Bajki nasze bajki – Przedstawienie profilaktyczne
W piątek 22 kwietnia 2016 r. dzieci z klas I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne pt: „Bajki nasze bajki”, które przygotował zespół „Śpiewające Gwiazdki”. Bajkowe postacie uczyły dzieci jak zdrowo się odżywiać, jak higienicznie przygotowywać posiłki oraz jak dbać o higienę osobistą. Dzieci obejrzały bajkę „Książę Karol szuka żony”, „Królewna Śmieszka”, „Kopciuszek”. Razem z naszymi uczniami przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Trzcińsku – Zdroju oraz dzieci z Przedszkola z Góralic.
Dzień Ziemi 2016
Święto planety Ziemi obchodzone jest każdego roku w dniu 22 kwietnia. W związku z tym uczniowie naszej szkoły razem z panią od przyrody przygotowali inscenizację, piosenki i wiersze, które miały za zadanie uczulić nas na szacunek dla wszystkich zwierząt i roślin na Ziemi – bo przecież nasza planeta bez nich by nie istniała.
Wygrali Gminny Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – awansowali do Mistrzostw Powiatu
Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna naszej szkoły w Gminnych Eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się 20.04.2016r. w Swobnicy. Do rywalizacji przystąpiły Szkoła Podstawowa ze Stołecznej oraz z Trzcińska-Zdroju. Zgodnie z regulaminem skład drużyny stanowią 2 dziewczyny oraz 2 chłopców. Turniej odbył się w Swobnicy, gdyż tam znajduje pełne wyposażenie do rozegrania turnieju zgodnie z regulaminem. Konkurs wymaga wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego (25 pytań z Kodeksu i 10 z ze skrzyżowań), rowerowego toru przeszkód, prawidłowego poruszania się w Miasteczku Ruchu Drogowego oraz wiedzy z zakresu udzielania pomocy medycznej. Nasz zespół w składzie Martyna Będzak, Gabrysia Wojciechowska, Kacper Limanówka oraz Michał Wałowski zdobył pierwsze miejsce i awansował
"Gra o Kraków"
18 kwietnia 2016 roku uczniowie klas I-VI uczestniczyli w widowisku edukacyjnym „Gra o Kraków”, które w mistrzowski sposób poprowadził pan Stanisław Sielicki. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję m. in. poszukać klucza do Bramy Floriańskiej, zagrać Hejnał Mariacki na prawdziwej trąbce oraz uczestniczyć w koronacji królewskiej Władysława Łokietka. Podczas widowiska dowiedzieli się ile waży Dzwon Zygmunta, dlaczego kobiety nazywano kiedyś białogłowami, a także skąd pochodzi powiedzenie „znajdować się na szarym końcu”. W ciekawy i zabawny sposób dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat dawnej stolicy Polski i zadowolone wróciły do klas na lekcje, jeszcze długo śpiewając „Niech śpi nuda!”.
Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie
W słoneczny sobotni poranek nasza 42 osobowa grupa pielgrzymowa wyruszyła w drogę do Rokitna, aby w Roku Miłosierdzia pokłonić się Matce Bożej Cierpiliwie Słuchającej. Naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy od Mszy św., w którą czynnie się włączyliśmy poprzez modlitwę i śpiew, oraz przyjęcie komunii św.. Następnie ks. Andrzej w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o historii Sanktuarium oraz o jedynej w Polsce chrzecielnicy gdzie udzielany był chrzest "obrotowy". W muzeum również zobaczyliśmy wiele pamiątek z podróży papieża św. Jana Pawła II oraz usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek z życia zakonników z Zakonu Cystersów. Następnie był czas na zakup pamiątek i smaczny posiłek. Niestety pogoda przestała nam sprzyjać zaczęło padać co jednak nie przeszkodziło nam w zwiedzaniu przepięknych Rokitniańskich Ogrodów. Trochę prz
Pokaz baniek mydlanych
W poniedziałkowe przedpołudnie klasę 1b odwiedził znany wszystkim gość- Pan Paweł Dunowski, człowiek o wielu talentach i pasjach. Tym razem Pan Paweł zaprosił uczniów na pokaz baniek mydlanych. Tata Błażeja i Miłosza wyjaśnił dzieciom jak powstają bańki mydlane i co zrobić żeby wyszły jak największe. Uczniowie z wielką radością obejrzeli pokaz, po czym każdy mógł wykonać własną ogromną bańkę mydlaną.
Projekt edukacyjny pierwszaków
Przez cały miesiąc uczniowie klasy 1b przygotowywali projekt, którego celem było przedstawienie swoich zainteresowań.
Praca nad projektem trwała zarówno w szkole jak i w domu. Pierwszym etapem tworzenia plakatu była rozmowa na temat naszych zainteresowań, każdy uczeń miał możliwość opowiedzenia o tym co lubi robić. Kolejnym stadium było kolorowanie napisów i obrazków, następnie dzieci przeglądały gazety, szukając zdjęć pasujących do ich hobby.
Wiosna w ogrodzie - zajęcia w Bibliotece Miejskiej
13 kwietnia uczniowie klasy 1b na zaproszenie Biblioteki Miejskiej wzięli udział zajęciach tematycznych o pracach w ogrodzie.
Dzieci rozmawiały o wiosennych zmianach w przyrodzie, pracy w ogródkach i na polach. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję wysłuchać opowiadania o małym ogrodniku Kajtusiu, a także poznać także różne rodzaje nasion. Wszyscy z zaangażowaniem siali kwiatki, nie zapominając o podlaniu ich i ustawieniu w nasłonecznionym miejscu.
Przedstawienie teatralne
11 kwietnia uczniowie klas I – III wzięli udział w przedstawieniu teatralnym zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską. Celem widowiska było przeciwdziałanie agresji, przemocy i nadużywaniu środków odurzających.
W pierwszej części spotkania uczniowie obejrzeli inscenizację pod tytułem „Wesoła Szkoła”, mówiącą o konieczności wypełniania obowiązku szkolnego, dbania o higienę i prawidłowe odżywianie. Aktorzy- kukiełkowe postacie przypomniały dzieciom o zasadach przechodzenia przez jezdnię.
Projekt edukacyjny z przyrody „Przez siedem kontynentów”
Klasa VI realizowała projekt pt. „Przez siedem kontynentów”. Uczniowie zostali podzieleni na siedem grup, w której mieli za zadanie przygotować informacje o środowisku przyrodniczym i kulturze kontynentu. Praca przebiegała w kilku etapach a uwieńczeniem jej była prezentacja na lekcji przyrody w dniu 12.04.2016r. Przedstawiając koleżankom i kolegom swój kontynent, uczyli się od siebie nawzajem. Mogli zobaczyć charakterystyczne stroje i zasmakować dań pochodzących z różnych stron świata, poznać najdłuższe rzeki, najwyższe góry i depresje oraz ciekawostki dotyczące polityki. Klasa wywiązała się z zadania znakomicie. Może czasami nie było łatwo, ale na pewno, zrozumieli na czym polega praca zespołowa i pokonywanie trudności. Gratuluję!
Sprawdzian z OPERONEM
14 kwietnia uczniowie klasy 3 po raz drugi zmierzyli się ze sprawdzaniem swojej wiedzy i umiejętności w testach przygotowanych przez wydawnictwo Operon. Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty to coroczna diagnoza mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Sprawdzian dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Kluczowym elementem jest stosowanie kart oceniania kształtującego, które stanowią dokładną informację zwrotną oraz motywują ucznia do nauki. Wyniki tej diagnozy mogą również pomóc w analizie postępu w nauce poszczególnych uczniów.
Maja Trzaskoś na I miejscu w powiatowych eliminacjach konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”
W piątek 18.03.2016 r. odbyły się powiatowe eliminacje konkursu pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. Tegoroczny konkurs był bardzo trudny, tym bardziej wielkie gratulacje dla naszej uczennicy. Wiedza z zakresu pożarnictwa to dodatkowy
i trudny zakres wiadomości i umiejętności, który uczeń zdobywa swoim zaangażowaniem i pasją. Maja będzie reprezentować szkoły podstawowe z powiatu gryfińskiego na eliminacjach wojewódzkich. Cieszymy się bardzo, bo to już drugi rok, kiedy uczeń z naszej szkoły będzie brał udział w konkursie wojewódzkim.
Pielgrzymka do Górki Klasztornej
19 marca po raz dwunasty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w MIsterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Pierwszym punktem naszej pielgrzymki był cmentarz w Wałczu i złożenie kwiatów oraz zniczy na grobie ks. proboszcza Bolesława Dąbrowskiego. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
w Skrzatuszu, gdzie ks. kustosz Andrzej Malczyński bardzo ciekawie opowiedział nam historię powstania sanktuarium. Do Górki Klasztornej dotarliśmy o godz. 13.30, nasz pobyt tam zaczęliśmy od zwiedzania parku, kupienia pamiątek, zjedzenia posiłku, a o 14.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. po zakończeniu której rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej. Pełni wzruszenia, wrażeń i zadumy o godz. 22.00 szczęśliwie dotarliśmy do naszych domów.
Klasa Ib na wystawie LEGO
6 kwietnia uczniowie klasy 1b byli na wycieczce w Szczecinie, odwiedzili tam Największą w Polsce Edukacyjną Wystawę Budowli z klocków Lego.
Na wystawie uczniowie obejrzeli wielkie budowle z klocków, zabytki, wydarzenia historyczne, postacie i sceny z filmów czy bajek oraz eksponaty interaktywne. Uczniowie zobaczyli największy na świecie statek „Titanic” długi na 11 metrów, wysoki na 3 metry i zbudowany z 500. 000 klocków.
Test kompetencji
7 i 8 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy trzeciej przystąpili do pierwszego sprawdzenia swoich kompetencji w ramach testów opracowanych przez wydawnictwo MAC. Pierwszy dzień obejmował umiejętności polonistyczne. Drugi dzień poświęcony jest matematyce. Testy pozwalają na sprawdzenie wiedzy i umiejętności trzecioklasisty w naszej szkole. Ważne jest również to, że uczniowie mogą porównać swoje kompetencje ze wszystkimi trzecioklasistami w kraju, którzy zadeklarowali udział w sprawdzianie i w tym czasie podjęli wysiłek pracy z zestawami zadań.
Dzień Kotana w Gimnazjum w Góralicach
6 kwietnia 2016 r. uczennice z klasy IV: Kinga Jarosińska, Agnieszka Majcher, Weronika Kopanicka, Ola Zioła, Magdalena Kauwa, Julia Kauwa oraz Aurelia Miłosz uczestniczyły w obchodach Dnia Kotana w Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach.
Cała uroczystość poświęcona była pamięci Marka Kotańskiego, który był niezwykłym człowiekiem. Potrafił wyciągnąć rękę do ludzi, dla których wiele osób nie widziało już przyszłości. W swoim życiu kierował się mottem:
Sprawdzian szóstoklasistów
5 kwietnia 2016 roku 26 uczniów naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu podsumowującego naukę w szkole podstawowej. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9:00, składał się z dwóch części. Pierwsza część obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki, druga część zawierała treści z języka obcego nowożytnego. Część pierwsza trwa 80 minut, a część druga - 45 minut. Podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody. Zadania w pierwszej części sprawdzianu miały formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z języka obcego nowożytnego miały formę zamkniętą.
5 kwietnia 2016r. - sprawdzian szóstoklasistów
5 kwietnia (wtorek) 2016 r. o 9.00 rozpocznie się sprawdzian zewnętrzny. Tego dnia uczniowie klasy szóstej przychodzą do szkoły na godzinę 8:20 w strojach apelowych. Przynoszą długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem, linijkę oraz legitymację. Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić telefonów komórkowych, kalkulatorów, korektorów.
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2229547Nawigacja