Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

 • Laureaci polsko-niemieckiego konkursu fotograficznego

  26 maja 2017 roku w Izbie Pamięci podczas otwarcia pokonkursowych wystaw ogłoszone zostały wyniki polsko-niemieckiego konkursu fotograficznego pt. „Sport bez barier”.

  Wiktoria Błaż, Emilia Kłonowska i Grzegorz Tatkowski zostali laureatami tego konkursu i z rąk zastępcy Burmistrza pana Emiliana Osetka i dyrektora Trzcińskiego Centrum Kultury pana Tadeusza Mazura otrzymali nagrody i dyplomy.

  Gratulujemy Wiktorii, Emilce i Grzesiowi!!!

 • XX Finał Małej Olimpiady Ekologicznej w Zielinie

  W dniu 25.05.2017r. odbył się w Zielinie XX Finał Małej Olimpiady Ekologicznej. W Olimpiadzie wzięło udział 12 drużyn. Nasze uczennice Ola Stanisławska i Weronika Kopanicka zaprezentowały wysoki poziom wiedzy ekologicznej pomimo, że były na konkursie po raz pierwszy. Dziewczynki znakomicie poradziły sobie z rozpoznaniem wszystkich gatunków drzew, ale muszą popracować jeszcze nad pyramidum rotundarum. Reprezentantki z naszej szkoły uplasowały się na IV miejscu za Brwicami, Chojną i Mieszkowicami.

  Wielkie gratulacje dla Oli i Weroniki!

  Serdecznie dziękujemy Pani Lucynie Stanisławskiej za zasponsorowanie przejazdu do Zielina i za poświęcony czas.

  Maria Kordas

 • Wszystkie kolory świata

  W związku z udziałem  naszych uczniów w IV edycji ogólnopolskiej kampanii „Wszystkie kolory świata” nasza szkoła  otrzymała Certyfikat  Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2016/2017. Sama akcja miała na celu uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby dzieci w krajach rozwijających się, szczególnie w Angoli. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy o działaniach humanitarnych prowadzonych przez UNICEF, kształtowanie postawy  otwartości i tolerancji na inne kultury oraz rozbudzanie wrażliwości społecznej i postawy pro-pomocowej.

  Jako koordynator akcji UNICEF  bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom.

  SK

 • XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

  W dniu 23 maja 2017r. odbyła się w naszej szkole XXI edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pn. Z ortografią na ty. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny.

  W zmaganiach ortograficznych wzięli udział uczniowie z Gogolic, Stołecznej i Trzcińska- Zdroju.

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobył  Grzegorz Tatkowski ze SP im. Stefana Żeromskiego

  w Trzcińsku- Zdroju.

  II miejsce Wiktoria Lewandowska ze SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej.

  III miejsce Agnieszka Majcher ze  SP im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku –Zdroju.

  Wyróżnienie otrzymała Patrycja Ostrowska ze SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej.

  Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały wręczone przez panią dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzcińsku- Zdroju, Violettę Papież.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Organizator konkursu SP w Trzcińsku – Zdroju:

   M. Dobrowolska, U. Lewandowska

 • Dopalacze - czym są i jak działają

  W poniedziałek 22 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się jak reaguje i widzi człowiek, który jest pod wpływem alkoholu i narkotyków. Prowadząca zajęcia zaprezentowała młodzieży skutki wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych.

  W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów młodzi ludzie mieli możliwość założenia narkogogli i alko gogli- specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu (nasze imitowały stan nietrzeźwości 0,8 – 1,5 promila) lub po spożyciu narkotyków. Każde ćwiczenie najpierw było wykonywane bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Okazało się, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów.

  Było sporo śmiechu, ale te ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też narkotyków i uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę.

  SK

 • Laureaci konkursu plastycznego pt. „Zwierzęta naszych lasów”

  Ania Białko laureatką konkursu plastycznego pt. „Zwierzęta naszych lasów” zorganizowanego przez Centrum Kultury w Chojnie. Ania zajęła II miejsce, a Patrycja Hołyńska i Kacper Koster otrzymali wyróżnienia w kategorii wiekowej 7- 12 lat.

  Gratulujemy!!!


  Nagrodzona praca.

   

 • Spotkanie z bajką

  19 maja uczniowie klasy IIb uczestniczyli w niezwykłej bajkowej przygodzie.

  Za sprawą pracowników Biblioteki miejskiej dzieci przeniosły się w magiczny świat baśni. Mogliśmy podróżować po krainie Królewny Śnieżki, spotkaliśmy Brzydkie Kaczątko, a także Rybaka.

  Fantastycznie przygotowane zajęcia przypomniały uczniom jak wspaniałe historie napisane są w książkach.

  KSz.

 • NAGRODY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

  Natalia Vreeswijk i Zosia Biel z klasy IIIc otrzymały nagrody i dyplomy za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wybieram wodę”. Na konkurs wykonały prace plastyczne promujące picie wody przez dzieci i dorosłych.

   

  Gratulujemy!!!

   

 • MAGDALENA SKIBA LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PAPIEŻ JAN PAWEŁ II – MIŁOŚNIK PODRÓŻY”

  Magdalena Skiba z klasy III c  zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt: „Papież Jan Paweł II – Miłośnik podróży”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Moryniu. Rozdanie nagród odbyło się 19 maja 2017 r. podczas uroczystości szkolnej poświęconej patronowi Szkoły Podstawowej – Mieczysławowi Majchrzakowi oraz patronowi Gimnazjum – św. Janowi Pawłowi II. Podczas uroczystości uhonorowano sztandar Szkoły Podstawowej szczególnym odznaczeniem. O czasach II wojny światowej i forsowaniu Odry opowiadali ludzie, którzy uczestniczyli w tych wydarzeniach. Była to wspaniała lekcja historii poprowadzona przez zasłużonych Polsce –teraz już  95 letnich żołnierzy.

  Po tym wszyscy uczniowie Moryńskiej Szkoły i zaproszeni goście obejrzeli wspaniały i wzruszający montaż słowno-muzyczny poświęcony patronom Zespołu Szkół w Moryniu.

  AZ

 • II  FESTIWAL PAPIESKI TOTUS TUUS im. JANA PAWŁA II

  18 maja 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Turystyki, Kultury i Sportu w Baniach odbył się II Festiwal Papieski TOTUS TUUS im. Jana Pawła II.  Festiwal poprzedziła uroczysta Msza św. odprawiona w intencji wszystkich dzieci biorących udział w festiwalu. W kategorii Szkoły Podstawowej wystąpiło 52 dzieci.

  W Festiwalu Papieskim uczestniczyły także  nasze uczennice:

  Natalia Vreeswijk, Martynka Chruścińska, Oliwia Sawicka, Ania Mieszko, Madzia Skiba i Hania Limanówka – wszystkie z klasy III oraz Ola Zioła i Kinga Jarosińska z klasy V.

  Dziewczynki swoim śpiewem uczciły pamięć i naukę  Św. Jana Pawła II. Wróciły do domu z dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

  „Pozostawiłeś pustkę w nas,

  O, Ojcze Święty błogosław nam.

  Przez okno w niebie patrzysz na cały świat,

  Choć Cię nie ma wśród nas”

  AZ

 • ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 2017r.

  W tym roku po raz pierwszy uroczyście obchodziliśmy Święto Biblioteki Szkolnej. W ramach uczczenia święta odbył się szereg konkursów i imprez. Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki, jako szczególnego miejsca w szkole; zwrócenie uwagi na atrakcyjny sposób spędzania w niej czasu, na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych; przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów. To okazja, aby zainteresować uczniów i nauczycieli działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami.

  Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na najciekawszą klasową bajkę. Powstały naprawdę niesamowite opowieści! Również nauczyciele stworzyli własną historię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wszystkie dzieła zostaną zebrane w „Księgę szkolnych opowieści” , która od przyszłego tygodnia będzie dostępna w bibliotece.

  Po raz kolejny odbyła się akcja „Czytam wszędzie”. Można było także do woli ściskać pracowników biblioteki w Szkolnym Dniu Przytulania Bibliotekarza. Uczniowie najmłodszych klas mogli tego dnia wysłuchać bajek czytanych przez ich starszych kolegów z klasy 3c.

  Konkursy zaproponowane przez bibliotekarzy –na logo biblioteki oraz na fraszkę o bibliotece- spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.  Oto laureaci.

  Logo biblioteki

  I miejsce Julia Kalbarczyk

  II miejsce Tatiana Mikitów

  III miejsce Amelia Płotkowska

  Wyróżnienie Anna Szczepańska

  Fraszka o bibliotece

  I miejsce Magdalena Skiba

  II miejsce Zuzanna Bigus

  III miejsce Aleksandra Stanisławska

  Laureatom gratulujemy !!!

  Bardzo dziękujemy za aktywny udział w obchodach Święta Biblioteki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

  Maria Kordas

  Agnieszka Rudyk

   

 • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA

  15 maja 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu.

  Celem konkursu było: propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, stwarzanie sytuacji do kształtowania w uczniach postawy prozdrowotnej. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny  uczniów z  klas II- III.

  Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie musieli wykonać plakat o zdrowym stylu życia, następnie zaprezentować go przed komisją. W drugiej części uczniowie losowali po dwie zagadki na które musieli udzielić odpowiedzi oraz rozwiązać test. Każde pytanie miało trzy odpowiedzi i należało wybrać jedną prawidłową. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania, dbania o higienę i bezpieczeństwa.

  Po podsumowaniu punktów każdej z  drużyn :

  I miejsce  - klasa III c

  II miejsce – klasa II a i II b

  III miejsce – klasa III c

  IV miejsce – klasa III b

  Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

  AZ

 • IX Rajd rowerowy

  Już 9 rok z rzędu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego wzięli udział w 3 dniowym rajdzie rowerowym po terenie powiatu gryfińskiego. Wzorem ubiegłych lat na uczestników czekała moc wrażeń i niezapomnianych przygód. Organizatorem jak co roku był UKS Orlik Trzcińsko w osobie panów Jacka Limanówki, Jarosława Płotkowskiego i Piotra Przytuły, wspieranych Michałem Zielińskim, Danielem Stypczyńskim.

  W piątkowe popołudnie 12 maja 2017 r. liczna grupa młodzieży i opiekunów wyruszyła spod budynku szkoły, aby ulicami miasta skierować się w stronę wioski Strzeszów, a następnie malowniczymi lasami dojechać do Swobnicy, gdzie tradycyjnie była baza noclegowa. Przez cały weekend rajdowcy pokonali dystans ponad 90 km po terenach naszej małej Ojczyzny. Podczas przebytych kilometrów dzieciaki poznawały interesujące miejsca związane z turystyką i przyrodą. Nie zapomniano także o perełkach i ciekawostkach historycznych, które barwnie przedstawiał regionalista pan Andrzej Krywalewicz. Po odpoczynku od jazdy uczestnicy wyprawy mieli okazje poruszać się na hali grając w piłkę nożną, czy siatkówkę, zacięcie walczono przy stole od tenisa, toczono dyskusje na tematy niekoniecznie związane ze szkołą. Cała wyprawa zakończyła się w niedzielę po południu. Każdy rowerzysta otrzymał pamiątkowy certyfikat poświadczający udział w tej wymagającej, ale pozytywnej wycieczce. Uczestnicy powrócili, wymęczeni, ale zadowoleni.

  Impreza odbyła się dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Gryfińskiego za co organizatorzy składają gorące podziękowania.

  Dziękujemy także za pomoc w sprawach organizacyjnych pani Eli Stypczyńskiej, panu Dariuszowi Kosterowi i panu Grzegorzowi Bielowi, a panu dyrektorowi Grzegorzowi Śliwce i całej społeczności szkoły w Swobnicy za gościnę.

  PP

 • „Lekcje z klasą"

  Fundacja Uniwersytet Dzieci postanowiła wesprzeć nauczycieli w rozwijaniu kluczowych umiejętności społecznych. Wspólnie z naukowcami stworzyli „Lekcje z klasą"- nowatorskie narzędzie, dzięki któremu dzieci biorą udział w wartościowych lekcjach. Klasa IIb jest jedną z 1000 klas w Polsce, które zgłosiły się do projektu.

  Podczas lekcji dzieci uczą się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje, dobrze komunikować się ze sobą, działać na rzecz najbliższego otoczenia. Te umiejętności są niezbędne do dobrego funkcjonowania w przyszłości.

  KSz

 • Foszek Czyścioszek

  11 maja uczniowie klas I-II obejrzeli w Bibliotece Miejskiej przedstawienie pt. „Foszek Czyścioszek".

   

  Bohaterem przedstawienia był Hipcio, który mówił o tym jak ważna jest codzienna higiena i dbanie o własny organizm. Pełna humoru i śmiechu opowieść, w zabawny sposób pokazała widzom jak wyeliminować zarazki i bakterie z naszego życia.

  KSz

 • ZOSIA BIEL wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ptaki, zwierzaki i inne cudaki"

  Uczennica klasy III c - Zosia Biel otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: „Ptaki, zwierzaki i inne cudaki”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – IV z różnych zakątków Polski. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę wykonania, wkład pracy i pomysł. Spośród 540 nadesłanych prac plastycznych nagrodzono 9. Przyznano też 9 wyróżnień i jedno z nich przypadło naszej uczennicy.

  Gratulujemy Zosi!!!

 • Zebrania z rodzicami

  W najbliższy czwartek 11 maja 2017 roku odbędą się klasowe zebrania z rodzicami.

  klasa

  wychowawca

  godzina

  nr sali

  I

  mgr Bogumiła Kordas

  16.00

  19

  IIa

  mgr Anna Chyjek

  17.00

  8

  IIb

  mgr Karolina Szemiot

  16.00

  2

  IIIa

  mgr Lucyna Brzoska

  16.00

  7

  IIIb

  mgr Urszula Lewandowska

  16.00

  1

  IIIc

  mgr Agnieszka Rudyk

  16.00

  3

  IV

  mgr Piotr Przytuła

  16.00

  17

  V

  mgr Maria Kordas

  17.00

  9

  VIa

  mgr Marianna Jakowiecka

  16.30

  11

  VIb

  mgr Jacek Limanówka

  16.30

  18

   

   

 • Husaria w Szkole Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju

  Żywa lekcja historii w naszej szkole z udziałem Husarii z Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W piątek 5 maja gościliśmy Dorotę Świerczyńską, Piotra Von Schultza, i Artura Herbu Nowina.

  Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i wspaniałą prezentację. Każde takie spotkanie z rekonstruktorami i pasjonatami historii wzbogaca naszych uczniów w wiedzę i niezapomniane przeżycia.

  JP

 • Majowe święta

  Początek maja to ważne dla nas Polaków święta związane z obchodami Dnia Flagi i rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Chociaż to dni wolne od zajęć edukacyjnych to nasza społeczność należycie uczciła te doniosłe chwile. W tym roku odbyło się to w dosyć nietypowy sposób. Oczywiście nie zabrakło okolicznościowych dekoracji, lekcji o symbolach narodowych dla starszych klas na zajęciach historii, zajęć komputerowych i godzinach wychowawczych, ale też sami uczniowie klas szóstych przygotowali niespodzianki dla młodszych uczniów. podzieleni na grupy najstarsi uczniowie odwiedzili dzieci z zerówki i klas I – III i tam przeprowadzili pokazowe lekcje związane z symbolami narodowymi i majowymi świętami.

  Każda grupa przygotowała zajęcia według własnego pomysłu. Nie zabrakło filmów i prezentacji multimedialnych, plakatów, scenek, elementów metod aktywnych takich jak burza mózgów, czy mapy mentalne. Młodsi uczniowie mieli też okazję wykazać się kunsztem plastycznym podczas kolorowania przygotowanych wcześniej kart pracy. Projekt przypadł do gustu dzieciom, jak i nauczycielom uczącym w poszczególnych oddziałach. Młodzi „nauczyciele” mogli wykazać się dotychczas zdobytą wiedzą, jak i posmakować nieco wrażeń jakich doznają na co dzień ich nauczyciele.

  PP

strona: