliwą atrakcją były warsztaty taneczne które prowadziła Pani Dyrektor Katarzyna Czerwińska. Pani Kasia 25 lat prowadziła zespół taneczny „Słoneczna Gromada” z Barlinka. Zespół zdobywał wiele nagród w Polsce i Europie.
Zostaliśmy także zaproszeni na spotkanie z Mikołajem do Centrum Kultury. Bawiliśmy się przednio.
Po kolacji była możliwość zamówienia pizzy, a także bawiliśmy się na dyskotece. Wychodziliśmy też na zakupy do Biedronki, Rossmana, Pepco czy też do centrum handlowego. W sobotę po basenie odbyło się ognisko, na którym smażyliśmy kiełbaski. A w niedzielę znowu żałowaliśmy, że wyjazd na „zieloną szkołę” trwał tylko 3 dni.
Uczniowie klasy 1b oraz dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy opiekuńczo – wychowawczej w Strzeszowie wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Fabrykę Aktywności Młodych z Gorzowa Wielkopolskiego.
Celem konkursu było narysowanie, zaprojektowanie lub zbudowanie „Wymarzonego Magazynu Świętego Mikołaja”. Kreatywności dzieci była ogromna, pojawiły się rysunki wykonane rozmaitymi technikami ora prace przestrzenne. Choć nie udało się zająć miejsca na podium szkoła oraz uczniowie otrzymali dyplomy oraz podziękowania.
W dniach 9.11 – 27.11 w naszej szkole pojawiały się przepiękne ANIOŁY: małe, duże, z papieru, makaronu, ciasta, masy solnej, włóczki, gipsu, przystrojone piórkami , brokatem, perełkami. 30 listopada opuściły nasze gościnne progi i udały się z ks. Tomkiem na rodzinny konkurs „POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA” do Szczecina. Przy ocenie prac uwzględniane będzie: najsympatyczniejszy jak i najbardziej pracochłonny Anioł.
Wszystkim, którzy brali udział w konkursie życzymy cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki i trzymamy kciuki za nasze trzcińskie Anioły.
Dzisiaj t.j. 30 listopada 2015r. zakończyła się akcja zbiorki karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Szczecinie. Uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na los psów i kotów przebywających w schronisku. Świadczy o tym ilość przyniesionej karmy.
Przyłączając się do tej akcji pomogą im choć w małym stopniu przetrwać długą zimę.
Zestawienie ilościowe uczniów poszczególnych klas, którzy brali udział w akcji zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt
25 listopada w klasie 1b zagościły misie. Stało się tak za sprawą Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każdy uczeń zaprosił do sali swojego ukochanego pluszaka. Już od rana widoczne było zaciekawienie misiami kolegów, każdy był inny, cała gama kolorów i rozmiarów.
Podczas zajęć uczniowie zaprezentowali swoje misie, opowiedzieli ich historię, ciekawe wydarzenia, a także bawili się z nimi podczas przerwy.
Dzień Pluszowego Misia nie mógł się obyć bez wykonywania rozmaitych prac plastycznych przedstawiających nasze przytulanki.
Co roku obchodzimy Dni Patrona. Ten rok jest szczególny ze względu na 70-lecie szkoły. Przebieg Dni Patrona również przyjął inną niż zwykle formę. W tym roku uczniowie nie otrzymali zadań do wykonania, a podsumowanie Dni Patrona stało się lekcją multimedialną poświęconą patronowi i jego życiu. Zwykle patrzymy na postać Stefana Żeromskiego przez pryzmat jego dzieł. Tym razem przybliżyłam jego postać od strony bardziej ludzkiej i pokazałam społecznikowskie oblicze naszego patrona.
Lekcja okazała się bardzo ciekawa, a uczniowie zapamiętali dużo ciekawych informacji o patronie.
23 listopada dzieci ze szkolnego koła misyjnego i z zespołu Laetitia odwiedziły nasz miejscowy DPS. W ramach obchodzenia Dnia Seniora zanieśliśmy mieszkańcom DPS odrobinę radości i śpiewu. Pensjonariusze chętnie wysłuchali występu dzieci i włączyli się w śpiew znanych piosenek. Zapowiedzieliśmy się już z następną wizytą, która odbędzie się w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Zostaliśmy zapewnieni, że jesteśmy oczekiwanymi gośćmi.
Wszystkim Seniorom składamy życzenia zdrowia i pogody ducha.
21 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale Festiwalu Pieśni Religijnej – Trzebiatowska Cecyliada 2015.
Na scenie w kategorii zespołów zaprezentowała się Laetitia, a w kategorii solistów reprezentowała nas Agnieszka Majcher.
Konkurs ma już zasięg ogólnopolski i obok naszych młodych wykonawców śpiewali uczestnicy z Zielonej Góry, Wrocławia, Szczecina, Gdańska, Kołobrzegu. Aby zakwalifikować się do finału należało wcześniej przejść przez sito eliminacji, wysyłając nagranie swoich wykonawców. Poziom był wysoki, a przewodniczący jury stwierdził, że wygranymi są już ci, którzy dotarli do finału.
Poza występami konkursowymi był też czas na spacer nad wzburzonym morzem i wysłuchanie koncertu młodzieżowego zespołu z Wrocławia – Gate Of Heaven. Nasi uczniowie zdobyli autografy młodych wykonawców i zakupili ich demo.
Po męczącym dniu wracaliśmy zadowoleni do domu.
Szczególne podziękowania kierujemy do Księdza Proboszcza, Rady Rodziców i Burmistrza Gminy, bo bez ich dofinansowania wyjazd nie odbyłby się. Dziękujemy też za pomoc i obecność naszej pani Marii Janusz.
19 listopada uczniowie z klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „ Orzeł matematyczny”. Konkurs urozmaica program zajęć, stanowi cenne rozszerzenie programów nauczania, jednocześnie popularyzując naukę przez zabawę. Zadania były dostosowane do możliwości uczniów z poszczególnych klas. W ciągu godziny zmagali się z rozwiązaniem 21 zadań o różnym stopniu trudności. Godna podziwu jest aktywność, samodzielność i wola współzawodnictwa naszych uczniów. Konkurs daje możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski.
W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Miejską. Podczas pobytu w „domu książki” najmłodsi poznali japoński teatrzyk- kamishibai.
Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai.
Po wysłuchaniu opowiadania uczniowie zaprojektowali własne zakończenie teatrzyku, po prezentacji prac odbyła się rozmowa na temat odpowiedzialności właścicieli za ich zwierzęta, na końcu spotkania był czas na zabawy ruchowe.
W dniach 16 – 20 listopada 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Praw Dziecka pt: „Królestwo Praw Dziecka”. Uczniowie przez cały tydzień brali udział w różnych zajęciach poświęconych Prawom Dziecka. Wykonywali plakaty, albumy, ilustrowali poszczególne prawa, odgrywali scenki, układali wiersze i rymowanki o Prawach Dziecka. Każdy dzień obchodzony był pod innym hasłem i w każdym dniu obowiązywał inny kolor stroju. Także każdego dnia uczniowie witali się innym pozdrowieniem.
Finałem obchodów Tygodnia Praw Dziecka był uroczysty apel, który swoją obecnością uświetnili sposnorzy naszego jubileuszu oraz członkowie Klubu Seniora "Złota Jesień". Była okazja raz jeszcze podziękować wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie oraz zlożyć życzenia z okazji Dnia Seniora.
Wszyscy obejrzeli inscenizację pt: „Historia pewnej dziewczynki” przygotowaną przez zespół Śpiewające Gwiazdki.
Fragmenty przedstawienia i niektóre piosenki możecie obejrzeć na YOUTUBE wpisując Śpiewające Gwiazdki Trzcińsko Zdrój.
A oto najciekawsze wiersze ułożone przez naszych uczniów.
Uczniowie klasy 3 naszej szkoły przystąpili do projektu matematycznego. Przedmiotem projektu „Triathlon matematyczny" jest ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania.
Przedsięwzięcie ma na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt ma na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.
Od 20 listopada do 10 grudnia: przez 3 tygodnie, co piątek publikujemy zadania do rozwiązania przez uczestników konkursu. Wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiążą wszystkie konkurencje triathlonu rozlosowane zostaną nagrody.