Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

 

Nawigacja

 • OLIWIA SAWICKA I NATALIA VREESWIJK – wyróżnione w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej

  21 kwietnia 2017 r. w Gryfinie odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej. Naszą szkołę reprezentowały cztery dziewczynki: Martynka Chruścińska i Oliwia Sawicka z klasy III a, Natalia Vreeswijk z klasy III c oraz Ola Zioła z klasy V. Przygotowały po dwie piosenki i zaśpiewały je wspaniale. Komisja przyznała 6 równorzędnych wyróżnień dla uczestników przeglądu z klas I - VI – (bez podziału na kategorie wiekowe).

  Wśród wyróżnionych znalazły się dwie nasze uczennice:

  Oliwia Sawicka – wyróżnienie za piosenki: „Piosenka drewnianych lalek” oraz „List do Matki”.

  Natalia Vreeswijk - wyróżnienie  za piosenki: „Mała smutna królewna” oraz „Dziadkowe opowieści”.

   

  Gratulujemy dziewczynkom i pani Ani Zawadzkiej!!!

 • Natalia Vreeswijk i Zosia Biel - wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wybieram wodę…”

  Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wybieram wodę…” i po raz trzeci odnieśli wielki sukces. Prace plastyczne uczennic klasy III c – Natalii Vreeswijk i Zosi Biel zostały wyróżnione. Organizatorem konkursu był Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii oraz Polskie Towarzystwo Dietetyki  w Warszawie. Komisja konkursowa dokonała oceny prac i z pośród 1000 prac plastycznych wyróżniła 30. Ocenie podlegała oryginalność prac, ich identyfikacja z tematem oraz czytelność i charakter promujący Ogólnopolski Program Edukacyjny „Wybieram wodę…”.

  Gratulujemy Natalce, Zosi i pani Ani!!!

 • Ania Białko – I miejsce w Polsce w XIII Międzynarodowym Konkursie im. Barbary Petchenik „KOCHAMY MAPY” („WE LOVE MAPS”)

  Uczniowie klas V-VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzną, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego.

  Celem konkursu, wykorzystującego hasło trwającego właśnie Międzynarodowego Roku Mapy, było zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej.

  Komisja konkursowa miało do oceny ponad 300 prac. Z naszej szkoły wysłaliśmy 29 prac.

  Praca naszej uczennicy Ani Białko w czerwcu będzie brała udział w wystawie w Waszyngtonie.

  Gratulujemy Ani i pani Marii Kordas!!!

  MK

 • Soki i Musy

  Uczniowie klasy IIb oraz dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe w Strzeszowie wzięli udział w programie edukacyjnym "Soki i Musy- witaminy w smart formie". 

  Celem programu jest edukacja dzieci w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz znaczenia soków i musów owocowo - warzywnych, a także owoców i warzyw w codziennej diecie.

  W ramach programu uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych oraz wykonali plakat zachęcający do zdrowego odżywiania. Po zakończeniu programu otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający udział w zajęciach.

  KSz

 • Sara Ziemecka z klasy 2b laureatką Konkursu Plastycznego pt: „Budzi się wiosna”

  Sara Ziemecka – uczennica klasy 2b zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym pt: „Budzi się wiosna”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury w Chojnie i wzięli w nim udział uczniowie z powiatu gryfińskiego. Prace plastyczne musiały być wykonane farbami plakatowymi i przedstawiać zmiany zachodzące w przyrodzie z nastaniem wiosny.

  Gratulujemy Sarze!!!

  CK Chojna

  AZ

 • Kalejdoskop, czyli szanujmy się nawzajem

  10 kwietnia naszą szkołę już kolejny raz odwiedził pan Stanisław Sielicki, osoba niezwykle zabawna i sympatyczna. Tym razem nasz gość poprzez zabawy, konkursy i quizy zapoznał uczniów z kulturami i tradycjami mieszkańców całej kuli ziemskiej.

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w konkursach między chłopcami i dziewczynami, m.in.: budowanie wieży z plastikowych wiaderek, zwijanie masztu. Dowiedzieliśmy się, dlaczego Żydzi obchodzą Święto Światła i na czym ono polega.

  Mamy nadzieję, że pan Stanisław jeszcze nie raz odwiedzi naszą szkołę. Czekamy niecierpliwie na kolejne konkursy i zabawy.

  Aleksandra Stanisławska, kl.VIb i Martynka Żylewicz, kl.VIa

 • Dominik Jakubowski laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  Uczniowie klasy 3b wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Zdrowe odżywianie”. Organizatorem tego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF  w Koszalinie. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas  I – III  z całej Polski, Z każdej klasy można było nadesłać maksymalnie 3 prace, formatu –  A3, wykonane dowolną techniką (nie przestrzenną). Wysłaliśmy prace trojga uczniów: Amelii Białko, Michała Kordasa i Dominika Jakubowskiego.

  Na konkurs wpłynęło 120 prac z całej Polski. Wszystkie prace były bardzo ciekawe  i wymagały od autora dużego wkładu pracy i pomysłowości. Prace oceniane były w trzech kategoriach – klas 1, 2, 3.

  3 kwietnia 2017r. komisja w składzie: mgr Dorota Skorupska – nauczyciel plastyk,  mgr Grażyna Śmierzewska oraz mgr Monika Szałajko, postanowiła przyznać naszemu uczniowi Dominikowi Jakubowskiemu - 2 miejsce w kategorii klas 3.

   

  Gratulujemy Dominikowi smiley  Jesteśmy z niego bardzo dumni.

  Uczniowie klasy 3b z wychowawczynią U. Lewandowską

  Sprawozdanie z konkursu

 • Chłopcy najlepsi w rejonie w piłce nożnej, dziewczęta na trzecim miejscu

  W dniach 4 oraz 5 kwietnia 2017r. na boisku „Orlik” w Trzcińsku-Zdroju zorganizowane zostały eliminacje rejonowe do Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Po zaciętych i emocjonujących meczach reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła I miejsce i uzyskała awans do Mistrzostw Powiatu. Dziewczęta swoje rozgrywki zakończyły na III miejscu.

  Reprezentacja dziewcząt: Weronika Pasemko, Zuzanna Kordas, Anna Białko, Oliwia Błotniak, Melania Witorzeńć, Zuzanna Biel, Karina Dżanojan, Wiktoria Papińska.

  Reprezentacja chłopców: Artur Dżanojan, Mateusz Kwaśniewski, Michał Kwaśniewski, Michał Wałowski, Piotr Woźniak, Kuba Makuchowski, Krzysztof Saskowski, Damian Błasik, Jakub Zerka.

  Gratulujemy i życzymy naszym chłopcom sukcesu na Mistrzostwach Powiatu.

  JL

 • Spotkanie z pisarzem

  6 kwietnia w Bibliotece Miejskiej uczniowie klas II spotkali się z Panem Przemysławem Wechterowiczem.

  Pan Przemysław jest autorem książek dla najmłodszych, w jego dorobku znajdziemy między innymi: "Uśmiech dla Żabki", "Być jak tygrys", "Królewna z wieży". Jest pisarzem o niezwykłym poczuciu humoru i wielkiej pomysłowości, w bardzo atrakcyjny sposób opowiedział uczniom o swojej twórczości.

  KSz.

 • Koło misyjne z wizytą w DPS

  4 kwietnia koło misyjne było z przedświąteczną wizytą u pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Odwiedzając mieszkańców w ich pokojach, składaliśmy życzenia i wręczaliśmy własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Bardzo mile i ciepło zostaliśmy przyjęci przez pensjonariuszy jak i pracowników. Istotnym celem wizyty w DPS było również uwrażliwianie dzieci na los drugiego człowieka i zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz możliwość jego zmian poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie potrzebujących naszej obecności.

  SK

 • Zupełnie inna lekcja przyrody

  Dnia 28.03.2017 r. odbyła się wycieczka do Wolina. Pojechaliśmy po to, by przeżyć „Zupełnie inną lekcję przyrody”. Było wiele atrakcji – między innymi obserwacja wysokich klifów, spotkanie z dzikami oraz radosne poszukiwania kamyczków, muszelek i bursztynów.

  Po bardzo długich, a zarazem męczących poszukiwaniach wróciliśmy na ciepły obiad do budynku, w którym odbywała się reszta zajęć. Pod koniec spotkania naszym zadaniem było narysować i opisać wybrany klif.

  Tuż przed powrotem do domu otrzymaliśmy zestaw nowych lup oraz certyfikaty uczestnictwa w zajęciach. Gdy siedzieliśmy już wygodnie w autobusie przyszły nas pożegnać dziki. Byliśmy tak zmęczeni, że większość z nas po prostu zasnęła.

  Aurelia Miłosz i Ola Spieczyńska

  Dnia 28.03.2017 roku odbyła się wycieczka do Wolina na projekt pt.: „Zupełnie inna lekcja przyrody”. Na lekcję pojechały klasy: dwie szóste i piąta.

  Spacerując brzegiem morza badaliśmy klify. Zapisywaliśmy notatki na specjalnych kartkach. Musieliśmy określić czy klif jest aktywny, czy nie i robiliśmy zdjęcia zwracając uwagę na jego elementy.

  Wróciliśmy do ośrodka na ciepły obiad. Po obiedzie, korzystając z notatek i zrobionych zdjęć, wykonaliśmy plakaty. Za wykonaną pracę dostaliśmy certyfikaty, a dla szkoły podświetlane lupy. Na pewno będziemy je używać  na lekcjach przyrody. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

  Agnieszka Majcher i Aleksandra Zioła

  Dnia 28 marca odbyła się lekcja w terenie. Odwiedziliśmy Woliński Park Narodowy. Na samym początku przywitały nas dziki. Następnie podzieliliśmy się na grupy i szukaliśmy różnych klifów. Idąc brzegiem morza moczyliśmy nogi, niektórzy z nas zauważyli wówczas orła bielika. Dużo osób szukało muszelek i kamyczków. Klify były naprawdę ładne i różnorodne. Po trzech godzinach marszu wzdłuż morza wróciliśmy do ośrodka na obiad. Po obiedzie w grupach robiliśmy plakaty  przedstawiające nasze klify. Po miło spędzonym czasie trzeba było wracać. Każdy z nas dostał certyfikat uczestnika zajęć, a szkoła dostała lupy z podświetleniem.

  Gdy przyszedł czas wyjazdu, bardzo się ucieszyliśmy, że przyszły nas pożegnać dziki. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

  Łucja Pieróg i Zuzanna Biel

  Więcej zdjęć

 • Jesteśmy najlepsi w powiecie w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  W dniu 23.03.2017 roku odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” 2017. Nasza uczennica Martyna Żylewicz zajęła I miejsce w powiecie i jedzie na eliminacje wojewódzkie do Połczyna Zdroju.

  Druga nasza uczennica Ania Białko (przystąpiła do konkursu kilka dni przed eliminacjami gminnymi) również została laureatką z IV miejscem w powiecie gryfińskim i niewielką różnicą punktów do podium.

  Przypomnijmy, że nasza szkoła już kolejny raz wygrywa eliminacje powiatowe. A uczniowie biorąc udział w konkursie wojewódzkim zdobywają wysokie miejsca.

  Foto: http://www.kppspgryfino.pl/news/read/198/powiatowe-eliminacje-otwp.html

  Gratulacje za bardzo dobre wyniki dla dziewczynek z naszej szkoły!

  Martynie życzymy powodzenia na eliminacjach w Połczynie Zdroju!

  Dziękujemy naszym strażakom –
  Panu Tadeuszowi Trzópkowi i Panu Pawłowi Trzskosiowi za wszelką pomoc.

  Więcej informacji na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie

  Maria Kordas

   

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  21 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. W klasach I-III został przeprowadzony przez panią Bogumiłę Kordas, natomiast w klasach IV-VI organizatorką była pani Marta Dobrowolska.

  W klasach I-III laureatami zostali:

  I miejsce- Błażej Dunowski- kl. IIb

  II miejsce- Dominik Jakubowski- kl. IIIb

  III miejsce- Karolina Waczyńska- kl. IIIa

  IV miejsce- Emanuel Dęby- kl. IIIb

  W klasach IV-VI  laureatami  zostali:

  I miejsce- Grzegorz Tatkowski – kl. IV a

  II miejsce- Martyna Kozak- kl. IV a

  III- miejsce-Agnieszka Majcher – KL .Va

  Gratulujemy  !!!

  M. Dobrowolska/B. Kordas

   

 • Sport to zdrowie

  Od początku marca uczniowie klasy 2b realizowali projekt edukacyjny "Sport to zdrowie".  Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie jak ważny dla zdrowia jest codzienny ruch i prawidłowe odżywianie.

  W trakcie warsztatów uczniowie spotkali się z Panią Malwiną Brzezińską - instruktorką fitness oraz z Panem Jackiem Limanówką - nauczycielem wychowania fizycznego, pracowali także w grupach tworząc notatki o wybranej dyscyplinie sportu, jako zadanie domowe każdy uczeń miał wykonać plakat przedstawiający ulubioną formę aktywności fizycznej.

  KSz.

 • Nasi uczniowie laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki

  20 marca 2017 roku w Sopocie odbył się V Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Piosenki Marka Dutkiewicza”. Do konkursu zgłosiło się 106 uczestników. Spośród wszystkich uczestników uczniowie naszej szkoły Zuzanna Kujawa i Kacper Koster zajęli II miejsca w swoich kategoriach. Uczniowie uczęszczają na zajęcia wokalne do Trzcińskiego Centrum Kultury, które prowadzi pani Elżbieta Moska.

   

  Gratulujemy Zuzi, Kacprowi i pani Elżbiecie Mosce smiley

 • Chcą wygrywać

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

  Zadaniem konkursowym było przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Na konkurs wpłynęło wiele prac wykonanych rozmaitymi technikami, każda była staranna i estetyczna.

  Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu.

  KSz.

 • Nasze pasje

  Każde dziecko ma jakieś swoje pasje i fascynacje. My lubimy śpiewać, tańczyć, odgrywać różne role. Lubimy też wykonywać prace plastyczne różnymi technikami. Najciekawiej maluje się farbami plakatowymi. Można łączyć kolory, eksperymentować z barwami i kształtami. Można za pomocą pędzla i farb opowiedzieć o swoich radościach i smutkach oraz o swoich marzeniach. Uwierzcie nam, malowanie to fantastyczna zabawa.

  Miłośniczki sztuki z klasy IIIa

   

 • Brawo My!
  Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” 2017

  W dniu 10.03.2017r. odbyły się gminne eliminacje konkursu pożarniczego –„Młodzież zapobiega pożarom”. Ania Białko uczennica klasy VIb zajęła I miejsce, a Martyna Żylewicz z klasy VIa  III miejsce. Dziewczynki będą reprezentować nasza szkołę w eliminacjach powiatowych w Gryfinie.

  Uczniowie naszej szkoły reprezentowali bardzo wysoki poziom, gdyż kolejne miejsca należały do Agnieszki Majcher z klasy V – IV miejsce, Oli Stanisławskiej z klasy VIb – V miejsce, Mateusza Kwaśniewskiego z kl. VIa – VII miejsce. Wszyscy znaleźli się wśród laureatów tegorocznego konkursy i wrócili do szkoły z nagrodami.

  Wielką niespodziankę sprawił Damian Błasik uczeń klasy V, który zgłosił się do konkursy kilka dni przed eliminacjami. Damian zdobył dużą liczbę punktów. Cieszymy się z Tobą – brawo!

  Ola Stanisławska i Ania Białko przystąpiły do konkursu dopiero w tym roku. Stanowią piękny duet – uczą się wspólnie (Ola zawsze bierze materiały dla siebie i jeszcze Ani), chociaż wiadomo, że jest to rywalizacja o swoją pozycję. Nie myślą o tym, wspólnie spędzają czas rozwiązując testy – dziewczynki jesteście super!

  Gratulacje za bardzo dobre wyniki dla wszystkich uczestników z naszej szkoły

  Maria Kordas

 • Garść refleksji po zakończeniu rekolekcji

  Na rekolekcjach podobało mi się jak ks. Misjonarz opowiadał bardzo ciekawe historie i robienie koron dla Matki Boże. Patrycja

  Robiliśmy korony, było fajnie szkoda ,że rekolekcje już się skończyły. Marta

  Ksiądz Misjonarz ciekawie opowiadał, najbardziej podobała mi się historia o Piotrze Bandinellim. Robiliśmy korony, słuchaliśmy piosenki zespołu Lux Torpeda. Było super. Emilia

  Z rekolekcji najbardziej zapamiętałem, że nikt nam nie może zabronić wrócić do swojej mamy. I opowiadanie Jestem przygotowany. Fajnie było spotkać księdza, który grał w kapeli rockowej. Jakub kl. IV

  Podobało mi się, jak ks. Misjonarz w czasie opowiadań czasami podnosił głos raz mówił ciszej, a innym razem prawie krzyczał. Dzięki temu kazania były ciekawe, a zajęcia, kiedy robiliśmy korony było super. Alicja kl. IV

  Na rekolekcjach było bardzo fajnie, nigdy nie miałam jeszcze takich rekolekcji. Fajne były te historie, które ksiądz opowiadał i było trochę śmiechu. Chciałabym jeszcze raz przeżyć takie rekolekcje. Karina

  Ksiądz misjonarz opowiadał różne ciekawe historie. Podobał mi się również konkurs na najpiękniejszą koronę. Jowita 

  Na rekolekcjach podobały mi się pouczające historie, które ksiądz nam opowiadał. A historia Jestem przygotowany była super. Podobało mi się jeszcze jak ksiądz nakładał na głowę wybrane korony a najbardziej, kiedy nałożył tę największą. Oliwier

  Na rekolekcjach najbardziej podobało mi się robienie koron dla Matki Bożej. Również kazaniach, które były długie, ale bardzo ciekawe i pouczające. Mateusz kl. IV

  Ks. Misjonarz bardzo fajnie i ciekawie głosił kazania i podobało mi się zadanie z koronami. Ksiądz umiał z nami pożartować, miał poczucie humoru. Zuzia K. kl. IV

  Rekolekcje były bardzo fajne. Ksiądz Rekolekcjonista bardzo ciekawie opowiadał. Najbardziej podobała mi się historia powstania obrazu Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci. Martyna kl. VI

  Rekolekcje były bardzo fajne. Ksiądz Rekolekcjonista ciekawie opowiadał słuchaliśmy go z zainteresowaniem. Uczeń kl. VI

  Tegoroczne rekolekcje były bardzo ciekawe. Moi rówieśnicy wykonywali korony dla Matki Bożej Fatimskiej. Ksiądz Rekolekcjonista opowiadał bardzo ciekawie. Najśmieszniejszą sytuacją w czasie rekolekcji było jak ksiądz założył koronę wykonaną przez kl. VI. Miłosz D.

  SK/AJ

strona: