Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1 XXII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

  Dnia 24 maja 2018r. odbyła się w naszej szkole XXII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pn. Z ortografią na ty. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny.

  W zmaganiach ortograficznych wzięli udział uczniowie z Gogolic, Góralic, Stołecznej i Trzcińska- Zdroju.

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce i tytuł mistrza ortografii zdobyła  Patrycja Ostrowska ze SP im. Marka Kotańskiego w Góralicach.

  II miejsce Wiktoria Lewandowska ze SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej.

  III miejsce Błażej Purgal ze SP w Gogolicach.

  IV miejsce Karolina Dykta ze SP im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju.

  Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały wręczone przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Trzcińsku- Zdroju, panią Violettę Papież.

   - Obrazek 2   - Obrazek 3

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Organizator konkursu SP w Trzcińsku – Zdroju: M. Dobrowolska, U. Lewandowska

 • - Obrazek 1Ola Bigus wyróżniona w konkursie ortograficznym

  Uczennice klasy 7a wzięły udział w powiatowym konkursie "Ortograficzne potyczki z... dysleksją" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Chojnie.

   - Obrazek 2

  Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu języka polskiego. Komisja nagrodziła pięć osób, jedna z nagród przypadła naszej uczennicy - Aleksandrze Bigus.

  KSz

 • - Obrazek 1II miejsce Weroniki Kopanickiej i Grzegorza Tatkowskiego w Powiatowej „Małej Olimpiadzie Ekologicznej” w Zielinie

  W dniu 23.05.2018 r. w Szkole Podstawowej w  Zielinie odbył się finał XXI  Małej Olimpiady Ekologicznej.

  Nasi uczniowie Weronika i Grześ zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy ekologicznej. Drużyna znakomicie poradziła sobie z testem i rozpoznawaniem gatunków drzew.

  Sukces Weroniki i Grzesia to wynik systematycznej pracy na cotygodniowych spotkaniach kółka ekologicznego.

   - Obrazek 2

  Uczniowie wrócili  do szkoły bardzo szczęśliwi i z nagrodami. Nauczyciel przygotowujący do konkursu był wynagrodzony ich wynikiem, ale spotkała go również wielka niespodzianko od organizatorów - piękne wydanie książki „Ptaki świata”.

  Maria Kordas

 • - Obrazek 1100 km w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości

  To był wyjątkowy weekend dla prawie trzydziestki naszych uczniów. Odbyła się już 10 edycja 3 dniowego rajdu rowerowego. Tym razem zatytułowana w taki sposób, aby upamiętnić odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę.

  Już dekadę panowie Jacek Limanówka, Jarosław Płotkowski i Piotr Przytuła organizują dla kolejnych roczników to niesamowite przedsięwzięcie. W tym roku, w jubileuszowym wydaniu rajdu opiekunami byli nasi absolwenci, Natalia Politowska, Maciek Rychliński, Karol Gontarz, którzy przed laty sami jako uczniowie przemierzali szlaki. Natalia była jedną z uczestniczek pierwszej edycji rajdu rowerowego. W taki piękny sposób historia zatacza swe koło. A sam rajd rozpoczął się w piątek po godzinie 15. Po pożegnaniu przez panią dyrektor Violettę Papież rowerzyści wykonali rundę honorową po ulicach Trzcińska i udali się w kierunku Strzeszowa. Ponad 30 osobowa grupa przemierzała trasę pośród lasów, pól i ciekawych miejsc powiatu gryfińskiego. Pierwszy dzień przyniósł 25 km i nocleg w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Swobnicy. Tutaj dzieci podzielone na grupy rozlokowały się w salach lekcyjnych. Czas wypełniony był rozgrywkami sportowymi, zabawą, integracja uczniów i opiekunów. Drugi dzień był wyzwaniem nie lada. Dystans do przejechania to blisko 60 km. W Baniach rolę przewodników przejęli panowie Andrzej Krywalewicz i Wojciech Surowiak. Pasjonaci regionu zorganizowali trasę po okolicach gmin Banie i Gryfino. Rowerzyści przemierzali szlak przez Lubanowo, Borzym, Rożnowo co chwila natykając się na interesujące miejsca związane z historia i przyrodą. Trasa biegła w większości bezpiecznymi dla rowerów trasami, tak aby można było delektować się pięknem naszej małej Ojczyzny. Nie zabrakło ciekawostek historycznych i barwnych opowieści snutych przez pana Andrzeja. Wszyscy rowerzyści ukończyli ten etap jazdy, a na deser zwiedzono zamek w Swobnicy gdzie pan Krzysztof Pezda ze stowarzyszenia Przy-stań w Swobnicy opowiadał historię budowli. Młodzi historycy byli pod wrażeniem budowli i widoków rozpościerających się z wieży. Ostatni dzień rajdu to czas porządków i powrotu do domu. Wielu z jadących już zadeklarowało udział w kolejnej edycji rajdu 3 dniowego. Wielkie brawa dla śmiałków, którzy mimo wielu przeciwieństw pokonali swe słabości i ukończyli długą, wymagającą trasę.

   - Obrazek 2

  Podsumowując w trzy dni przejechano 102 kilometry.

  Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom.

  Podziękowania dla pana dyrektora Grzegorza Śliwki za możliwość nocowania w szkole.

  Dziękujemy panom Dariuszowi Koster i Grzegorzowi Biel za transport ekwipunku.

  Specjalne podziękowania dla zarządu powiatu gryfińskiego za dofinansowanie całej imprezy.

  PP

 • - Obrazek 1Dzień Europy 2018

  W miniony czwartek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Spotkał się on z olbrzymim zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie angażowali się w jego organizację. Przygotowania do tego dnia uczniowie rozpoczęli znacznie wcześniej: zaprojektowali dekoracje, prace plastyczne oraz przygotowywali się to turnieju wiedzy na temat wybranych europejskich krajów.

  Poranek Dnia Europy został powitany uroczyście udekorowanymi salami. Uczniowie wszystkich klas przystroili swoje sale motywami z literatury dla dzieci. Pojawiły się również elementy kuchni, mody, sztuki, literatury, muzyki, nauki itp. Natomiast korytarze ozdobiły prace konkursowe naszych najmłodszych uczniów przedstawiające ich ulubione postacie z europejskiej literatury dla dzieci.

  Dzień upłynął przy dźwiękach różnorodnej muzyki, a nie zabrakło też smakołyków kuchni z różnych krajów.

  W trakcie czwartej lekcji uczniowie klas IV-VII wzięli udział w drugiej edycji szkolnego teleturnieju „1 z 10”. Poziom ich wiedzy zaskoczył nawet organizatorów. Po zaciętej rozgrywce zwyciężyła Weronika Kopanicka, drugie miejsce zajął Krzysztof Konopka, a trzecie-Martyna Żylewicz.

  Również podczas rozstrzygania konkursów obrady jury miały burzliwy przebieg. Ostatecznie w konkursie na najoryginalniej udekorowaną salę zwyciężyła klas IIIb, drugie miejsce zajęła klasa V, a trzecie – Klasa VIIa. W konkursie plastycznym jury wyłoniło 3 laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Julita Jessa, drugie – Ksawery Wojdylak, a trzecie- Filip Sykuła.

   - Obrazek 2

  Dzień zakończył się uroczystym wręczeniem nagród przez organizatorów. Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczny Dzień Europy.

  Agnieszka Rudyk, Ewa Kordas, Maciej Rybak

 • - Obrazek 1Martyna Zwolińska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Codziennie z czerwoną kokardką”

  W marcu 2018 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt: „Codziennie z czerwoną kokardką”. Organizatorem konkursu był Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Dzieci miały za zadanie wykonać plakat, który będzie przedstawiał czerwoną kokardkę – symbol walki z AIDS – na tle Kuli Ziemskiej.

  Komisja konkursowa przyznała nagrodę główną i cztery równorzędne wyróżnienia. Jedno z nich otrzymała

  MARTYNA ZWOLIŃSKA – WYRÓŻNIENIE

   - Obrazek 2   - Obrazek 3

  Gratulujemy Martynce i życzymy dalszych sukcesów

  AZ

 • - Obrazek 1Martynka Sawicka – laureatką VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w harmonii z przyrodą”

  18 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Moryniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Święty Jan Paweł II w harmonii z przyrodą”. Celem konkursu było pogłębianie wśród dzieci wiedzy o Świętym Janie Pawle II oraz kształtowanie postawy szacunku i pamięci o naszym Papieżu.

