• Świetlica szkolna

•

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do godz. 15:15.

Świetlica szkolna stanowi ważne ogniwo współczesnego systemu wychowawczego szkoły, jest jej integralną częścią i realizuje dużą część zadań opiekuńczo – wychowawczych. Zapisy dzieci do świetlicy odbywają się w pierwszym tygodniu września. Na podstawie wypełnionych przez rodziców kart ustala się czas pracy świetlicy szkolnej.

Dokumentacja świetlicy:

• Karty zapisu dzieci.
          • Roczny Plan Pracy Świetlicy.
          • Program Wychowawczy Świetlicy.
          • Dziennik Zajęć Opiekuńczo – Wychowawczych.
          • Regulamin Świetlicy.
          • Zasady zachowania się w czasie zajęć grupowych.

Cele pracy świetlicy szkolnej:

• Zapewnienie uczniom opieki przed zajęciami lekcyjnymi i po lekcjach.
          • Rozwijanie umiejętności pracy indywidualnej i współdziałania w grupie.
          • Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.
          • Stwarzanie warunków do wypoczynku i kontaktów społecznych.

W ramach pracy w świetlicy szkolnej realizowane są:

Zajęcia plastyczno – techniczne: malowanie farbami używając różnych narzędzi, rysowanie różnymi rodzajami kredek, komponowanie prac z różnych materiałów, prace przestrzenne z plasteliny oraz papieru, wycinanki, wydzieranki, origami.

• Zajęcia z zakresu żywego słowa: zabawy słowne, głośne czytanie wierszy i bajek, pogadanki, uczenie się wierszy na pamięć, uczenie się ról do przestawień szkolnych)

• Zajęcia muzyczne: słuchanie piosenek, śpiewanie piosenek, zabawy rytmiczne przy muzyce.

• Zajęcia dydaktyczne: odrabianie zadań domowych, gry dydaktyczne i edukacyjne, układanie bajek do ilustracji, rozwiązywanie krzyżówek.

• Gry i zabawy świetlicowe: gry planszowe, zabawy z fantami, gry i zabawy integracyjne.

• Zajęcia sportowe: gry zespołowe – w dwa ognie, gry i zabawy sportowe rozwijające spostrzegawczość i koncentrację.

Nasi uczniowie mogą w szkole wypić gorąca herbatę .

Mogą także zjeść smaczny obiad.