Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

 • 2017

  Dnia 25 września 2017 r. spotkaliśmy się na szóstej już edycji Narodowego Czytania. Jest to akcja  objęta patronatem Prezydenta RP, która ma na celu propagowanie literatury narodowej oraz popularyzowanie czytelnictwa.

  Tegoroczną lekturą wyłonioną w trakcie internetowego głosowania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. We wspólne czytanie włączyli się przedstawiciele klasy 5, 6 i 7. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia mającego przybliżyć publiczności autora i jego dzieło. Następnie w wiejskiej scenerii, przy suto zastawionym stole zasiedli weselni goście- osoby kreujące poszczególne postaci z Wesela: Tatiana Mikitów (Panna Młoda), Kacper Koster (Pan Młody), Oliwia Biernacka (Upiór), Aleksandra Trzópek (Dziad) Mateusz Kwaśniewski (Dziennikarz), Martyna Żylewicz (Zosia), Kinga Jarosińska (Zosia), Julia Kauwa (Radczyni), Magdalena Kauwa (Haneczka), Michał Wałowski (Jasiek), Aleksandra Zioła (Prowadząca). W trakcie czytania można było obejrzeć fragmenty ekranizacji dramatu. Również w tym roku wszyscy czytający stanęli na wysokości zadania. Młodzi aktorzy przygotowali sobie do występu odpowiednie stylizacje. Widzowie mieli możliwość podziwiania niebywałych zdolności aktorskich występujących osób.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Narodowego Czytania — zarówno publiczności, jak i osobom czytającym dramat Wyspiańskiego. Do zobaczenia za rok.

  Organizatorzy:

  Ewa Kordas

  Agnieszka Rudyk

  Marta Dobrowolska

  Piotr Przytuła

 • Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018

  20 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, na rok szkolny 2017/2018.

  Do Rady Samorządu Uczniowskiego mogli kandydować uczniowie z klas z klas IV – VII. Wybory poprzedzone zostały kampanią wyborczą kandydatów, którzy w szkole prezentowali swoje plakaty z programami wyborczymi. W głosowaniu mogli wziąć udział uczniowie klas II – VII. Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Weronika Pasemko, Oliwia Błotniak, Aleksandra Dobrzyńska, Weronika Kopanicka, Tatiana Mikitów, opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Jacek Limanówka oraz opiekująca się sekcją wolontariatu pani Anna Bielawska.

  Aula sportowa w tym dniu zamieniła się w odświętnie udekorowany lokal wyborczy. Uprawnionych do głosowania było 169 uczniów a głosowało 147. Głosów ważnych oddano – 142, nieważnych - 5.

  Decyzją wszystkich uprawnionych do głosowania uczniów Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego wybrana została Oliwia Biernacka, zastępcą Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego wybrano Zuzannę Biel, a sekretarzem została Aleksandra Stanisławska. Do Rady Samorządu Uczniowskiego wybrani zostali także: Hanna Limanówka, Martyna Żylewicz, Tadeusz Bindas, Aleksandra Dobrzyńska oraz Melania Witorzeńć. Gratulacje nowo wybranej Radzie Samorządu Uczniowskiego złożyła Zastępca Dyrektora Szkoły Pani Agnieszka Rudyk.

  Gratulujemy i życzymy owocnej pracy, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz samych sukcesów!

 • Sprzątanie Świata 2017

  „Nie ma śmieci - są surowce” - pod takim hasłem już po raz 24 w dniach 15.09 – 17.09.2017r. odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Nasi uczniowie po raz kolejny czynnie włączyli się w działania na rzecz ochrony środowiska. Klasy od I do V w dniu 15.09.17r. wspólnie z nauczycielami udali się w różne zakątki naszego miasta w poszukiwaniu śmieci. Chętni uczniowie z klas V, VI i VII (36 uczniów) wraz z opiekunami Marianną Jakowiecką, Piotrem Przytułą, Anną Bielawską i Jackiem Limanówką udali się na kolejny już rajd rowerowy połączony ze zbieraniem śmieci. Rajd rowerowy oprócz elementu ekologicznego łączy ze sobą propagowanie aktywnego trybu życia oraz poznanie okolic Gminy Trzcińsko-Zdrój. Trasa rajdu wiodła przez las strzeszowski oraz polne drogi naszej gminy. Pokonaliśmy łącznie około 20 km. Zwieńczeniem rajdu było zbieranie śmieci w okolicach plaży w Strzeszowie. Na koniec nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek z ogniska.

  Pamiętajmy, że działania na rzecz czystego środowiska należy propagować i stosować każdego dnia. Niestety podczas rajdu natknęliśmy się na kilka dzikich wysypisk szczególnie na drogach polnych.

  Przypominamy także, że w naszej szkole w dalszym ciągu zbierane są nakrętki plastikowe oraz baterie.

  PP/JL

  Udział w akcji sprzątania świata wzięły również dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe w Strzeszowie. Najmłodsi z ogromnym zaangażowaniem porządkowali teren swojej miejscowości.

  KSz.

 • Zebrania z rodzicami

  W najbliższy czwartek 21 września 2017 roku odbędą się klasowe zebrania z rodzicami.

  Zapraszamy wszystkich rodziców na godzinę 16.00 do auli szkolnej.

  Po spotkaniu ogólnym z dyrektorem szkoły odbędą się spotkania klasowe z wychowawcami.

  Uwaga!

  Zebranie rodziców klasy 7a odbędzie się wyjątkowo we wtorek 19 września 2017 roku o godzinie 16.00 w sali nr 8.

 • BohaterOn

   „Kartka dla Powstańca” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Uczniowie klasy 3b wykonali kartki zamieszczając na nich życzenia, podziękowania oraz kolorowe obrazki Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców pocztówek udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji, a ponadto przybliżyć uczniom historię naszej ojczyzny.

  KSz.

 • ALEKSANDRA ZIOŁA ORAZ KINGA JAROSIŃSKA LAUREATKAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO PT: „ZDARZYŁO SIĘ”

  11 września 2017 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego pt: „Zdarzyło się”, który odbył się w maju 2017 r.

  Wśród nagrodzonych uczniów są dwie uczennice naszej szkoły.

  ALEKSANDRA ZIOŁA otrzymała wyróżnienie I stopnia za pracę pt: „Stan wojenny ”

  KINGA JAROSIŃSKA otrzymała wyróżnienie II stopnia za pracę pt: „Otwarcie granicy polsko – niemieckiej”.

  Konkurs składał się z dwóch części: plastycznej i literackiej.

  W części plastycznej oceniano: walory artystyczne, walory estetyczne, czytelność przekazu plakatu i pomysłowość oraz spójność pracy plastycznej z pracą literacką.

  W części literackiej oceniano: walory literackie, czyli sposób wykorzystania historii związanych z małą ojczyzną, poprawność gatunkową wybranej formy literackiej, walory artystyczne i poprawność językową.

  Łącznie uczestnicy konkursu mogli otrzymać 100 punktów.

  Ola Zioła otrzymała 90 punktów natomiast Kinga Jarosińska – 85 punktów.

   

  Gratulujemy Kindze, Oli i pani Ani Zawadzkiej!!!

  http://muzeum.szczecin.pl/wydarzenie/753-konkurs-zdarzylo-sie-nagrodzeni-wyroznieni.html

 • MARCELINA ROGOWSKA  -  Laureatką  Międzynarodowego Konkursu Krótkich Form Literackich

  Nasza uczennica klasy IV a -  MARCELINA ROGOWSKA  w Międzynarodowym Konkursie Krótkich Form Literackich pt: „POESIA SEMPER REFORMADA”  otrzymała I miejsce za pracę pt: „Tolerancja” oraz III miejsce za pracę „Wiara czyni cuda”.

  Gratulujemy Marcelinie!!!

  Informacja o konkursie oraz wyniki na stronie internetowej:

  http://slupsk.luteranie.pl/files/wyniki%20literacki.pdf

 • Dowozy i odwozy w roku szkolnym 2017/2018

  Rozkład obowiązuje od 11 września 2017 roku.

 • Uwaga Rodzice

  Rodziny, w których średni dochód na osobę nie przekracza kwoty 771 zł, mogą zgłaszać się w celu złożenia wniosku o bezpłatny posiłek w szkole dla dzieci do Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju ul. Rynek 12.

  Rozpoczęcie dożywiania planowane jest od 5 września 2017 roku.

 • Stypendia szkolne 2017/2018

   

  Centrum Usług Wspólnych w Trzcińsku-Zdroju informuje, że wnioski stypendialne na rok szkolny 2017/2018 są przyjmowane w siedzibie Centrum – ul. Rynek 12 do dnia 15.09.2017 r. w godzinach 7.00 - 15.00.

  Przypominamy, że kryterium dochodowe uprawniające do pobierania stypendium szkolnego wynosi 514,00 zł netto na 1 osobę w rodzinie. Do dochodu nie wlicza się świadczenie 500+.

  Warunki udzielania pomocy w formie stypendium socjalnego określa Regulamin

  Wniosek_pomoc_socjalna.pdf

  U W A G A !

  Wniosek złożony po terminie musi zawierać uzasadnienie, w którym wnioskodawca jest zobowiązany wykazać, że niedotrzymanie terminu nie nastąpiło z jego winy.

  Wiesława Sugier - Kierownik CUW w Trzcińsku-Zdroju

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 września w naszej szkole  uroczyście przywitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. To rok wyjątkowy dla nas wszystkich, ponieważ  rozpoczyna się reforma edukacji, która przywraca szkoły ośmioklasowe.

  Apel rozpoczął się wprowadzeniem  sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor Violetta Papież przywitała uczniów, rodziców oraz nowych nauczycieli, którzy  w tym roku szkolnym dołączą do naszego grona pedagogicznego. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, życząc im samych sukcesów w nauce.

  Następnie zastępca burmistrza pan Emilian Osetek serdecznie przywitał rodziców, uczniów i nauczycieli. Życzył wszystkim udanego roku szkolnego, wytrwałości oraz sukcesów w nauce.

  To był wyjątkowy dzień dla wielu z nas, zwłaszcza dla  pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczęli naukę w naszej szkole.

  Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie udali się do swoich klas przywitać lub zapoznać się z nowymi wychowawcami.

  Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy raz jeszcze udanego roku szkolnego 2017/2018.

  Tekst: M. Dobrowolska

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla klas I - VII odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017r.

  • godz.  8:30 - Msza św.
  • godz.  9:15 – Apel
  • po apelu spotkania w klasach z wychowawcami

   

  Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

 • List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka skierowanego do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego

  Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

  szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

  Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

  W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

  Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

  Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.

  Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

  Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!

  Wasz Rzecznik Marek Michalak

   

  List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-do-uczennic-i-uczniow-z-okazji-zakonczenia-roku-szkolnego-20162017
   

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca 2017 roku

  godzina  9.00 - Msza św.

  godzina 10.00 - uroczysty apel

  Po apelu odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

   

 • NATALIA VREESWIJK, MARIKA TYRPA, KAROLINA WACZYŃSKA – LAUREATKI  MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT: „ NAŚLADOWANIE”

  20 czerwca 2017 r. w Słupsku ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt: „NAŚLADOWANIE”.  Organizatorem konkursu była Parafia Ewangelicko – Augsburska w Słupsku oraz Szkoła w Kobylnicy. W kategorii prac do 10 roku życia przyznano nagrody oraz wyróżnienia. Trzy uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami konkursu.

  I miejsce otrzymała NATALIA VREESWIJK z klasy III c

  III miejsce otrzymała MARIKA TYRPA z klasy III c

  Wyróżnienie otrzymała KAROLINA WACZYŃSKA z klasy III a

  Gratulujemy!!!

  Link do strony organizatora: http://www.slupsk.luteranie.pl/index.php?D=mod&mod=nowosci&a=2&b=307

 • POŻEGNANIE KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z GÓRALIC

  Za kilka dni wakacje. Czas upragnionego wypoczynku oraz wielu ciekawych przygód. Po wakacjach rozpoczniemy naukę w różnych szkołach podstawowych. Część naszych koleżanek i kolegów rozpocznie od września naukę w szkole w Góralicach. Odejdzie też od nas pani Bogumiła Kordas. Żeby pożegnać naszych rówieśników przygotowaliśmy dla Nich szczególny apel. Na początku Pani Dyrektor Violetta Papież podziękowała rodzicom uczniów z Góralic za ich zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, uczniom za ich osiągnięcia i godne reprezentowanie naszej szkoły. Wychowawcy wręczyli swoim wychowankom pamiątkowe zdjęcia z autografami wszystkich koleżanek i kolegów.

  Potem były wiersze i piosenki przygotowane specjalnie dla dzieci z Góralic i ich rodziców. Na wielu buziach pojawiły się łzy wzruszenia. Bardzo trudno będzie nam się rozstać, ale takie jest życie, coś się kończy, a coś się zaczyna. 

  Naszym koleżankom i kolegom życzymy wielu sukcesów w nowej szkole.

  „Śpiewające Gwiazdki”

strona: