OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „TAK. POMAGAM!”
8 i 9 marca wolontariusze z naszej szkoły wspomagali Caritas w ogólnopolskiej zbiórce żywności „Tak. Pomagam!”
Zbiórka prowadzona jest dwa razy do roku – przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem – w sklepach na terenie całego kraju.
Z ofiarowanych przez kupujących produktów o długim terminie przydatności do spożycia Caritas przygotowuje paczki żywnościowe i posiłki dla potrzebujących.
Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"
W dniu 11.03.2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"- etap parkowy, którego tematem tegorocznej edycji są "Ssaki Polski". Konkurs został przeprowadzony przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych w Szczecinie pod przewodnictwem Pani Kamili Góreckiej.
Rekolekcje Wielkopostne
W dniach od 4 do 6 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Uczniowie uczestniczyli w trzydniowych naukach rekolekcyjnych przeprowadzonych przez salezjanina, księdza Krzysztofa Ładę z parafii p.w. św. Kazimierza w Swobnicy.
Rekolekcjonista w czasie nauk rekolekcyjnych opowiadał dzieciom i młodzieży o życiu i drodze do świętości św. Dominika Savio – patrona ministrantów.
Dzień Kobiet
8 marca czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Od rana mężczyźni z naszej szkoły obdarowywali koleżanki drobnymi prezentami, słodkościami i kwiatkami. Cały dzień minął w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczynki.
Eliminacje gminne do Małego Konkursu Recytatorskiego
W piątek 1 marca 2024 r. w Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku – Zdroju odbyły się eliminacje gminne do „Małego Konkursu Recytatorskiego”. Do konkursu zgłoszono 14 uczniów ze szkół w naszej gminie. Jury w składzie Pani Regina Brzezińska (Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju), Pani Krystyna Leddin (Starszy bibliotekarz Biblioteki Miejskiej w Chojnie) oraz Pani Anna Kunowska (Bibliotekarz Biblioteki w Trzcińsku-Zdroju), po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu postanowili nagrodzić 4 osoby w kategoriach: Szkoły Podstawowe kl. I – III, kl. IV-VI i kl. VII – VIII. W kategorii klas I – III Laureatami z prawem udziału w eliminacjach powiatowych zostali:
„Ornitologiczne inspiracje” - innowacja pedagogiczna
W ubiegły poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie innowacji „Ornitologiczne inspiracje” w klasie V. Bohaterem był ptak - gil zwyczajny.
Uczniowie wykonali prace plastyczne techniką pastelową, przedstawiające ubarwienie tego ptaka.
Ptak gil jest większy od wróbla o krępej sylwetce, wydatnej piersi i dużej głowie. Dziób ma czarny, gruby, krótki, mocny i stożkowaty. Samiec ma policzki i pierś jaskrawoczerwoną. Natomiast samiczka ma jasnobrązową. Skrzydła długie, czarne ze skośną białą pręgą.
Przedstawienie profilaktyczne w naszej szkole
Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie” – to tytuł spektaklu w wykonaniu teatru „Maska” z Krakowa, którzy obejrzeli uczniowie z klas I-IV.
Widowisko opowiadało o misiu, który cały swój wolny czas spędza w Internecie oraz mediach społecznościowych. Bohater zapomina o ważnej roli rodziny i przyjaciół w życiu. Celem spektaklu dla młodszej widowni było uświadomienie uczniom jakie konsekwencje niesie za sobą uzależnienie od internetu.
Krajowy Turniej Badmintona
W dniach 24-25 lutego 2024r. zawodniczki Luks Krokus Góralice wzięły udział w Krajowym Turnieju Badmintona w kategorii młodzików w Luboniu (woj. wielkopolskie).
Najlepiej z naszych badmintonistek zaprezentowała się Hanna Makuchowska, która w parze z Matvi Sydorenko UKS Przemysł Poznań , w grze mieszanej zajęła miejsce
Nagrodzona Uczennica
Ola Dykta, uczennica klasy 4 popisała się zaangażowaniem, kreatywnością i talentem plastycznym biorąc udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem "Korzystam z OZE każdego dnia", którego organizatorem była firma WP Energy Sp. z o. o. we współpracy z Fundacją Czysta Polska. Na konkurs wpłynęło 465 prac.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego
Święto to ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
Podczas lekcji uczniowie z klasy 3 uczestniczyli w zabawach z językiem polskim. Biegane dyktando, recytacja łamańców językowych to tylko niektóre z wyzwań postawionych uczniom. Wszystkie zaproponowane im zadania wymagały uwagi i kreatywności.
Innowacja pedagogiczna "Ornitologiczne inspiracje" w klasie V
W tym semestrze rozpoczęliśmy innowację ornitologiczną w klasie V.
Podczas pierwszych zajęć w ramach innowacji pedagogicznej prowadzonych na lekcji plastyki i godzinie wychowawczej uczniowie poznali „Kodeks etycznej obserwacji zwierząt”.
Zasady są niezbędnym elementem nauki zachowania się w świecie przyrody.
Szkolny Konkurs Recytatorski 2024
15 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Organizatorkami konkursu były panie: Urszula Lewandowska i Marta Dobrowolska.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-8.
Jury w składzie:
1. mgr Urszula Lewandowska
2. mgr Marta Dobrowolska
wyłoniło następujących zwycięzców w klasach 4-8:
Poznajemy przygody Anaruka
W ciągu ostatnich dni dzieci z klasy 3 rozszerzali swoją wiedzę na temat Grenlandii oraz życia tamtejszych mieszkańców. Uczniowie z klasy 3 poznając lekturę „Anaruk chlopiec z Grenlandii”, wykonali lapbooki (czyli własnoręcznie wykonane książki tematyczne) dotyczące fauny i fory oraz życia i zwyczajów mieszkańców dalekiej Grenlandii.
Szkolne Walentynki
Dzień świętego Walentego wpisał się już na stałe w życie naszej szkoły. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła.
Sukces zespołów i solistów w VIII edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ,,Kima”
W dniach 9-11 lutego 2024 roku w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie odbyły się przesłuchania finałowe VIII edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ,,Kima”.
Festiwal odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy to przesłuchania regionalne do których na terenie całego kraju w VIII edycji Festiwalu przystąpiło ponad tysiąc uczestników. Ośrodki regionalne w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Koszycach, Trzcińsku Zdroju, Zielonej Górze i Lublinie wyłoniły ponad 150 finalistów, którzy zostali zaproszeni na przesłuchania finałowe oraz koncert galowy połączony z rozdaniem nagród.
Higiena naszą tarczą obronną
We wtorek 13 lutego odwiedziła nas Pani Natalia Korkuś z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gryfinie. W ramach programu profilaktycznego „Higiena naszą tarczą obronną", przeprowadziła warsztaty na temat higieny rąk.
Higiena to podstawowa profilaktyka chorób, którą powinniśmy stosować na codzień.
Godziny dzwonków
Piątek 18.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2283531Nawigacja