Wycieczka klasy 3a
Dnia 4 czerwca 2014r. klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Krzywego Lasu i elektrowni.
W Krzywym Lesie zobaczyliśmy krzywe drzewa i bawiliśmy się na starym pniu. Potem pojechaliśmy do elektrowni, gdzie dostaliśmy kaski. Następnie z przewodnikiem poszliśmy zwiedzać ogromną elektrownię. Później poszliśmy do strażaków, gdzie laliśmy wodę.
Dzień Rodziny
W dzisiejszych, jakże zabieganych czasach każda chwila spędzona z dzieckiem jest dla rodziców bardzo ważna. Nasza Szkoła pielęgnuje piękną tradycję jaką jest Festyn Rodziny. W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami i rodzeństwem spotykają się, by razem się bawić i cieszyć swoją obecnością.
Żywa lekcja Historii
W dniu 23.05.2014r. na zaproszenie Jarosława Płotkowskiego i Piotra Przytuły, Szkołę Podstawową w Trzcińsku-Zdroju odwiedzili Templariusze z Komandorii Chwarszczany (Bartosz Błądek, Piotr Górski i rycerz świecki Everhardus z Niemiec (Joerg von Ameln). Towarzyszyły im dwie niewiasty reprezentujące kulturę Słowian (Agnieszka Konopka) i kulturę Pomorza (Anna Felskowsko).
Konkurs Wiedzy o Trzcińsku-Zdroju „Poznaj lepiej swoją okolicę”
W dniu 15 maja 2014r. w szkole został ogłoszony Konkurs Wiedzy o Trzcińsku-Zdroju pt. „Poznaj lepiej swoją okolicę”. Na gazetce ściennej zaprezentowane zostały zdjęcia najciekawszych miejsc w Trzcińsku-Zdroju które trzeba było odnaleźć. Były to fragmenty budowli, charakterystyczne klamki i elementy zabytkowych bram. Uczniowie którzy zgłosili się do konkursu otrzymali zestaw 30 pytań i 21 zdjęć do samodzielnego opracowania.
Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt: „Europa naszym wspólnym domem”
23 maja 2014 r. w Koszalinie odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt: „Europa naszym wspólnym domem”. W tym roku była to XII Edycja Konkursu. Wzięło w nim udział 439 uczniów z 23 województw. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nim po raz czwarty. Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Koszalina, Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Koszalinie oraz CDN w Koszalinie. Tym razem na uroczyste rozdanie nagród przyjechał pan Przemysław Krzyżanowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.
Pomagamy sercu
W kalendarz naszej szkoły wpisał się tydzień pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”. Podejmowane są różne inicjatywy, które uświadamiają naszym uczniom jak ważne jest serce, jak należy o nie dbać, a przede wszystkim zapoznajemy się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.
19 maja gościliśmy w naszej szkole grupę WOPR działającą przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie. Grupa pod opieką pana Marka Łągiewczyka przeprowadziła praktyczne szkolenie z zakresu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej. Uczniowie obejrzeli film promujący i pokazujący działalność WOPR oraz zostały omówione i pokazane działania związane z utratą przez człowieka przytomności. Klasy IV - VI zapoznały się także postępowaniem w przypadku urazów kończyn górnych i dolnych oraz kręgosłupa. Po teorii przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia. Młodzi ratownicy WOPR na 5 fantomach szkolili naszych uc
Biegaliśmy w Stołecznej
21 maja 2014r. 45 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnych Biegach Przełajowych, które zorganizowała Szkoła Podstawowa w Stołecznej. W myśl zasady „Stając na starcie już jesteś zwycięzcą” wszyscy startujący ukończyli pomimo ogromnego upału biegi a medale zdobyło 14 naszych uczniów.
Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ Legendy Neptuna”
W Trzęsaczu odbył się Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt: „Legendy Neptuna”. Organizatorem konkursu było Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu.
Dwie uczennice naszej szkoły:
Zuzanna Biel z klasy II oraz Aleksandra Zioła także uczennica klasy II zostały laureatkami tego konkursu.
Laureatki Konkursu Plastycznego
16 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Moryniu odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego pt. „Taki mały, taki duży …. Św. Jan Paweł II”.
W konkursie wzięły udział 23 Szkoły. Komisja ze 170 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs wybrała 12 najciekawszych i najładniejszych: 6 w kategorii wiekowej klas I - III oraz 6 w kategorii wiekowej klas IV – VI. Wśród laureatów były dwie uczennice z naszej szkoły:
Wszyscy rodzice czytają dzieciom
Książki powinny być dla najmłodszych tak samo naturalne, jak bieganie czy zabawa. Od 5 do 15 maja trwała w naszej szkole akcja pod nazwą „Wszyscy rodzice czytają dzieciom”. Miała ona na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Uczniowie zapraszali rodziców do naszej sali, by przeczytać bajkę, opowiadanie, wiersz czy legendę.
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
15 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pn. Z ortografią na ty. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z trzech szkół: Gogolic, Stołecznej i Trzcińska-Zdroju. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Międzyszkolnego Mistrza Ortografii.
Klasa 1 i 3a w "Chlebowym Domu"
W dniu 13 maja 2014 roku klasy 3a i 1 wybrały się na wycieczkę do Marianowa. Byliśmy w „Chlebowym Domu”. Nauczyliśmy się przyjemnej sztuki pieczenia. Robiliśmy tam chleb i inne wypieki takie jak: podpłomyki, drożdżówki i ciastka. Wszystkie nasze wypieki smakowaliśmy. Były pyszne. Później bawiliśmy się na placu zabaw. Następnie poszliśmy na plażę, gdzie czekała na nas bryczka. Przejazd bryczka był bardzo wesoły. Kiedy wróciliśmy do „Chlebowego Domu” czekała na nas smaczna pizza. Wróciliśmy do domów z pełnymi pakunkami naszych wypieków.
W zakładce Zajęcia pozalekcyjne - Kuchnia Małego Misjonarza - zostały umieszczone nowe przepisy i nowe fotografie.
PIELGRZYMKA DO ROKITNA
10.05.2014 o godz. 9.30 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, aby podziękować Maryi za opiekę i prosić Ją o dalsze wstawiennictwo u swego Syna.
Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum, gdzie ks. Andrzej ciekawie opowiadał o zgromadzonych tam zbiorach. Następnie wzięliśmy udział we Mszy św. i zawierzeniu siebie i całej Ojczyzny Matce Bożej. Ks. Marcin natomiast zapoznał nas z historią Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Później był czas na zwiedzanie Ogrodów, zgubienie się w Labiryncie, kupienie pamiątek dla najbliższych oraz spróbowanie super pysznych frytek, bo z ziemniaków pochodzących z ekologicznych upraw jak zapewniał nas ks. Kustosz, więc są absolutnie zdrowe.
Konkurs informatyczny
Nie tak dawno w naszej szkole odbył się konkurs sprawdzający wiedzę informatyczną. Wystartowało w nim kilkunastu uczniów i uczennic z klas IV – VI. Zwłaszcza udział czwartaków jest godzien pochwały, ponieważ są oni dopiero na początku zdobywania wiedzy o komputerach i wiele zagadnień musieli się sami dowiedzieć.
Mitologie świata
Czy wiecie, kim był Dażbóg, Jarowit czy Perepłut? A czy słyszeliście kiedyś o Dziewięciu światach Wikingów? A może chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat mitologii starożytnych Chin, Grecji, Rzymu, czy innych cywilizacji?
Jeśli tak, to zapraszamy do odwiedzin strony www.mitologieswiata.cba.pl. Jest to autorska strona jednego z naszych uczniów Bartłomieja Czubko. Wyszukuje on informacje w Internecie i książkach, i na ich podstawie opracowuje artykuły dotyczące minionych cywilizacji.
Dzień Flagi
To jedno z naszych najmłodszych świąt narodowych jest celebrowane za każdym razem z należytym szacunkiem, ale też w taki sposób, aby w jego obchody włączyła się jak największa grupa uczniów.
Tradycyjnie już organizacją obchodów tego ważnego wydarzenia zajęli się panowie Piotr Przytuła i Jarosław Płotkowski. W tym roku wsparcia udzieliła im też praktykantka pani Kamila Siwik. Oczywiście nie mogło też obyć się bez pomocy pozostałych nauczycieli i innych pracowników szkoły.
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2229858Nawigacja