Spotkanie z Policjantami

W ramach działań profilaktyczno – wychowawczych uczniów klas ósmych odwiedzili policjanci z komendy policji w Chojnie: asp. szt. Małgorzata Skowrońska oraz mł. asp. Adam Andrzejewski. Przeprowadzili oni pogadankę na temat cyberprzemocy i innych form agresji. Przedstawili możliwe konsekwencje niewłaściwych zachowań. Policjanci starali się również uwrażliwić młodzież na przypadki łamania prawa. Uświadomili uczniom także, że brak reakcji ze strony otoczenia, w sytuacji gdy widzimy, że komuś dzieje się krzywda, stanowi przyzwolenie na dokonywanie się  różnego rodzaju niepożądanych zachowań.

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia to niezwykle ważne wydarzenie. Dzieci z klas 1 od września przygotowywały się do tej uroczystości, pilnie uczyły się wierszyków i piosenek.

KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, które przyczynią się do ich bezpieczeństwa m.in. podczas drogi do szkoły oraz rozwijanie umiejętności manualnych.

Wycieczka do lasu

We wtorek 9 października uczniowie klas I udali się z wizytą szkółki leśnej w Swobnicy. Czekali tam na nas pracownicy nadleśnictwa, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o życiu lasu. Dzieci oglądały jesienną szatę lasu, zbierały liście, szyszki i inne leśne skarby, które umieścimy w kąciku przyrody. Był też czas na rozwiązywanie zadań i zabawy edukacyjne.

Poznajemy drzewa

Uczniowie klasy 1b realizując podstawę programową z zakresu edukacji przyrodniczej wybrali się do pobliskiego parku.

Akcja „Odchudzamy plecaki”

W dniu 28 września 2018 roku w szkole ponownie odbyła się akcja „Odchudzamy plecaki”. Celem akcji jest uświadomienie uczniów o tym jak ważna dla ich zdrowia jest prawidłowa waga plecaka. Według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego waga tornistra nie powinna przekraczać więcej niż 10-15% masy ciała ucznia. Jak ostrzegają ortopedzi, noszenie ciężkiego plecaka wymusza nieprawidłową postawę, na przykład pochylenie sylwetki do przodu, co z kolei może być przyczyną długotrwałych bóli okolic karku. Plecaki uczniowskie po prostu nie są stworzone do noszenia dużych ciężarów.

Poznajemy warzywa

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęcia przybliżających Im znajomość warzyw. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania wiersza „Warzywa” autorstwa Juliana Tuwima. Dzieci poznały tytułowych „bohaterów” mogły ich dotknąć, powąchać a nawet posmakować.  Zajęcia przeplatane były wesołymi zabawami oraz pracami plastycznymi. Podsumowaniem tematu była wizyta w „warzywniaku” gdzie uczniowie utrwalili wiedzę na temat warzyw oraz poznali pracę sprzedawcy.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września miał miejsce kolejny, już ósmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tradycyjnie wzięli w nim udział uczniowie klas starszych: IV – VIII.

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie to akcja organizowana od 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czwartek 18.10.2018