Aktualności

Zespół wokalny APLAUZ na Koncercie Kolęd i Pastorałek w Trzcińskim Centrum Kultury

Piękny czas Bożego Narodzenia dobiega końca, dlatego  Trzcińskie Centrum Kultury zorganizowało 11 stycznia  wzruszający, pełen zadumy  Koncert Kolęd i Pastorałek, aby jeszcze raz zaśpiewać i zasłuchać się w polskie kolędy.

Spotkanie autorskie

14 stycznia 2019r. uczniowie klasy 1a i 1b w Bibliotece Miejskiej spotkali się z autorką książek dla dzieci Panią Magdą Podbylską.

Laureaci powiatowego konkursu plastycznego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. Do etapu powiatowego wpłynęło łącznie 19 prac z trzech gmin: Cedynia, Widuchowa i Trzcińsko-Zdrój. Komisja konkursowa wyłoniła 9 prac, które wezmą udział w etapie wojewódzkim. Wśród nich znalazły się prace uczniów naszej szkoły.

Zimowe obserwacje

Poznawanie rzeczywistości przyrodniczej jest bardzo ważnym elementem edukacji najmłodszych. Gdy tylko pojawiło się trochę śniegu postanowiliśmy wykorzystać ten dzień na obserwacje w terenie. Dzieci mogły poznać właściwości śniegu i lodu, obserwować własne ślady na śniegu, poznać drzewa iglaste, zaobserwować inne drzewa bez liści a także wyłonić wniosek, że przyroda zimą odpoczywa.

Nowy rok, nowe spotkanie

We wtorek spotkaliśmy się z dobrze nam znanym panem Stanisławem Sielickim. Pan Stanisław w charakterystycznej dla siebie formie zabawy przybliżył postacie wielkich Polaków. Wśród nich znaleźli się wielcy królowie, nobliści, pisarze i naukowcy. Całość spotkania została okraszona wspólnym śpiewem, rywalizacją wybranych naprędce drużyn oraz mnóstwem ciekawostek i faktów historycznych. W tle przewijał się temat polskości i obchodzonego niedawno stulecia odzyskania niepodległości. Otrzymaliśmy piękną lekcję historii i patriotyzmu. Kolejny raz nasi uczniowie doświadczyli nauki przez mądrą zabawę.

HANNA STACHURA WYRÓŻNIONA W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „DBAMY O ŚRODOWISKO – SEGREGUJEMY ODPADY”

Uczennica klasy I b HANIA STACHURA otrzymała wyróżnienie specjalne w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt: „Dbamy o środowisko – segregujemy odpady”.

Młodzi historycy na tropie dziejów swoich rodzin

Uczniowie czwartych klas, już na początku swojej przygody z historią mieli do wykonania nie lada zadanie. Było nim zrobienie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Zadanie to zostało wykonane wspaniale. Dzieci kolejno prezentowały efekty swojej pracy przed koleżankami i kolegami z klasy. Pomysłowość, forma wykonania, pokazują, że zdobywanie wiedzy o przeszłości może być pasjonującą przygodą.

Zima do nas zajrzała

W zeszłym tygodniu zawitała do nas na jeden dzień zima. Uczniowie klasy Ia w ramach lekcji wychowania fizycznego wybrali się na spacer do pobliskiego parku. Radości było co niemiara. Pierwszy śnieg!

Dziękujemy za świąteczny kiermasz

Przed świętami Bożego Narodzenia jak co roku w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz. Odwiedzający mogli zakupić świąteczne stroki oraz pyszne, domowe ciasta.

Poniedziałek 21.01.2019