  MATRYNKA SAWICKA z klasy I a  – otrzymała  I miejsce

   - Obrazek 2

 • - Obrazek 1Oliwia Sawicka, Kinga Jarosińska i Fabian Kiciński – WYRÓŻNIENI  W   III  FESTIWALU  PAPIESKIM „TOTUS TUUS”

  18 maja 2018 r. w Baniach odbył się III Festiwal Papieski „ Totus Tuus”. Dzieci śpiewają piosenki poświecone Św. Janowi Pawłowi II – naszemu Papieżowi. Każda piosenka wykonana przez najmłodszych uczestników festiwalu mocno chwytała za serce i bardzo wzruszała.

  Festiwal odbywał się z podziałem na kategorie klasowe. W kategorii klas I – IV OLIWIA SAWICKA  z klasy IV a  - otrzymała wyróżnienie za piękne wykonanie piosenki pt: „Ty prowadzisz nas”. W kategorii klas V - VII i Gimnazjum wyróżnienie otrzymali KINGA JAROSIŃSKA i FABIAN KICIŃSKI z klasy VI.

   - Obrazek 2

  Gratulujemy Oliwii i życzymy następnych sukcesów

  Ponadto w festiwalu w tej kategorii wiekowej wystąpiły:

  MARTYNKA SAWICKA z klasy I a – która zaśpiewała piosenkę „ Wysłuchaj mnie”

  LENA WRÓBEL z klasy I b – która  zaśpiewała piosenkę „Pozdrów nas jeszcze raz”

  ANIA MIESZKO z klasy IV c -  która zaśpiewała piosenkę „ Wśród tylu dróg”

  MAGDALENA SKIBA z klasy IV c – która zaśpiewała piosenkę „Fundament”

  MARIKA TYRPA z klasy IV c – która zaśpiewała piosenkę „ Ojcze błogosław nam”

  NATALIA VREESWIJK z klasy IV c – która zaśpiewała piosenkę „ Wieża modlitwy”

   - Obrazek 3

  Wszystkie nasze młodziutkie artystki zasługują na wielkie brawa i pochwałę. W swój śpiew włożyły całe swoje małe serduszka i wzruszyły całą widownię.

  AZ

 • - Obrazek 1Koncert „Wysłannicy Inków”

  16 maja naszą szkołę odwiedziło trio Kurakas. Muzycy wykonujący muzykę latynoamerykańską od rana wprowadzili gorącą atmosferę, wykonując m.in. znane szlagiery: Guantanamera, Makarena, Nosa, Despasito. Muzykę wykonywali na oryginalnych instrumentach: czaczas, symfonia, czarango, marakas, kabasa, guiro. Zaprosili nas do wspólnej zabawy.

   - Obrazek 2

  Po tak dobrze i muzycznie rozpoczętym dniu środa nie była straszna nikomu.

  AJ

 • - Obrazek 1Gminne eliminacje „XXI Małej Olimpiady Ekologicznej"

  W dniu 11.05.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach „Olimpiady Ekologicznej”, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Gogolicach.

  W tym roku szkolnym była bardzo duża konkurencja, gdyż w eliminacjach do konkursu powiatowego wzięło udział 8 drużyn z 4 szkół. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

  Zakres materiału dotyczył świata przyrody i jego ochrony. W pierwszej części uczniowie indywidualnie rozwiązywali test.  W drugiej części, już w parach należało rozpoznać drzewa, tropy i odgłosy zwierząt.

   - Obrazek 2

  Nasi uczniowie  Weronika Kopanicka z kl. VI i Grzegorz Tatkowski z kl. V  zdobywając II miejsce zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się w Zielinie.

   - Obrazek 3

  Weronice i Grzesiowi życzymy sukcesów na kolejnym etapie.

  MK

 • - Obrazek 1 Ogólnopolskie szkolne dyktando

  Chętni uczniowie z klas III I IV wzięli udział w teście wiedzy ortograficznej. Każdy test składał się z dwóch części: zadań ortograficznych i dyktanda.

   - Obrazek 2   - Obrazek 3   - Obrazek 4

  Wyniki dyktanda poznamy w połowie czerwca.

  KSz.

 • - Obrazek 1Wizyta w Bibliotece

  14 maja uczniowie klasy 3b korzystając z zaproszenia pracowników Miejskiej Biblioteki udali się na lekcje biblioteczną. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w przedstawieniu o Jasiu Małgosi, zawierającym wiele mądrych przesłanek.

   - Obrazek 2

  KSz.

 • - Obrazek 1Wyjazd do teatru

  Rankiem 11 maja udaliśmy się do Szczecina na spotkanie z Anią Shirley. Tego dnia w Teatrze Współczesnym wraz z aktorami przenieśliśmy się do Avonlea. Spektakl oparty na powieści L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” był dla nas niesamowitym przeżyciem. Wspaniała gra aktorska, cudowna muzyka i balet, piękna scenografia oraz oczywiście niesamowita historia rudowłosej dziewczynki wzbudziły w nas ogromne emocje. Był śmiech (tabliczka na głowie Gilberta!), był żal i smutek (śmierć Mateusza) i było też wzruszenie i zaduma (rezygnacja Ani ze studiów). Cała gama uczuć. I ta niezwykła magia teatru!

  Warto było opuścić lekcje w piątek i przeżyć coś tak niesamowitego.

  Karolina Waczyńska

 • - Obrazek 1Przedstawienie teatralne

  Dnia 10 maja uczniowie klas I-III mieli przyjemność udziału w spektaklu teatralnym pt. "O rycerzu, co królewnę ratował" wykonaniu Teatru Duet z Krakowa.

   - Obrazek 2

  Dzieci z zaciekawieniem oglądały losy rycerza i królewny oraz chętnie uczestniczyły razem z aktorami w przedstawieniu.

  KSz.

 • - Obrazek 1Oliwia Sawicka i Natalia Vreeswijk wyróżnione w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej

  9 maja 2018 r. w Chojnie odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Oliwia Sawicka oraz Natalia Vreeswijk. Prezentowane przez dzieci piosenki były na bardzo wysokim poziomie. Niezależna komisja konkursowa postanowiła przyznać cztery wyróżnienia z kwalifikacją do Przeglądu Wojewódzkiego. Jedno z nich otrzymała –

  OLIWIA SAWICKA – wyróżnienie z kwalifikacją do Przeglądu Wojewódzkiego za wykonanie piosenki „Biedroneczki są w kropeczki” oraz „Na ramieniu wróżka”

  Poza tym przyznano wyróżnienia bez kwalifikacji. Jedno z nich przypadło też naszej uczennicy.

  NATALIA  VREESWIJK – wyróżnienie za wykonanie piosenki „Kolorowe dzieci” oraz „O mnie się nie martw”.

   - Obrazek 2

  Gratulujemy Oliwii i Natalii oraz życzymy następnych sukcesów smiley

 • - Obrazek 1Martynka Sawicka i Agatka Skiba Laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Szczecin i województwo zachodniopomorskie oczami dzieci”

  8 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie plastycznym „Szczecin i województwo zachodniopomorskie oczami dziecka” pod Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

  W kategorii 6 -8 lat MARTYNKA SAWICKA  - zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

  W kategorii 9 – 10 lat AGATKA SKIBA – otrzymała wyróżnienie

  Podczas uroczystości w imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty nagrody zwycięzcom wręczyła pani Ewa Zakrzewska – wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty w Szczecinie. 

  Konkurs skierowany był do uczniów w wieku 6 -10 lat.  Jego celem było przedstawienie przez dzieci walorów kulturowych, historycznych i turystycznych miasta Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego. Dzieci w swojej twórczości prezentowały piękno wybranego miejsca.

   W konkursie wzięło udział 180 dzieci z 19 szkół województwa zachodniopomorskiego.  Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 6-8 lat oraz dzieci w wieku 9 -10 lat. W każdej kategorii przyznano I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.

   - Obrazek 2  - Obrazek 3

  Gratulujemy Agatce i Martynce i życzymy dalszych sukcesów.

  Więcej na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie

 • http://sptrzcinskozdroj.edupage.org/global/pics/icons/Other/nu_klipper.gifZebrania z rodzicami

  W najbliższy czwartek 10 maja 2018 roku odbędą się klasowe zebrania z rodzicami.

  klasa

  wychowawca

  godzina

  nr sali

  Ia

  mgr Lucyna Brzoska

  16.00

  6

  Ib

  mgr Urszula Lewandowska

  16.00

  1

  II

  mgr Elżbieta Moska

  17.00

  19

  IIIa

  mgr Anna Chyjek

  17.00

  3

  IIIb

  mgr Karolina Szemiot

  16.00

  2

  IVa

  mgr Marianna Jakowiecka

  17.00

  11

  IVb

  mgr Maciej Rybak

  16.00

  8

  IVc

  mgr Marta Dobrowolska

  16.30

  18

  V

  mgr Piotr Przytuła

  16.30

  17

  VI

  mgr Maria Kordas

  17.00

  9

  VIIa

  Inny termin

  -

  -

  VIIb

  mgr Jacek Limanówka

  16.00

  7

  Uwaga!

  Spotkanie rodziców klasy VIIa odbędzie się w poniedziałek 14 maja 2018 r. o godzinie 15.30 w sali nr 8.

 • - Obrazek 1Projekt: Outdoor-nauczanie przez działanie

  Działanie polegało na organizacji wyprawy połączonej z nauką w warunkach plenerowych dla grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju.

  W tygodniu poprzedzającym wyprawę dzieci przygotowywały określone tematy i materiały. W dzień wyjazdu spakowane plecaki, namioty, śpiwory zostały zgromadzone  na przyczepce i o godzinie 15:00 na rowerach grupa uczniów wraz z opiekunami wyjechała w dzikie pole na wyznaczone miejsce. Tam uczniowie rozbili namioty, rozpalili ogniska, zbudowali latryny. Gdy już wszystko zostało poukładane, przygotowali wspólną kolację. Wspólnie i w małych grupach rozwiązywali różne zadania i dzielili się ich rezultatami z pozostałymi uczestnikami wyprawy.

   - Obrazek 2  - Obrazek 3

  Drugiego dnia od rana uczestnicy wyprawy przygotowali na ognisku wspólne śniadanie. Dzieci dokończyły i podsumowały pracę rozpoczętą poprzedniego wieczora, Jednym z zadań było spisanie swoich wrażeń, opinii i uwag na temat przeżytej przygody. Następnie wszyscy zebrali swoje rzeczy, złożyli namioty, posprzątali miejsce po obozowisku, aby nie zostawić po sobie śladów.

  Po powrocie do szkoły uczniowie wraz z nauczycielami będą omawiali zdobyte doświadczenia.

  Projekt został przygotowany przez Fundację Droga Lotha i sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój.

  Serdecznie dziękujemy za udział w projekcie!!! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png

  JP

 • - Obrazek 1TRZY MUZEA W SZKOLE

  27 kwietnia 2018r. naszą szkołę już po raz 3 odwiedziły trzy muzea. Tym razem tematem przewodnim była 73 rocznica Forsowania Odry.

  Zaproszenie od pedagoga szkolnego i prezesa Fundacji Droga Lotha przyjęło Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych 1 Armii Wojska Polskiego w Gozdowicach, Muzeum II Wojny Światowej w Lubiszynie i Prywatne Muzeum Regionalne w Kierzkowie. Panowie dyrektorzy muzeów przyjechali osobiście opowiedzieć o Forsowaniu Odry, czyli o pierwszej bitwie oddziałów polskich na terytorium Niemiec w czasie II Wojny Światowej. Głównym jednak celem była edukacja o zagrożeniach, które mogą się pojawić w przypadku znalezienia przedmiotu pochodzącego z czasów II Wojny Światowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają niebezpieczne przedmioty, które zapewne zalegają jeszcze w niektórych miejscach w ziemi. Zaproszeni goście tłumaczyli w jaki sposób zachować się w przypadku znalezienia takiego przedmiotu. Podczas prezentacji eksponatów ze zbiorów muzeów goście zwrócili szczególną uwagę na przedmioty, które czasem niszczone są przez osoby dorosłe w domach, a mają dużą wartość historyczną dla miasta lub regionu. Warto takie zabytki przekazywać do muzeów aby zostały zachowane dla przyszłych pokoleń.

   - Obrazek 2  - Obrazek 3

  Składamy serdeczne podziękowania dla Dyrektora Muzeum w Gozdowicach pana Michała Dworczyka oraz pana Kamila Iwanowskiego, pana Jana Lewka z Muzeum w Lubiszynie i pana Mirosława Wójcika z Kierzkowa.

  Organizatorzy JP / ACh

strona: