Wielkanocne ćwiczenia i zabawy logopedyczne
Wielkanoc już niebawem, dlatego ostatnie zajęcia przed świętami zostały poświęcone na ćwiczenia i zabawy o tematyce wielkanocnej.
Były to ćwiczenia wspomagające proces rozwoju mowy, doskonalące sprawności komunikacyjne, intelektualne, percepcyjno-motoryczne oraz przekazujące wiedzę na temat wielkanocnych zwyczajów.
Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” - 2024
W dniu 25.03.2024 r. odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowała duża grupa uczniów. Wszystkim, którzy przystąpili do konkursu należą się ogromne brawa! Jest to konkurs trudny, gdyż wymaga od każdego uczestnika wielu godzin przygotowań. Tematyka konkursu, to wiedza, której nie spotyka się na lekcjach w szkole. Tym bardziej cieszą sukcesy uczestników.
Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”
II miejsce uczennic z klasy VI b - Wiktorii Biel, Emilki Chruścińskiej i Eli Sidorczuk w konkursie pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap parkowy, zorganizowany przez Zespołu Parków Krajobrazowych w Szczecinie. W konkursie drużynowo brało udział 6 szkół.
Brawo dziewczynki!
M.Kordas
„Ornitologiczne inspiracje” innowacja pedagogiczna
Innowacja pedagogiczna - kolejna przygoda z ornitologią w klasie V.
Uczniowie poznali 3 gatunki sikorek- bogatkę, modraszkę i czubatkę. Po tych zajęciach będą rozpoznać sikorki po ich upierzeniu. Bogatka: pierś żółta z czarną pręgą po środku. Biały policzek w czarnym otoczeniu. Sikorka modra: pierś żółta, niebieska czapeczka w białym otoczeniu. Modraszka jest mniejsza od bogatki i wróbla. Czubatka: ostro zakończony czubek. Czarny rysunek na policzku. Na głowie charakterystyczny, sterczący i zaostrzony czarno-biały czubek (zbudowany z biało obrzeżonych piór). Na głowie widnieje niepowtarzalny czarno-biały rysunek. Policzki białe z czarną kreską i białymi obrączkami, na podgardlu szeroki czarny śliniak. Wierzch ciała beżowobrązowy, skrzydła i ogon szarobrązowe, brązowawy bok ciała. Spód jaśniejszy, beżowo-biały.
SUKCESY RECYTATORSKIE
Miło nam poinformować, iż talent recytatorski naszych uczniów został doceniony podczas powiatowych eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego.
Konkurs odbył się 23 marca w filii Gryfińskiego Domu Kultury w Pałacyku pod lwami.
Reprezentujący naszą gminę uczniowie znaleźli się w gronie laureatów:
List gończy za papierosem
Na ostatniej lekcji biologii uczniowie rozmawiali o szkodliwości palenia papierosów oraz e-papierosów. W parach przygotowywali list gończy za papierosem aby wskazać jego skład i szkodliwość (rysopis i wina) oraz określali nagrodę za jego ujęcie (co można zyskać unikając palenia). Głównym celem lekcji było: zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie, w tym unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR
21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym.
Łącznie do konkursu przystąpiło 9 uczniów w dwóch kategoriach:
Żaczek kl.2
Amelia Gładyszewska
Igor Jakubowski
Kacper Stempka
Rafał Szczepański
Michał Urbański
Jan Wasiutyński
Maluch kl. 3
Sebastian Kujawa
Sukcesy Badmintonistów
23 marca 2024r. zawodnicy Luks Krokus Góralice wzięli udział w IV rundzie Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w badmintonie, zorganizowanej przez Sulęciński Klub Badmintona ,,Badminton4all".
Medal, w kategorii chłopców klas I-II zdobył Kacper Stempka, zajmując 2 miejsce .
Gratulujemy!
W turnieju ponadto wystąpili: Daria Romaniuk, Lena Trzecka, Barbara Czerniak, Kuba Szweda, Kacper Kościelny, Łukasz Kościelny, Wojciech Kościelny.
Konkurs "Portret Pani Wiosny"
Marzec to miesiąc, w którym czekamy na pierwszy dzień wiosny. Chcąc umilić uczniom to oczekiwanie świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny Portret " Pani Wiosny".
Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającą Panią Wiosnę techniką dowolną. Do udziału w konkursie mogli przystąpić uczniowie klas 1- 8. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy 1-3 i 4-8.
Teatr Iluzji
22 marca naszą szkołę odwiedził pan Aleksander Tkacz, iluzjonista z Ukrainy, autor książki „Tajemnice iluzji", laureat wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki i Iluzji. Pan Aleksander zaskakiwał nas swoimi umiejętnościami i zdolnościami, wykonując nieprawdopodobne sztuczki, które wydawały się niemożliwe do wykonania.
Powitanie wiosny
Uczniowie klas 1-3 barwnym korowodem, z piosenką na ustach oraz dźwiękami hałasujących instrumentów pożegnały zimę. Dzieci przygotowały część artystyczną, która poprzedziła spalenie Marzanny.
Starsi uczniowie zadbali o kolorowe stroje i wspaniałe uśmiechy, którymi obdarzali wszystkich na szkolnych korytarzach. Podczas zajęć rozwiązywali wiosenny quizz oraz uczestniczyli w klasowych grach i zabawach.
Skarpetkowe wyzwanie
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Wspierając to wydarzenia uczniowie z klasy 3 ubrali kolorowe skarpetki - nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Zajęcia takie mają na celu uwrażliwienie dzieci na to co dzieje się dookoła, uczenie tolerancji, szacunku, integrowanie grupy.
Konkurs ładnego pisania
W bieżącym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs ładnego pisania, w którym udział wzięli uczniowie z klas 1-3.
Podczas konkursu nasi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami z zakresu kaligrafii. Bardzo duża frekwencja i wysoki poziom spowodował, że wybór najlepszych prac był bardzo trudny.
Lekcja odwrócona
Uczniowie klasy 6b podczas jeden z lekcji historii mieli okazję wykazać się nie tylko wiedzą, ale także pomysłowością, błyskotliwością i przede wszystkim wyobraźnią. Jak pokazać termometr, puzzle, konserwę czy maszynę parową? Z takimi zadaniami mierzyli się szóstoklasiści. Lekcja przeprowadzona w formie kalamburów dotyczyła wynalazków epoki nowożytnej do początków XIX wieku. Zabawy było co nie miara, a rywalizacja zacięta i na wysokim poziomie.
Pielgrzymka do Górki Klasztornej
16 marca grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami pojechała do Górki Klasztornej w województwie wielkopolskim. Znajduje się tam najstarsze Sanktuarium Maryjne w Polsce. Właśnie tutaj, w 1079 r. w dawnej puszczy, na ogromnym dębie objawiła się pasterzowi Matka Boża z Dzieciątkiem.
Po drodze zatrzymaliśmy się na chwilę na wałeckim cmentarzu, aby odwiedzić grób Księdza Kanonika Bolesława Dąbrowskiego, proboszcza naszej parafii w latach 1992-2007.
Klasowy ogródek
Jak co roku wczesną wiosną uczniowie z klasy 3 w ramach działań praktycznych, założyli własny ogródek warzywny na klasowym parapecie. Wszyscy sadzili cebulki, rozpoznawali i nazywali nasionka, które umieszczone zostały w doniczkach. Na koniec mali ogrodnicy oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili uprawy w klasowym kąciku przyrody. Klasowy ogródek to nie tylko obserwacja i pielęgnacja, ale także dużo radości z samodzielności.
Godziny dzwonków
Piątek 18.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2283529Nawigacja