• ***

•

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju to szkoła publiczna, która realizuje swoje zadania na podstawie Ustawy o Systemie Oświaty oraz Statutu Szkoły.

Do szkoły uczęszczają dzieci mieszkające w obwodzie miasta Trzcińska-Zdroju oraz wsi Klasztorne, Strzeszów, Drzesz i Antoniewice.

Szkołę tworzy 177 uczniów skupionych w 9 oddziałach oraz 24 wykwalifikowanych nauczycieli.

Pracujemy w systemie jednozmianowym. Nauka rozpoczyna się o godzinie 8.00.

Uczniowie i rodzice mają możliwość wpływu na życie szkoły.

Staramy się, aby nasza szkoła była bezpieczna i przyjazna dla dzieci. Chcemy przygotować naszych uczniów do samodzielnego życia, nauczyć jak zdrowo żyć, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz uwrażliwić na drugiego człowieka, na przyrodę i sztukę.

Dążymy, aby nasi absolwenci byli odpowiedzialnymi, prawymi i mądrymi ludźmi.