• Dokarmiamy ptaki

• Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu.

W szkolnych karmnikach oraz pobliskim parku zawisły kule tłuszczowe a kaczki pływające na rzeczce otrzymały smakowite ziarenka. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno będą wdzięczni za taką pomoc.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w akcję dokarmiania, a Pracownikom Nadleśnictwa Myślibórz za przekazane kule.

Innowacja w klasie 2 - dokarmiamy ptaki zimą

Zima to najtrudniejszy okres dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

Bez wsparcia ludzi ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i silnych opadów śniegu. Dokarmianie ptaków zimą to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

Uczniowie z klasy 2, aby pomóc ptakom przetrwać ten trudny dla nich okres zamontowali na terenie boiska szkolnego dwa karmniki.

Dziękujemy Panu Franciszkowi Ożarowskiemu i Panu Sebastianowi Stachurze za wykonanie wspaniałych karmników

• Wycieczka klasy 2

• Kończąc I półrocze nauki uczniowie z klasy 2 wybrali się na wycieczkę do Gorzowa Wielkopolskiego. Celem wyjazdu było zacieśnianie relacji koleżeńskich, propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu jaką jest gra w kręgle. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu a będąc w kinie uczyli się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

Każda wycieczka odpowiednio zaplanowana i zorganizowana stwarza okazję do wyzwolenia wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń.