I Trzcińska Wyprawa Turystyczno-Krajoznawcza „Poszukiwacze skarbów”
Uczniowie klasy 2a i 1 b wzięli udział w niezwykłej wycieczce, która wiąże się z realizowanym projektem edukacyjnym „Moja Mała Ojczyzna”.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem turystycznym panią Różą Ryczańczyk, która wyznaczyła pierwsze zadanie. Dzieci miały odnaleźć wokół kościoła list, pozostawiony dla nich przez zająca Teofila. To w nim odnalazły dalsze instrukcje i wskazówki dotyczące „ poszukiwania skarbów”. Dzieci poruszały się idąc wyznaczoną trasą edukacyjną. Najwięcej radości sprawiało im odnajdywanie lampionów INO oraz kolejnych wiadomości od zająca, który przez całą wycieczkę był o kilka kroków przed nimi. Ostatecznie zając Teofil nie dał się złapać, ale pozostawił dzieciom wiele niespodzianek i słodyczy. A co najważniejsze pomógł im odnaleźć największe skarby, którymi są zabytk
LAUREATKI I ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Ratujemu Uczymy ratować”
Cztery uczennice klasy III b: NATALIA FALKOWSKA, IGA MUSZYŃSKA, HANIA PIOTROWSKA, AGATKA SKIBA zostały laureatkami I etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy Uczymy Ratować” i zakwalifikowały się do etapu II.
Zadaniem dziewczynek było wykonanie plakatu na jeden z podanych tematów: „Łańcuch przeżycia”, „Wezwanie pomocy”, „Resuscytacja krżąeniowo – oddechowa”, „Pozycja boczna”.
Sukcesy wokalne naszych uczniów
6 kwietnia w Myśliborskim Ośrodku Kultury odbył się I Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej lat 80. i 90. „Moja Fantazja”. Naszą szkołę reprezentował Fabian Kiciński, Kacper Koster i Magdalena Skiba. Natomiast Kinga Jarosińska, Zuzanna Kujawa i Dominik Jakubowski reprezentowali Trzcińskie Centrum Kultury. Wszyscy wokaliści są członkami Studia Bajkowo – Musicalowego oraz Studia Piosenki działającego przy Trzcińskim Centrum Kultury.
„Poczytaj mi”
W ramach zachęcania uczniów do czytania szkolna biblioteka wraz z uczniami klas starszych przeprowadziła akcję pt. „Poczytaj mi”.
Chętni uczniowie z klasy V i VI samodzielnie wybrali literaturę, której fragment prezentowali podczas spotkania z młodszymi kolegami i koleżankami z klas 1-3. Mogliśmy wysłuchać czytanych indywidualnie bądź z podziałem na role wybranych opowiadań, bajek i baśń. Po przeczytaniu tekstu dzieci odpowiadały pytania oraz rozwiązywały związane z wysłuchanym fragmentem.
Przestrzenny model komórki roślinnej – zdrowe i smaczne zadanie domowe
Uczniowie klas czwartych co roku w ramach lekcji przyrody wykonują przestrzenny model komórki roślinnej. Jeśli uczniowie mają kłopot z nauczeniem się w jaki sposób zbudowana jest komórka ,to niech wykonają ją z galaretki i owoców. Po takim eksperymencie, wszyscy potrafią wymienić każdy element.
Lekcja odwrócona w klasie V
Cytując za Centrum Edukacji Obywatelskiej „Lekcja odwrócona” zakłada odwrócenie tradycyjnego modelu tj. przekazywanie wiadomości na lekcji, ale ćwiczenie ich w ramach pracy domowej. Praca domowa zadawana jest przed lekcją, jako wprowadzenie do niej. Uczniowie zapoznają się z tematem lekcji przed zajęciami.
Sukces uczennic klasy siódmej w konkursie „Trzymaj Formę”
8 marca b.r. czworo uczniów klas siódmych naszej szkoły (Oliwia Biernacka, Mateusz Kwaśniewski, Aleksandra Stanisławska, Martyna Żylewicz) po raz pierwszy wzięło udział w konkursie o zdrowym stylu życia, organizowanym w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ”Trzymaj formę”. Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat żywienia i wpływu aktywności fizycznej na zdrowie.
Rozstrzygniecie konkursów plastycznych
Na wczorajszym spotkaniu wręczono nagrody i dyplomy za konkurs plastyczny na temat naszego miasta. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III wykonały prace na temat: „Zabytki mojego miasta", klasy IV-VII – „Reklama mojego miasta". Wszystkie prace były bardzo ciekawe. Spośród prac wyłoniono najlepsze:
KONKURS SCENEK PROFILAKTYCZNYCH
W środę 28 marca 2018 r. w szkole odbył się Konkurs Scenek Profilaktycznych dla klas I- III. Tematyka konkursu dotyczyła zdrowego stylu życia: zdrowe odżywianie, uprawiane sportu, higiena osobista i twórcze spędzanie wolnego czasu. Do konkursu przystąpili uczniowie wszystkich klas I - III. Przygotowane przez uczniów scenki pokazywały jak należy się odżywiać żeby być zdrowym, jak dbać o higienę osobistą, jak spędzać czas wolny żeby było to z korzyścią dla prawidłowego rozwoju dzieci.
Kiermasz Świąteczny
Tradycją już w naszej szkole jest Kiermasz Wielkanocny, który odbywa się przed świętami. W tym roku również można było kupić piękne stroiki, pyszne ciasta oraz ozdoby świąteczne, w przygotowanie których włączyli się uczniowie, nauczyciele i przede wszystkim rodzice z każdej klasy:
Śniadanie wielkanocne
W nawiązaniu do tradycji w klasie 3b odbyło się wielkanocne śniadanie. Dzieci udekorowały stół oraz pomogły w przygotowaniu potraw. Na stole znalazły się przede wszystkim jajka oraz babka piaskowa.
Ten dzień miał wyjątkowy charakter, chociażby z tego względu, że każdego dziecka przyszedł czekoladowy zajączek.
Kolejny rok nasi uczniowie laureatami w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W piątek 23.03.2018r. odbyły się w Gryfinie powiatowe eliminacje konkursu pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało aż 3 uczniów: Martyna Żylewicz z klasy VII, Weronika Kopanicka z klasy VI i Fabian Kiciński również z klasy VI. Wiedza z zakresu pożarnictwa to dodatkowy i trudny zakres wiadomości oraz umiejętności, który uczeń zdobywa swoim zaangażowaniem i pasją.
Przygotowania do świąt w klasie 1a
W klasie Ia przygotowania do świąt rozpoczęły się wysianiem zboża w pojemniczkach po jogurtach, które zostały zamienione w stroiki. Na kolejnych zajęciach uczniowie malowali zajączki i kurki, które umieścili w tych stroikach i zanieśli do swoich domów. Samo malowanie zwierzątek bardzo się dzieciom spodobało, wymyślały przy tym różne zabawy. Tego dnia pierwszoklasiści tworzyli też z pomocą rodziców stroiki przeznaczone na szkolny kiermasz wielkanocny. Wykorzystali bukszpan i przyniesione ozdoby. Efekty pracy widać na załączonych zdjęciach.
OLIWIA SAWICKA - LAUREATKĄ XI WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH
24 marca 2018 r. w Lipianach odbył się XI Wojewódzki Przegląd Pieśni Wielkopostnych. Celem Przeglądu było przypomnienie i popularyzacja pieśni wielkopostnych, upowszechnianie piękna i kultury języka polskiego oraz podnoszenie umiejętności wokalnych i wymiana doświadczeń.
Pierwszy Dzień Wiosny!
Jak nietypowo przywitać wiosnę, doskonale się przy tym bawiąc na świeżym powietrzu? Stworzyć nowoczesną grę miejską! 21 marca 2018 r. był dla uczniów klas IV-VII dniem wyjątkowym. Panie: Anna Bielawska oraz Małgorzata Gaik z ogromną pomocą panów: Jarosława Płotkowskiego oraz Piotra Przytuły przygotowały zabawę wiosenną poza murami szkoły.
W Strzeszowie też wiosna
Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe w Strzeszowie również powitali wiosnę. Dzieci z samodzielnie wykonaną Marzanną przeszli ulicami swojej miejscowości. Towarzyszyły im wiosenne śpiewy oraz gra na instrumentach.
Żegnając zimę słomiana kukła została podeptana i spalona.
Powitanie wiosny przez klasy I-III
Jak co roku uczniowie naszej szkoły spotkali się w barwnym korowodzie aby powitać kalendarzową wiosnę.
Przygotowania do tego wydarzenia trwały od wielu dni. Każdy chciał radośnie i kolorowo przywitać najpiękniejszą porę roku. oprócz pogadanek na temat zwiastunów wiosny, uczniowie przygotowywali dekoracje niezbędne do nadejścia wiosny.
Godziny dzwonków
Sobota 23.11.2024Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2229030Nawigacja