• Dożywianie

• Zmiany w odpłatności za obiady szkolne

Od 1 maja 2023 roku obowiązuje nowa stawka opłat za obiady szkolne ustalona w porozumieniu z organem prowadzącym czyli Gminą Trzcińsko-Zdrój.

Cena obiadu wynosi 22,50 zł, z czego:

• 12,50 zł - płacą rodzice - jest to koszt artykułów żywnościowych, niezbędnych do przygotowania posiłku tzw. wsad do kotła;

• 10,00 zł - koszty przygotowania i dostarczenia posiłków do szkoły  pokrywane będą z budżetu Gminy Trzcińsko-Zdrój.

Rodzice wyrażający chęć korzystania z obiadów w szkole przez dziecko, składają deklarację żywieniową.

Druk deklaracji żywieniowej można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w świetlicy szkolnej.

Wypełniony druk deklaracji żywieniowej rodzice składają w świetlicy szkolnej.

Jak zapłacić za obiady?

Opłata za obiady za maj 2023 r.: 17 dni żywieniowych  x 12,50 zł = 212,50 zł

Wpłaty prosimy regulować do dnia 10-go danego miesiąca.

Za dzień wpłaty uznawana jest data wpływu środków na konto obiadowe szkoły, więc zalecamy płatność z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Nr konta bankowego:  55 9370 1020 2005 0400 0306 0001  -  Bank Spółdzielczy w Chojnie, oddział Trzcińsko-Zdrój

W opisie wpłaty za obiady proszę podać: imię i nazwisko UCZNIA, klasę, miesiąc którego dotyczy wpłata. Przykładowy opis wpłaty: Ewa Kowalska, 2a - obiady: maj 2023

Na początku każdego miesiąca rodzice będą informowani przez moduł dziennika elektronicznego OGŁOSZENIA o kwocie jaką należy uiścić za dany miesiąc, tj. liczba dni żywieniowych w danym miesiącu pomnożona przez cenę jednego obiadu. Przed dokonaniem przelewu prosimy skontaktować się z opiekunem świetlicy w celu ustalenia dokładnej kwoty z rozliczeniem nadpłat lub niedopłat (osobiście lub telefonicznie: 914148 084).

W przypadku niedotrzymania terminu przez rodzica (opiekuna) od dnia 15 danego miesiąca wstrzymane zostanie wydawanie posiłków. Opłaty za dni, w których dziecko korzystało z obiadów, należy niezwłocznie uregulować. Po 10-tym każdego miesiąca obowiązują ustawowe odsetki za nieterminową wpłatę.W takim wypadku opiekun świetlicy udzieli informacji, jaką kwotę odsetek należy doliczyć do opłaty za obiady. Zaprzestanie korzystania z obiadów, a niezgłoszenie tego w świetlicy będzie wiązało się z koniecznością zapłacenia za niewykorzystane posiłki. Wszelkie zmiany dotyczące obiadów prosimy zgłaszać do opiekuna świetlicy osobiście lub w formie pisemnej.

Całkowitą rezygnację z obiadów należy zgłosić w formie pisemnej tydzień przed końcem miesiąca.Opłaty za niewykorzystane posiłki podlegają zwrotowi tylko w przypadku wcześniejszego powiadomienia o nieobecności dziecka na obiedzie. Zwrot dokonywany jest w formie pomniejszenia płatności w kolejnym miesiącu.

Zgłoszenie powinno nastąpić najpóźniej jeden dzień przed nieobecnością z wyjątkiem poniedziałku, gdzie nieobecność zgłasza się do godziny 8.00. Zgłoszenie powinno nastąpić osobiście lub telefonicznie.W grudniu /koniec roku kalendarzowego/ i w czerwcu /koniec roku szkolnego/ odpisy za obiady można podać wyłącznie przed opłatą za obiady, tj. przed 10 dniem danego miesiąca.

W przypadku nieobecności ucznia w szkole obiad można odebrać w godz. od 13.45 do 14.00.

O nieobecności dziecka na obiedzie prosimy powiadamiać dzień wcześniej nauczyciela świetlicy osobiście lub telefonicznie przez sekretariat pod numer 91 41 48 084 do godz.13.30.

DEKLARACJA ŻYWIENIOWA W ROKU SZKOLNYM 2023-2024

Jak zapłacić za obiady.

Uwaga Rodzice

Rodziny, w których średni dochód na osobę nie przekracza kwoty 792 zł, mogą zgłaszać się w celu złożenia wniosku o bezpłatny posiłek w szkole dla dzieci do Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju ul. Rynek 12.

Wpłaty za herbatę przyjmowane są w świetlicy szkolnej

Rodzice są informowani przez moduł dziennika elektronicznego OGŁOSZENIA o kwocie jaką należy uiścić za dany miesiąc.