Wiadomości

OLIWIA SAWICKA I NATALIA VREESWIJK – wyróżnione w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej

21 kwietnia 2017 r. w Gryfinie odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej. Naszą szkołę reprezentowały cztery dziewczynki: Martynka Chruścińska i Oliwia Sawicka z klasy III a, Natalia Vreeswijk z klasy III c oraz Ola Zioła z klasy V. Przygotowały po dwie piosenki i zaśpiewały je wspaniale. Komisja przyznała 6 równorzędnych wyróżnień dla uczestników przeglądu z klas I - VI – (bez podziału na kategorie wiekowe).

Natalia Vreeswijk i Zosia Biel - wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wybieram wodę…”

Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wybieram wodę…” i po raz trzeci odnieśli wielki sukces. Prace plastyczne uczennic klasy III c – Natalii Vreeswijk i Zosi Biel zostały wyróżnione. Organizatorem konkursu był Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii oraz Polskie Towarzystwo Dietetyki  w Warszawie. Komisja konkursowa dokonała oceny prac i z pośród 1000 prac plastycznych wyróżniła 30. Ocenie podlegała oryginalność prac, ich identyfikacja z tematem oraz czytelność i charakter promujący Ogólnopolski Program Edukacyjny „Wybieram wodę…”.

Ania Białko – I miejsce w Polsce w XIII Międzynarodowym Konkursie im. Barbary Petchenik „KOCHAMY MAPY” („WE LOVE MAPS”)

Uczniowie klas V-VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzną, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego.

Soki i Musy

Uczniowie klasy IIb oraz dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe w Strzeszowie wzięli udział w programie edukacyjnym "Soki i Musy- witaminy w smart formie".

Sara Ziemecka z klasy 2b laureatką Konkursu Plastycznego pt: „Budzi się wiosna”

Sara Ziemecka – uczennica klasy 2b zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym pt: „Budzi się wiosna”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury w Chojnie i wzięli w nim udział uczniowie z powiatu gryfińskiego. Prace plastyczne musiały być wykonane farbami plakatowymi i przedstawiać zmiany zachodzące w przyrodzie z nastaniem wiosny.

Kalejdoskop, czyli szanujmy się nawzajem

10 kwietnia naszą szkołę już kolejny raz odwiedził pan Stanisław Sielicki, osoba niezwykle zabawna i sympatyczna. Tym razem nasz gość poprzez zabawy, konkursy i quizy zapoznał uczniów z kulturami i tradycjami mieszkańców całej kuli ziemskiej.

Dominik Jakubowski laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Uczniowie klasy 3b wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Zdrowe odżywianie”. Organizatorem tego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF  w Koszalinie. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas  I – III  z całej Polski, Z każdej klasy można było nadesłać maksymalnie 3 prace, formatu –  A3, wykonane dowolną techniką (nie przestrzenną). Wysłaliśmy prace trojga uczniów: Amelii Białko, Michała Kordasa i Dominika Jakubowskiego.

Chłopcy najlepsi w rejonie w piłce nożnej, dziewczęta na trzecim miejscu

W dniach 4 oraz 5 kwietnia 2017r. na boisku „Orlik” w Trzcińsku-Zdroju zorganizowane zostały eliminacje rejonowe do Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Po zaciętych i emocjonujących meczach reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła I miejsce i uzyskała awans do Mistrzostw Powiatu. Dziewczęta swoje rozgrywki zakończyły na III miejscu.

Spotkanie z pisarzem

6 kwietnia w Bibliotece Miejskiej uczniowie klas II spotkali się z Panem Przemysławem Wechterowiczem.

Niedziela 23.04.2017