W dniu 8 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Mieszkowicach odbył się XVI Konkurs Kolęd i Pastorałek "Niech kolęduje z nami cały świat".
W gronie laureatów znalazła się KALINA PIERÓG, która od lat zachwyca nas pięknym głosem, wrażliwością i dojrzałością interpretacyjną.
Wyróżnienie otrzymał debiutujący solista KACPER STEMPKA.
Pięknie reprezentowały naszą szkołę OLIWIA KWAŚNIEWSKA, LENA IWANÓW i WERONIKA STACHURA.
Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom, życzymy wszystkim artystom kolejnych sukcesów.
Dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji wyjazdu
Poniżej informacja MGOK w Mieszkowicach.
W dniu dzisiejszym odbył się XVI Konkurs Kolęd i Pastorałek.
Organizatorami tego konkursu była Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach oraz MGOK Mieszkowice.
Jury w składzie:
Wiesław Lewoc- przewodniczący
Elżbieta Bogusz -Kowal - członek oraz
Grzegorz Podwójny - członek
postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
1. Kat. I Soliści - Przedszkolaki
Wszyscy uczestnicy w tej kategorii zdobyli 1 miejsce ex aequo
2. Kat. I Zespoły - Przedszkolaki
Wszyscy uczestnicy w tej kategorii zdobyli 1 miejsce ex aequo
3. Kat. II Soliści - klasy 1-3
Wyróżnienie: Kacper Stempka, Maksymilian Cygan, Zuzanna Atroszko.
III Miejsce - Miłosz Rączkowski
II Miejsce - Alicja Janik
I Miejsce - Liliana Fodemska
4. Kat. II Zespoły - klasy 1 - 3
Wyróżnienie: Klasa I c SP Mieszkowice, Śnieżynki
III Miejsce - Klasa I b SP Mieszkowice
II Miejsce - Małe Violinki
I Miejsce - Zespół Szyk Mini
5. Kat. III Soliści - klasy 4 - 6
Wyróżnienie : Sara Krynicka, Kaja Ignar, Aleksandra Błęcka, Zuzanna Kowalik - Jarecka
III Miejsce - Dawid Mazurkiewicz
II Miejsce - Idalia Pawłowska
I Miejsce - Kalina Pierog
6. Kat. III Zespoły - klasy 4 - 6
Wyróżnienie: Duet Miłosz Raczkowski i Dawid Mazurkiewicz
III Miejsce - Violinki
II Miejsce - Śpiewające Nutki
I Miejsce - Zespół Szyk
7. Kat. IV Soliści - klasy 7 - 8
Wyróżnienie : Hanna Ferfet
III Miejsce - Karina Sobczynska
II Miejsce - Julia Radke
I Miejsce - Wanessa Zagorska
8. Kat. IV Zespoły - klasy 7 - 8
I Miejsce - Trio Wanessa Zagorska, Hanna Ferfet, Maksymilian Szacht
9. Kat. V Soliści - uczniowie szkół średnich i dorośli
Wyróżnienie: Wioletta Kowalik, Kacper Koster, Fabian Kicinski, Kacper Kujawski.
III Miejsce - Bartosz Żugaj
II Miejsce - Michalina Lewandowska
I Miejsce - Emily Ezekwe
10. Kat. V Zespoły - uczniowie szkół średnich i dorośli.
II Miejsce - Zespół Dobrawa
I Miejsce - Zespół Sami Swoi.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, instruktorom i rodzicom za uczestnictwo w konkursie.
Dziękujemy również wszystkim sponsorom za wsparcie:
Burmistrz Miasta i Gminy Mieszkowice, Bank Spółdzielczy w Chojnie, Rada Rodziców SP w Mieszkowicach, Nadleśnictwo Mieszkowice, MGOK Mieszkowice.