W miniony piątek uczestniczyliśmy w świątecznym jarmarku, który odbył się w centrum miasta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykonali stroiki oraz zaangażowali się w obsługę szkolnego stoiska.
W miniony piątek uczestniczyliśmy w świątecznym jarmarku, który odbył się w centrum miasta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykonali stroiki oraz zaangażowali się w obsługę szkolnego stoiska.
Uczniowie poznali 3 gatunki sikorek- bogatkę, modraszkę i czubatkę. W prowadzeniu zajęć pomagał również uczeń tej klasy – Filip Zwiewka.
Filip pięknie nauczył się cech charakterystycznych każdej sikorki, wymienił wszystkie gatunki jakie występujące w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się również, że sikorki bogatkę i modraszkę mogą bardzo często zobaczyć w parkach, ogrodach., jak i również w karmnikach w czasie zimy. Natomiast sikorka czubatka żyje w lasach iglastych i bardzo rzadko odwiedza osiedla ludzkie. Dowiedzieli się jak bardzo ważne jest zakładanie budek lęgowych dla sikorek i innych ptaków.
E.Kordas, M.Kordas, K.Szemiot
Świetnie zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły w Finale Wojewódzkich Drużynowych Igrzyskach Dzieci w Badmintonie, które odbyły się 07. 12. 2022r. w Sianowie.
Z Mistrzostw Województwa wrócili z dwoma okazałymi pucharami oraz medalami. Chłopcy w składzie: Oliwier Wojciechowski oraz Jakub Szweda w gronie 7 zespołów zostali złotymi medalistami Mistrzostw Województwa a dziewczyny w składzie: Martyna Sawicka i Oliwia Kwaśniewska w gronie 8 zespołów zdobyły tytuł Wicemistrzyń Województwa.
Uczniowie na co dzień trenują w klubie LUKS Krokus Góralice pod okiem trenera Emiliana Osetka.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych
Martyna Maślaniec i Kalina Pieróg wyróżnione w eliminacjach rejonowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.
Eliminacje odbyły się w Dębnowskim Ośrodku Kultury.
W kategorii 6-14 lat zaprezentowało się około 50 solistów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
6 grudnia to zawsze przemiły dzień w naszej szkole. Tego dnia uczniowie ubrali się na czerwono i założyli mikołajową czapkę. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości.
Uczniowie naszej szkoły już od początku grudnia przygotowywali się na dzisiejsze święto. W klasach pojawiły się choinki, które będą przypominały nam o nadchodzących świętach. Piękne dekoracje, mleko i ciasteczka dla „świętego gościa” oraz skarpety na prezenty, to wszystko potęgowało dzisiejsze emocje.
MIKOŁAJKOWE ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE
Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka oczami dzieci - pragniemy pokoju na świecie” przeznaczony był dla uczniów klas I – VIII Szkół Podstawowych całej Polski. W konkursie wzięli udział uczniowie ze 122 szkół. Wpłynęło 960 prac plastycznych, w których dzieci podejmowały bardzo ważny temat pokoju na świecie i prawa do życia w bezpiecznym świecie bez wojen i przemocy. Prace były manifestem przeciwko wojnie, która łamie wszystkie Prawa Dziecka. Poziom prac plastycznych był bardzo wysoki. Dzieci wykonały je stosując różne ciekawe techniki artystyczne.
Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac plastycznych w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Prawa Dziecka oczami dzieci – pragniemy pokoju na świecie”.
Link poniżej
Biblioteka i Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem które odbędzie się na Rynku Miejskim we wtorek 6 grudnia 2022 r. od godz. 16.00. W programie : zimowe i mikołajkowe animacje dla dzieci, pamiątkowe zdjęcie z Świętym Mikołajem, iluminacje świąteczne. W razie braku pogody spotkanie z Mikołajem odbędzie się w sali widowiskowej BiCK.
ELIZA KICIŃSKA została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jem zdrowo, żyję kolorowo”.
Głównym założeniem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na zasady właściwego odżywiania. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem
Celem konkursu była:
- Promocja szkół, w tym świetlic szkolnych.
- Rozwijanie zdolności plastycznych i ekspresji twórczej.
- Twórcza wymiana doświadczeń plastycznych.
- Zwrócenie uwagi na zasady zdrowego odżywania.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „POLSKA MOJA OJCZYZNA – dziedzictwo cywilizacyjne Europy”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku.
BARBARA ORZECHOWSKA zajęła I miejsce
WERONIKA STACHURA zajęła II miejsce
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Z inicjatywy OPS, w związku z realizacją Programu Przeciwdziałania Przemocy i Agresji, którego realizatorem jest Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju, dnia 1.12.22 r. zostały przeprowadzone czterogodzinne warsztaty z psychoterapeutą dla młodzieży klas V, VI, VII SP w Trzcińsku-Zdroju i kl. V SP z Góralic. Psychoterapeuta prowadził wykład, odnosząc się do krótkich filmików profilaktycznych. Zadawał pytania, prowokując do dyskusji. Młodzież czynnie uczestniczyła w zajęciach.
Uczestnicy dowiedzieli się jak radzić sobie z emocjami, nie szkodząc innym. Poznali metody na rozładowanie nerwów. Dowiedzieli się co to jest cyberprzemoc, jak jej unikać i w jaki sposób postępować, by nie prowokować innych osób do działań związanych z cyberprzemocą. Usłyszeli o prawnych konsekwencjach i odpowiedzialności dotyczącej cyberprzemocy i jej sprawców.
Serdecznie zapraszamy do udziału w świątecznej zbiórce darów gwiazdkowych dla potrzebujących rodzin z naszej szkoły.
Dary zbierane są w sali numer 2 u Pani Karoliny Szemiot
Ostatni dzień listopada przebiegał w klasie 2 pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa a jednocześnie kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii czy losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości. Każdy chciał dowiedzieć się co go czeka w najbliższej, albo dalekiej przyszłości.
Biblioteka i Centrum Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na Rodzinne Warsztaty Świąteczne, dla dzieci (i ich rodziców) z klas I-III Szkół Podstawowych, podczas których wykonamy ozdoby świąteczne. Warsztaty odbędą się w Bibliotece Oddział dla Dorosłych w czwartek 1 grudnia o godz. 16.30. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa poprzez zgłoszenie osobiste lub telefoniczne – tel . 515 805 958. Zajęcia poprowadzi Barbara Skibińska-Mizgier.
Zapraszamy także na WARSZTATY PIECZENIA I DEKOROWANIA PIERNICZKÓW I CIASTECZEK dla przedszkolaków z rodzicami które odbędą się w PONIEDZIAŁEK 5 grudnia o godz. 16.00 w Bibliotece Oddział dla Dzieci. ZAPISY DO PIĄTKU (02.12.2022 r.) w Bibliotece. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.
Zajęcia koła matematycznego to nie tylko liczby, działania i typowe zadania. Matematyką można się bawić
W tym roku obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym ogólnopolskim konkursie #PodzielSięHistorią, który organizujemy w ramach zadania publicznego #NiepodległośćNa104
Czekają na Was bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym laptop!
Adresaci konkursu: przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych oraz rodziny z dziećmi w wieku 3-9 lat.
Zadanie konkursowe
Placówki edukacyjne: Nagraj film (3-10 minut) prezentujący, jak dorośli przekazują dzieciom wiedzę o historii Polski, symbolach narodowych, lokalnej tradycji. Film powinien zostać zrealizowany na terenie placówki edukacyjnej lub w miejscu nawiązującym do tematu przewodniego konkursu. Do udziału w filmie można zaprosić rodziców. Film może zostać nagrany podczas realizacji lekcji #NiepodległośćNa104 w ramach akcji #DzieciUcząRodziców
Rodziny z dziećmi: Nagraj film (3-10 minut) prezentujący, jak dorośli (rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, dorosłe osoby zaproszone do udziału w filmie) przekazują dzieciom wiedzę o historii Polski, symbolach narodowych, lokalnej tradycji. Film może zostać nagrany podczas wspólnej nauki, oglądania filmów historycznych, przeglądania książek czy np. podczas spaceru do miejsc pamięci.
Termin nadsyłania zgłoszeń i filmów konkursowych: 9 grudnia 2022r.
Nagrody
Kategoria: placówki edukacyjne
miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 4000 zł
miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 2000 zł
miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 1500 zł
Placówki edukacyjne będą miały możliwość wskazania niezbędnych pomocy edukacyjnych, które zostaną zakupione i przekazane w ramach nagrody.
W kategorii zostaną również wyróżnione 104 filmy konkursowe, których autorów nagrodzimy pakietami niepodległościowymi. W skład pakietu wchodzą: duża flaga Polski, kolorowanki i gry edukacyjne, okolicznościowe breloki.
Kategoria: rodziny z dziećmi
miejsce: Laptop ASUS X515EA-BQ1225W i3-1115G4/8GB/512/Win11S
miejsce: Konsola NINTENDO Switch + Joy-Con czerwono-niebieski (nowa wersja v2)
miejsce: zestaw Smartband XIAOMI Mi Band 7 Czarny, Słuchawki wokółuszne HyperX Cloud II Headset, LEGO Ideas Rakieta NASA Apollo Saturn V 92176
W kategorii zostaną również wyróżnione 104 filmy konkursowe, których autorów nagrodzimy pakietami niepodległościowymi. W skład pakietu wchodzą: mała flaga Polski, kolorowanki i gry edukacyjne, okolicznościowy brelok.
Udział w konkursie w 4 krokach
Zapoznaj się z regulaminem oraz wypełnij właściwy formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie: niepodlegla104.pl
Przygotuj film konkursowy.
Przygotowany film zgłoszeniowy prześlij na adres e-mail: niepodlegla104@crl.org.pl lub na nośniku cyfrowym na adres Centrum Rozwoju Lokalnego.
To wszystko. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu.
Przydatne linki
Strona internetowa konkursu: niepodlegla104.pl
Szczegółowe informacje o konkursie: https://niepodlegla104.pl/o-konkursie/
Regulamin konkursu: http://niepodlegla104.pl/.../Regulamin-konkursu-Podziel...
Formularz zgłoszeniowy dla placówek edukacyjnych: https://forms.gle/5372P1tRpfeek72ZA
Formularz zgłoszeniowy dla rodzin z dziećmi: https://forms.gle/pPDAcJ5jjRMid8qb8
Informacji o konkursie udziela Dawid Wiejata - koordynator konkursu "Podziel się historią"
881 331 776 niepodlegla104@crl.org.pl
od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14
Serdecznie zapraszamy do udziału! Udział w konkursie jest darmowy!
Zadanie publiczne "Niepodległość na 104" finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki
22.11.2022 r. w Przelewicach odbyła się 1/4 Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym. Chłopcy w składzie: Oliwier Wojciechowski, Adam Mikitów, Adam Kosiński reprezentujący SP w Trzcińsku-Zdroju po zaciętym i wyrównanym pojedynku wywalczyli miejsce tuż za podium.
Finalistom za włożony trud i walkę serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Sławomir Topa
Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce w Finale Powiatowych Igrzysk Dzieci w Unihokeju, który odbył się 23.11.2022 r. w Widuchowej. W meczu o brązowe medale nasze reprezentantki zmierzyły się ze Szkołą Podstawową w Chwarstnicy zwyciężając 3:1.
Skład reprezentacji naszej szkoły: Martyna Sawicka, Hanna Wilk, Raisa Szurkiewicz, Oliwia Kwaśniewska, Zuzanna Saskowska, Kornelia Wasiutyńska, Michalina Denis i Emilia Chruścińska.
Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Sławomir Topa
26 listopada 2022r. blisko 40 zawodników rozegrało w Hali Widowisko-Sportowej w Trzcińsku-Zdroju turniej badmintona. Zawody dostarczyły wiele wrażeń i emocji zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, którzy tłumnie przyszli oglądać swoje pociechy. Dla niektórych badmintonistów to były pierwsze zawody sportowe, w których brali udział.
Pragniemy z całego serca podziękować naszym darczyńcom:
Bank Spółdzielczy w Chojnie
Nadleśnictwo Myślibórz
Kwiaciarnia „Kwiaty na Rogu” p. Wiesława Płotkowska
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzcińsku-Zdroju
którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem materialnym sprawili, że turniej miał godną oprawę, a nagrody sprawiły dzieciom nieskrywaną radość.
Gorące podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy zapewnili przepyszny poczęstunek i napoje
Wyniki:
U-9 dziewczęta
1m. Hana Kurowska LUKS Krokus Góralice
U-9 chłopcy
1m. Leon Osadców LUKS Krokus Góralice
2m. Antoni Makuchowski LUKS Krokus Góralice
3m. Kacper Stempka LUKS Krokus Góralice
U-11 dziewczęta
1m. Emilia Płotkowska LUKS Krokus Góralice
2m. Barbara Biel LUKS Krokus Góralice
U-11 chłopcy
1m. Krzysztof Kołaczyk UKS Kometa Sianów
2m. Jakub Szweda LUKS Krokus Góralice
3m. Adam Wroński UKS Kometa Sianów
U-12 dziewczęta
1m. Oliwia Kwaśniewska LUKS Krokus Góralice
2m. Maja Romaniuk LUKS Krokus Góralice
3m. Zuzanna Saskowska LUKS Krokus Góralice
U-13 dziewczęta
1m. Hanna Makuchowska LUKS Krokus Góralice
2m. Martyna Sawicka LUKS Krokus Góralice
3m. Natalia Kołaczek UKS Kometa Sianów
U-13 chłopcy
1m. Oliwier Wojciechowski LUKS Krokus Góralice
2m. Alex Kost UKS Kometa Sianów
3m. Piekarski Michał UKS Kometa Sianów
U-15 dziewczęta
1m. Zuzanna Zulak LUKS Krokus Góralice
2m. Amelia Płotkowska LUKS Krokus Góralice
3m. Laura Szweda LUKS Krokus Góralice
Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju
chojna24.pl - portal informacyjny powiatu gryfińskiego i myśliborskiego
Źródło: LUKS Krokus
Powered by aSc EduPage