Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

 • Jesteśmy najlepsi w powiecie w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  W dniu 23.03.2017 roku odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” 2017. Nasza uczennica Martyna Żylewicz zajęła I miejsce w powiecie i jedzie na eliminacje wojewódzkie do Połczyna Zdroju.

  Druga nasza uczennica Ania Białko (przystąpiła do konkursu kilka dni przed eliminacjami gminnymi) również została laureatką z IV miejscem w powiecie gryfińskim i niewielką różnicą punktów do podium.

  Przypomnijmy, że nasza szkoła już kolejny raz wygrywa eliminacje powiatowe. A uczniowie biorąc udział w konkursie wojewódzkim zdobywają wysokie miejsca.

  Foto: http://www.kppspgryfino.pl/news/read/198/powiatowe-eliminacje-otwp.html

  Gratulacje za bardzo dobre wyniki dla dziewczynek z naszej szkoły!

  Martynie życzymy powodzenia na eliminacjach w Połczynie Zdroju!

  Dziękujemy naszym strażakom –
  Panu Tadeuszowi Trzópkowi i Panu Pawłowi Trzskosiowi za wszelką pomoc.

  Więcej informacji na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie

  Maria Kordas

   

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  21 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. W klasach I-III został przeprowadzony przez panią Bogumiłę Kordas, natomiast w klasach IV-VI organizatorką była pani Marta Dobrowolska.

  W klasach I-III laureatami zostali:

  I miejsce- Błażej Dunowski- kl. IIb

  II miejsce- Dominik Jakubowski- kl. IIIb

  III miejsce- Karolina Waczyńska- kl. IIIa

  IV miejsce- Emanuel Dęby- kl. IIIb

  W klasach IV-VI  laureatami  zostali:

  I miejsce- Grzegorz Tatkowski – kl. IV a

  II miejsce- Martyna Kozak- kl. IV a

  III- miejsce-Agnieszka Majcher – KL .Va

  Gratulujemy  !!!

  M. Dobrowolska/B. Kordas

   

 • Sport to zdrowie

  Od początku marca uczniowie klasy 2b realizowali projekt edukacyjny "Sport to zdrowie".  Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie jak ważny dla zdrowia jest codzienny ruch i prawidłowe odżywianie.

  W trakcie warsztatów uczniowie spotkali się z Panią Malwiną Brzezińską - instruktorką fitness oraz z Panem Jackiem Limanówką - nauczycielem wychowania fizycznego, pracowali także w grupach tworząc notatki o wybranej dyscyplinie sportu, jako zadanie domowe każdy uczeń miał wykonać plakat przedstawiający ulubioną formę aktywności fizycznej.

  KSz.

 • Nasi uczniowie laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki

  20 marca 2017 roku w Sopocie odbył się V Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Piosenki Marka Dutkiewicza”. Do konkursu zgłosiło się 106 uczestników. Spośród wszystkich uczestników uczniowie naszej szkoły Zuzanna Kujawa i Kacper Koster zajęli II miejsca w swoich kategoriach. Uczniowie uczęszczają na zajęcia wokalne do Trzcińskiego Centrum Kultury, które prowadzi pani Elżbieta Moska.

   

  Gratulujemy Zuzi, Kacprowi i pani Elżbiecie Mosce smiley

 • Chcą wygrywać

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

  Zadaniem konkursowym było przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Na konkurs wpłynęło wiele prac wykonanych rozmaitymi technikami, każda była staranna i estetyczna.

  Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu.

  KSz.

 • Nasze pasje

  Każde dziecko ma jakieś swoje pasje i fascynacje. My lubimy śpiewać, tańczyć, odgrywać różne role. Lubimy też wykonywać prace plastyczne różnymi technikami. Najciekawiej maluje się farbami plakatowymi. Można łączyć kolory, eksperymentować z barwami i kształtami. Można za pomocą pędzla i farb opowiedzieć o swoich radościach i smutkach oraz o swoich marzeniach. Uwierzcie nam, malowanie to fantastyczna zabawa.

  Miłośniczki sztuki z klasy IIIa

   

 • Brawo My!
  Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” 2017

  W dniu 10.03.2017r. odbyły się gminne eliminacje konkursu pożarniczego –„Młodzież zapobiega pożarom”. Ania Białko uczennica klasy VIb zajęła I miejsce, a Martyna Żylewicz z klasy VIa  III miejsce. Dziewczynki będą reprezentować nasza szkołę w eliminacjach powiatowych w Gryfinie.

  Uczniowie naszej szkoły reprezentowali bardzo wysoki poziom, gdyż kolejne miejsca należały do Agnieszki Majcher z klasy V – IV miejsce, Oli Stanisławskiej z klasy VIb – V miejsce, Mateusza Kwaśniewskiego z kl. VIa – VII miejsce. Wszyscy znaleźli się wśród laureatów tegorocznego konkursy i wrócili do szkoły z nagrodami.

  Wielką niespodziankę sprawił Damian Błasik uczeń klasy V, który zgłosił się do konkursy kilka dni przed eliminacjami. Damian zdobył dużą liczbę punktów. Cieszymy się z Tobą – brawo!

  Ola Stanisławska i Ania Białko przystąpiły do konkursu dopiero w tym roku. Stanowią piękny duet – uczą się wspólnie (Ola zawsze bierze materiały dla siebie i jeszcze Ani), chociaż wiadomo, że jest to rywalizacja o swoją pozycję. Nie myślą o tym, wspólnie spędzają czas rozwiązując testy – dziewczynki jesteście super!

  Gratulacje za bardzo dobre wyniki dla wszystkich uczestników z naszej szkoły

  Maria Kordas

 • Garść refleksji po zakończeniu rekolekcji

  Na rekolekcjach podobało mi się jak ks. Misjonarz opowiadał bardzo ciekawe historie i robienie koron dla Matki Boże. Patrycja

  Robiliśmy korony, było fajnie szkoda ,że rekolekcje już się skończyły. Marta

  Ksiądz Misjonarz ciekawie opowiadał, najbardziej podobała mi się historia o Piotrze Bandinellim. Robiliśmy korony, słuchaliśmy piosenki zespołu Lux Torpeda. Było super. Emilia

  Z rekolekcji najbardziej zapamiętałem, że nikt nam nie może zabronić wrócić do swojej mamy. I opowiadanie Jestem przygotowany. Fajnie było spotkać księdza, który grał w kapeli rockowej. Jakub kl. IV

  Podobało mi się, jak ks. Misjonarz w czasie opowiadań czasami podnosił głos raz mówił ciszej, a innym razem prawie krzyczał. Dzięki temu kazania były ciekawe, a zajęcia, kiedy robiliśmy korony było super. Alicja kl. IV

  Na rekolekcjach było bardzo fajnie, nigdy nie miałam jeszcze takich rekolekcji. Fajne były te historie, które ksiądz opowiadał i było trochę śmiechu. Chciałabym jeszcze raz przeżyć takie rekolekcje. Karina

  Ksiądz misjonarz opowiadał różne ciekawe historie. Podobał mi się również konkurs na najpiękniejszą koronę. Jowita 

  Na rekolekcjach podobały mi się pouczające historie, które ksiądz nam opowiadał. A historia Jestem przygotowany była super. Podobało mi się jeszcze jak ksiądz nakładał na głowę wybrane korony a najbardziej, kiedy nałożył tę największą. Oliwier

  Na rekolekcjach najbardziej podobało mi się robienie koron dla Matki Bożej. Również kazaniach, które były długie, ale bardzo ciekawe i pouczające. Mateusz kl. IV

  Ks. Misjonarz bardzo fajnie i ciekawie głosił kazania i podobało mi się zadanie z koronami. Ksiądz umiał z nami pożartować, miał poczucie humoru. Zuzia K. kl. IV

  Rekolekcje były bardzo fajne. Ksiądz Rekolekcjonista bardzo ciekawie opowiadał. Najbardziej podobała mi się historia powstania obrazu Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci. Martyna kl. VI

  Rekolekcje były bardzo fajne. Ksiądz Rekolekcjonista ciekawie opowiadał słuchaliśmy go z zainteresowaniem. Uczeń kl. VI

  Tegoroczne rekolekcje były bardzo ciekawe. Moi rówieśnicy wykonywali korony dla Matki Bożej Fatimskiej. Ksiądz Rekolekcjonista opowiadał bardzo ciekawie. Najśmieszniejszą sytuacją w czasie rekolekcji było jak ksiądz założył koronę wykonaną przez kl. VI. Miłosz D.

  SK/AJ

 • Mamy powód do dumy!!!

  Uczennica klasy piątej Łucja Pieróg została laureatką Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 3 marca 2017 r. w Trzcińskim Centrum Kultury.

  Należy dodać, że poziom jaki reprezentowały dzieci był  wysoki, a jury wymagające, więc tym bardziej jesteśmy dumni z naszej zwyciężczyni.

  Łucja ma jeszcze przed sobą etap powiatowy, więc trzymajmy kciuki i życzmy jej powodzenia!

  M. Dobrowolska

 • „Warszawa da się lubić” – szkolna wycieczka do stolicy

  27 lutego uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 38 osób: 30 uczniów z klas II-V dwie nauczycielki oraz sześcioro rodziców. Wcześnie rano zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Do schroniska szkolnego „Syrenka” dojechaliśmy późnym popołudniem. Zjedliśmy smaczny obiad i szybko zasnęliśmy.

  Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od niezwykle ważnego dla obecnych wśród nas kibiców piłki nożnej obiektu-Stadionu Narodowego. Weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt. Zrobił na nas ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się do Zamku Ujazdowskiego, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach artystycznych Wykop sztukę. Poznaliśmy dzieła sztuki wykonane przy użyciu naturalnych materiałów. Mogliśmy też spróbować swoich sił w tworzeniu obrazów z produktów spożywczych. Powstały niesamowite dzieła. Dzień zakończyliśmy w Ogrodzie Zoologicznym, gdzie było nam dane oglądać różne, egzotyczne gatunki zwierząt.

  Następnego dnia, po solidnym śniadaniu wyruszyliśmy na Plac Zamkowy. Podziwialiśmy dawną siedzibę władców Polski- Zamek Królewski. Obok niego widnieje ogromna Kolumna Zygmunta. Następnie przeszliśmy na Stare Miasto. Po porannym spacerze pojechaliśmy do stacji uzdatniania wody „Filtry”. Wzięliśmy udział w warsztatach poświęconych wodzie oraz mięliśmy okazję zwiedzić muzeum filtrów wodnych oraz zabytkową część stacji, której podziemne korytarze do złudzenia przypominają Komnatę Tajemnic z książek o Harrym Potterze. Ostatnim punktem wycieczki Były Łazienki. Zwiedziliśmy wnętrza Pałacu Na Wyspie, Teatru Królewskiego oraz Starej Pomarańczarni. Podczas spaceru po parku wrażenie zrobił na nas Ogródek Chiński. Na koniec z trudem, bo nogi odmawiały nam posłuszeństwa, wspięliśmy się na wzgórze, gdzie pośród zieleni widnieje pomnik Fryderyka Chopina. W drodze powrotnej zobaczyliśmy Pałac Prezydencji, Kancelarię Premiera oraz budynek Sejmu.

  Po dniu pełnym wrażeń z apetytem zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dzięki naszym kierowcom podróż minęła szybko i bezpiecznie, a przed budynkiem szkoły na uczniów czekali stęsknieni rodzice.

  Wycieczka do Warszawy to naprawdę niesamowite przeżycie, dlatego raz jeszcze bardzo dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym ten wyjazd były możliwy. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci i pozostawi niezapomniane wrażenia.

  AR

 • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej – nasi chłopcy wicemistrzami powiatu gryfińskiego w mini koszykówce

  Zawody z udziałem 4 najlepszych drużyn w powiecie wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach rejonowych w mini koszykówce, zostały rozegrane w piątek 3 marca w sali gimnastycznej w Krzywinie.

  W pierwszym półfinale SP Trzcińsko-Zdrój pokonało 12:4 SP nr 1 Gryfino. W drugim półfinale SP Krzywin pokonał SP nr 2 Chojna 4:3

  W meczu o trzecie miejsce SP nr 1 Gryfino pokonało 16:10 zespół z Chojny. Trzcińsko rozpoczęło od prowadzenia 2:0, niemniej już do końca pierwszej kwarty wynik brzmiał 6:2 dla Krzywina. Do przerwy nasi chłopcy zmniejszyli straty do 7:5, ale po zmianie stron pomimo dobrej gry raziliśmy nieskutecznością i cały mecz zakończył się wynikiem 15:7 dla SP Krzywin.

  Reprezentacja SP Trzcińsko-Zdrój wystąpiła w składzie: Michał Wałowski, Mateusz Kwaśniewski, Michał Kwaśniewski, Dawid Mazur, Artur Dżanojan, Piotr Woźniak, Jakub Makuchowski, Kacper Kasprzyk, Damian Błasik, Krzysiu Saskowski, Kacper Sarnecki, Maciek Mieszko.

  Gratulujemy chłopcom i panu Jackowismiley

  JL

 • LAUREACI OGÓLNOPLSKIEGO KONKURSU „WYBIERAM WODĘ” W WARSZAWIE

  Trzydziestoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły w dniach od 27 lutego do 1 marca 2017 r. była na wycieczce w Warszawie. Tam 1 marca 2017 r. dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt: „Z Wisły do Wisły - podróże z Kropelkiem”,  które odbyły się w Zabytkowej Stacji  Filtrów w Warszawie. Warsztaty były nagrodą  dla laureatów Ogólnopolskiego  Konkursu „Wybieram Wodę”. W konkursie wzięły udział szkoły z całej Polski. Jury nagrodziło 5 najciekawszych i najlepszych inicjatyw promocji picia wody.

  Dzieci z zespołu „Śpiewające Gwiazdki” przygotowały inscenizację opowiadającą o roli wody w życiu człowieka oraz wpływu oszczędzania wody na ochronę środowiska i budżet gospodarstwa domowego. W inscenizacji została wykorzystana piosenka o wodzie, którą ułożyły dziewczynki do melodii Sokoły.

           W trakcie warsztatów dzieci obejrzały film z Panem Kropelkiem, który opowiadał o najstarszej oczyszczalni wody, prezentacje multimedialne na temat „Skąd się bierze woda w kranie” oraz „Woda w życiu człowieka”. Była też pogadanka na temat obiegu i funkcji wody w przyrodzie. Po tym nadszedł czas na zwiedzanie muzeum. Tam dzieci zobaczyły między innymi makietę sieci oczyszczalni, poznały historię powstania sieci kanalizacyjnej w Warszawie, zobaczyły różne urządzenia związane z oczyszczaniem wody i poznały ich zastosowanie. Bardzo ciekawe były stare kanały. Potem rozpoczęło się zwiedzanie wieży ciśnień, która została zbudowana w 1883 roku i ma ponad 40 metrów wysokości. Nie było łatwo wejść na samą górę  po spiralnych, żeliwnych schodach, ale wszystkim się to udało.

  Na koniec było zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody i poznawanie działania przeróżnych urządzeń. Największe wrażenie na zwiedzających zrobiły podziemne korytarze - filtry. Tam wszyscy czuli się jak w filmie Harrego Pottera. Dziwne odgłosy, chłód, niesamowite światła, piękne sklepienia, migocące cienie, niespotykane barwy i płynąca woda. To wszystko sprawiało, że niektórym zwiedzającym przechodziły ciarki po plecach.

  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali materiały promocyjne i edukacyjne: książeczki, zeszyty z krzyżówkami i łamigłówkami, kolorowanki, plany lekcji, długopisy i ołówki.

  W podziękowaniu za tę wspaniałą i niezapomnianą lekcję dziewczynki zaśpiewały paniom edukatorkom swoją piosenkę pt: „Woda, woda, pijcie wodę”.

  Nasi uczniowie 27 i 28 lutego zwiedzili Warszawę i poznali najciekawsze zakątki stolicy. Wzięli też udział w warsztatach artystycznych „Wykop sztukę” w Zamku Ujazdowskim. W czasie wycieczki dzieci poszerzyły swoją wiedzę ekologiczną, historyczną, zdrowotną oraz zdobyły nowe umiejętności.

  Ta wspaniała wycieczka odbyła się dzięki sponsorom, którzy wsparli finansowo wyjazd naszych uczniów do Warszawy.

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju serdecznie dziękują:

  Firmie VREESPOL  sp. z o.o z Gogolic

  Firmie KEMIPOL sp. Z o. o. z Polic

  Bankowi Spółdzielczemu w Chojnie

  Panu Józefowi Winnikowi – SADY SP. z o. o.

  Pani Danutcie Duniec – Łukszy – Biuro Premium Ubezpieczenia

  Panu Edwardowi Orzechowskiemu – Przedsiębiorstwo U-H sp. z o. o. PROGRES

  Panu Stanisławowi Konowalikowi

  Panu Tomaszowi Ostrycharczykowi

  za wsparcie finansowe wyjazdu naszych uczniów do Warszawy w celu udziału w warsztatach  edukacyjnych poświęconych uzdatnianiu wody oraz ochronie zasobów wodnych przed zanieczyszczeniem.

  Dzięki zrozumieniu, życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń. W imieniu całej społeczności szkolnej wyrażamy głęboką wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życząc jednocześnie powodzenia w realizacji podejmowanych przedsięwzięć.

  „Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

  Wtedy proste – „dziękuję” – zawiera wszystko

  Co chcemy wyrazić!”

  AZ

 • Rekolekcje Wielkopostne

  W dniach 06.03. – 08. 03. 2017 r. w naszej szkole odbędą się Rekolekcje Wielkopostne.

  PLAN REKOLEKCJI 2017

  DOWOZY i ODWOZY - REKOLEKCJE 2017

   

 • Zapisy dzieci do klasy pierwszej

  Zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018
  trwają od
  6 marca 2017 r. do 24 marca 2017 r.

  Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic / opiekun prawny w sekretariacie szkoły w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 15.00

  Wymagane dokumenty:

  1. odpis aktu urodzenia dziecka (do wglądu),
  2. dowód osobisty rodzica (do wglądu),
  3. dokument zawierający PESEL dziecka (do wglądu),
  4. wypełniona karta zapisu dziecka do szkoły (do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły),
  5. wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej – dot. zapisu dziecka spoza obwodu szkoły.

   
  W przypadku zapisania dziecka z naszego obwodu do innej szkoły prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny - nr tel. 91 41 48 084

  Dokumenty do pobrania na stronie sptrzcinskozdroj.edupage.org:

  1.  Karta zapisu dziecka do klasy pierwszej
  2.  Wniosek rodzica o przyjęcie dziecka spoza obwodu do klasy pierwszej
 • Przedstawienie profilaktyczne pt. „Nasze lepsze jutro”

  1 marca uczniowie klas szóstych razem z opiekunami wybrali się do Miejskiej Biblioteki w Trzcińsku- Zdroju na przedstawienie profilaktyczne pt. „Nasze lepsze jutro” w wykonaniu aktorów  z  Teatru Kurtyna z Krakowa.

  Przedstawienie rozpoczęło się informacją , że zaginęła dziewczynka. Po chwili dowiedzieliśmy  się, że Ola, bo tak miała na imię, uciekła z domu z powodu konfliktu w rodzinie. W szkole też nie miała łatwo, ponieważ rówieśnicy ciągle jej dokuczali. Zaginiona ukrywała się w domku na drzewie, o czym wiedziała tylko jej najlepsza przyjaciółka Ula. Niestety, cały sekret odkryła Matylda, która niezwłocznie powiadomiła dyrektora szkoły.

  Ta początkowo smutna  historia zakończyła się szczęśliwie. Matylda i Ola odkryły wspólną pasję- kajakarstwo. Kilka lat później zdobyły złoty medal na mistrzostwach olimpijskich.

  Spektakl, mimo powagi tematu jaki poruszał, był humorystyczny i uświadomił nam, że od problemów tych dużych oraz tych małych nie należy uciekać, tylko mówić o nich i starać się je rozwiązać.

  Do szkoły wszyscy wróciliśmy pełni energii z uśmiechami na twarzach.

  Ola Stanisławska i Ania Białko  klasa VI b

 • Śniadanie daje moc

  8 listopada uczniowie klas  I - III po raz kolejny wzięli dział w programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc".

  Organizatorzy programu podziękowali naszej szkole za udział w programie przesyłając List z podziekowaniami  oraz Certyfikat za udział w programie.

 • Razem zmieniamy Internet na lepsze

  Redakcja Saferinternet.pl podziękowała naszej szkole za udział w tegorocznych obchodach DBI.

  Zaświadczenie

 • Życzenia Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z okazji zbliżających się ferii zimowych

  Drodzy uczniowie szkół i placówek województwa zachodniopomorskiego!

  Już za kilka dni rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Wypoczywając cieszcie się wolnym czasem, piękną zimową aurą za oknem, realizujcie swoje plany i rozwijajcie zainteresowania. Spędzając aktywnie czas zawsze pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych. Wróćcie do swoich szkół uśmiechnięci, zdrowi, pełni nowych sił i energii.

  Życzę Wam kreatywnego wypoczynku, nawiązania nowych przyjaźni, niezapomnianych chwil i  wrażeń, a także by czas ferii zimowych przyniósł Wam wiele radości i  pięknych wspomnień.

  Zachodniopomorski Kurator Oświaty

  Magdalena Zarębska - Kulesza

  Źródło: http://www.kuratorium.szczecin.pl/

   

strona: