• Pomoc finansowa

• Stypendia szkolne 2023/2024

1. Dofinansowanie zakupu podręczników – „Wyprawka szkolna 2016”

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 05 lipca 2016r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz.U. z 2016r. poz. 1045) oraz zarządzenia III/271/2016 Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój z dnia 17 sierpnia 2016r. w roku szkolnym 2016/2017 pomoc finansową na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych  obejmuje się uczniów:

• z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
          • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
          • z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
          • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
          • z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną
          • z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej,

- posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 z późn. zm.).

W ramach programu „Wyprawka szkolna” pomoc przysługiwać będzie:

• uczniom niepełnosprawnym uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do klasy VI szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum, lub szkoły ponadgimnazjalnej:  zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi lub do klasy VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klas III-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas III-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas III-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas III i VI-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, lub liceum plastycznego,
          • uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do: klas I-III i VI szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum, lub szkoły ponadgimnazjalnej, dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych (przez materiał edukacyjny, o którym mowa w art. 3 pkt 24 ustawy o systemie oświaty należy rozumieć materiał zastępujący lub uzupełniający podręcznik, umożliwiający realizację programu nauczania, mający postać papierową lub elektroniczną) w przypadku gdy uczniowie ci nie korzystają z podręcznika, który zapewnia minister edukacji.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników udzielana jest na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka), pełnoletniego ucznia, a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą  rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia.

Do wniosku należy załączyć:

• kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Wypełniony wnioski wraz załącznikami należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 6 września 2016 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju.

2. Stypendia socjalne

Pomoc finansową mogą otrzymać: uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza kwoty 514,00 zł.

Termin składania wniosków: 15.09.2016 roku.

Warunki udzielania pomocy w formie stypendium socjalnego określa Regulamin

Wniosek_pomoc_socjalna.pdf

Wypełnione wnioski należy składać w Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Oświaty w Trzcińsku-Zdroju ul. Rynek 12, tel 91 41 48 086.