• Aktualności - rok szkolny 2014/2015

        • Pożegnanie roku szkolnego przez dzieci przedszkolne

          Kto by pomyślał, że ten rok szkolny tak szybko zleci…  W środę, 24 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego oficjalnie pożegnały rok szkolny 2014/2015. Był to dzień szczególny - pełen przeżyć dla przedszkolaków, rodziców oraz nauczycielek.

          Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, który na wszystkich zebranych wywarł ogromne wrażenie, nadając tym samym uroczystości bardzo podniosły charakter.

          Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, wierszem i piosenką pożegnali okres przedszkolnym. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominki w postaci książek. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla dzieci i rodziców.

          Za miniony rok i wspólnie spędzone chwile dziękujemy wszystkim, a dzieciom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze obowiązków szkolnych !!

           

          Słoneczny spacer

          17. 06 dzieci z Oddziału Przedszkolnego zaprosiły swoich bliskich na spacer. Pogoda była piękna więc najmłodsi zdecydowali, że pójdziemy do parku. Uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały, ponieważ obecność bliskich sprawiła im ogromną radość. Wesołych śmiechów i rozmów nie było końca.

          Doświadczenie z fasolą

          Na przełomie maja i czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały doświadczenie z fasolką. Słoiczek wypełniony wodą nakryły gazą, owinęły gumką, a na gazie umieszczone zostały ziarenka fasoli. Uczniowie ustawili swoje fasole na parapecie, by obserwować co się z nimi dzieje. Codziennie uzupełnialiśmy wodę, aby ziarenka były zamoczone. Fasolki spęczniały, pomarszczyły się, pękły, u niektórych pod wodą pojawiły się korzenie a później zielone liście.  Nasze roślinki rosły bardzo szybko, więc codziennie mogliśmy oglądać zachodzące  w nich zmiany.

          Poznajemy nasze miasto

          „Poznajemy nasze miasto” pod takim hasłem przebiegało święto naszego miasta w oddziale przedszkolnym. Dzieci przedszkolne uczestniczyły w różnorodnych formach pracy ukierunkowanych  na bliższe poznanie swojego miasta. Celem tych działań było kształcenie u dzieci poczucia patriotyzmu, przynależności do określonej społeczności. Najmłodsi poznali swoje miasto - nazwy ulic, zabytki. Efektem tych zajęć było wykonanie prac plastycznych przedstawiających okazałe budowle naszego miasta.

          Dzień Dziecka

          Międzynarodowy Dzień Dziecka to długo oczekiwany czas dla każdego malucha, masa prezentów, słodyczy i radości. Tak też było w naszej klasie.

          Oprócz Dnia Rodziny spędzonego na Stadionie Miejskim dzień naszych milusińskich uczciliśmy wspólnym wyjściem na lody.

          Dzień Rodziny

          W dzisiejszych czasach każda chwila spędzona z dzieckiem jest dla rodziców bardzo ważna. Nasza Szkoła pielęgnuje piękną tradycję jaką jest Dzień Rodzinny. W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami i rodzeństwem spotykają się, by razem się bawić i cieszyć swoją obecnością.

          Klasa 0 zaprosiła bliskich Stadion Miejski. Tłumnie zebrani najbliżsi byli chętni zarówno do zabawy jak i do pomocy. Wspólnie przygotowaliśmy kiełbaski z grilla oraz słodkie przekąski.

          Uczniowie ze swoimi rodzicami uczestniczyli w wielu zabawach i grach, a radość płynąca z rywalizacji widoczna była zarówno u tych małych jak i u dużych. Rodziny uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach sportowych, było wiele tańców i zabaw. Ogromną atrakcją było także przeciąganie liny. Nie zabrakło czasu na odpoczynek i rozmowy na trawie.

          Wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację dnia oraz pomoc w opiece nad dziećmi serdecznie dziękujemy.

           

          Światowy Dzień Bez Papierosa

          Światowy Dzień bez Papierosa obchodzony jest 31 maja. Każdy wie, że papierosy szkodzą zdrowiu, ale ten temat dotyczy znacznie szerszego obszaru. Dzień bez Papierosa to edukacja prozdrowotna, ale również wszystkie zagadnienia związane z zanieczyszczaniem środowiska.

          Dzieci podczas zajęć poznały wiele skutków palenia papierosów w ich otoczeniu. Dzień bez tytoniu  jest najlepszą okazją do refleksji nad następstwami wywołanymi dymem tytoniowym zarówno na organizm swój jak i bliskich. Podsumowując zajęcia uczniowie wykonali plakaty zachęcające do ograniczenia oraz rzucenia palenia.

           

          Dzień Mamy i Taty

           Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

          Zgodnie z tradycja 26 maja obchodzimy dzień naszych ukochanych mam. W grupie 0 przygotowania do tego święta trwały bardzo długo, napięcie potęgowała również uroczystość dla tatusiów, którą także obchodziliśmy tego dnia.

          Dzieci przygotowały wierszyki, piosenki oraz pokaz taneczny. U najmłodszych widoczna była wielka trema- ale występ się udał! Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za drobne upominki. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień.

          Akademia Misia Haribo

          Uczniowie oddziału przedszkolnego podczas zajęć odkryli świat kosmosu ze Złotym Misiem Haribo. Dzięki rejestracji w konkursie otrzymaliśmy nietypową, edukacyjną grę w formie dwustronnego plakatu, przedstawiającego Układ Słoneczny.

          Aby w atrakcyjny dla dzieci sposób zobrazować Układ Słoneczny, plakat wyposażony jest w niespodzianki, takie jak elementy fluorescencji oraz 3D, do których dzieci dostaną specjalne binokle oraz rakietę. Przewodnikiem po planetach był Miś Haribo. Dodatkowe wzięliśmy udział a konkursie polegającym na stworzeniu nieziemskiego pojazdu kosmicznego z Misiem Haribo na pokładzie.

          Celem programu jest inspirowanie dzieci do zdobywania wiedzy, rozbudzanie ich ciekawości poznawczej oraz propagowanie idei nauki poprzez zabawę.

          „Moja pierwsza książeczka”- wyniki konkursu

          Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji zorganizowany został wewnątrzszkolny konkurs plastyczno – literacki „Moja pierwsza książeczka”.

          Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – III i ich rodziców.  Zadaniem dzieci było wymyślenie i zilustrowanie bajki, natomiast rodzice mieli zapisać ją w formie tekstu. Celem konkursu było rozwijanie inwencji literackiej i plastycznej dzieci oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci.

          Wyniki konkursu:

          I miejsce:

          - Hanna Piotrowska, klasa 0

          - Wanessa Stupińska, klasa 0

          II miejsce:

          - Sara Ziemecka, klasa 0

          - Martyna Chruścińska, klasa Ia

          III miejsce:

          - Hubert Bułgajewski, klasa 0

          - Karolina Waczyńska, klasa Ia

          Wyróżnienia:

          - Natalia Falkowska, klasa 0

          - Paulina Bigus, klasa 0

          - Patrycja Konopka, klasa 0

          - Maja Bigus, klasa Ia

          - Sylwester Korkoszyński, klasa Ia

          - Wiktoria Błaż, klasa II

          - Nikola Waczyńska, klasa III

          Cała Polska Czyta Dzieciom

          Nasza szkoła wzięła udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Nieoceniona jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Wprowadzając codzienne czytanie, szkoła może pomóc dzieciom w dobrym opanowaniu ojczystego języka.  

          W ramach realizowanego cyklu spotkań  z książką do akcji zaproszeni zostali uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz wyjątkowi goście. Mieliśmy okazję gościć Panią Dyrektor Biblioteki Miejskiej- Reginę Brzezińską, księdza Marka Kokoszyńskiego, Pana Burmistrza Emiliana Osetka, Panią Dyrektor Przedszkola Miejskiego - Bugumiłę Gardziejewską oraz wychowawczynie z przedszkola Panią Teresę Kłonowską i Panią Katarzynę Rostowską.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji czytania dzieciom bajek, opowiadań i wierszy.
          To były niezapomniane chwile dla dzieci w naszej szkole.

          Lekcja biblioteczna

          14 maja uczniowie z oddziału przedszkolnego wzięli udział w kolejnych zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską.

          Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady odpowiedniego zachowania się, przepisy ruchu drogowego oraz zasady zdrowego odżywiania. Tematy te przybliżyła nam królewska rodzina, na czele z rozkapryszoną księżniczką.

          Mali goście

          Wspólne poznawanie nowego miejsca, osób i innych dzieci znacznie łagodzi stres wywołany strachem i niepewnością, pozwala poczuć się w nowym miejscu bezpiecznie.

          Dlatego, naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego, maluszki mogły pobawić się i poznać wyposażenie sali. Niektórzy z nich już po wakacjach zasiądą w ławkach jako uczniowie pierwszej klasy.

          Gra edukacyjna „Polak Mały”

          Akcja „Polskie symbole w przedszkolu i szkole” skierowana jest do przedszkoli, szkół podstawowych oraz innych instytucji zajmujących się edukacją historyczną najmłodszych. W ramach tej akcji nasza szkoła od Biura Edukacji Publicznej IPN otrzymała bezpłatną grę edukacyjną „Polak Mały”.

          „Polak Mały” ćwiczy  spostrzegawczość i zapamiętywanie, w atrakcyjny dla młodych uczniów sposób uczy rozpoznawania hymnu, barw narodowych i herbu Polski.

          Dzień Ziemi

          „My jesteśmy dzieci, które nie lubią śmieci” recytowali uczniowie klasy 0 podczas występów, które odbywały się  okazji Dnia Ziemi. W tych dniach wszystkie przedszkolaki przyszły do szkoły ubrane na zielono, na znak tego, że chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona.

           Mali aktorzy mogli popisać się swoim talentem przed rodzicami i bliskimi. Dzieci z „zerówki” mówiły o konieczności ochrony środowiska, oszczędzaniu wody, energii, segregowaniu śmieci oraz o właściwym zachowaniu na łonie natury.

          Ważnym celem obchodów „Dnia Ziemi” było zasygnalizowanie dzieciom corocznej światowej akcji na rzecz naszej planety,  potrzeby ochrony przyrody każdego dnia, a przede wszystkim segregowania odpadów na co dzień. Jesteśmy przekonani, że takie właśnie działania kształtowały wśród dzieci postawy proekologiczne.

          Wycieczka do Nadleśnictwa w Mieszkowicach

          W poniedziałek 27 kwietnia uczniowie z oddziału przedszkolnego udali się z wizytą do lasu. Czekał tam na nas pracownik nadleśnictwa, który opowiadał o życiu lasu, znaczeniu pszczół oraz zastosowaniu drzewa i drewna. Dzieci oglądały wiosenną szatę lasu, zbierały liście, szyszki i inne dary lasu, które umieścimy w kąciku przyrody. Był też czas na kolorowanie pszczółek. Mieliśmy okazję spacerować po pięknym ogrodzie dendrologicznym.

          Podczas pobytu w lesie przewidziany był również posiłek, którym była pieczona kiełbaska.

          Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę przyrodniczą, nauczyli się, że las to bogactwo kolorów, zapachów, dźwięków, zrozumieli konieczność ochrony środowiska przyrodniczego. Oczywiście był też czas na bieganie po leśnych dróżkach i zabawy na trawie.

          Wiosenny spacer z najbliższymi

          Kwiecień zaskakuje nas zmienną pogodą. Jednak, gdy promienie słońca zaglądnęły przez okna sali najmłodszych, grupa z Oddziału Przedszkolnego wybrała się na wspólny spacer z rodzicami. Pogoda dopisywała więc humory były wyborne. Dzieci wędrowały do parku, by podziwiać piękne drzewa, które przybierają już wiosenne kolory. Świeże powietrze wprawiło wszystkich w wspaniały nastrój, więc dzieci chętnie wróciły do szkoły.

          Akademia Czystych Rąk – CAREX

          Dzieci z oddziału przedszkolnego realizują zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Akademia Czystych Rąk - Carex.

           Celem przedsięwzięcia jest przekazanie dzieciom wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk. Pogadanki mają uwrażliwić dzieci na codzienne sytuacje, w których są narażeni na kontakt z bakteriami.

          W trakcie zajęć omawiane były zagadnienia dotyczące kształtowanie, rozwijanie i utrwalanie nawyków dbania o higienę rąk, uzasadnienie konieczności oraz przedstawienie prawidłowego sposobu mycia rąk. Dzieci poznały zagrożenia wynikające z braku higieny rak.

          Na zajęciach uczniowie otrzymali karty pracy i naklejki motywacyjne. Cała klasa otrzymała zestaw mydeł, z których korzystają w trakcie pobytu w szkole.

          Uczniowie wykonali również pracę na konkurs organizowany w ramach akcji, pod hasłem „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”.

          Podarunki dla dzieci z Domu Dziecka

          Jako, że święta tuż tuż uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować skromne podarunki dla kolegów i koleżanek z Domu Dziecka.

          Dzieci dzielnie przynosiły artykuły szkolne i higieniczne, by podarować je wychowankom miejscowej Placówki. Mamy nadzieje, że taki wielkanocny prezent sprawi wiele radości tym najmłodszym.

          Wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy.

          Wielkanocne przygotowania

          Wielkanoc to czas radości i oczekiwania. Taka wiosenna i świąteczna atmosfera zapanowała też w naszym oddziale na kilka dni przed świętami.

          Maluszki zrobiły barwne pisanki, kartki wielkanocne, dekoracje, posialiśmy również rzeżuchę i owies. Dzieci wykonały gipsowe figurki, które zostały sprzedane na szkolnym kiermaszu. Podczas licznych rozmów dzieci dowiedziały się na czym polegają tradycje świąteczne i co oznacza ich symbolika.

                   Wielkanocne przygotowania dla wszystkich przedszkolaków okazały się być mile spędzonym czasem pełnym wielu przeżyć, dostarczającym nowych wyzwań a przede wszystkim czasem radosnego oczekiwania w gronie przedszkolnym na Zmartwychwstałego Jezusa.

          Powitanie wiosny

          Chociaż słońce zagląda do nas już od kilku dni, dopiero teraz powitaliśmy kalendarzową wiosnę.

          Przygotowania do tego wydarzenia trwały od wielu dni. Każdy chciał radośnie i kolorowo przywitać najpiękniejszą porę roku. Oprócz pogadanek na temat zwiastunów wiosny, uczniowie naszej szkoły szykowali dekorację niezbędne do nadejścia wiosny.

          Gdy nadszedł ten dzień wszyscy wzięli udział w wiosennym pochodzie, ogrom kolorów i wesoła muzyka wprawiła wszystkich w ciepły, radosny nastrój. W parku obejrzeliśmy występ „Śpiewających gwiazdek”, następnie byliśmy świadkami historycznego wydarzenia: zasadzenia kasztanowca.

          Gdy wiosna została powitana udaliśmy się na plac zabaw, tam przez specjalne okulary dzieci oglądały zaćmienie słońca, nie obyło się bez wesołych zabaw, na koniec malowaliśmy kredą wiosenne obrazki.

          Dzień Słońca

          Po raz pierwszy w naszym oddziale zorganizowaliśmy Dzień Słońca, który obchodzony jest 18 marca.

          W tym dniu dzieci przekraczały próg sali w żółtych ubrankach. Była to okazja do zapoznania dzieci z  rolą Słońca w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Uczniowie dowiedzieli się, że Słońce to ogromna gwiazda, wokół której krąży Ziemia. Przez cały dzień królowały zabawy ze słońcem w roli głównej. Nawet potrawy tego dnia były w kolorze żółtym.

          smileysmileyDzień dziewczynek i chłopców

          8 marca to wyjątkowy dzień, zarówno dla tych dużych jak i małych pań. Dwa dni później obchodzony jest nieco zapomniany Dzień Mężczyzny. Do dorosłości brakuje uczniom jeszcze kilku dobrych lat, dlatego w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Dziewczynek i Chłopców. W tym szczególnym dniu wszyscy byli dla siebie bardzo mili. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień , a chłopcy zachowywali się bardzo uczynnie, składali życzenia dziewczynkom i paniom. Zorganizowaliśmy w naszej sali prawdziwy salon piękności, wszystkie młode damy zamienione zostały w prawdzie kobiety. Stało się tak za sprawą pięknego makijażu oraz pomalowanych paznokci. Natomiast nasi chłopcy zamienili się w prawdziwych dżentelmenów z wąsami, brodą i krawatem. Kolejnym emocjonującą częścią dnia było wykonanie strojów z papieru toaletowego, a następnie pokaz mody ekologicznej. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Dzieci pamiętały także aby wykonać laurkę dla bliskich kobiet i mężczyzn.

          Światowy dzień walki z otyłością

          O zdrowym odżywianiu uczniowie naszej szkoły wiedzą już bardzo wiele, jednak nie zaszkodzi od czasu do czasu powtórzyć nabyte wiadomości. Okazją do powtórki był Światowy Dzień Walki z Otyłością, który obchodzimy  1 marca.

          W trakcie zajęć dydaktycznych dzieci uświadomiły sobie, że tylko urozmaicona dieta zapewni im zdrowie, energię i prawidłowy rozwój, dowiedziały się również jak ważna jest aktywność fizyczna. Podsumowaniem zajęć było spisanie zasad, których należy przestrzegać, by być zdrowym oraz wykonanie jadłospisu.

          Wizyta w Bibliotece

          W odpowiedzi na zaproszenie dyrektora Pani Reginy Brzezińskiej odwiedziliśmy nasza miejską Bibliotekę.

          Celem wizyty było uświadomienie uczniom skutków płynących z agresji wobec kolegów. Podczas zajęć dzieci opowiadały o tym jak łatwo można sprawić komuś przykrość, ćwiczyliśmy również przepraszanie za wyrządzoną krzywdę.

          Podsumowaniem zajęć było wysłuchanie opowiadania o dziewczynce, która spotkała się z nieżyczliwością kolegów.

          Akademia Aquafresh

          Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach. Nasz oddział przedszkolny również wziął udział w tegorocznym programie.

          Na podstawie scenariuszy i materiałów multimedialnych główni bohaterowie Pastusie i Barney nauczyli dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki, co jeść aby były zdrowe oraz jak walczyć z niedobrym Robaczkiem Próchniaczkiem. Dzieci miały okazję przećwiczyć właściwe mycie zębów, obejrzeliśmy film, który przedstawiał wizytę u stomatologa, wykonaliśmy także plakat przedstawiający głównych bohaterów Akademii Aquafresh.

          Podsumowaniem zajęć było wręczenie dzieciom dyplomów potwierdzających udział w programie.

          Olimpiada przedszkolaków

          Uczniowie klasy 0 wzięli udział w Zimowej Olimpiadzie zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie.

          Celem Olimpiady było wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa oraz kształtowanie formy rywalizacji sportowej z zachowaniem zasady fair – play, a przede wszystkim rozwijanie sprawności ruchowej, które kultywujemy podczas zajęć na sali gimnastycznej.

          Dzieci zaopatrzone w sportowy strój i chętne do zawodów zjawiły się na Hali Widowiskowo – Sportowej, by obserwować młodszych kolegów a potem wziąć udział w ćwiczeniach. Olimpiadę rozpoczęła rozgrzewka, która jest najważniejszą częścią treningu. Udział w zawodach rozpoczęły dzieci najmłodsze, w dalszej kolejności pięciolatki a na końcu najstarsi przedstawiciele zaliczający się do przedszkolaków.

          Duch walki był ogromny, dzieci w ogromnym zaangażowaniem rywalizowały w konkurencjach, a doping płynący od naszej publiczności jeszcze bardziej zachęcał do walki. Zarówno zawodnicy jak i drużyna kibiców spisali się na sto procent. Uwieńczeniem starań były nagrody w postaci medali, dyplomu oraz słodkich przekąsek. Pozostaje mieć nadzieję, że chęć do aktywności ruchowej zostanie w naszych uczniach na zawsze.

          Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci w trakcie Olimpiady.

          Bal Karnawałowy

          „W karnawale wszyscy urządzają bale… Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali”  takimi słowami dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły swój wielki bal. Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

          17. 02 od rana do naszej przystrojonej sali kolejno przybywali tajemniczy goście. Wróżki, biedronki, a nawet policjant, który pilnował porządku podczas zabaw. Cudownych strojów było co nie miara. Nie trzeba było długo czekać, aby zobaczyć pierwszą taneczną parę na naszym parkiecie. Powodzeniem cieszyły się pląsy w parach, w mniejszych i większych grupkach, a także zabawy taneczne jak „pociąg” czy „kaczuszki”. Były również konkursy. Między innymi tradycyjny taniec na gazecie oraz poszukiwanie pary, która miała taki sam gwiazdkowy kotylion. Podczas przerwy w tańcach można było uzupełnić energię pijąc sok i delektując się ciasteczkami. Kluczowym momentem były odwiedzimy Świętego Mikołaja, który o dziwo jeszcze rozdaje prezenty. Gdy zabrzmiał charakterystyczny dzwoneczek i pukanie do drzwi dzieci zaskoczone ujrzały cały ogrom prezentów. Każdy otrzymał upominek.

          Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę. 

          SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE I POMYSŁOWOŚĆ W PRZYGOTOWANIU SWOICH POCIECH DO BALU.

          DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ PANI ALEKSANDRZE SASKOWSKIEJ, KTÓRA ZAJĘŁA SIĘ PRZYGOTOWANIEM PACZEK DLA DZIECI.

          Sadzimy szczypiorek

          Każdy lubi zjeść kanapkę ze szczypiorkiem, ale czy wiemy skąd go wziąć?  Choć do wiosny daleko  w naszej sali postanowiliśmy założyć mini ogródek.

          Uczniowie zerówki podjęły się niełatwego zadania- sadzenia cebuli. W specjalnej doniczce, która została wypełniona ziemią mali ogrodnicy z wielkim przejęciem robili wgłębienia, umieszczali w nich cebulki i podlewali.

          Teraz pozostaje czekać aż wyrośnie szczypiorek. Przez następne dni i tygodnie dzieci będą obserwować i pielęgnować swoje roślinki, a kiedy urosną będą mogli spożywać je samodzielnie przygotowując zielone kanapki.

          Walentynki

          Walentynki  to okazja do okazywania sobie uczuć, nie tylko miłości ale także przyjaźni i szacunku. Tego dnia serca i serduszka zdobiły całą salę, a dzieci ubrane na czerwono i różowo obdarzały się serdecznymi uśmiechami. Na twarzach uczniów pojawiły się "serduszkowe" makijaże. Były konkursy, zagadki, zabawa przy muzyce. Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło.

          Dzieci świetnie się bawiły, byliśmy dla siebie mili i życzliwi.  Każde dziecko wykonało też "walentynkę" dla swoich ukochanych rodziców. Chcielibyśmy, aby atmosfera panująca w tym dniu trwała jak najdłużej.

          Tłusty czwartek

          ,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
          a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”
          – mówi staropolskie przysłowie.

          Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty".

          Zgodnie z tradycją Tłusty Czwartek obfitował w naszej szkole w przepyszne pączki. Dzieci z uśmiechem zajadały się mięciutkimi pączusiami. Jest to przysmak, który smakuje chyba wszystkim na świecie. Wszystkie dzieci, nawet te niejadki, dołączyły do grona ulubieńców pączków.

          Dzień Numeru 112

          11 lutego ogłoszony jest Europejskim Dniem Numeru Alarmowego 112. Tego dnia dzieci z klasy 0 utrwaliły sobie widomości na temat bezpieczeństwa  i przydatnych numerów. Uczniowie wysłuchali opowiadania o chłopcu, który był świadkiem wypadku. Opowieść ta skłoniła nas do dyskusji, dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach należy dzwonić do służb ratowniczych po pomoc, a także co należy zrobić i powiedzieć gdy użyjemy numeru alarmowego. 

          W dalszej części zajęć dzieci odgrywały scenki imitujące wybieranie numeru alarmowego. Podsumowaniem tematu było wykonanie kolorowego plakatu.

          Dokarmiamy kaczki

          11 lutego nasze 6 latki wybrały się do pobliskiego parku, nad rzeczkę, aby dokarmić pływające tam kaczki. Dzieci były bardzo szczęśliwe i zaangażowane w karmienie ptaków.

          Zima w pełni więc zachęcamy rodziców do wspólnego spacerowania i dokarmiania kaczek. Jest to niezwykle ważna lekcja dla naszych pociech, kształtująca w nich poczucie opiekuńczości. Takie działania wpływają bardzo pozytywnie na rozwój dzieci, uczą szacunku do zwierząt.

          Zimowy spacer z rodzicami

          W zimowy dzień uczniowie klasy 0 wybrali się na spacer do pobliskiego parku. Nie był to jednak zwykły spacer… dzieciom towarzyszyli ich bliscy. Śniegowa pogoda oraz kochana osoba obok wprawiła dzieci w fantastyczny nastrój. Poprzez spacery i zabawy na świeżym powietrzu zachęcamy dzieci do aktywności fizycznej, która jest niezbędna w procesie wzrostu i wzmacniania układu kostnego oraz mięśni.

          W natłoku codziennych obowiązków rodzice nie mają czasu by wyjść z dzieckiem na spacer, odrobić wspólnie lekcje, czy poczytać książkę, a nawet krótka chwila poświęcona naszym malcom jest dla nich na wagę złota.

           

          Urodziny Kubusia Puchatka

          16 stycznia obchodziliśmy urodziny ulubionego misia wszystkich dzieci - Kubusia Puchatka. Każdy uwielbia przygody misia o bardzo małym rozumku, więc wyprawienie przyjęcia Kubusiowi było niemal obowiązkiem.

          W tym dniu na cześć Puchatka dzieci ubrane były w żółto-czerwone ubrania, uczniowie przynieśli także pluszaki przedstawiające Kubusia, a także jego przyjaciół ze Stumilowego lasu.

          Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystego zaśpiewania sto lat na cześć Kubusia Puchatka, było również mnóstwo zagadek dotyczących bohatera tego dnia, a także urodzinowe tańce. Dzieci wysłuchały opowiadania o Kubusiu, oglądały różne książki o jego przygodach, a także kolorowały jego postać.

          Słodkim podsumowaniem dnia były wafle posmarowane miodem, ukochanym przysmakiem Kubusia.

          Kubusiowi Przyjaciele Natury

          Uczniowie z oddziału przedszkolnego biorą udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. 

          Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Wszyscy otrzymali książeczki z zadaniami poświęconymi zdrowiu. Podsumowaniem udziału w programie jest Certyfikat, potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.                                           

           13 stycznia dzieci obchodziły Dzień Soków. Tematem przewodnim tego dnia były owoce i warzywa oraz ich znaczenie dla prawidłowego odżywiania się. Najmłodsi dowiedzieli się jak powstaje sok, a także mieli okazję próbować soków z różnych smakach.

          Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać bajkowa”

          Uczniowie klasy 0 brali udział w konkursie plastycznym, którego celem było narysowanie ulubionej postaci z bajki. Konkurs organizowany był przez Przedszkole Samorządowe w Ślęzie.

          Iga Muszyńska zajęła II miejsce za co nagrodzona została książką z wierszami dla dzieci.

          Hania Piotrowska i Hubert Bułgajewski uhonorowani zostali pamiątkowym dyplomem.

          Gratulujemy!

          Pójdźmy wszyscy do stajenki

          7 stycznia wracając z długiego świętowania i odpoczynku dzieci uśmiechnięte i punktualne zjawiły się  swojej sali. Opowieściom nie było końca, każdy chciał opowiedzieć kolegom o minionych dniach. Wigilia, prezenty, Sylwester i fajerwerki, tyle się działo…

          Gdy emocje już trochę opadły, a wszyscy podzielili się wrażeniami, udaliśmy się do Kościoła. Powitaliśmy nowonarodzonego Jezusa wspólną modlitwą, następnie dzieci mogły podejść do szopki i obejrzeć z bliska Jezusa w żłóbku, Pasterzy, zwierzęta oraz Trzech Króli.

          Przedszkolne jasełka

          Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu. Jasełka mają wieloletnią tradycję a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku, najmłodsi wprowadzili nas w świąteczną atmosferę przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

          W nastrojowo udekorowanej sali, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd 6 latki przedstawiły rodzicom jasełka. Dzieci prezentowały się bardzo efektownie i z wielkim przejęciem występowały dla swojej publiczności.

          Wielkie serca małych ludzi

          W przedświątecznych tygodniach w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Trzcińsku Zdroju. Zbiórka zorganizowana przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego przebiegała pod hasłem: „Zostań Świętym Mikołajem, podaruj maluchom prezenty”.

          W porozumieniu z wychowawcą z „domu dziecka” ustaliliśmy listę produktów, których najbardziej potrzebują. Społeczność szkolna, chętna do pomocy zmobilizowała siły, a by pomóc młodszym. Codziennie wpływały nowe dary, zabawki, książeczki, puzzle, słodycze, artykuły szkolne, środki higieniczne. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy „pokaźny wór” podarków.

          Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że na twarzach dzieci pojawi się uśmiech.

          Wspólne kolędowanie

          Święta  Bożego  Narodzenia  to  wyjątkowy  czas, czas  wybaczania, dzielenia  się  radością  i  wspólnego  kolędowania.

          Dzieci z Oddziału przedszkolnego miały okazję wspólnie kolędować, a stało się tak za sprawą gości, którzy nas odwiedzili. Absolwentka naszej szkoły Nikola Śliwińska oraz Pan Paweł Dunowski przyszli do nas aby razem przy dźwiękach gitar pośpiewać kolędy.

          To  był  wspaniały  dzień,  ciepła  świąteczna  atmosfera   udzielała  się  już  od  rana. Dziękujemy Nikoli i Panu Pawłowi za poświęcony nam czas.

          Przegląd Małych Form Teatralnych

          Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku. Obrzędy i tradycje stanowią ich nieodzowną część.  17 grudnia w odpowiedzi na zaproszenie Przedszkola Miejskiego wzięliśmy udział w VI Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych.

          6 latki już od listopada powtarzały swoje role, aby wypaść jak najlepiej. W dzień występu od rana u małych aktorów widoczne było podekscytowanie, a obecność rodziców i tłumnie zgromadzonej publiczności wyzwalała jeszcze więcej emocji. W naszych jasełkach zamiast Pasterzy i Aniołków występowały dzieci, które gromadziły się wokół żłóbka ofiarując narodzonemu Jezusowi swoją obecność.

          Za udział w przeglądzie dzieci nagrodzone zostały wspaniałą książką oraz słodkim poczęstunkiem.

          Pieczemy ciasteczka

          Poniedziałkowe przedpołudnie 15 grudnia przedszkolaki spędziły bardzo pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było upieczenie kruchych ciasteczek.

          Wszystkie dzieci ochoczo i z pełnym zaangażowaniem ugniatały ciasto, by następnie foremkami nadać mu odpowiedni kształt.

          Następnie ciasteczka zostały upieczone w szkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach...


          Przyjemnie jest piec ciasteczka, a jeszcze przyjemniejsza jest ich degustacja : )

          Wycieczka do kina

          9 grudnia z okazji minionych Mikołajek dzieci z klasy 0 pojechały do kina, aby obejrzeć film „Uwolnić Mikołaja”.

          Nie codziennie jeździmy autokarem, więc wiele emocji przyniosła podróż tak wielkim pojazdem. Gdy dojechaliśmy, dzieci zajęły miejsca w sali kinowej z niecierpliwością oczekując na przygodę z Mikołajem.

          Film okazał się bardzo wesoły, wprawił wszystkich w miły, przedświąteczny nastrój.

          Coraz bliżej święta

          Grudzień obfituje w oczekiwanie i radość. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego od początku miesiąca. przygotowują się na przyjście Świętego Mikołaja i Boże Narodzenie.

          Pierwszym zadaniem czekającym na 6 latki było ubranie choinki. Wszyscy świetnie się spisali strojąc magiczne drzewko Następnie uczniowie napisali list do Świętego Mikołaja- pisząc i rysując swój wymarzony prezent. Po powrocie do domu każdy miał położyć list na parapecie, by Mikołaj na pewno go dostrzegł. W naszej sali również przygotowaliśmy się na odwiedziny Mikołaja. Piękne dekoracje, mleko i ciasteczka dla „świętego gościa” oraz skarpety na prezenty, to wszystko potęgowało emocje oczekując na Mikołaja. Dzieci odliczają dni za pomocą kalendarza adwentowego, codziennie inna osoba  otwiera okienko z czekoladką, odmierzając jednocześnie dni do Bożego Narodzenia.

          5 grudnia dzieci przyszły do szkoły ubrane w mikołajowe kolory w czapkach i bardzo wesołych nastrojach. Jakież było ich zdziwienie, gdy z parapetu zniknęło mleczko oraz ciastka, a skarpety wypełniły się słodkimi przekąskami. Lecz to jeszcze nie koniec niespodzianek. W trakcie zajęć usłyszeliśmy dźwięk magicznych dzwoneczków i pukanie do drzwi po czym do sali wszedł Święty Mikołaj, ofiarując dzieciom czekoladki.

          Andrzejkowe wróżby i zabawy

          Andrzejki to ludowa tradycja wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń dzień ten miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Zabawa andrzejkowa jest wesołym spotkaniem połączonym ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.

          28.11 w najmłodszej klasie odbyły się tradycyjne Andrzejki. W tym dniu na dzieci czekało wiele wróżb, tańców.

          Świętowanie rozpoczęliśmy od poznania historii tego dnia, dzieci słuchały wierszy o Andrzejkach, a także nauczyły się wróżby, która towarzyszyła nam podczas zabawy. Wypowiadając zaklęcie przeszliśmy od pierwszej wróżby- marszu butów. Od najbardziej oddalonego od drzwi miejsca ustawialiśmy buty jeden za drugim tak, aby pięta jednego, dotykała przodu drugiego. Buty ustawialiśmy w kierunku drzwi, te z końca "kolejki" przekładaliśmy na początek. Marsz rozpoczęli chłopcy, poznając tego, który pierwszy znajdzie żonę. Następnie do wróżby przystąpiły dziewczynki.

          W kolejnej wróżbie dzieci poznały zawód, który będą wykonywały w przyszłości. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami przyszłych wybraków. 6 latki wróżyły również z kolorów i cyfr. Ostatnią wróżbą było wypowiadanie życzeń podczas rzucania monetą do miski. Po kilku wróżbach przyszedł czas na tańce i przekąski.

          Dzień Pluszowego Misia

          25. listopada sala oddziału przedszkolnego była pełna gości, a stało się tak za sprawą Urodzin Pluszowego Misia. W tym dniu każdy uczeń zaprosił do sali swojego ukochanego pluszaka.  Już od rana widoczne było zaciekawienie  misiami kolegów, każdy był inny, cała gama kolorów i rozmiarów, bo przecież każdy ma swojego niepowtarzalnego misia.

          Świętowanie rozpoczęło się od Parady Misiów, dzieci przy dźwiękach piosenki: „Pokochaj pluszowego misia” zaprezentowały pozostałym wdzięki i atuty przyniesionych przez siebie pluszaków. Po tej prezentacji odbyło się uroczyste przedstawienie naszych małych przyjaciół, każdy powiedział kilka słów o przyniesionym misiu, następnie 6 latki poznały historię powstania pluszowych misiów. Podczas zajęć wspólnie wymienialiśmy znane nam misie, rozmawialiśmy między innymi o: Misiu Uszatku, Troskliwych Misiach, Misiu Paddingtonie a przede wszystkim o Kubusiu Puchatku. Temu ostatniemu poświęciliśmy trochę więcej czasu. Uczniowie po wysłuchaniu bajki o Puchatku odpowiadali na zagadki dotyczące znajomości postaci z tej bajki oraz ich ulubionych przekąsek.

          Wszystkie zajęcia przeplatane były wesołymi tańcami z pluszakami, odbyła się również misiowa gimnastyka, podczas której dzieci wspólnie z misiami wykonywały ćwiczenia ruchowe. Dzień Pluszowego Misia nie mógł się obyć bez wykonywania rozmaitych prac plastycznych przedstawiających naszych jubilatów.

          Dzień życzliwości

          21 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem przeprowadzonych zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. 

          Dzień życzliwości rozpoczęliśmy od przyczepienia uśmiechniętych buziek do naszych strojów, namalowane uśmiechy pojawiły się także na policzkach naszych maluchów. W dalszej części zajęć uczniowie odgrywali scenki, których celem było pocieszenie osób w trudnej sytuacji. Dzieci wykonały także drzewo życzliwości.

          Mamy nadzieję, że po takich zajęciach dzieci będą dla siebie życzliwe nie tylko od święta.

          Spotkanie z muzyką

          19 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się z naszym lokalnym gitarzystą, tatą naszego kolegi Panem Pawłem Dunowskim. Przedszkolaki miały okazję poznać gitarę elektryczną, klasyczną i akustyczną. Pan Paweł opowiedział nam o zastosowaniu oraz zasadach działania gitar. Dzieci wysłuchały brzmienia każdej gitary, a nawet mogły na nich zagrać. Podsumowaniem zajęć były koncert naszego gościa oraz kolorowanie instrumentów.

          Dziękujemy Panu Pawłowi za poświęcony czas, mamy nadzieję, że zajęcia te zachęcą dzieci do kontaktu z muzyką.

          Śniadanie dało moc dzieciom z oddziału przedszkolnego

          Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy początek nowego dnia. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc” propagującej codzienne jadanie odpowiednich śniadań, a przede wszystkim dbanie o zdrowy posiłek. 

          Wspólne celebrowanie zdrowego śniadania u 6 latków miało na celu pokazanie jak ważnym posiłkiem jest śniadanie. W tym dniu dzieci same przygotowywały kanapki, które później ze smakiem zostały zjedzone. 

          Nasza Ojczyzna

          W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości uczniowie realizowali wiele zadań, których celem było zdobycie wiedzy o Polsce. Wszyscy są odpowiedzialni za ducha patriotyzmu, a przede wszystkim rodzina, przedszkole, szkoła. Patriotyzm trzeba w narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich

          Podczas zajęć dzieci poznały mapę Polski, nasze godło oraz flagę. Wspólnie oglądaliśmy zabytki naszej stolicy, a także podziwialiśmy zdjęcia rzek, Morza Bałtyckiego oraz Tatr. Dzieci nauczyły się Hymnu Państwowego, poznały jego słowa, melodię, a także uczyły się zachowywać odpowiednią postawę w czasie śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

          Zajęcia przerywane były nauką wierszy o ojczyźnie oraz pracami plastycznymi i kolorowankami o tematyce patriotycznej. 6 latki wykonały plakat z krajobrazami Polski.

          Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze maluchy uczą sie patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Jesteśmy dumni, że możemy współuczestniczyć w pielęgnowaniu takich wartości wśród najmłodszych, poprzez różnorodne formy pracy  wprowadzać dzieci w historię naszego kraju.

           

          Wizyta w Izbie Pamięci

           

          Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w prawdziwej lekcji historii. Stało się tak za sprawą odwiedzin w Trzcińskiej Izbie Pamięci.

          Podczas tej wizyty uczniowie zobaczyli wyroby i przedmioty codziennego użytku, jakimi się posługiwali mieszkańcy miasta w XVIII i XIX wieku. Widzieli również skamieniałości pochodzące z naszego regionu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zrekonstruowane koło młyńskie oraz szklana podłoga, pod którą przepływa nasza Rurzyca.

          Wyniki konkursu plastycznego

          Przez cały październik w naszej szkole trwał konkurs plastyczny pt „Moja ulubiona postać z bajki”.

          Celem konkursu był rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, usprawnianie motoryki małej u uczestników, poszerzenie wiedzy na temat bajkowych postaci, poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, ciekawych materiałów i technik oraz prezentacja talentów plastycznych.

          Komisja konkursowa miała ogromny problem, ponieważ prac wpłynęło bardzo dużo,   a  każda miała w sobie coś szczególnego.

          Oto wyniki:

          I miejsce:

          - Iga Muszyńska, klasa 0

          - Marta Makarońska, klasa II

          II miejsce:

          - Hubert Bułgajewski, klasa 0

          - Kacper Koster, klasa II

          III miejsce:

          - Oliwia Sawicka, klasa Ia

          - Nikola Waczyńska, klasa III

          Zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomem oraz nagrodą, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

          Rysujemy dla Oliwii

          Jak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci empatii i zrozumienia problemów innych. Dlatego też już kolejny raz włączyliśmy się do akcji „Kartka dla Oliwii”.

          Oliwia jest 7 letnią dziewczynką, która od 2 lat toczy walkę z rakiem, 27 października Oliwka obchodzi urodziny. Największym marzeniem dziewczynki jest to aby dostać jak najwięcej kartek urodzinowych.

          Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem projektowali swoje kartki, każdy chciał, by jego kartka dla Oliwii była idealna. Łącznie wysłaliśmy dziewczynce 136 urodzinowych laurek.

          Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia się spełnią, a na twarzy Oliwii pojawi się uśmiech oraz siła do walki z chorobą.

          Mapa Polski od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

          Dzięki zgłoszeniu do akcji „25 lat wolności” nasza szkoła bezpłatnie otrzymała mapę wolnej Polski.

                  

          Mapa ta jest opowieścią o naszej Ojczyźnie, pokazuje drogę Polski do wolności, przedstawia symbole narodowe. Z pewnością zostanie wykorzystana jako pomoc dydaktyczna w nauce historii.

          Pasowanie na Ucznia Oddziału Przedszkolnego

          Pasowanie na ucznia zerówki to niezwykle ważne wydarzenie. Wszystkie dzieci od września przygotowywały się do tej uroczystości, pilnie uczyły się wierszyków i piosenek.

          Dzień 13.10.2014 zapowiadał się bardzo uroczyście, dzieci przybywały do szkoły w eleganckich strojach, gdy sala wypełniła się rodzicami uczniowie z radością rozpoczęli swój występ.

          Jednak, by zostać uczniem, trzeba sprostać wielu zadaniom. Dzieci odpowiadały  na zagadki zadawane przez rodziców, wykazały się umiejętnością przejścia po skakance, a także potwierdziły znajomość zasad zachowania w szkole. Gdy wszystkie zadanie zostały wykonane rozpoczęła się Ceremonia Ślubowania. Uczniowie złożyli przysięgę, a Pani Dyrektor dokonała Pasowania na Ucznia Oddziału Przedszkolnego, czego potwierdzeniem było dotknięcie historyczny ołówkiem oraz otrzymanie pamiątkowego dyplomu.

          Jesienny spacer z rodzicami

          Każda pora jest dobra na integrację, a że październik przywitał nas słońcem 6 latki zaprosiły na jesienny spacer swoich bliskich.

          Przyszła do nas piękna złota jesień, więc szkoda nie podziwiać tylu pięknych kolorów. Nasza „wyprawa” udała się do parku. Dzieci szczęśliwe, że mają u roku najbliższych dzielnie maszerowały alejkami.

          Dziękujemy wszystkim za chęć spędzenia z nami czasu, mamy nadzieję, że na następnym spacerze będzie nas jeszcze więcej.

          Przedszkolne dożynki

          Jako, że przełom lata i jesieni obfituje w zbiory, dzieci z „zerówki” uczciły warzywne plony. Tego dnia bohaterem, a raczej bohaterką była marchewka. 

          Najmłodsi  w pomarańczowych strojach z pomarańczowym warzywem w dłoni od rana obchodzili marchewkowy dzień. Dzieci wykonywały prace plastyczne, brały udział w ćwiczeniach ruchowych, a przede wszystkim poznały zalety oraz sposoby wykorzystania marchewek. Nie obyło się bez degustacji zdrowego warzywa oraz smakowania pysznego marchewkowego soczku. Celem  tych zajęć było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury. Wszystkie dzieci obiecały, że już zawsze będą zjadać ze smakiem to smaczne warzywo.

          Najmłodsi sprzątają świat

          Już od wielu lat nasza szkoła bierze udział w Sprzątaniu Świata. Takie akcje są dla dzieci atrakcyjną i aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest to lekcja ochrony środowiska. Dzielne i pełne zapału przedszkolaki wyruszyły na porządkowanie terenu wokół Amfiteatru. Wszyscy uczestnicy otrzymali worki oraz rękawiczki. Mamy nadzieję, że takie działania wpłyną pozytywnie na stosunek dzieci do przyrody.

          Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Saskowskiej, która wspólnie z dziećmi wzięła udział w porządkowaniu naszego miasta.

          Przedszkolny kalendarz

          Dzieci z oddziału przedszkolnego prowadzą w swojej klasie kalendarz. Uczniowie codziennie zmieniają temperaturę, przypinają chmurki oraz słoneczko. Ma to na celu pomoc w zrozumieniu istoty zjawisk atmosferycznych oraz poznanie  następstwa pór roku, dni tygodnia, miesięcy w roku.

          Witamy nowy rok szkolny

          Już kolejny raz do oddziału przedszkolnego przybyli nowi uczniowie. Dla wielu było to nowe doświadczenie, po raz pierwszy usłyszeli dźwięk dzwonka, poznali szkolne korytarze. Jednak strach związany z tym wydarzeniem szybko minął. Dzieci zaciekawione nową salą, zabawkami oraz kolegami z grupy szybko zaadaptowały się do nowych warunków. Pierwszy tydzień nauki minął pod znakiem wesołych rozmów i zabaw.

          Wszystkim uczniom i przedszkolakom życzymy wielu sukcesów  w nowym roku szkolnym,
          rodzicom wielu powodów do dumy, radości i satysfakcji.