Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbyło się 27 czerwca 2014 roku o godzinie 10 na boisku szkolnym. Fotorelacje poniżej.
POZYTYWNIE ZAKRĘCENI
Samorząd Uczniowski cały czas zbiera nakrętki z butelek plastikowych. W styczniu zebrane nakrętki zostały zawiezione do Szczecina i przekazane na zakup wózka dla niepełnosprawnego chłopca. Od stycznia udało nam się zebrać około 90 kg nakrętek.
Zostaną one przekazane w pierwszym tygodniu wakacji dla 4 letniej Oliwii, która choruje na przepuklinę oponowo rdzeniową i wodogłowie. Oliwia potrzebuje stałej rehabilitacji. Chce wyjechać na 2 tygodniowy turnus rehabilitacyjny, którego koszt wynosi 5100 zł.
NAKRĘTKI ZBIERAMY CAŁY CZAS!!!
Można je oddawać także w okresie wakacji.
Pamiętaj!!!
Zbierając nakrętki pomagasz osobom niepełnosprawnym i dbasz o środowisko naturalne.
JL
Wakacje tuż, tuż
We wtorek 24 czerwca uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie kabaretowe, przygotowane z inicjatywy uczennic z klasy II: Zuzi Biel, Kingi Jarosińskiej, Weroniki Kopanickiej, Julii Kauwy, Madzi Kauwy, Agnieszki Majcher, Aurelii Miłosz, Oli Spieczyńskiej i Oli Zioły. Taki kabaret był ogromną niespodzianką dla całej społeczności szkolnej.
Pierwsza scenka pt: „Paluszek i główka” opowiadała o tym, jak dzieci potrafią wymyślać różne historyjki, którymi usprawiedliwiają brak przygotowania do lekcji. W drugiej scence kabaretowej pt: „Wybory najpiękniejszej panny” wystąpiła Frania – panienka z miasta, bogata, modnie ubrana, zarozumiała oraz Bronka – dziołcha ze wsi, ubrana skromnie a nawet śmiesznie, mówiąca gwarą wiejska, ale wesoła i miła. Obie przedstawiły się najlepiej jak potrafiły. Rozpoczęło się głosowanie. I publiczność wybrała Bronkę. Morał z tego taki, że nie szata zdobi człowieka, ale to co ma w sercu i na buzi. W scence „Urodziny babci Józi” był wywiad z babcią, która obchodziła 100 urodziny. Odpowiadając redaktorowi telewizji na zadawane pytania wszystka poplątała i wyszła z tego niesamowita historia. Scenka pt: „Bajeczki babci Haneczki” pokazała relacje miedzy wnuczką i babcią. Wnuczka kochająca babcię całym sercem, a babcia troskliwa i dumna z wnuczki.
Oprócz scenek kabaretowych były bardzo wesołe piosenki śpiewane przez Zuzię, Kingę, Weronikę, Julię, Madzię, Agnieszkę, Olę, Aurelię i Olę, przy których bawili się wszyscy uczniowie. Dziewczynki otrzymały wiele braw i bisowały piosenki.
Wszyscy na bardzo długo zapamiętają występ dziewięciu wspaniałych uczennic z klasy II.
Kiermasz Podręczników Szkolnych
Co zrobić z wykorzystanymi podręcznikami na koniec roku szkolnego? Zazwyczaj trafiają one na śmietnik. Można jednak dać takiemu podręcznikowi drugie życie. 26 czerwca 2014 r. odbędzie się w naszej szkole kiermasz podręczników szkolnych. Zachęcamy do odsprzedawania swoich książek młodszym klasom za rozsądną cenę.
Lista podręczników (i w jednym wyjątku ćwiczeń), które aktualne klasy mogą odkupić lub odsprzedać:
- klasa I od II do: religii;
- klasa III może odkupić od klasy IV podręczniki do: języka polskiego, muzyki, historii, przyrody;
- klasa IV od klasy V do: matematyki, muzyki, historii;
- klasa V od VI do: religii, angielskiego (również ćwiczenia), niemieckiego.
Początek o godzinie 09:55 w auli szkolnej. Warto wziąć udział w akcji - można zdobyć niemałe kieszonkowe na sam początek wakacji!
MR
Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015
Dnia 23.06.2014 odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, który swoją działalność rozpocznie w roku szkolnym 2014/2015. Chęć działania w nowym samorządzie wyraziło 14 uczniów z klas III – V. Wybory poprzedzone zostały kampanią wyborczą kandydatów, którzy w szkole prezentowali swoje plakaty wyborcze z programami przedwyborczymi.
Swoje kandydatury zgłosili:
- Karol Wierzbiński – klasa V
- Radosław Pietrzak– klasa V
- Julia Sozańska – klasa IV
- Kacper Limanówka – klasa IV
- Kacper Kłonowski– klasa IV
- Zuzanna Kordas– klasa IV
- Eryk Przygrodzki– klasa IV
- Maja Trzaskoś– klasa IV
- Gabriela Wojciechowska – klasa IV
- Ania Białko – klasa III
- Oliwia Biernack – klasa III
- Tadeusz Bindas – klasa III
- Julia Kalbarczyk – klasa III
- Zuzanna Korycka – klasa III
W głosowaniu mogli wziąć udział uczniowie klas I – V. Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Paula Jaszczyszyn, Milena Pacyk, Małgorzata Kałachurska, Martyna Cebulska, Wiktoria Gieczańska, Magdalena Parafiniuk. Aula sportowa w tym dniu zamieniła się w odświętnie udekorowany lokal wyborczy. Uprawnionych do głosowania było 135 uczniów. Głosów oddanych – 119, w tym jeden głos nieważny.
Decyzją wszystkich uprawnionych do głosowania uczniów do Rady Samorządu Uczniowskiego wybrani zostali: Radosław Pietrzak (17), Kacper Limanówka (14), Karol Wierzbiński (12), Maja Trzaskoś (10), Zuzanna Korycka (9), Zuzanna Kordas (9), Tadeusz Bindas (8). W pierwszym tygodniu września w nowym roku szkolnym na spotkaniu Rady Samorządu Uczniowskiego wybrany zostanie Zarząd Samorządu Uczniowskiego.
Gratulujemy i życzymy samych sukcesów, owocnej pracy oraz wytrwałości w realizacji zamierzonych celów!
JL
Wycieczka do Torunia
W dniach 12-13 czerwca 2014 roku uczniowie klas IV-VI wybrali się na dwudniową wycieczkę do Torunia i Bydgoszczy.
Podróż rozpoczęliśmy z samego rana. Podróżowaliśmy w autokarze aż do pięknego miasta jakim jest Bydgoszcz. Po długim zwiedzaniu tego miasta wyruszyliśmy w drogę do Torunia. W Toruniu czekało na nas wiele pięknych miejsc, które zobaczyliśmy na własne oczy! Piękne katedry i kościoły wprawiały każdego w zachwyt.
Po obiadokolacji w dalszym ciągu zwiedzaliśmy Toruń. Mieliśmy czas na kupienie pamiątek i pysznych toruńskich pierników! W Muzeum Piernika mieliśmy okazję sami upiec swojego piernika, którego zabraliśmy do domu. Spotkaliśmy również Mariusza Totoszko, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Mniejsza liczba uczestników wycieczki rozpoznała Nowoczesnego Iluzjonistę ,,Y", który pokazał nam magiczne sztuczki! Następnego dnia czekała nas gra miejska, która była sprawdzianem naszej wiedzy o Toruniu. Nagrodą były wielkie i pyszne lody!
Każdemu bardzo się podobała wycieczka i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Toruń!
Milena Pacyk – klasa VI
Trzydniowy rajd rowerowy uczniów z Trzcińska - Zdroju
Już po raz szósty odbyła się niezwykła impreza turystyczna, która nie tylko promuje piękno powiatu gryfińskiego, ale też dostarcza wielu niezwykłych wrażeń uczestnikom tej akcji. Mowa tutaj o 3 dniowym rajdzie rowerowym organizowanym przez UKS Orlik Trzcińsko-Zdrój, przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju i Stowarzyszeniem na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju. Jak co roku akcja została wsparta i dofinansowana przez Zarząd Powiatu Gryfińskiego.
W tym roku rajd odbywał się pod hasłem „Powiat gryfiński w obiektywie młodego fotografa”. Przez wspomniane trzy dni młodzi rowerzyści podróżowali po urokliwych terenach powiatu i poznawali tajniki tej ziemi, a to co zobaczyli uwieczniali na kartach pamięci swych aparatów.
Całość projektu organizowali członkowie UKS, panowie Jacek Limanówka, Jarosław Płotkowski i Piotr Przytuła. Dla bezpieczeństwa i prawidłowego przebiegu rajdu udział zapewnili opiekunowie: nauczyciele Elżbieta Stypczyńska i Maciej Rybak, oraz historycy, pasjonaci turystyki Grzegorz Kruszewski i Rafał Pruffer.
Dzięki takiej opiece młodzi rajdowcy mogli dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat dziejów „małej Ojczyzny”, a także poznać tajniki fotografii, mieli, bowiem do dyspozycji bardzo dobry sprzęt fotograficzny.
Sama trasa biegła przez tereny gmin Trzcińsko – Zdrój, Banie, Gryfino, a nawet wykraczała na ziemie innych powiatów. Rajdowcy przejechali 100km, co jest warte podkreślenia, zwłaszcza, że trasa wiodła przez drogi o różnym stopniu trudności. Nie bez znaczenia były upały panujące podczas jazdy. Na szczęście wszyscy ukończyli wyprawę, cało i zdrowo, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe certyfikaty.
Zgodnie też z tradycją przerwy w podróży i nocleg odbywały się w gościnnych progach podstawówki w Swobnicy. Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły Pana Grzegorza Śliwki uczestnicy wycieczki mieli wspaniałe warunki do wypoczynku i relaksu.
Warte podkreślenia jest to, że cała impreza, a więc ponad 30 uczestników – 100km przejechanych na rowerach – tylko trzy dni, odbyły się to we wspaniałej atmosferze. Olbrzymie zainteresowanie rajdem pokazuje, że tego typu formy rekreacji cieszą się u młodzieży dużym powodzeniem i warto takie przedsięwzięcia organizować i finansować. Zwłaszcza, że nasze najbliższe otoczenie jest bardzo bogate w interesujące miejsca.
Organizatorzy dziękują Zarządowi Powiatu Gryfińskiego za dofinansowanie rajdu, Panu Grzegorzowi Śliwce za gościnę w szkole, wszystkim opiekunom za pomoc i udział w rajdzie, oraz panom Dariuszowi Koster i Grzegorzowi Biel za pomoc w transporcie.
A oto link do galerii z obfitymi zbiorami zdjęć wykonanymi przez młodych fotografów: https://plus.google.com/photos/113483353082249264719/albums/6023330702390578753?banner=pwa
Wycieczka do Trzęsacza
Dwie uczennice naszej szkoły Ola Zioła i Zuzia Biel z klasy II wygrały Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Muzeum w Trzęsaczu, w którym jedną z nagród były bezpłatne bilety wstępu do Muzeum dla całej grupy uczniów.
Skorzystaliśmy z zaproszenia i 10 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I, II, III b pojechali na wycieczkę do Trzęsacza. Tam Ola i Zuzia podziękowały dyrekcji Muzeum za zaproszenie i wręczyły małe pamiątki z Trzcińska – Zdroju. Główną atrakcją pobytu w Trzęsaczu było zwiedzenie Muzeum Multimedialnego, którego pomysłodawcą i założycielem był Władysław Jagiełło, wielki miłośnik Trzęsacza. W Muzeum Multimedialnym dzieci odbyły niezwykłą podróż w czasie, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. Przeniosły się do fascynującego świata baśni i nauki. Poznały historię powstania Trzęsacza oraz legendę o tajemniczej Zielenicy. Dowiedziały się, że Muzeum stoi na 15 południku, który wyznacza czas środkowoeuropejski.
Po emocjach w Muzeum dzieci spędziły trochę czasu nad naszym pięknym Morzem Bałtyckim, które powitało je szumem morskich fal i krzykiem mew.
Potem wszyscy wyruszyli do Rewala do Parku Wieloryba. Tam pan przewodnik opowiadał bardzo ciekawie o różnych gatunkach ryb i zwierząt morskich, które w rzeczywistych rozmiarach można było oglądać i dotykać. Był także pirat oraz mówiące papugi. Wielką atrakcją dla maluchów był wspaniały i niepowtarzalny prac zabaw.
Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z atrakcyjnej wycieczki.
AZ/ACH
Uwaga Rodzice przyszłych pierwszoklasistów
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju zaprasza Rodziców dzieci, które od 1 września 2014 roku będą uczniami klasy I na spotkanie informacyjne.
Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2014 roku o godzinie 16 w sali nr 15 (aula - II piętro).
Uwaga Rodzice dzieci zapisanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2014/2015
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju i nauczyciel oddziału przedszkolnego zapraszają Rodziców wraz dziećmi zapisanymi do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2014/2015 na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się 12 czerwca 2014 roku o godzinie 16.30 w sali nr 2 (parter).
Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II
W dniu 2 kwietnia w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. Celem olimpiady było pogłębianie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród młodzieży szkolnej. Na wyniki czekaliśmy całe 2 miesiące.
W olimpiadzie wzięło udział 8255 uczniów z całej Polski.
A oto wyniki naszych kolegów i koleżanek:
Dyplom laureata:
miejsce 11 - Wiktoria Gieczańska
miejsce 14 - Oliwia Sugier
Dyplom uznania:
miejsce 17 – Paula Jaszczyszyn
miejsce 22 – Martyna Cebulska
miejsce 22 - Krzysztof Mieszko
miejsce 26- Maria Buczkiewicz
miejsce 26 - Maciej Iwanów
miejsce 26 - Radosław Pietrzak
Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.
SK
Uczennica klasy I laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Kolorowy świat Bambino"
Ala Sosnowska została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Kolorowy świat Bambino". Konkurs został zorganizowany przez firmę Bambino, produkującą przybory szkolne z okazji 125 rocznicy jej założenia.
Na konkurs wpłynęło 3500 prac plastycznych, z których jury wybrało 125 najciekawszych. Wśród wybranych prac znalazła się praca Ali Sosnowskiej uczennicy klasy I. Jej rysunek można będzie podziwiać na billboardzie w jednym z miast wojewódzkich Polski.
Gratulujemy Ali i Pani Ani Zawadzkiej.
W zakładce Oddział przedszkolny - Aktualności umieszczone zostały nowe informacje.
Klasy IV i V na wycieczce w Szczecinie
W dniu 5.06.2014r. klasy IV i V były na wycieczce w Szczecinie. Celem wyprawy było zwiedzanie wystaw w Muzeum Narodowym, gdzie nasi uczniowie mogli podziwiać wyjątkowe eksponaty kultury Pomorza Zachodniego od XIII do XVII w. Urzekły nas wspaniałe wystawy: „Od ziarna do chleba”, „Czartoryskich”, „Marynistyczna” i „Afrykańska”.
Wielkie emocje wywołał również film pt. „Czarownica”, który obejrzeliśmy po wizycie w Muzeum.
MD/MK
6 czerwca 2014r. – VI RAJD ROWEROWY „POWIAT GRYFINSKI W OBIEKTYWIE MŁODEGO FOTOGRAFA”
Już 06.06.2014r. ruszamy na 100 kilometrową trasę po powiecie gryfińskim. Jak zwykle bazą noclegową będzie Szkoła Podstawowa w Swobnicy. Rajd organizowany jest przez UKS „Orlik’ działający przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju, a współfinansowany przez Zarząd Powiatu Gryfińskiego.
INFORMACJE O RAJDZIE DLA RODZICÓW
Data rajdu– 06.06.2014r.- 08.06.2014r.
Data i godz. wyjazdu – 06.06.14r. – godz.14.00 (SP Trzcińsko-Zdrój). Uczniowie uczestniczący w rajdzie zwolnieni z lekcji o godz. 12.50.
Data i godz. powrotu – 08.06.14r. - godz.13.00 - 13.30 –Placówka Socjalizacyjna w Trzcińsku-Zdroju.
Nocleg – SP w Swobnicy.
Uczestnicy śpią na materacach w klasach. Śpiwory oraz poszwy, poszewki we własnym zakresie. Wyżywienie wspólne (zapewniają organizatorzy) - stołówka w szkole. Wszystkie rzeczy będą przewiezione busem do Swobnicy oraz z powrotem.
1 dzień – trasa: Trzcińsko-Zdrój – Dłużyna – Swobnica (25 km) – ognisko na Dłużynie, Dłusko, przyjazd do Swobnicy około 18, kolacja, gry i zabawy na Sali gimnastycznej.
2 dzień – 8.30 – śniadanie, 10.00 – wyjazd (około 40 km.)– Swobnica – Baniewice – Lubanowo (drugie śniadanie) – Kunowo – Banie – Baniewice (ognisko) – Swobnica – około godz.17. Obiadokolacja, gry i zabawy, konkursy, korzystanie z Sali gimnastycznej.
3 dzień- 9.00 śniadanie, 10 – 11 – sprzątanie, 11 – wyjazd (około 25 km.) – Swobnica, Dłużyna, Góralice, Strzeszów, Trzcińsko-Zdrój.
Opiekunowie: Jacek Limanówka, Piotr Przytuła, Jarosław Płotkowski, Elżbieta Stypczyńska, Maciej Rybak, Grzegorz Kruszewski. Uczestnicy podczas rajdu mają zabezpieczoną odpowiednią liczbę opiekunów oraz poruszają się zgodnie z zasadami ruchu drogowego (kolumny rowerowe, kamizelki odblaskowe). ¾ trasy będzie przebiegała ścieżkami rowerowymi oraz duktami leśnymi.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie