Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

Witamy na naszej stronie

Wiadomości

List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka skierowanego do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.

Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca 2017 roku

godzina  9.00 - Msza św.

List Prezesa KRUS adresowany do rolników i ich dzieci

NATALIA VREESWIJK, MARIKA TYRPA, KAROLINA WACZYŃSKA – LAUREATKI  MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT: „ NAŚLADOWANIE”

POŻEGNANIE KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z GÓRALIC

Za kilka dni wakacje. Czas upragnionego wypoczynku oraz wielu ciekawych przygód. Po wakacjach rozpoczniemy naukę w różnych szkołach podstawowych. Część naszych koleżanek i kolegów rozpocznie od września naukę w szkole w Góralicach. Odejdzie też od nas pani Bogumiła Kordas. Żeby pożegnać naszych rówieśników przygotowaliśmy dla Nich szczególny apel. Na początku Pani Dyrektor Violetta Papież podziękowała rodzicom uczniów z Góralic za ich zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, uczniom za ich osiągnięcia i godne reprezentowanie naszej szkoły. Wychowawcy wręczyli swoim wychowankom pamiątkowe zdjęcia z autografami wszystkich koleżanek i kolegów.

Spotkanie z Policjantką

Uczniowie klasy 2b mieli okazję spotkać się z Przedstawicielem Policji Panią Małgorzatą Skowrońską.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Jak co roku na początku czerwca w naszej szkole odbyła się akcja pod nazwą Cała Polska Czyta Dzieciom Wprowadzając codzienne czytanie, szkoła i rodzice mogą pomóc dzieciom w dobrym opanowaniu ojczystego języka.  

Planeta Energii

W II półroczu uczniowie klasy 2b wzięli udział w kilku lekcjach poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z energii elektrycznej. Podczas zajęć dzieci realizowały program edukacyjny "Planeta Energii".

Ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II

W dniu 31 marca 2017 r. w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. Celem olimpiady było pogłębienie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród młodzieży szkolnej. Teraz otrzymaliśmy wyniki. W szranki stanęło 4045 uczniów z całej Polski. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli bardzo wysokie lokaty. Dyplomy laureata otrzymali za zajęcie:

photo

Środa 26.07.2017

liczba odwiedzin: 805619