• Kolejowe ABC

          • Kampania Kolejowe ABC II to zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego druga edycja programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

            Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów.

            Uczniowie z klasy 2 realizując zagadnienia programu utrwalali wiedzę na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Prace wykonane w grupach wezmą udział w konkursie „Akcja bezpieczeństwo”.

          • Zaproszenie na Twórcze Warsztaty Rękodzieła Wielkanocnego

          • Biblioteka i Centrum Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju zapraszają na Twórcze Warsztaty Rękodzieła Wielkanocnego dla dzieci, które odbędą się w piątek 24 marca o godzinie 16:00 w Bibliotece dla Dorosłych. Ilość miejsc ograniczona.

            Zapisy w Bibliotece w godz. 8:00 - 17:00 lub pod numerem telefonu 515 805 958.

            Działanie finansowane w ramach programów profilaktycznych ze środków OPS w Trzcińsku-Zdroju.

          • Dzień Mężczyzny

          • 10 marca obchodziliśmy Dzień Mężczyzny. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych kolegów. Nie mogło zabraknąć życzeń, drobnych upominków i słodkości.

            Wszystkim Panom z okazji Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

          • Matematyka nie musi być trudna i straszna

          • Uczniowie klasy piątej bardzo lubią pracę w grupach. Uczą się wówczas nawzajem, ale rozwijają też umiejętność współpracy.

            W miłej atmosferze problemy matematyczne łatwiej się rozwiązuje.

          • Dzień Liczby Pi

          • 14 marca przypada Dzień Liczby Pi. W związku z nim proponujemy Uczniom udział w matematycznym projekcie ogólnoszkolnym.

            Przygotowałyśmy dla Nich zadania na różnym poziomie:

            klasa 4:

            Przedstaw symbol liczby pi dowolną techniką na kartce z bloku rysunkowego małego lub dużego (do wyboru). Prace plastyczne należy przekazać swojej nauczycielce matematyki do dnia 14 marca.

            klasy 5a, 5b, 6:

            Napisz opowiadanie z cząstką pi (np: pietruszka, piosenka, piesek...). Opowiadanie ma zawierać co najmniej 20 wyrazów (różnych). Napisz opowiadanie na kartce A4 i przekaż swojej nauczycielce matematyki do dnia 14 marca.

            Klasy 7, 8a, 8b:

            Znajdź informacje na temat liczby PI i wykonaj plakat dowolną techniką na arkuszu brystolu, zawierający te informacje oraz ciekawostki na temat PI. Plakat przekaż swojej nauczycielce matematyki do dnia 14 marca.

            Każdy uczestnik projektu zostanie nagrodzony oceną z matematyki. Wasze prace zostaną wyeksponowane na wystawie szkolnej.

            Zapraszamy.

            Anna Gontarz i Marianna Jakowiecka.

          • Dzień Kobiet

          • 8 marca czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Od rana mężczyźni z naszej szkoły obdarowywali koleżanki drobnymi prezentami, słodkościami i kwiatkami. Cały dzień minął w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczynki.

          • Od Grosika do Złotówki

          • W grudniu uczniowie z klasy 2 rozpoczęli realizację programu "Od grosika do złotówki". Propozycje zawarte w programie stanowią edukacyjną ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy czy oszczędzaniu. Realizacja projektu trwa 10 miesięcy. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie.

            Podczas trwania programu uczniowie biorą udział w konkursie na relację z działań podejmowanych w ramach projektu.

            Miło Nam poinformować, że uczniowie z klasy 2 zajęli I miejsce w konkursie na Grosikową Gazetkę Grudnia.

            Poniżej prezentujemy wyniki konkursu oraz prezentację z działań drugoklasistów

            https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/.../wyniki-2023

          • Europejski Dzień Logopedy

          • 6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w profilaktycznych zajęciach logopedycznych, których celem było usprawnianie narządów mowy, utrwalanie prawidłowej artykulacji głosek, rozwijanie słuchu fonematycznego, wzbogacanie zasobu słownictwa, a także stymulowanie pamięci.

            Przygotowane zostały stacje z różnymi pomocami do ćwiczeń, które są ważnym elementem w kształtowaniu poprawnej wymowy. Dzieci i uczniowie korzystali z piórek, słomek oraz dmuchały kolorowe baloniki i bańki mydlane. Odbyły się również zabawy z elementami rywalizacji takie jak „dmuchany mecz”, czy poszukiwanie ukrytych obrazków.

            Zabawy i ćwiczenia przysporzyły dzieciom wiele radości i okazały się bardzo fajną zabawą.

            M. Czerniak, A. Winnik

          • SUKCES ZESPOŁU WOKALNEGO SZYK

          • Zespół wokalny Szyk (instruktor Elżbieta Moska) zaśpiewa w 43 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

            Jury przesłuchało blisko 400 wokalistów z kraju i z zagranicy.

            Już w czerwcu nasze uczennice: Oliwia Kwaśniewska, Martyna Maślaniec, Nadia Mazurkiewicz, Kalina Pieróg zaśpiewają z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wizyta absolwenta naszej szkoły

          • W dniu 27 lutego 2023 r. klasy V odwiedził były uczeń naszej szkoły – Łukasz Winnik wraz z żoną Agnieszką Winnik. Państwo Winnik skończyli Akademię Morską w Szczecinie.

            Łukasz pracuje na statku LNG, który przewozi skroplony gaz ziemny, pełni funkcję II oficera (nawigacja). Pani Agnieszka jest koordynatorem personalnym na platformie wiertniczej. Łukasz już rok temu otrzymał zaproszenie od swojej byłej nauczycielki pani Marii Kordas, aby odwiedzić swoją dawną szkołę i przy okazji opowiedzieć uczniom o swoim wspaniałym zawodzie. Jednak ze względu na specyfikę swojej pracy, nie zawsze był dyspozycyjny. Dzięki Aleksandrze Winnik w tym roku wizyta doszła do skutku.

            Podczas spotkania uczniowie mogli się dowiedzieć, jak to się stało, że wybrał taki zawód oraz jak można zostać marynarzem. Pani Agnieszka i Łukasz podkreślali, że przede wszystkim trzeba się bardzo dobrze uczyć i dążyć do realizacji swoich pasji. Żona Pana Łukasza uczyła się przede wszystkim fizyki i matematyki, a Łukasz skupił się na geografii. Bardzo prosili uczniów, żeby uczyli się języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego, który jest obowiązkowy w tych zawodach. Łukasz opowiedział, że również w tej klasie było kiedyś spotkanie z marynarzem (przypomniałam, że był to Pan Tałandzis pochodzący z Chojny), który opowiadał

            o swojej przygodzie z morzem. Nasz gość, wówczas był uczniem klas IV – VI. Natomiast Pani Agnieszka od dzieciństwa marzyła o tym zawodzie.

            Państwo Winnik pięknie opowiadali o swojej codziennej pracy na morzu. O wielkiej odpowiedzialności za pracujących na statku marynarzy, o strachu przed piratami, o tym, jakie posiłki codziennie się spożywa. Na podstawie przygotowanej prezentacji uczniowie mieli możliwość poznania statków przewożących różne towary oraz pokazali codzienne życie marynarza.

            Dzieci miały możliwość użycia pieczątek, które służą do poprawek nanoszonych na mapy.

            Na koniec zobaczyli zdjęcia pięknych miejsc z różnych obszarów kuli ziemskiej, które odwiedzili nasi Goście.

            Państwu Agnieszce i Łukaszowi Winnik bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne wizyty w naszej szkole.

            M. Kordas

          • Innowacja pedagogiczna w klasie 2

          • Podczas minionych dni wolnych uczniowie z klasy 2 nie zapomnieli o ptakach. Swoją pasją chętnie zarażali domowników zapraszając na wspólne spacery obserwacyjne, tworzenie karmników czy dbanie o posiłek dla ptaszków. Dokarmiając zwierzęta, dzieci zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.