Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

 • List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka skierowanego do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego

  Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

  szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

  Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

  W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

  Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

  Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.

  Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

  Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!

  Wasz Rzecznik Marek Michalak

   

  List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-do-uczennic-i-uczniow-z-okazji-zakonczenia-roku-szkolnego-20162017
   

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca 2017 roku

  godzina  9.00 - Msza św.

  godzina 10.00 - uroczysty apel

  Po apelu odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

   

 • NATALIA VREESWIJK, MARIKA TYRPA, KAROLINA WACZYŃSKA – LAUREATKI  MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT: „ NAŚLADOWANIE”

  20 czerwca 2017 r. w Słupsku ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt: „NAŚLADOWANIE”.  Organizatorem konkursu była Parafia Ewangelicko – Augsburska w Słupsku oraz Szkoła w Kobylnicy. W kategorii prac do 10 roku życia przyznano nagrody oraz wyróżnienia. Trzy uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami konkursu.

  I miejsce otrzymała NATALIA VREESWIJK z klasy III c

  III miejsce otrzymała MARIKA TYRPA z klasy III c

  Wyróżnienie otrzymała KAROLINA WACZYŃSKA z klasy III a

  Gratulujemy!!!

  Link do strony organizatora: http://www.slupsk.luteranie.pl/index.php?D=mod&mod=nowosci&a=2&b=307

 • POŻEGNANIE KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z GÓRALIC

  Za kilka dni wakacje. Czas upragnionego wypoczynku oraz wielu ciekawych przygód. Po wakacjach rozpoczniemy naukę w różnych szkołach podstawowych. Część naszych koleżanek i kolegów rozpocznie od września naukę w szkole w Góralicach. Odejdzie też od nas pani Bogumiła Kordas. Żeby pożegnać naszych rówieśników przygotowaliśmy dla Nich szczególny apel. Na początku Pani Dyrektor Violetta Papież podziękowała rodzicom uczniów z Góralic za ich zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, uczniom za ich osiągnięcia i godne reprezentowanie naszej szkoły. Wychowawcy wręczyli swoim wychowankom pamiątkowe zdjęcia z autografami wszystkich koleżanek i kolegów.

  Potem były wiersze i piosenki przygotowane specjalnie dla dzieci z Góralic i ich rodziców. Na wielu buziach pojawiły się łzy wzruszenia. Bardzo trudno będzie nam się rozstać, ale takie jest życie, coś się kończy, a coś się zaczyna. 

  Naszym koleżankom i kolegom życzymy wielu sukcesów w nowej szkole.

  „Śpiewające Gwiazdki”

 • Spotkanie z Policjantką

  Uczniowie klasy 2b mieli okazję spotkać się z Przedstawicielem Policji Panią Małgorzatą Skowrońską.

  Nasz gość przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz specyfikę swojej pracy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały Pani Małgorzaty, która uczulała uczniów na zachowanie szczególnej ostrożności podczas wakacyjnych zabaw. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz opowiadali o swoich doświadczeniach.

  Uwieńczeniem spotkania były upominki dla dzieci, które wywołały na ich twarzach uśmiechy. Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie, które miejmy nadzieję sprawi, że podczas wakacji dzieci będą bezpieczne.

  KSz.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Jak co roku na początku czerwca w naszej szkole odbyła się akcja pod nazwą Cała Polska Czyta Dzieciom Wprowadzając codzienne czytanie, szkoła i rodzice mogą pomóc dzieciom w dobrym opanowaniu ojczystego języka.  

  W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką do akcji zaproszeni zostali uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz wyjątkowi goście.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji czytania dzieciom bajek, opowiadań i wierszy. To były dla dzieci niezapomniane chwile.

  KSz.

 • Planeta Energii

  W II półroczu uczniowie klasy 2b wzięli udział w kilku lekcjach poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z energii elektrycznej. Podczas zajęć dzieci realizowały program edukacyjny "Planeta Energii".

  Jako potwierdzenie wywiązania się z zadań oraz realizacji programu każdy otrzymał od organizatora pamiątkowy dyplom.

  KSz.

 • Ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II

  W dniu 31 marca 2017 r. w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. Celem olimpiady było pogłębienie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród młodzieży szkolnej. Teraz otrzymaliśmy wyniki. W szranki stanęło 4045 uczniów z całej Polski. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli bardzo wysokie lokaty. Dyplomy laureata otrzymali za zajęcie:

  7 miejsca - Martyna Żylewicz, Wiktoria Sarnecka, Dawid Mazur, Ignacy Czubko, Michał Wałowski

  8 miejsca - Aleksandra Stanisławska

  9 miejsca - Anna Białko, Aleksandra Zioła, Agnieszka Majcher, Łucja Pieróg

  Dyplomy uznania wywalczyły:

  24 miejsce - Magdalena Kauwa

  25 miejsce - Aleksandra Dobrzyńska

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejne olimpiady.

  SK

 • Relacja Martyny z Centralnych Eliminacji ,,Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” w Wieliczce

  2 czerwca 2017 roku wstałam wcześnie rano, gdyż rodzice musieli mnie zawieść z Chojny do Szczecina. W Szczecinie była zbiórka wszystkich uczestników naszego województwa wyjeżdżających na eliminacje centralne.

  Podróż do Wieliczko trwała 12 godzin, ale to nic towarzysze podróży spowodowali, że podróż minęła nam bardzo szybko.

  3 czerwca 2017 roku w Ośrodku Kultury w Wieliczce odbył się I etap eliminacji pisemnych, który składał się z testu – 40 pytań. Po napisaniu testu poszliśmy zwiedzać kopalnie soli.

  Po obiedzie rozpoczął się II etap – eliminacje praktyczne w Gdowie.

  W Gdowie ogłoszono wyniki I części konkursu. Niestety okazało się, że nikt z naszego województwa nie zakwalifikował się do dalszych eliminacji.

  W klasyfikacji końcowej zajęłam  9 miejsce na 32 uczestników z grupy Szkół Podstawowych w Polsce.

  Pod wieczór cała nasza grupa wybrała się do Krakowa.

  Trzeciego dnia wzięliśmy udział we Mszy Świętej w kaplicy św. Kingi. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu wybrali się do Komory Warszawa, gdzie odbywał się finał konkursu. Mieliśmy tam okazje dostać prezent w postaci lampki solnej oraz zjeść pyszny obiad. Po obiedzie musieliśmy się pożegnać z innymi uczestnikami i wrócić do domu.

  Mój wyjazd na Centralne Eliminacje ,,Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” uważam za bardzo udany, ponieważ miałam szanse się wiele nauczyć i poznać wspaniałych ludzi.

  Martyna Żylewicz

 • KINGA JAROSIŃSKA I ALEKSANDRA ZIOŁA WYRÓŻNIONE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKO – PLASTYCZNYM „ZDARZYŁO SIĘ’

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Literacko – Plastycznym pt: „Zdarzyło się”. Organizatorem Konkursu było Muzeum Narodowe w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

  Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy składającej się z dwóch części: plakatu – format A1 oraz spójnej z nią pracy literackiej.

  Nasze uczennice z klasy V:

  ALEKSANDRA ZIOŁA otrzymała Wyróżnienie I Stopnia za pracę „Stan Wojenny”

  KINGA JAROSIŃSKA otrzymała Wyróżnienie II Stopnia za pracę „Otwarcie granicy polsko – niemieckiej”

   

  Więcej informacji: http://muzeum.szczecin.pl/wydarzenie/723-konkurs-cdp-zdarzylo-sie-rozstrzygniety.html

   

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  „Bezpieczne wakacje z WOPR Gryfino 2017” to nazwa akcji jaka prowadzona jest na terenie powiatu gryfińskiego przez Ratowników Oddziału Powiatowego WOPR Gryfino. Takie szkolenie w naszej szkole odbyło się 13.06.2017 roku, a wzięli w niej udział uczniowie klas I-VI.

  Podczas zajęć uczniowie zdobywali  praktyczne umiejętności dotyczące:

  • zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą,
  • udzielania pierwszej pomocy w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach,
  • charakterystyki pracy ratownika wodnego oraz znaków obowiązujących na akwenach wodnych.

  ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

  JL

 • Druga noc czytelniczo-filmowa

  To było niesamowite dokończenie przygód o Harrym Potterze. Trzydziestu uczniów naszej szkoły ponownie postanowiło spotkać się w piątkowo-sobotnią noc, aby spędzić czas w szkole. Było czytanie fragmentów wybranych części cyklu, odbyły się kalambury dotyczące postaci z książki, nie zabrakło dużo dobrej zabawy. Każdy chętny mógł się zaprezentować.

  Szczególny aplauz zyskała inscenizacja zorganizowana przez nauczycieli. Panie Agnieszka i Ania, oraz panowie Jacek, Maciek i Piotr wcielili się w role książkowych bohaterów, a do współpracy wzięli jeszcze Mateusza. Śmiechu było co nie miara!!!. A potem kilka godzin seansu filmowego. No i odwiedziny pani Ewy, która w ubiegłym roku zapoczątkowała całe wydarzenie. To był dobry czas i świetna okazja do promowania czytelnictwa i integracji nauczycieli z dziećmi.

  PP

   

 • Wizyta w Bibliotece

  W tygodniu czytania dzieciom, a dokładnie 8 czerwca Bibliotekę miejską odwiedzili uczniowie klasy IIb. Dzieci uczestniczyły w prezentacji ciekawych pozycji książkowych na wakacyjne dni, wysłuchali fragmentów niektórych z nich oraz uczestniczyli w zajęciach rozwijających twórcze myślenie.

  KSz

 • Wizyta w Chlebowym Domu

  7 czerwca uczniowie klasy I i IIb udali się na wycieczkę do „Chlebowego Domu”, położonego w malowniczej miejscowości Marianowo.

  Podczas 4 – godzinnych warsztatów dzieci wykonywały wyroby piekarniczo-ciastkarskie z przygotowanych wcześniej ciast, które następnie zabrały ze sobą do domu. Oprócz tego najmłodsi poznali i nauczyli się jak wykonać przemiał ziaren zboża żarnami na mąkę, wyrabiali: podpłomyki, ciasteczka, drożdżówki nadziewane, chlebki z makiem.

  Ostatnią atrakcją była wycieczka meleksem po okolicy i pyszna pizza wyrabiana na miejscu.

  KSz/BK

 • Znamy przysłowia na medal!

  7 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbył się IV Międzyszkolny Konkurs dla klas IV-VI pod nazwą  Czy znasz polskie przysłowia?.

  Nasza szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna: Grzegorz Tatkowski z klasy IV, Weronika Kopanicka z klasy V oraz Miłosz Dunowski z klasy VIa.

  Konkurs  podzielony był na dwa etapy. Na początku uczniowie samodzielnie rozwiązywali zadania związane z polskimi przysłowiami, następne konkurencje odbywały się drużynowo.

  Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła I miejsce, wykazując się największą wiedzą ze znajomości polskich przysłów.  W nagrodę otrzymała puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gogolicach.

  Uczniowie zdobyli również indywidualne nagrody rzeczowe:

  1.  I miejsce Grzegorz Tatkowski w kategorii najlepszy uczeń klasy IV.

  2. II miejsce Weronika Kopanicka w kategorii najlepszy uczeń klasy V.

  Zwycięzcom gratulujemy!!!

  Opracowała: M. Dobrowolska

 • Apel z okazji „Dnia Ochrony Środowiska”

  Z okazji „Dnia Ochrony Środowiska”, który obchodzony jest 5 czerwca odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki przyrody przedstawili inscenizację słowno muzyczną dotyczącą ochrony środowiska przyrodniczego.

  Uroczystość została uświetniona przybyciem Pana Ryszarda Płotkowskiego z Koła Łowieckiego „Cyranka”. Nasz gość miał okazję przyglądać się występom uczniów, za co bardzo podziękował. Jak również docenił przekazywane treści i aktorstwo naszych uczniów.

  Pan Ryszard opowiadał o roli myślistwa i pokazywał różne poroża. Nasi uczniowie chętnie słuchali  oraz brali udział w odgadywaniu (rozpoznawaniu) poroży.

  W dniu dzisiejszym oficjalnie nasza szkoła przystąpiła do współpracy z Kołem Łowieckim „Cyranka”. Przypomnijmy, że w tym roku Koło Łowieckie „Cyranka” obchodzi 70-lecie istnienia.

  Aktorom i solistom (soliści przygotowani przez p. E. Moskę i M. Jakowiecką) składamy gratulacje za piękny występ.

  Maria Kordas

 • Kinga wyróżniona w XV Widuchowskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Zuzia"

  W piątek 9 czerwca w popołudniowych godzinach odbył się XV Widuchowski Festiwal Piosenki Dziecięcej Zuzia.

  W dwóch kategoriach startowało 42 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Kinga Jarosińska i znalazła się wśród osób wyróżnionych.

  W tegorocznej edycji każdy uczestnik otrzymał breloczek z drewnianą Zuzią. Kinga otrzymała też statuetkę Zuzi i dyplom.

  Cieszymy się z sukcesu Kingi i trzymamy kciuki na przyszłość.  

  MAJ

 • WYRÓŻNIENIA W II REGIONALNYM FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ – LIPIANY 2017

  W niedzielę 4 czerwca 2017 r. w Lipianach odbył się II Regionalny Festiwal Piosenki Dziecięcej dla dzieci przedszkolnych i dzieci ze szkół podstawowych.  Nasze uczennice spisały się na medal. Śpiewały fantastycznie i komisja doceniła ich talenty.

  Wyróżnienia otrzymały:

  MAGDALENA SKIBA  - klasa III c

  MARIKA TYRPA  -  klasa III c

  NATALIA VREESWIJK  -  klasa III c

  MARTYNKA CHRUŚCIŃSKA  - klasa III a

  ALEKSANDRA ZIOŁA  - klasa V

   

  AZ

strona: