• Praktyczne zastosowanie „Kodeksu etycznej obserwacji zwierząt” – lekcja w terenie klasy II

          • Uczniowie biorący udział w innowacji pedagogicznej mieli możliwość zastosować w praktyce zasady zachowania się podczas obserwacji ornitologicznych. Nauczycielki Ewa Kordas, Maria Kordas i Karolina Szemiot przeprowadziły lekcję, której celem było pokazanie uczniom, jak należy zachowywać się w środowisku przyrodniczym podczas obserwacji życia zwierząt.

            Wędrując na terenie parku miejskiego nabywali umiejętność obserwowania koron drzew i wypatrywania w nich przemieszczających się ptaków. Jak sami zauważyli, należy być bardzo cicho i cierpliwie wyczekiwać na okazy ptaków.

            Uczniowie mogli też wykonać samodzielnie zdjęcia ptaków ze znacznej odległości.

            Cel lekcji został osiągnięty, gdyż podczas powrotu do szkoły dzieci same wypatrzyły na pniach drzew ptaki – pełzacza ogrodowego i kowalika.

            Wszyscy uczniowie nauczyli się, że obserwator przyrody musi bardzo dbać również o swoje bezpieczeństwo.

          • Pomagamy dzieciom przebywającym w szpitalu

          • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej, polegającej na zbiórce darów dla dzieci przebywających w szpitalu.

            Na oddziałach dziecięcych przebywają dzieci i młodzież od 0-18 roku życia. Potrzebne są: zabawki (bez pluszaków), książki, gry, układanki itp.

            Akcja ma na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, rozwijanie empatii, życzliwości i tolerancji.

            Dary zbieramy do 23 listopada w sali numer 19.

            M. Cz

          • Edukacja ekologiczna - lekcja w rezerwacie „Wrzosowiska Cedyńskie”

          • W dniu 24.10.2022r. Zespół Parków Krajobrazowych ze Szczecina zorganizował bardzo ciekawe zajęcia terenowe dla uczniów szkół znajdujących się na obszarze Cedyńskiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z unikatową przyrodą ożywioną i nieożywioną na obszarze rezerwatu Wrzosowiska Cedyńskie. Grupa uczniów z naszej szkoły również brała udział w tym spotkaniu – z klasy V a Kornelia Wasiutyńska, Fabian Wasowski z klasy V b – Emilia Chruścińska, Elżbieta Sidorczuk z klasy VI – Karol Dobrowolski, Lena Wróbel i Julia Załęska. Są to uczniowie, którzy chcą poświęcać czas na zdobywanie dodatkowej wiedzy.

            Zadaniem rezerwatu jest ochrona wrzosowisk znajdujących się na wzgórzach oraz roślin kserotermicznych (bardzo silne nasłonecznienie i mała ilość wody). Wrzosowiska Cedyńskie, to teren Karpat Cedyńskich. Są to wzgórza morenowe na Pojezierzu Myśliborskim.

            M. Kordas