Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

 • Zabawa to jest to

  W środę przed feriami odwiedził nas pan Stanisław Sielicki z programem edukacyjnym „Zabawa to jest to”. Znamy już pana Sielickiego. Jego programy skrzą się dowcipem i ciekawymi pomysłami na aktywne spędzanie wolnego czasu. Tym razem uczniowie mieli okazję rozwiązywać zagadki matematyczne, historyczne, filmowe, muzyczne i sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Poza dobrą zabawą i rywalizacją nagradzaną słodkościami, nasz gość przemycał w tle wiedzę o krajach Europy i świata. Pojawiły się  ich symbole narodowe, zwyczaje i elementy historii.

    

    

  Życzymy wszystkim tak aktywnego spędzania wolnego czasu, gdzie wiedza łączy się z zabawą. Powtarzając za panem Stanisławem: „Niech śpi nuda, wiedźma chuda” – tego życzymy Wam podczas ferii zimowych.

  AJ/ foto Bartek Garbowicz

 • 11 stycznia 2018 roku Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował zbiórkę na rzecz akcji UNICEF „Pomóż dzieciom z Syrii przetrwać zimę”. Dokładniej o akcji UNICEF możecie poczytać tutaj: https://www.unicef.pl/nmaction/akcja/pomocdlasyrii/6

  Zbiórka polegała na sprzedaży przygotowanych przez wolontariuszy wypieków. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu społeczności szkolnej nasze wypieki szybko się rozeszły. Po komisyjnym przeliczeniu środków uzyskano w sumie 636,35 zł.  Dziękujemy!

  Anna Bielawska – opiekun SKW

 • BohaterOn

  We wrześniu uczniowie klasy 3b wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii historycznej „Kartka dla Powstańca”.

  Za zaangażowanie w aktywizację dzieci oraz zachęcanie Ich do poznawania historii Polski szkoła otrzymała oficjalne podziękowanie.

  KSz

 • Wyniki konkursu SYNAPSIK

  W październiku uczniowie klas 3 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy "Synapsik".

  Najwyższym wynikiem spośród trzecioklasistów może pochwalić się Laura Szweda z klasy 3b, która uzyskała 86%.

  Bardzo dobry rezultat (ponad 80%) osiągnęła również Patrycja Konopka z klasy 3b oraz Zuzanna Kurowska z klasy 3a. 

     

  KSz.

 • Młodzi historycy - detektywi poznawali swoją przeszłość

  Uczniowie klas czwartych podczas zajęć lekcyjnych mają możliwość zaprezentowania różnych swoich prac. Przykładowym zadaniem na lekcji historii było przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Zdecydowana większość dzieci bardzo poważnie podeszła do tego zadania, na wykonanie którego mieli kilka tygodni. Każdy uczeń zaprezentował swój projekt klasie, omówił skąd czerpał wiadomości.

  Samo wykonanie prac było zróżnicowane i niezwykle interesujące. Młodzi badacze dziejów swych rodzin spisali się na medal!

 • Jasełka szkolne 2017

  To już koniec roku, ale niestety nie szkolnego. Radosny czas oczekiwania Świąt. W szkole gwar, zapach wigilijnych potraw. Dźwięki kolęd i uśmiechnięte twarze dzieci i dorosłych. Po klasowych spotkaniach opłatkowych jak zwykle wspólne oglądanie jasełek i kolędowanie całej szkoły.

  Życzymy wszystkim świątecznej radości, ciepła płynącego z serc bliskich i dalszych, trafnych decyzji i udanych przedsięwzięć w Nowym Roku 2018.

  tekst Marianna Jakowiecka / foto Artur Dżanojan

 • Wigilie klasowe

  Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. W piątkowe przedpołudnie w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili sie opłatkiem, śpiewali kolędy oraz kosztowali wigilijnych potraw.

 • Kiermasz świąteczny

  21 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny.

  Podczas przerw uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy mogli podziwiać, a przede wszystkim kupować przepiękne ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, bożonarodzeniowe kartki oraz pyszne wypieki domowej roboty. Wszystkie ozdoby i smakołyki zostały wykonane przy wielkim zaangażowaniu uczniów oraz ich rodziców.

  Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a dochody z niego uzyskane zasiliły konto Rady Rodziców.

  Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu.  Natomiast szczególne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców, którzy wzięli czynny udział w jego przeprowadzeniu, Paniom: Aleksandrze Saskowskiej, Aleksandrze Jarosińskiej, Anecie Żurawskiej, Joannie Zwolińskiej, Lucynie Stanisławskiej, Monice Błaż, Joannie Tatkowskiej, Agnieszce Kowalskiej oraz Natalii Nowaczyk.  

  Organizatorzy: Rada Rodziców oraz Małgorzata Czerniak, Katarzyna Dzierzba, Agnieszka Rudyk

   

   

 • Szkolny Konkurs Recytatorski 2017

  W dniach  19 i 20 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się kolejne edycje Szkolnego Konkursu  Recytatorskiego.

   Organizatorkami konkursu były panie: Urszula Lewandowska i Marta Dobrowolska. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3 i 4-6. Jury w składzie Urszula Lewandowska i Marta Dobrowolska  wyłoniło następujących zwycięzców w klasach 1-3:

  I miejsce- Sara Biszczak- kl. 3a,

  II miejsce- Patrycja Konopka- kl. 3b,

  III miejsce ex aequo- Lena Wróbel i Karol Dobrowolski z klasy 1 b.

  Wyróżnienie otrzymał Dariusz Nowaczyk z klasy 3 a.

  W klasach 4-6:

  I miejsce –Kinga Jarosińska- kl. 6,

  II miejsce- Dominik Jakubowski- kl. 4 b,

  III miejsce – Kacper Koster- kl. 5.

  Wyróżnienie otrzymała Karolina Waczyńska z kl. 4 a.

  Publiczność oklaskiwała wszystkich uczestników gromkimi brawami. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

       

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

  Organizatorzy

 • Wielkie serca

  W przedświątecznych tygodniach w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Trzcińsku Zdroju.

  Społeczność szkolna, chętna do pomocy zmobilizowała siły, aby pomóc innym. Codziennie wpływały nowe dary książeczki, słodycze, artykuły szkolne, środki higieniczne. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy „pokaźny wór” podarków.

  Po raz kolejny do zbiórki włączyła się Pani Małgorzata Bułgajewska, która przeprowadziła zbiórkę w swoim salonie, a część dochodu z zabiegów kosmetycznych przekazała na rajd rowerowy organizowany dla dzieci z placówki.

  Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że na twarzach dzieci pojawi się uśmiech.

  KSz.

   

 • Spotkanie z Komendantem Straży Pożarnej

  W tym przedświątecznym tygodniu odwiedził nas ważny gość, a mianowicie Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Pan bryg. mgr inż. Andrzej Prokopski. Pan Komendant spotkał się na pogadankach najpierw z dziećmi z młodszych klas, a następnie z uczniami klas IV-VII.

  Tematem pogadanek było bezpieczeństwo podczas zbliżających się imprez kończących rok. Pan Komendant przestrzegał przed używaniem fajerwerków, zwracał uwagę, aby to osoby dorosłe zajmowały się tym sprzętem.
  Nie zabrakło wielu pytań do pana Andrzeja, na które on sam cierpliwie i rzeczowo odpowiadał. Także uwagi płynące z ust dzieci mają nadzieję sądzić, że nasi najmłodsi obywatele mają świadomość zagrożeń wynikających z korzystania z tych barwnych, ale i niebezpiecznych atrakcji, jakimi są sztuczne ognie.
  W drugiej części spotkania nie zabrakło rozmów na temat zachowania w sytuacjach zagrożenia życia. Uczniowie trafnie wskazywali pod jaki numer należy zadzwonić, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Poprawnie też odpowiadano co należy zrobić w przypadku zagrożenia pożarowego w szkole, oraz jakie czynności wykonać gdy widzi się wypadek.
  Pan komendant na ręce pani dyrektor Violetty Papież złożył okolicznościowe kalendarze na których znalazły się przydatne informacje.
  Nie zabrakło pamiątkowych fotografii z gościem, któremu dziękujemy za podzielenie się swoją wiedzą i wizytę w naszej szkole.

   

  Tekst i foto P.Przytuła

 • Mistrz Dzielenia

  18 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "Mistrz Dzielenia". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów w konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich - IIIa i IIIb. Mistrzem Dzielenia zostanie uczeń, który zdobędzie największa liczbę punktów. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom. Zwycięzca otrzyma nagrodę oraz tytuł Mistrza Dzielenia.

  ACh

 • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK „NAD ŚWIATEM CICHA NOC”

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Święta najpiękniejsze, magiczne. Święta, na które z utęsknieniem czekają dorośli i dzieci. Święta, w czasie których śpiewamy najpiękniejsze pieśni – kolędy.

  15 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu szkolnego „Śpiewające gwiazdki”. Dziewczynki zaprezentowały kolędy tradycyjne oraz pastorałki i pieśni świąteczne, które wzruszały i przypominały o najważniejszym dniu w roku – o Bożym Narodzeniu.

  Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.

  Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni

  gromadzą się przy wigilijnym stole.

  Jest taki wieczór, gdy łamiemy opłatek,

  składamy życzenia…

  To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna….

  Noc Bożego Narodzenia

  A.Z./ foto Bartosz Garbowicz

 • REPREZENTACJA DZIEWCZĄT WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE

  14.12.2017R. w Sianowie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Drużynowym Badmintonie. Naszą Szkołę reprezentowały - Zuzanna Biel, Zosia Biel oraz Natalia Vreeswijk trenujące  badmintona w LUKS „Krokus” Góralice. Dziewczyny spisały się świetnie zdobywając srebrne medale. W finale uległy jedynie Szkole Podstawowej z Polanowa.

  Naszym uczniom i  ich trenerom gratulujemy sukcesu sportowego i życzymy dalszego zaangażowania i rozwijania swoich sportowych pasji.

  JL

 • Rodzic z pasją

  W ramach realizacji "Programu wychowawczo-profilaktycznego" rodzice uczniów klasy VI zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich pasji.

  Mama Kingi Jarosińskiej zgodziła się wziąć udział w takiej lekcji. W dniu 14.12.2017 r. Pani Ola przeprowadziła zajęcia, w czasie których uczniowie mogli wykonać wieńce z igliwia. Wszyscy z ogromnym przejęciem słuchali instrukcji krok po kroku, jak wykonać taki wieniec. Radość uczniów była wielka, bo wszyscy podołali zadaniu, a efekty swojej pracy mogli zabrać do domu.

  Pani Oli bardzo dziękujemy za poświęcony czas i materiały do wykonania wianków.

  Maria Kordas

 • Mistrz mnożenia klas 3

  13 grudnia uczniowie klas 3 wzięli udział w konkursie tabliczki mnożenia. Celem konkursu było przypomnienie i utrwalenie tabliczki mnożenia, sprawdzenie stopnia jej opanowania oraz kształcenie nawyku zdrowej rywalizacji.  

  Mistrzami mnożenia zostali:

  Sara Biszczak, klasa 3a

  Antoni Majcher, klasa 3b

  Wiktoria Przybyła, klasa 3b

   Piotr Różycki, klasa 3a

  Eryk Saskowski, klasa 3b

  Agata Skiba,klasa 3b

  Aleksander Sozański, klasa 3b

  Laura Szweda, klasa 3b

  II miejsce:

  Zuzanna Kurowska, klasa 3a

  Iga Muszyńska, klasa 3b

  III miejsce:

  Hubert Bielawski, klasa 3a

  Elena Marinova Georgirva, klasa 3a

       

  KSz.

 • Coraz bliżej święta

  Grudzień obfituje w oczekiwanie i radość. Dzieci z klasy 3b od początku miesiąca. przygotowują się na przyjście Świętego Mikołaja i Boże Narodzenie.

  Pierwszym zadaniem czekającym na uczniów było ubranie choinki. Wszyscy świetnie się spisali strojąc magiczne drzewko Następnie uczniowie napisali list do Świętego Mikołaja- pisząc i rysując swój wymarzony prezent. W naszej sali również przygotowaliśmy się na odwiedziny Mikołaja. Piękne dekoracje, mleko i ciasteczka dla „świętego gościa” oraz skarpety na prezenty, to wszystko potęgowało emocje oczekując na Mikołaja. Dzieci odliczają dni za pomocą kalendarza adwentowego, codziennie inna osoba  otwiera okienko z czekoladką, odmierzając jednocześnie dni do Bożego Narodzenia.

  Kolejnym świątecznym zadaniem było wspólne pieczenie pierniczków, które szybko znikały z talerzy. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na święta.

  KSz.

 • Laureatka konkursu List do św. Mikołaja

  Martynka Chruścińska uczennica klasy IVa zajęła II miejsce w konkursie pn. List do św. Mikołaja organizowanym przez Muzeum Narodowe w Szczecinie.

  W piątej edycji konkursu wzięło udział ponad 150 osób z  województwa zachodniopomorskiego,  lubuskiego i mazowieckiego. Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Milewska, Dorota Baumgarten-Szczyrska, Ewa Kimak, Agata Kamińska, Elżbieta Kamińska i Grażyna Tokarczyk obradowała przez kilka godzin. Prace oceniano w 3 kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat.  Nagrodzone i najciekawsze prace można oglądać na wystawie pokonkursowej „Listy do św. Mikołaja” prezentowanej na parterze gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie.

  Martynce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  opr. Marta Dobrowolska

strona: