Wyróżnienie w Festiwalu Niepodległości na Pomorzu Zachodnim
Uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyróżnienie w Festiwalu Niepodległości na Pomorzu Zachodnim pod hasłem SYMBOLE NASZEJ OJCZYZNY zorganizowanym przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego we współpracy z Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Uczniowie klasy 1 otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Od Grosika do Złotówki
Uczniowie z klasy 2 w lutym przebywali na planecie Portfelik. Dowiedzieli się tam m.in., że: „Czas to pieniądz”, „Każda praca jest ważna” i „Bez pracy nie ma kołaczy”. Poznali znaczenie określeń: pensja, wynagrodzenie, wolontariat.
Za swoje działania zajmując 2 miejsce w konkursie na grosikową gazetkę miesiąca drugoklasiści otrzymali pamiątkowy dyplom i nagrody.
Konkurs ładnego pisania
Kilka dni temu w naszej szkole odbył się konkurs ładnego pisania, w którym udział wzięli uczniowie z klas 1-3.
Podczas konkursu nasi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami z zakresu kaligrafii. Bardzo duża frekwencja i wysoki poziom spowodował, że wybór najlepszych prac był bardzo trudny.
Oto wyniki:
ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI - 966
14 kwietnia – jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Jest to data uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego. W tym dniu Mieszko I wraz ze swoim dworem przyjął chrzest, dzięki czemu Polska stała się krajem chrześcijańskim. To zaowocowało rozwojem kultury narodowej. Powstawały pierwsze murowane budowle, rozwijało się szkolnictwo, przybywali misjonarze którzy uczyli łaciny, państwo polskie stawało się państwem mocnym.
Innowacja pedagogiczna - Ptaki w czterech porach roku
Odbyła się kolejna lekcja ptasiej innowacji, której bohaterem był kowalik. Tego ptaka wyróżnia szczególne zachowanie, gdyż poszukując pożywienia, chodzi po pniach drzew lub skałach, często głową w dół. Potrafi to jako jeden z nielicznych ptaków, a spośród krajowych i europejskich – jako jedyny!
Zamieszkuje Eurazję oraz północno-zachodnią Afrykę. W Polsce szeroko rozpowszechniony, średnio liczny ptak lęgowy.
KONKURS LOGOPEDYCZNY "LOGOPEDYCZNA GRA PLANSZOWA" ROZSTRZYGNIĘTY!
Na konkurs należało stworzyć planszową grę logopedyczna według własnego pomysłu. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością.
Nagrodzone prace:
1. Miejsce - Maria Gradowska, klasa 2
2. Miejsce- Antoni Nowak, klasa 3
3. Miejsce - Gabriel Lizurej, klasa 3
Wyróżnienie- Julia Załęska, klasa 6
Gratulacje dla Emilki Chruścińskiej
Gratulacje dla Emilki Chruścińskiej za bardzo dobre wyniki w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
W piątek 31.03.2023r. odbyły się w Gryfinie powiatowe eliminacje konkursu pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowała Emilka Chruścińska z kl. V b, która w eliminacjach gminnych zajęła I m. Wiedza z zakresu pożarnictwa to dodatkowy i trudny zakres wiadomości oraz umiejętności, który uczeń zdobywa swoim zaangażowaniem i pasją.
PLEBISCYT - Muzyczne Wyzwanie Chrumasa
Muzyczne Wyzwanie Chrumasa to plebiscyt, w którym można zaprezentować swój talent wokalny i instrumentalny a także razem z Chrumasem promować zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci w całej Polsce!
Nasza szkoła od wielu lat jest uczestnikiem programu "Warzywa i owoce w szkole" dlatego też uczennica kl.4 Kalina Pieróg przygotowała własny utwór muzyczny pt. "Jasna strona mocy" i mogła wziąć udział w tym muzycznym konkursie.
Kiermasz świąteczny
31 marca nasza szkoła wzięła udział w Jarmarku Wielkanocnym organizowanym przez BiCK w Trzcińsku Zdroju, a 5 kwietnia tradycyjnie odbył się kiermasz świąteczny w szkole. Sprzedawane były stroiki, ozdoby świąteczne i ciasta.
Dochód ze sprzedaży wyniósł 4 477, 70zł. Kwota w całości została przekazana na konto Rady Rodziców.
Rekolekcje wielkopostne
W dniach 3 - 5 kwietnia w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. W tym roku przyjęły formę spotkań w kościele parafialnym podczas mszy świętych. Miały one uroczysty charakter z lekcjami czytanymi przez uczniów i komentarzami do poszczególnych części mszy świętej. Tematem rozważań rekolekcyjnych była ofiara. Ofiara dana nam ludziom i ofiara jaką my możemy złożyć. Czasami tak niewiele trzeba...
Prace Wolontariuszy na Cmentarzu
Wraz z początkiem kwietnia uczniowie z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach akcji przedświątecznej posprzątali opuszczone groby na Cmentarzu Komunalnym.
1
Przedświąteczna wizyta w DPS
5 kwietnia uczniowie i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili mieszkańców DPS-u. Złożyli im życzenia świąteczne, a także podarowali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i słodkości upieczone przez rodziców.
Spotkanie zostało uświetnione grą na pianinie uczennicy klasy szóstej - Leny Wróbel. Wolontariusze i pensjonariusze złożyli sobie świąteczne życzenia i przeżyli razem chwile wzruszeń.
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 05. 04. 2023 przeprowadzono Warsztaty Profilaktyczne dla klas VII i VIII w Szkole Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju.
Uczniowie brali udział w przygotowanych zajęciach przez Centrum Edukacji i Profilaktyki Dialog z Krakowa. Warsztaty dotyczyły papierosów, e-papierosów, używek w postaci substancji psychoaktywnych, marihuany i innych niebezpiecznych substancji. Niebezpieczne są również uzależnienia behawioralne takie jak uzależnienie od nowych technologii, gier komputerowych, telefonów komórkowych i internetu. O wszystkich tych zagadnieniach uczniowie mieli okazję posłuchać podczas dwugodzinnych warsztatów w naszej szkole.
Światowy Dnia Świadomości Autyzmu
4 kwietnia odbył się pochód z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty. W pochodzie oprócz gospodarzy uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego. Celem pochodu jest pokazanie akceptacji i zrozumienia dla wszystkich osób w Spektrum Autyzmu. Dziękujemy: Policjantom z Trzcińskiego Komisariatu Policji za zabezpieczenie marszu, Panu Józefowi z chojna.24 oraz uczniom i nauczycielom ze szkoły za włączenie się w akcję.
„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”
Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Elżbiety Tracz naszej drogiej Koleżanki, wspaniałej Nauczycielki i Katechetki.
Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, uczniów, rodziców i nauczycieli.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 04 kwietnia 2023 r. roku o godz. 11.00 w kościele w Rosnowie. Po mszy św. Ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Trzcińsku-Zdroju.
Zaproszenie na Wojewódzki Festiwal Piosenki Ekologicznej „W zielone grajmy dziś”
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju oraz Biblioteka i Centrum Kultury zapraszają na Wojewódzki Festiwal Piosenki Ekologicznej „W zielone grajmy dziś”, który odbędzie się w piątek 12 maja 2023 od godz. 11.00 w sali widowiskowej BiCK .Regulamin wydarzenia oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronach www.sptrzcinskozdroj.edupage.org oraz www.bicktz.pl Festiwal objęty jest honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Innowacja pedagogiczna - Ptaki w czterech porach roku
Uczniowie klasy II poznali kolejnego bohatera ptasiej innowacji którym był grubodziób.
Ptak ten zamieszkuje całą strefę umiarkowaną kuli ziemistej. Jest ptakiem wędrownym lub osiadłym w zależności od dostępności pokarmu. Podstawę pokarmu stanowią duże, suche nasiona drzew liściastych oraz pestki (jawora, leszczyny), ale też nasiona mięsistych owoców – głównie pestki dzikiej wiśni lub czereśni (a czasem nawet jabłek i gruszek, a na polach grochu), również nasiona innych drzew, w tym buka i grabu, a także łuskane nasiona orzecha włoskiego.
Podziękowania od fundacji CARITS
W dniach 17.03 i 18.03.2023 odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności pod hasłem ,,Tak pomagam" organizowana przez CARITAS. W naszej miejscowości wyżej wymieniona akcja odbyła się w sklepie BIEDRONKA.
Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas w przedsięwzięciu wzięło udział 24 wolontariuszy z tutejszego koła Wolontariatu. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem oraz inwencją twórczą aby jak najlepiej wypełnić powierzone im dzieło. Zebraliśmy 145 kg żywności która zostanie przekazana potrzebującym jako paczki żywnościowe na święta. Pragniemy serdecznie podziękować za owocną współpracę pani Ani Walawender, która czuwała nad wszystkim logistyczne oraz wspaniałej młodzieży zaangażowanej w dzieło niesienia pomocy .
Od Grosika do Złotówki
W styczniu uczniowie klasy 2 w ramach realizacji programu „Od grosika do złotówki” wylądowali na planecie Grosik. Dzieci poznały znaczenie pojęć związanych z pieniędzmi oraz doskonalili umiejętność przeliczania. W konkursie na grosikową gazetkę miesiąca drugoklasiści zajęli 2 miejsce.
Szczegóły na stronie:
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2284252Nawigacja