*** Koło plastyczne Koło misyjne Koło fotograficzne Koło Bractwa Rycerskiego Śpiewające Gwiazdki Koło regionalne

Śpiewające Gwiazdki

Rok szkolny 2015/2016

Mija kolejny rok nauki w szkole oraz kolejny rok działalności naszego zespołu „Śpiewające Gwiazdki”. Ten rok był wyjątkowy, ponieważ nasza szkoła obchodziła 70 lecie  swojej działalności. Ten wyjątkowy i niepowtarzalny dzień miałyśmy uświetnić swoim występem. Byłyśmy z tego powodu bardzo szczęśliwe a zarazem pełne obaw czy podołamy takiemu wyzwaniu. Pracowałyśmy bardzo dużo i bardzo wytrwale. Przygotowałyśmy  inscenizację, która bardzo spodobała się wszystkim uczestnikom tej uroczystości. Pierwszy raz śpiewałyśmy z prawdziwym zespołem muzycznym. Musimy przyznać, że było to bardzo ciekawe przeżycie i cenne doświadczenie.

Poza tym w ciągu roku szkolnego przygotowałyśmy kilka występów dla społeczności szkolnej oraz dla mieszkańców naszego miasteczka. Występowałyśmy na imprezach pozaszkolnych reprezentując i promując naszą szkołę. Niektórzy z nas po raz pierwszy spróbowali swoich sił w Konkursach Piosenki.

Nasze występy w 2015 / 2016 r.

1. Dzień Edukacji Narodowej – 14.X.2015 r.
  2. Inscenizacja z okazji 70 leciaSzkoły Podstawowej w Trzcińsku- Zdroju
  3. Przedstawienie z okazji Dnia Praw Dziecka – 24.XI.2015 r.
  4. Występ w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -7.I.2016 r.
  5. Dzień Babci i Dziadka – 21.I.2016 r.
  6. Przedstawienie profilaktyczne „ Nie tolerujmy nietolerancji, manipulacji i arogancji”
  7. Udział w Gminnym Konkursie Scenek Profilaktycznych w Gimnazjum w Góralicach – I miejsce – 18.III. 2016 r.
  8. Występ w Gimnazjum w Góralicach – Uroczystość Szkolna - Dzień Kotana- 4. IV. 2016 r.
  9. Przedstawienie dla klas I – III i dzieci z Przedszkola Miejskiego- „ Bajki nasze bajki”
  10. Udział w Papieskim Konkursie Piosenki „ TOTUS TOUUS”
  11. Banie 2016 r.- II miejsce Oliwia Sawicka.
  12. Występ w czasie Dni Trzcińska – Zdroju – 27.V.2016 r.
  13. Udział w Konkursie Piosenki DziecięcejZUZIA
  14. Występ w Chojnie – Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka – 4.VI.2016 r.
  15. Udział w Festiwalu Talentów im. Jana Pawła II w Dolicach – 10.IV. 2016 r.

Ola Z. i  Zuzia B.

Rok szkolny 2014/2015

Zbliża się koniec roku szkolnego 2014/2015, dla nas Śpiewających Gwiazdek był to rok nadzwyczajny. Jest nas dużo więcej niż na początku „naszej kariery”. Na początku było nas dziewięć, później  dziewiętnaście, a teraz trzydzieści. Musimy przyznać, że przyjemniej jest pracować i bawić się w większej grupie rówieśników. Ten rok był dla nas bardzo pracowity i dał nam wiele satysfakcji z tego co robiliśmy. Przygotowaliśmy dla naszych kolegów, koleżanek i oczywiście dla naszych niezastąpionych nauczycieli kilka przedstawień muzyczno – teatralnych oraz wystąpiliśmy w inscenizacjach z okazji Świąt Państwowych:

1. Święto Niepodległości   - 11. XI
  2. „Dzieci dzieciom” – koncert życzeń z okazji Dnia Praw Dziecka
  3. Przedstawienie z okazji Dnia Praw Człowieka „ Prawa Człowieka – Prawami Dziecka”
  4. Przedstawienie profilaktyczne „ Serce nie musi być wielkie, żeby przyjaźń dawało”
  5. Dzień Flagi
  6. Przedstawienie „Podróż do krainy baśni”
  7. Powitanie Wiosny – inscenizacja „ Sadzimy kasztana”
  8. Koszalin – występ na Podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Europa naszym wspólnym domem”
  9. Dni Trzcińska – Zdroju – występy 29 maja 2015 r. oraz 30 maja 2015 r.

Do końca roku szkolnego zostało jeszcze troszeczkę czasu i planujemy niespodziankę dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

ŚPIEWAJĄCE  GWIAZDKI

Od trzech lat uczestniczymy w zajęciach artystycznych. Śpiewamy, tańczymy, przygotowujemy różne przedstawienia dla dzieci z naszej szkoły.

Bardzo chciałyśmy mieć nazwę swojego zespołu, więc ogłosiłyśmy konkurs dla uczniów klas „0” – III na wymyślenie nazwy dla zespołu dziecięcego. Spośród kilkunastu propozycji wybrałyśmy nazwę „ŚPIEWAJĄCE GWIAZDKI”, ponieważ gwiazdka kojarzy nam się z radością, światłem, miłością i tańcem. A my chcemy swoimi występami bawić, cieszyć i uczyć.

Konkurs wygrali uczniowie klasy „ 0” ZOSIA WOJCIECHOWSKA I ALEKSANDER SOZAŃSKI, którzy zaproponowali nazwę Gwiazdki.

Zosia i Zuzia Biel

Rok szkolny 2013/2014

Drugi rok naszej działalności w szkole. Bardzo chętnie uczestniczyłyśmy w zajęciach artystycznych. Dołączyły do dzieci z klasy I. Było weselej, a my mogłyśmy pomagać im i uczyć tego co już same potrafimy. Pierwszy nasz występ odbył się 10 grudnia z okazji Dnia Praw Człowieka. Później były następne, bardzo lubiłyśmy spędzać czas na próbach, a nawet ostatnie przedstawienie wymyśliłyśmy same. Oto co przygotowałyśmy dla naszych rówieśników i nauczycieli.

1. Dzień Praw Człowieka – grudzień 2013
  2. Przedstawienie profilaktyczne „ Dzieci bezpieczne w sieci”
  3. Przedstawienie dla przedszkolaków i klas I – III  - „ Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”
  4. Występy w czasie Dni Trzcińska – Zdroju
  5. Przedstawienie kabaretowe.

Rok szkolny 2012/2013

Byłyśmy wówczas w klasie I i stawiałyśmy pierwsze kroki na szkolnej scenie. Była ogromna trema, ale byłyśmy uparte i dałyśmy radę. Pierwszy nasz występ był w czasie Konkursu Scenek Profilaktycznych. Pamiętamy, że bardzo się bałyśmy, a do tego zepsuły się mikrofony. Jak pech to pech. Ale to nas nie zniechęciło. Duże brawa starszych uczniów zachęciły nas do dalszej pracy. Wystąpiłyśmy w tym roku trzy razy:

1. Konkurs Scenek Profilaktycznych – luty 2013 r.
  2. Przedstawienie Profilaktyczne  „ Żeby zdrowym być” - marzec 2013 r.
  3. Festiwal Talentów – Stołeczna – maj 2013 r.