Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

 • Konkurs ładnego pisania

  15 listopada w naszej szkole odbył się konkurs ładnego pisania, w którym udział wzięli wytypowani przez wychowawców uczniowie klas I-III.

  Podczas konkursu nasi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami z zakresu kaligrafii. Bardzo duża frekwencja i wysoki poziom spowodował, że wybór najlepszych prac był bardzo trudny.

  Oto wyniki:

  I miejsce:

  Gabriela Werens, klasa Ib

  Natalia Falkowska, klasa IIIb

  II miejsce:

  Julita Jessa, klasa II

  Zuzanna Kurowska, klasa IIIa

  III miejsce:

  Klaudia Matlingiewicz, klasa Ia

  Patrycja Konopka, klasa IIIb

  Wyróżnienia:

  Arkadiusz Jarosiński, klasa Ia

  Martyna Sawicka, klasa Ia

  Zuzanna Szweda, klasa Ia

  Gabriela Bednarczyk, klasa Ib

  Maja Nowaczyk, klasa Ib

  Lena Wróbel, klasa Ib

  Julia Załęska, klasa Ib

  Zuzanna Rybka, klasa II

  Sara Biszczak, klasa IIIa

  Magdalena Niewiadomska, klasa IIIa

  Wiktor Piątkowski, klasa IIIa

  Zuzanna Zulak, klasa IIIa

  Iga Muszyńska, klasa IIIb

  Hanna Piotrowska, klasa IIIb

  Amelia Płotkowska, klasa IIIb

  Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

  KSz.

   

 • Niepodległa, niepokorna, zawsze była, jest i będzie

  Dnia 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania wolności przez Polaków po 123 latach niewoli. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

  Pod kierunkiem pani Elżbiety Moski zespół wokalny „Studio” z Trzcińskiego Centrum Kultury wykonał wzruszające  pieśni patriotyczne, a uczennice klasy szóstej pod opieką pani Marty Dobrowolskiej recytowały wiersze patriotyczne.

  Zaprezentowany przez uczniów montaż słowno- muzyczny opowiadał o losach  naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na drugiej wojnie światowej.

  Uczniowie w skupieniu i z zaciekawieniem obejrzeli niecodzienną lekcję historii.

  Dziękujemy  wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.

  M. Dobrowolska, E. Moska, fot. Jarosław Płotkowski

   

 • Śniadanie daje moc - IIIa

  Śniadanie, to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energie do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy.
  Uczniowie klasy III a przyłączyli się 8 listopada do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Przygotowali zdrowe śniadanie. Utrwalili w ten sposób zasady zdrowego odżywiania się, tak ważne dla zdrowia każdego ucznia.

  A.Chyjek

  Śniadanie daje moc - IIIb

  Śniadanie to najlepszy początek nowego dnia. Dzieci z klasy IIIb włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc” propagującej codzienne jadanie odpowiednich śniadań, a przede wszystkim dbanie  o zdrowy posiłek. 

  W tym dniu dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki, które później ze smakiem zostały zjedzone.  Wspólne celebrowanie posiłku ma być nauką, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

  K.Szemiot

   

 • Warsztaty

  7 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach tworzenia świec żelowych. Dzieci zaprojektowały i wykonały kolorową i pachnąca świecę w szklanym naczyniu. Celem zajęć oprócz dobrej zabawy jest pobudzanie wyobraźni najmłodszych oraz inspirowanie do kreatywnego myślenia.

  KSz

 • Konkurs SYNAPSIK

  31 października chętni uczniowie klas III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy organizowanym przez Wydawnictwo Synapsa. Test zawierał treści omawiane w Naszym Elementarzu.

  Wyniki konkursu poznamy 15 grudnia.

 • Laureaci wojewódzkiego etapu  II Ogólnopolskiego  Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA

  27 października 2017 roku w Ogrodzie Zimowym Akademii Sztuki w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. Inicjatorami przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej.

  Jest to szczególny konkurs piosenki, tematycznie usytuowany w historii Armii Krajowej, Żołnierzy Wyklętych oraz wydarzeń II Wojny Światowej, odbywający się w dwóch etapach: wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

  Zwycięzcami eliminacji wojewódzkich w kategorii do lat  14  są:

  Kacper Koster – laureat I miejsca oraz Zuzanna Kujawa – laureatka II miejsca.

   

  Kacper i Zuzanna wezmą udział w eliminacjach na szczeblu ogólnopolskim, które odbędą się w dniach 10-12 listopada w Krakowie.

  W tej muzyczno-historycznej przygodzie wezmą udział również uczniowie klas V,VI i VII (Stanisławska Aleksandra, Kiciński Fabian, Jarosińska Kinga, Zioła Aleksandra, Kauwa Magdalena, Kauwa Julia, Koster Kacper, Kujawa Zuzanna, Kozak Martyna, Sosnowska Alicja, Sawicka Oliwia, Limanówka  Hanna), którzy  są członkami Studia Piosenki działającego przy Trzcińskim Centrum Kultury – I miejsce w kategorii zespoły do lat 14.

  Instruktorem muzycznym wszystkich laureatów jest pani Elżbieta Moska.

  Gratulujemy zwycięzcom i pani Elzbiecie Mosce

  oraz życzymy dalszych sukcesów i niezapomnianych przeżyć.

 • Święto Biblioteki Szkolnej

  26 października po raz drugo obchodziliśmy w naszej szkole święto biblioteki. W związku z tym na wszystkich uczniów czekały liczne atrakcje i konkursy.

  Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym na „Portret ulubionej postaci z bajki”. Pierwsze miejsce zajęła Roksana Błaż, natomiast wyróżnienia otrzymali Raisa Szurkiewicz i Arkadiusz Jarosiński.

  Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w konkursie plastycznym na „Projekt maskotki Biblioteki Szkolnej”. W pierwszym etapie jury wyłoniło pięć prac. Z pośród tych pięciu uczniowie poprzez głosowanie wybrali maskotkę Biblioteki Szkolnej.

  I miejsce Patrycja Konopka

  II miejsce Patryk Kolasa

  III miejsce Oliwia Sawicka

  Wyróżnienia: Anna Mieszko, Amelia Płotkowska

  W tegorocznym konkursie na klasową bajkę zwyciężyła klasa VI, która przygotowała rymowaną opowieść.

  Ukoronowaniem święta biblioteki był Szkolny Dzień Przytulania Bibliotekarza, w którym ochoczo wzięli udział uczniowie.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w obchody. Już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne święto biblioteki. 

  Ewa Kordas, Agnieszka Rudyk

 • Lekcja w parku

  Uczniowie klasy 3b realizując podstawę programową z zakresu edukacji przyrodniczej wybrali się na lekcję do pobliskiego parku.

  Tematem zajęć były rodzaje drzew oraz ich liście. Podczas wyjścia dzieci poznały różne gatunki drzew. Po powrocie do szkoły z zebranych listków uczniowie wykonali zielnik. Podsumowaniem zajęć był film edukacyjny poruszający omawiany temat.

  KSz.

 • Wycieczka klasy 3b

  18 października uczniowie klasy 3b udali się na wycieczkę do Szczecina.

  Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w niedawno otwartej wrotkarni Rolling Wings. Dzieci świetnie radziły sobie jeżdżąc po torze, jednak nie obyło się bez upadków. Po wysiłku fizycznym uczniowie odpoczęli podczas rejsu statkiem. Pływając po szczecińskim porcie mogliśmy podziwiać nadodrzańską florę i faunę. 

  Po wielu przygodach dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.

  KSz.

 • Nagrodzeni uczniowie

  W minionym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez firmę "Defro". Celem konkursu było zaprojektowanie maskotki, która ma zostać logiem firmy.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci plecaków ufundowanych przez Organizatora Konkursu.

  KSz.

 • TATIANA,  EMILIA  I  KAROLINA  ZWIEDZAJĄ URZĄD WOJEWÓDZKI W SZCZECINIE

  Po uroczystym rozdaniu nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Ratownictwo medyczne w oczach dziecka” wszyscy wraz z przewodnikiem rozpoczęli zwiedzanie Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Było to ogromną atrakcją zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów.

  Wszyscy poznali wiele ciekawostek historycznych związanych z tym budynkiem. Natomiast niektóre zwiedzane pomieszczenia sprawiały, że wielu osobom przeszły po plecach dreszcze. Większość zwiedzających po wejściu na wieżę pokonawszy prawie 100 schodów bez zatrzymania stwierdziła, że ich kondycja jest nie najlepsza i 4 godziny wf – u to stosunkowo za mało. Wycieczka była ciekawa i pozostanie w pamięci zwiedzających bardzo długo.

  AZ

 • TATIANA MIKITÓW,  EMILIA KŁONOWSKA,  KAROLINA DYKTA - laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt: „Ratownictwo medyczne w oczach dziecka”

  17 października 2017 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia nagród  laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt: „Ratownictwo medyczne w oczach dzieci”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW. W konkursie wzięli udział uczniowie klas V, VI, VII województwa zachodniopomorskiego. Komisja konkursowa przyznała 4 nagrody i 6 wyróżnień. Wśród najlepszych znalazły się uczennice z klasy V naszej szkoły:

  II miejsce zajęła Tatiana Mikitów

  III miejsce zajęła Emilia Kłonowska

  Wyróżnienie otrzymała Karolina Dykta

  Nagrody wręczał Wicewojewoda pan Marek Subocz. Po zakończeniu uroczystości zaprosił wszystkich do swojego biura, aby pokazać jak pracuje Wicewojewoda.

  Był też słodki poczęstunek, wspólna rozmowa, uczestników konkursu i wymiana doświadczeń artystycznych, a następnie zwiedzanie Urzędu Wojewódzkiego.

  Informacje o wynikach konkursu na stronie Urzędu Wojewódzkiego.

  AZ

 • Kino premierowe

  W miniony poniedziałek uczniowie klas III, IV i V wzięli udział w seansie filmowym, który odbył się w sali widowiskowej Trzcińskiego Centrum Kultury. Dzieci obejrzały film "Emotki" opowiadający o sekretnym życiu telefonów komórkowych.

  KSz.

 • Pasowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej

  W poniedziałek 16 października, odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji pasowania pierwszoklasistów i Dnia Edukacji Narodowej.

  Akademia rozpoczęła się od występów uczniów klas pierwszych, którzy pod kierunkiem wychowawców pań: Urszuli Lewandowskiej i Lucyny Brzoskiej - recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystego apelu towarzyszyli dzieciom rodzice i dziadkowie, a także zaproszeni goście: Burmistrz Trzcińsko- Zdrój, pan Zbigniew Kitlas, Dyrektor Szkoły, pani Violetta Papież, koleżanki i koledzy ze starszych klas, nauczyciele i pracownicy szkoły. Po prezentacji pierwszaków, pani dyrektor Violetta Papież uroczyście pasowała każde dziecko na ucznia klasy pierwszej, dużym symbolicznym ołówkiem. W tej części uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, dyplomy pamiątkowe i kuferkowe prezenty, które z tej okazji przygotowali rodzice.

  Wszyscy uczniowie wypadli znakomicie i otrzymali gromkie brawa.

  Następnie uczennice z klas czwartych pod kierownictwem pani Anny Zawadzkiej zaśpiewały piosenki o nauczycielach.

  Po części artystycznej głos zabrał pan Burmistrz Zbigniew Kitlas, który złożył nauczycielom życzenia oraz podkreślił, że ten zawód jest wyjątkowy i każdy nauczyciel ma do spełnienia misję. Pan burmistrz wręczył również nagrody zasłużonym nauczycielkom oraz pani dyrektor.

  Po wystąpieniu Burmistrza, pani dyrektor Violetta Papież złożyła życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły i wręczyła nagrody wyróżnionym w tym roku nauczycielom.

  Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w klasach pierwszych, przygotowanym przez rodziców.

  Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości Rodzicom uczniów klas pierwszych oraz koleżankom i kolegom.

  Urszula Lewandowska

 • Zbiórka kasztanów 2017

  W dniu 13.10.2017r. zakończyła się akcja zbierania kasztanów w naszej szkole. Uczniowie przez 14dni przynosili do szkoły zebrane kasztany. Największą ilość kasztanów zebrali uczniowie z klasy IIIa 682,3 kg, na drugim miejscu uczniowie z klasy IIIb 610,5kg, a na trzecim miejscu uczniowie z klasy IVc – 409kg.

  Największą ilość kasztanów z całej szkoły zebrała uczennica klasy IV c Daria Pustkowiak 240kg!!!

  Poniżej podajemy listę poszczególnych klas

  I a- 42,5 kg

  I b- 333kg

  II- 55kg

  III a- 682,3kg

  III b- 610,5kg

  IV a- 156kg

  IV b- 323kg

  IV c- 409kg

  V a- 108kg

  VI- 273kg

  VII a- 97kg

  VII b- 0kg

  Razem uczniowie zebrali 3.089kg - 3 tony 89kg. Pieniądze uzyskane ze zbiórki kasztanów w kwocie 1.109 zł 25 gr zostaną przekazane na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Trzcińsku- Zdroju.

  Składamy podziękowania Pani Liliannie Bigus za odbiór kasztanów oraz Panu Bartłomiejowi Wróblowi za transport.

  1. Chyjek / M. Czerniak
 • Wycieczka do Nadleśnictwa Mieszkowice

  11 października 2017 roku uczniowie klasy pierwszej b, drugiej i szóstej w ramach edukacji leśnej mieli możliwość odbycia zajęć na terenie ścieżki edukacyjnej w Nadleśnictwie Mieszkowice.

  Uczniowie wysłuchali prelekcji Pani Olgi Komorowskiej na temat budowy i znaczenia lasu. Utrwalili wiedzę na temat budowy warstwowej lasu i gatunkach organizmów żywych zamieszkujących poszczególne piętra roślinne. Obejrzeli piękny i wzruszający film o ochronie przyrody przez leśników. Zwiedzili ogród dendrologiczny i „Pszczeli zakątek”.

  Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek.

  Z wycieczki wszyscy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i ochoty na kolejną lekcję przyrody w tak uroczym miejscu jakim jest las.

  MK/EM/JP

 • „Idźmy naprzód z nadzieją”

  8 października  obchodziliśmy kolejny  już XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel poświęcony pontyfikatowi  Świętego Jana Pawła II. Wspomnienia o nauce i postaci Ojca Świętego przeplatały piosenki opowiadające o nim w wykonaniu uczennic z klas IV – VI. Apel  przygotowały panie: Anna Zawadzka i Marianna Jakowiecka.

  AJ

strona: