• Bezpieczni Pierwszoklasiści

• Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.

Uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Z zaangażowaniem wypełniały materiały edukacyjne, odgrywały scenki Razem z Puchatkiem dzieci uczyły się, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Puchatek przypominał również o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Podczas zajęć omówiliśmy zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Pierwszoklasiści otrzymali także od grupy PZU odblaski i światełka.

• Nowości w bibliotece szkolnej - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

W książce Agnieszki Frączek poznamy Juliana Tuwima przez rymowanki, które w zabawny i ciekawy sposób opowiadają o przygodach z czasów dzieciństwa znanego przez całe pokolenia pisarza. Książka w której dziecko może przeczytać nie tylko wiersze napisane przez Juliana Tuwima, ale i te o Julianie Tuwimie.

Znajdziemy tu znane i mniej znane fakty z życia poety, a także zmyślone, ale bardzo pasujące przygody do późniejszej jego twórczości. Opowieść o Julku który był bardzo ciekawy świata przez budowanie skomplikowanych, do niczego niesłużących maszyn i urządzeń a nawet hodowli zaskrońców w pudełku, przyrządzanie chemicznych mikstury w kuchennym laboratorium czy przez zaklinanie kamieni. Bohater książki to mały chłopiec o niezwykłej pomysłowości i wielkiej skłonności do psot.

E. Kordas

• Gratulujemy Karolinie i Natalii!!!

• https://www.facebook.com/Luks-Krokus-G%C3%B3ralice-422323707952829W sobotę drugiego kwietnia 2022r. w Sianowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy A (województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie) w badmintonie. Luks Krokus Góralice w klasyfikacji generalnej klubów zajął piąte miejsce, a drugie w województwie zachodniopomorskim.

Indywidualnie najlepiej wypadły Karolina Kozak w singlu oraz Natalia Vreeswijk w mikście z Piotrem Lisem (Sianów), zajmując w swoich grach trzecie miejsca.

Wyjazd współfinansowany ze środków Gminy Trzcińsko-Zdrój.

Vreespol

Fundacja Sport&Fun 4 Everyone

Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju

Źródło: https://www.facebook.com/Luks-Krokus-G%C3%B3ralice-422323707952829

• Konkurs pięknego pisania

• W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs ładnego pisania, w którym udział wzięło 15 uczniów z klas I-III.

Podczas konkursu nasi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami z zakresu kaligrafii. Bardzo duża frekwencja i wysoki poziom spowodował, że wybór najlepszych prac był bardzo trudny.

Oto wyniki:

I miejsce- Kalina Pieróg, klasa 3

II miejsce- Maria Ożarowska, klasa 1

III miejsce- Hanna Purgal, klasa 2

Wyróżnienia:

- Antonina Kopanicka, klasa 1

- Weronika Stachura, klasa 1

- Roksana Rudziewicz, klasa 3

Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

• Klasowy ogródek pierwszoklasistów

• Uczniowie klasy 1 uczyli się o wiosennych pracach w ogrodzie.

W ramach działań praktycznych, założyli własny ogródek warzywny na klasowym parapecie.

Wszyscy sadzili cebulki, rozpoznawali i nazywali nasionka, które umieszczone zostały w doniczkach. Na koniec mali ogrodnicy oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili uprawy w klasowym kąciku przyrody.

Klasowy ogródek to nie tylko obserwacja i pielęgnacja, ale także dużo radości z samodzielności.

• Wycieczka integracyjna

• 25 marca w piątek uczniowie dwóch ósmych klas wzięli udział w wycieczce integracyjnej. Wyjazd był zorganizowany do kina w Gorzowie. Film wybrany przez uczniów okazał się strzałem w dziesiątkę.

Wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.