Zabawa to jest to

W środę przed feriami odwiedził nas pan Stanisław Sielicki z programem edukacyjnym „Zabawa to jest to”. Znamy już pana Sielickiego. Jego programy skrzą się dowcipem i ciekawymi pomysłami na aktywne spędzanie wolnego czasu. Tym razem uczniowie mieli okazję rozwiązywać zagadki matematyczne, historyczne, filmowe, muzyczne i sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Poza dobrą zabawą i rywalizacją nagradzaną słodkościami, nasz gość przemycał w tle wiedzę o krajach Europy i świata. Pojawiły się  ich symbole narodowe, zwyczaje i elementy historii.

11 stycznia 2018 roku Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował zbiórkę na rzecz akcji UNICEF „Pomóż dzieciom z Syrii przetrwać zimę”. Dokładniej o akcji UNICEF możecie poczytać tutaj: https://www.unicef.pl/nmaction/akcja/pomocdlasyrii/6

BohaterOn

We wrześniu uczniowie klasy 3b wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii historycznej „Kartka dla Powstańca”.

Wyniki konkursu SYNAPSIK

W październiku uczniowie klas 3 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy "Synapsik".

Młodzi historycy - detektywi poznawali swoją przeszłość

Uczniowie klas czwartych podczas zajęć lekcyjnych mają możliwość zaprezentowania różnych swoich prac. Przykładowym zadaniem na lekcji historii było przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Zdecydowana większość dzieci bardzo poważnie podeszła do tego zadania, na wykonanie którego mieli kilka tygodni. Każdy uczeń zaprezentował swój projekt klasie, omówił skąd czerpał wiadomości.

Jasełka szkolne 2017

To już koniec roku, ale niestety nie szkolnego. Radosny czas oczekiwania Świąt. W szkole gwar, zapach wigilijnych potraw. Dźwięki kolęd i uśmiechnięte twarze dzieci i dorosłych. Po klasowych spotkaniach opłatkowych jak zwykle wspólne oglądanie jasełek i kolędowanie całej szkoły.

Wigilie klasowe

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. W piątkowe przedpołudnie w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili sie opłatkiem, śpiewali kolędy oraz kosztowali wigilijnych potraw.

Kiermasz świąteczny

21 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny.

Szkolny Konkurs Recytatorski 2017

Środa 17.01.2018