Laureaci polsko-niemieckiego konkursu fotograficznego

26 maja 2017 roku w Izbie Pamięci podczas otwarcia pokonkursowych wystaw ogłoszone zostały wyniki polsko-niemieckiego konkursu fotograficznego pt. „Sport bez barier”.

XX Finał Małej Olimpiady Ekologicznej w Zielinie

W dniu 25.05.2017r. odbył się w Zielinie XX Finał Małej Olimpiady Ekologicznej. W Olimpiadzie wzięło udział 12 drużyn. Nasze uczennice Ola Stanisławska i Weronika Kopanicka zaprezentowały wysoki poziom wiedzy ekologicznej pomimo, że były na konkursie po raz pierwszy. Dziewczynki znakomicie poradziły sobie z rozpoznaniem wszystkich gatunków drzew, ale muszą popracować jeszcze nad pyramidum rotundarum. Reprezentantki z naszej szkoły uplasowały się na IV miejscu za Brwicami, Chojną i Mieszkowicami.

Wszystkie kolory świata

W związku z udziałem  naszych uczniów w IV edycji ogólnopolskiej kampanii „Wszystkie kolory świata” nasza szkoła  otrzymała Certyfikat  Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2016/2017. Sama akcja miała na celu uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby dzieci w krajach rozwijających się, szczególnie w Angoli. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy o działaniach humanitarnych prowadzonych przez UNICEF, kształtowanie postawy  otwartości i tolerancji na inne kultury oraz rozbudzanie wrażliwości społecznej i postawy pro-pomocowej.

XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

W dniu 23 maja 2017r. odbyła się w naszej szkole XXI edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pn. Z ortografią na ty. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny.

Dopalacze - czym są i jak działają

W poniedziałek 22 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się jak reaguje i widzi człowiek, który jest pod wpływem alkoholu i narkotyków. Prowadząca zajęcia zaprezentowała młodzieży skutki wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych.

Laureaci konkursu plastycznego pt. „Zwierzęta naszych lasów”

Ania Białko laureatką konkursu plastycznego pt. „Zwierzęta naszych lasów” zorganizowanego przez Centrum Kultury w Chojnie. Ania zajęła II miejsce, a Patrycja Hołyńska i Kacper Koster otrzymali wyróżnienia w kategorii wiekowej 7- 12 lat.

Spotkanie z bajką

19 maja uczniowie klasy IIb uczestniczyli w niezwykłej bajkowej przygodzie.

Za sprawą pracowników Biblioteki miejskiej dzieci przeniosły się w magiczny świat baśni. Mogliśmy podróżować po krainie Królewny Śnieżki, spotkaliśmy Brzydkie Kaczątko, a także Rybaka.

NAGRODY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Natalia Vreeswijk i Zosia Biel z klasy IIIc otrzymały nagrody i dyplomy za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wybieram wodę”. Na konkurs wykonały prace plastyczne promujące picie wody przez dzieci i dorosłych.

MAGDALENA SKIBA LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PAPIEŻ JAN PAWEŁ II – MIŁOŚNIK PODRÓŻY”

Piątek 26.05.2017