Laureat konkursu "Bezpiecznie na wsi mamy"
Antoni Nowak uczeń klasy 1 został laureatem konkursu "Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.
Antoś to bardzo aktywny uczeń, chętnie uczestniczy we wszystkich konkursach. Gratulujemy Mu wygranej i czekamy na kolejne sukcesy.
RAJD ROWEROWY –„AKTYWNY POWRÓT DO SZKOŁY”
Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” oraz Szkoła Podstawowa w Trzcińsku-Zdroju zorganizowali w dniu 15.05.2021r. Rajd Rowerowy po ścieżkach rowerowych Gminy Trzcińsko-Zdrój i Chojny. 23 uczniów oraz 4 opiekunów pokonało 30 km a nad jeziorem w Jeleninie uczniowie spędzili czas na grach i zabawach integracyjnych. Oczywiście nie zabrakło pysznych kiełbasek z ogniska. Urokliwe jeziorko Jeleńskie oraz otoczenie przyrody sprzyjało dyskusji o powrocie do szkoły.
Konkurs Ładnego Pisania
W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs ładnego pisania, w którym udział wzięło 28 uczniów z klas I-III.
Podczas konkursu nasi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami
z zakresu kaligrafii. Bardzo duża ferkwencja i wysoki poziom spowodował, że wybór najlepszych prac był bardzo trudny.
LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Laureaci III Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
„Szczecin i województwo zachodniopomorskie oczami dziecka za 100 lat”
Konkurs został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin.
Laureatką I miejsca została uczennica klasy II
SUKCESY WOKALNE
Sukcesy wokalne w VIII Dębnowskim Festiwalu Muzycznym "Qltura Dźwięku"
kat.6-12 lat
KALINA PIERÓG - wyróżnienie
kat. 13-17 lat
KACPER KOSTER( TCK)- wyróżnienie
Studio Piosenki COGITO ( TCK) - wyróżnienie
Wspaniale zaprezentowały się również Zuzanna Kujawa i Oliwia Sawicka.
Gratulujemy ! Jesteście wspaniali !
XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Czym jest książka dotykowa?
Taka książka zawiera wypukłe, często także ruchome elementy imitujące przedmioty życia codziennego. Książki dotykowe są niedużej wielkości, kartki łączy się za pomocą kółek, tasiemek lub bindowania. Tekst znajdujący się w książkach dotykowych powinien być wydrukowany w czarnym druku oraz jednocześnie w alfabecie Braille’a.
PTASIA INNOWACJA
Słowik to kolejny bohater ptasich wędrówek klasy 3b. Ten mały ptak obdarzony jest ogromnym talentem muzycznym. Słowik to typowy ptak wędrowny, zimą podróżuje w cieplejsze rejony, do Afryki. Żywi się wyłącznie owadami, gniazduje blisko ziemi, zazwyczaj w gęstych krzakach.
Trzecioklasiści po wysłuchaniu interesującego wykładu Pani Marii przedstawili klasie przygotowane przez siebie informacje o słowiku. Pomogło nam to w stworzeniu kolejnej karty z ciekawostkami do albumu ptaków. Kolorując portret słowika dzieci wsłuchiwały się w jego przepiękny śpiew.
Antek i Namir z klasy 2 laureatami OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Antek Korkoszyński i Namir Krukowski - kl.2
laureatami
OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„MY KOCHAMY LAS, LAS KOCHA NAS”
pod hasłem „Mieszkańcy naszych lasów”
„Idźmy leśną ścieżką cicho, cichuteńko,
może zobaczymy sarniątko z sarenką…”Na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 25 im. Stanisława Staszica w Częstochowie nadesłano 314 prac z 98 szkół podstawowych z całej Polski.
Nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów klas 1-3
Od 4 maja wszystkie dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych uczą się w trybie stacjonarnym. W kolejnych tygodniach do nauki w szkole stopniowo będą wracać starsi uczniowie. Więcej o harmonogramie #PowrótDoSzkoły https://gov.pl/.../harmonogram-powrotu-uczniow-do... #edukacja #szkoła
Majowe Święta Narodowe
Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Warto pielęgnować tradycje narodowe i eksponować publicznie symbole naszego państwa, dlatego pamiętajmy, aby wywiesić flagi w majowe święta.
Mijający tydzień był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu.
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu EKO-ZABAWKA
Gratulujemy Lenie Kunowskiej z klasy 1 i Emilii Płotkowskiej z klasy 2 zdobycia wyróżnienia w gminnym konkursie "EKO - ZABAWKA" organizowanym przez Trzcińskie Centrum Kultury
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie za aktywność i chęć tworzenia nowych rzeczy
Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego:
od maja - nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych
od maja - tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych
od maja - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej
Ptasie fotografie
Kolejnym punktem innowacji klasy 3b było oglądanie fotografii ptaków z naszych okolic. Pani Ewa pokazała nam własnoręcznie zrobione zdjęcia ciekawie opowiadając o spotkanym okazie. Dzieci zadawały wiele pytań zachwycając się wyglądem latających bohaterów. Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób wykonać dobrej jakości zdjęcie. Podsumowaniem zajęć było udoskonalenie albumu ptaków.
23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Ponad 100 krajów na całym świecie bierze udział w tym święcie.
Tradycją tego dnia w wielu bibliotekach jest obdarowywanie odwiedzających Pań czerwonymi różami a Panów książkami. Tradycja ta pochodzi z Katalonii (Hiszpania).
DZIEŃ ZIEMI
Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
Nasi uczniowie także uczą się, jak żyć ekologicznie. W dniu dzisiejszym zastanawiali się jak chronić Ziemię oraz jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.
UCZENNICA KLASY II KALINA PIERÓG LAUREATKĄ POWIATOWYCH ELIMINACJI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
22 kwietnia w Centrum Kultury w Chojnie odbył się powiatowy etap Małego Konkursu Recytatorskiego w którym naszą gminę reprezentowały uczennice naszej szkoły:
Nadia Mazurkiewicz i Kalina Pieróg klasa II - op E.Moska
Lena Wróbel klasa IV- op. U.Lewandowska
Konkurs odbywa się w ramach przeglądów amatorskiego ruchu artystycznego i jest organizowany w drodze wielostopniowych przeglądów, od środowiskowych (szkolnych), poprzez miejsko-gminne, rejonowe do stopnia wojewódzkiego. Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich i interpretacyjnych, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.
KALINA PIERÓG, KACPER KOSTER oraz nasz absolwent FABIAN KICIŃSKI znaleźli się w gronie finalistów Ogólnoploskiego Festiwalu SZLAGIER 2021
Spośród 320 zgłoszeń wyłonionych zostało 59 osób, które wezmą udział w finałowych przesłuchaniach festiwalu!!!
W ocenie jurorów poziom tegorocznej edycji jest bardzo wyrównany i wysoki!!!
Udział w festiwalu wzięły również Zuzanna Kujawa, Oliwia Sawicka oraz Julia Głębocka. Już wkrótce zaprezentujemy naszych wokalistów.
Godziny dzwonków
Niedziela 20.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2284951Nawigacja